STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Kto zapłaci podatek bankowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
boniek




Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 38

PostWysłany: Nie, 31 Sty 2016 09:46:09    Temat postu: Kto zapłaci podatek bankowy Odpowiedz z cytatem

Faszystowska junta (już niedługo usłyszymy tę nazwę) chce zniszczyć banki w Polsce, które przecież są wzorem uczciwości i ledwo wychodzą na swoje. Nie udźwigną takiego obciążenia i lojalnie uprzedzają, że to się źle skończy dla klientów, tzn. ten podatek zostanie przerzucony na tychże klientów. Istna hekatomba: podwyżka opłat, wstrzymanie akcji kredytowej i 10 innych plag!!!

P.S. Wybaczcie tę groteskową konwencję, ale przez prowokację chcę wywołać dyskusję. Razz Razz Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 31 Sty 2016 10:32:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedzi szukaj u madziarskiego bratanka. Spadek udzielonych kredytów w latach 2010-15 o 1/3, w Polsce w tym samym czasie wzrost o 20%, opłaty bankowe kilkaset zł rocznie tu wyjątkiem mogą być konta studenckie, prawo do dwóch darmowych wypłat w m-cu nie przekraczających ok. 521$ wprowadzone urzędowo, wzrost udziału złych kredytów, przelewy pensji tylko do wybranych przez pracodawcę banków jeśli nie chcesz płacić prowizji. W związku z powyższym, wobec nie możności prowadzenia zyskownej działalności wiele banków zostało znacjonalizowanych aby ratować klientów po wycofaniu się głównego udziałowcy.

Bank to działalność gospodarcza, która jak każda inna ma przynosić zysk a nie non profit. Jeżeli stopa zwrotu spada i wzrasta ryzyko niespłaconych pożyczek udziałowcy wycofują się i szukają innych rynków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Nie, 31 Sty 2016 19:01:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjdźmy od definicji:
Państwo jest przymusową organizacją, wyposażoną w atrybuty władzy zwierzchniej po to, by ochraniać przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi ład, zapewniający zasiedlającej jego terytorium społeczności, składającej się ze współzależnych grup o zróżnicowanych interesach, warunki egzystencji korzystne odpowiednio do siły ich ekonomicznej pozycji i politycznych wpływów [według Mariusz Gulczyński: Nauka o polityce. Wyd. Druktur, Warszawa 2007].
Co z tego wynika jeśli chodzi o tzw. demokratyczny kapitalizm?
Duży kapitał nie zostanie faktycznie tknięty. Mały obywatel, niemający istotnej ekonomicznej pozycji i politycznych wpływów, dostanie zawsze w d... (dla niego są takie hasła jak Bóg i Ojczyzna, ale nie pieniądz!)
PiS i inni mogą sobie majsterkować ile chcą wokół Policji, religii, dotacji, prawa (dla maluczkich), szkolnictwa itp. ale wara im od wielkiego kapitału (np. banki czy wielcy inwestorzy). A że tzw. swobody obywatelskie zostaną ewentualnie ograniczone? A kogo to z tych o silnej ekonomicznej pozycji obchodzi? Na Zachodzie nigdy nie ukrywali, że najbardziej w wymianie gospodarczej spolegliwe państwa, to te, gdzie panuje „jakiś” reżim (np. Rosja czy Chiny). Coś się wówczas klepie o swobodach obywatelskich i zawiązuje nowe, wielomilionowe umowy.
I jeszcze jedno; kupujący pojawia się wówczas, gdy ktoś chce sprzedać. Nie szukajcie winnych w Niemcach, Ruskach czy innych. Szukajcie sprzedających wśród swoich. Zwalając winę na innych rozgrzeszacie od wieków swoich sprzedawców (czy świadomie?) Polecam książkę Ludwika Stommy „Polskie złudzenia narodowe”.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Nie, 31 Sty 2016 23:33:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey, boniek, gdzie się podziałeś? Prowokujesz, a potem uszy po sobie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zevran




Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 79

PostWysłany: Pon, 01 Lut 2016 09:19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ING oraz Millenium na bank będa podwyżki. Zresztą sam widzę je równiez w swoim pekao sa. Miałem bezpłatne konto. A teraz płace po 6 zł miesięcznie. Tutaj jest podobny temat:
http://www.forum-kredytowe.pl/f124/lawina-podwyzek-za-uslugi-bankowe-95990.html

Ta lawina podwyżek nie jest spowodowana jedynie samym podatkiem bankowym. Banki mają niższe dochody z kredytów przez stopy procentowe i dlatego też podwyższają opłąty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boniek




Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 38

PostWysłany: Pon, 01 Lut 2016 09:35:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wanasaba napisał:
Wyjdźmy od definicji:
Państwo jest przymusową organizacją, wyposażoną w atrybuty władzy zwierzchniej po to, by ochraniać przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi ład, zapewniający zasiedlającej jego terytorium społeczności, składającej się ze współzależnych grup o zróżnicowanych interesach, warunki egzystencji korzystne odpowiednio do siły ich ekonomicznej pozycji i politycznych wpływów [według Mariusz Gulczyński: Nauka o polityce. Wyd. Druktur, Warszawa 2007].
Co z tego wynika jeśli chodzi o tzw. demokratyczny kapitalizm?
Duży kapitał nie zostanie faktycznie tknięty. Mały obywatel, niemający istotnej ekonomicznej pozycji i politycznych wpływów, dostanie zawsze w d... (dla niego są takie hasła jak Bóg i Ojczyzna, ale nie pieniądz!)
PiS i inni mogą sobie majsterkować ile chcą wokół Policji, religii, dotacji, prawa (dla maluczkich), szkolnictwa itp. ale wara im od wielkiego kapitału (np. banki czy wielcy inwestorzy). A że tzw. swobody obywatelskie zostaną ewentualnie ograniczone? A kogo to z tych o silnej ekonomicznej pozycji obchodzi? Na Zachodzie nigdy nie ukrywali, że najbardziej w wymianie gospodarczej spolegliwe państwa, to te, gdzie panuje „jakiś” reżim (np. Rosja czy Chiny). Coś się wówczas klepie o swobodach obywatelskich i zawiązuje nowe, wielomilionowe umowy.
I jeszcze jedno; kupujący pojawia się wówczas, gdy ktoś chce sprzedać. Nie szukajcie winnych w Niemcach, Ruskach czy innych. Szukajcie sprzedających wśród swoich. Zwalając winę na innych rozgrzeszacie od wieków swoich sprzedawców (czy świadomie?) Polecam książkę Ludwika Stommy „Polskie złudzenia narodowe”.


Ten podatek i kilka innych zrobiło się sprawą polityczną, a ja kategorycznie odżegnuję się tutaj od polityki (chociaż swoje poglądy mam), jest to w końcu forum bankowe. Jednak histeria, jaką rozpętują media skłania mnie do kilku refleksji:
1. W Polsce większość rynku bankowego, a jeszcze większą medialnego należy do podmiotów zagranicznych. Ta nagonka medialna jest więc przypadkiem?
2. Polskie filie banków zagranicznych przynosiły i ciągle jeszcze przynoszą wielokrotnie wyższe dochody niz ich banki-matki; mimo, że niektóre z nich (matki) były zagrożone bankructwem, ich polskie filie miały nadpłynność finansową, tzn. tak dużo kasy, że nie były zainteresowane zbieraniem depozytów, wręcz starały sie klientów do nich zniechęcić. Paradoks? Nie, starały się wcisnąc Polakom jak najwięcej kredytów bo po prostu każda złotówka zainwestowana w kredyt dawała przynajmniej 10-krotny zwrot, o którym w krajach macierzystych mogli sobie jedynie pomarzyć.
3. Opłaty w bankach w Polsce są wysokie, świadomośc tego wzrosła wraz z falą emigracji. Dlatego dalsze ich podnoszenie raczej będzie skutkować spadkiem przychodów banków, a to spowoduje, ze transfer zarobionego kapitału zagranice będzie mniejszy.
Dołożę i swój przykład: już obecnie częścią swoich depozytów zasiliłem osobisty Bank Skarpeta i saldo tamże ma trend wzrostowy. Moje pożegnanie z jednym z banków już jest przesądzone, a to znaczy nie tylko zamknięcie kont, ale i karty kredytowej i ubezpieczenia. Kredyt odnawialny już wcześniej wypowiedziałem, gdy prowizja wzrosła o 100%. W skrajnym przypadku będę korzystać z gotówki. I tutaj przytoczę powiedzonko faceta o ksywie 'Wielki Kpiarz" czyli G.B. Shaw'a, który powiedział "Radio to jest genialny wynalazek. W każdej chwili mozna go wyłączyć". To ma zastosowanie również do banków, ale tylko dla tych osób, które nie wyłączyły niezależnego myślenia. Takie jest moje zdanie.


Ostatnio zmieniony przez boniek dnia Pon, 01 Lut 2016 10:35:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Pon, 01 Lut 2016 09:58:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

boniek napisał:

Do przykładu don Tonico dołożę i swój: już obecnie częścią swoich depozytów zasiliłem osobisty Bank Skarpeta i saldo tamże ma trend wzrostowy. Moje pożegnanie z jednym z banków już jest przesądzone, a to znaczy nie tylko zamknięcie kont, ale i karty kredytowej i ubezpieczenia. Kredyt odnawialny już wcześniej wypowiedziałem, gdy prowizja wzrosła o 100%. W skrajnym przypadku będę korzystać z gotówki. I tutaj przytoczę powiedzonko faceta o ksywie 'Wielki Kpiarz" czyli G.B. Shaw'a, który powiedział "Radio to jest genialny wynalazek. W każdej chwili mozna go wyłączyć". To ma zastosowanie również do banków, ale tylko dla tych osób, które nie wyłączyły niezależnego myślenia. Takie jest moje zdanie.


I to jest ta dobra zmiana? Kiedyś placówka a teraz Bank Skarpeta? A ja myślę że jest na odwrót, poza podatkowe obciążenia są tylko pretekstem do podnoszenia opłat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boniek




Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 38

PostWysłany: Pon, 01 Lut 2016 10:35:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proces podnoszenia opłat jest stały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pon, 01 Lut 2016 18:58:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

boniek napisał:
Ten podatek i kilka innych zrobiło się sprawą polityczną, a ja kategorycznie odżegnuję się tutaj od polityki (chociaż swoje poglądy mam), jest to w końcu forum bankowe.
Podobnie jak w wielu krajach rozwijających się, kapitalizm w Polsce charakteryzuje się głębokim przenikaniem się sfery gospodarczej i politycznej oraz dużymi rozmiarami korupcji. http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/kapitalizm;3920039.html
Nie można odciąć w nowoczesnym kapitalizmie „kapitału” od polityki i odwrotnie (głębokie lub mniej głębokie, ale przenikanie, lobyści).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Pon, 01 Lut 2016 19:44:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

boniek to nie jest forum bankowe Razz , nie wklejaj beznamiętnie albo podawaj źródło cytatów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021252 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski