STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Komitet Obrony Demokracji
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 52, 53, 54  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Pią, 04 Mar 2016 08:35:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki napisał:
Zależy kto dostanie się do sejmu. W 4 lata może powstać nawet nowa formacja. Teraz to nie ma znaczenia.
Nowa formacja, sponsorowana przez Żyda Sorosa jak KOD? Nowoczesny Swetru w dwa tyg. zyskał tyle elektoratu, co Korwin w 26 lat myslisz, że to przypadek? A moze to ickowe srebrniki zadziałały?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Pią, 04 Mar 2016 19:35:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hwdp mam taką teorię, która się przeważnie sprawdza, że najwięcej na żydów najeżdżają ci co mają ich w swoich przodkach. Chcesz udowodnić, że z nimi nie masz nic wspólnego nienawiścią...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Pią, 04 Mar 2016 20:03:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki napisał:
hwdp mam taką teorię, która się przeważnie sprawdza, że najwięcej na żydów najeżdżają ci co mają ich w swoich przodkach. Chcesz udowodnić, że z nimi nie masz nic wspólnego nienawiścią...
Nienawiścią? Gdzie ty widzisz nienawiść w tych słowach? Icki? może samo nazwanie Żyda Żydem już jest obrazą. To sama prawda, że KOD sponsorują żydowskie talary, więc za co się tu gniewać? A ickowych korzeni niestety nie mam, dlatego nie mam łba do geszeftów Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pon, 07 Mar 2016 00:27:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poświeciłem kiedyś wiele czasu „problemowi” polskich Żydów. Przeczytałem dużo i pierwsze co mogę powiedzieć: historia w tym zakresie nie jest nauką, a polityką. Czytając odczuwałem raz niechęć czy nienawiść, raz głębokie współczucie, nigdy za to nie ogarnęło mnie uczucie braterstwa. Dla mnie to w Polsce obcy element. Podoba mi się muzyka lekka tworzona przez polskich Żydów głównie w przedwojennej Polsce, no i piękna poezja. Z drugiej zaś strony zachowanie części (kto dodaje ostrożnie ten wyraz?) Żydów, donoszących na Polaków w 1815 r do Prusaków, dołączających do bolszewików, donoszących w 1941 na Polaków sowietom i skazujących po 1945 polskich patriotów na śmierć (jaskrawym przeciwieństwem może tu być lojalność Szwajcara Zumbacha, czy Niemca Unruga). I jeszcze to, dr Ewy Kurek:
„Siedziałyśmy z moją koleżanką Wieśką, bawiłyśmy się ślimakami i rozmawiałyśmy o zamordowanym w rzeczce Silnicy deską Żydzie, o którym opowiadali sąsiedzi. – Ale gdyby z naszego kościoła poszła do tego Żyda procesja, to może nie biliby go już tą deską? Chyba przy księdzu ludzie nie mogliby nikogo zamordować? – nie wiem już dziś, która z nas rzuciła tę myśl. Gdyby 4 lipca 1946 roku był w Kielcach choć jeden krzyż… Nie nieśli go ludzie z huty Ludwików. Idąc ku swym ofiarom mijali zapewne mój parafialny kościół pod wezwaniem Krzyża Świętego… Nie widzieli krzyża. Kapłani z mojego parafialnego kościoła, odległego o kilka minut drogi od Plant, nie wynieśli z kościoła krzyża, nie ponieśli mordowanym na ratunek krzyża. Nie uczynił tego żaden kielecki ksiądz ani biskup. A tylko krzyż mógł wówczas powstrzymać oprawców”.
Do tego współczesne filmy: Żyd Polański nakręcił film „Śmierć miasta”, a Żyd Spielberg film „Lista Szindlera”. Piękne historie oparte na faktach, w obydwu Niemcy ratują Żydów w II wojnę. Żaden Żyd nie wpadł jednak na pomysł nakręcenia pełnometrażowego filmu np. o Pileckim (o Karskim znane mi są 3 filmy (tylko) dokumentalne, z tego 2 nakręcone przez Żydów). Naruszona została jakaś równowaga.
Podsumowując, mam uczuciowy mętlik. Gdyby Żydów do Polski nie sprowadzono, nie miałbym problemu. A tak, to mam. Warszawa była przed wojną największym na świecie „żydowskim” miastem, a Polska największym skupiskiem Żydów. Jak wyglądają nasze geny dziś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Wto, 08 Mar 2016 18:08:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że nie wielu z nas jest w prostej linii z polan. Nie zapominaj wasabi, że przed zaborami Rzeczpospolita sięgała kresów wschodnich i południowych a jej władcy czasem anektowali krainy z dobrodziejstwem inwentarza.
A tak w ogóle to polanie nie byli katolikami, chrzest to była polityka i niewielu Słowian przyjęło go dobrowolnie.

Wracając do meritum : aktualnie rząd Szydło przechodzi do fazy uprawdopodobnienia kłamstwa PiS na temat kryzysu TK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Sro, 09 Mar 2016 01:00:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja coś zapominam? Przypomnę w takim razie cząstkę mojego wcześniejszego wpisu:
„Czy rzeczywiście nasi przodkowie sobie tych „Sarmatów” wymyślili? Dlaczego właściwie im tak strasznie zależało, żeby pochodzić od koczowniczego plemienia irańskiego zamieszkującego do III wieku p.n.e. obszar między Donem i Wołgą?”
Jasne, chrzest to polityka, jako że cały Kościół to po dziś dzień, w dużej części, polityka. Ale Kościół jako administracja, a wiara w Boga (bez względu co rozumiemy pod tym pojęciem) to dwie rożne sprawy.
Ok, zostańmy przy sednie sprawy. Ja nadal jestem na etapie poniższej historyjki:
Pewnemu staremu Chińczykowi uciekł koń. Ludzie lamentowali:
- Oj, biedny jesteś, uciekł ci koń, jak to źle!
- Czy to dobrze? Czy to źle? Kto to wie? - odpowiadał Chińczyk.
Minęło kilka dni, koń wrócił. Mało tego! Przyprowadził ze sobą drugiego, dzikiego konia. Ludzie cieszyli się:
- Oj, szczęśliwy jesteś, masz teraz dwa konie, to dobrze!
- Czy to dobrze? Czy to źle? Kto to wie? - odpowiadał Chińczyk.
Gdy jego syn starał się okiełznać nowego konia, spadł z grzbietu zwierzęcia i złamał nogę.
- Oj, biedny jesteś, twój syn ma złamaną nogę, jak to źle!
- Czy to dobrze? Czy to źle? Kto to wie? - odpowiadał Chińczyk.
Minęło kilka dni. Ze wsi starego Chińczyka zaczęto wcielać młodych chłopców do wojska. Mieli walczyć na wojnie, z której mało który wracał. Syna starego Chińczyka zostawiono z ojcem: nie mógł walczyć ze złamaną nogą. Ludzie mówili:
- Oj, szczęśliwy jesteś, twój syn został przy tobie, jak to dobrze!
- Czy to dobrze? Czy to źle? Kto to wie? - odpowiadał Chińczyk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Sro, 09 Mar 2016 11:11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego Chińczykami tak łatwo sterować i dla komunizmu w ich kraju nie ma alternatywy. O ich życiu aktualnie decyduje partia. W 1000 letniej historii państwa środka zawsze istniał model władzy patriarchalnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Sro, 09 Mar 2016 17:34:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wanasaba napisał:
Gdyby Żydów do Polski nie sprowadzono, nie miałbym problemu. A tak, to mam.


Tak. Lata prania mózgu i wmawiania, robi swoje.

https://www.youtube.com/watch?v=livaHrj2kg4&ebc=ANyPxKrc_UvtDPJLiUmLtf1smvzbLBWEE0Hpc2z6KvJjlsJmDuX09sgby5nYcZ0cDg_zaFhlLijDHySvFXQNp7dgfuJGXrYNNw
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Sob, 12 Mar 2016 08:41:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta, przecież to teoria spiskowa z tymi Żydami władającymi światem. Soros jest w rzeczywistości Reptilianem a Rockefeller i Rotschild czy Bloomberg to wcale nie Żydzi, tylko Polacy bo Polak potrafi Very Happy

http://wmeritum.pl/lista-200-najbogatszych-rosjan-glownie-zydzi-ukraincy-prowadzi-uzbek/84230

aj waj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Sob, 12 Mar 2016 09:26:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hwdp - trzeba chyba do fundacji może też nam coś skapnie! Twisted Evil

https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_im._Stefana_Batorego


Ciekawa wypowiedz znaleziona w necie , niestety przeważnie zagłuszana przez opłacane trolle:

''Faktem jest finansowanie Fundacji Batorego przez Sorosa. Jest to modus operandi tego człowieka stosowany od wielu lat na terenach kilkudziesięsciu państw. Finansowanie przewrotów pod hasłami demokracji i wolności, posługując się do tego lewicowymi fundacjami o dobrej renomie wypracowanej wśród lokalnego mainstreamu to najmniej inwazyjna droga do osiągnięcia celu.
Kto reprezentuje i wspiera KOD?
Agnieszka Kublik - redaktor GW
Agnieszka Holland - Prezydent Polskiej Akademii Filmowej
Helena Łuczywo - współtwórczyni GW (córka komunsitów pochodzenia żydowskiego)
Andrzej Olechowski ekonomista Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Banku Handlowego S.A.prof. Andrzej Rapaczyński – prawnik, Szkoła Prawa, Uniwersytet Columbia - jego żona Wanda Rapaczyńska stworzyła Agorę
Członków pierwszego składu Rady powołał założyciel Fundacji, George Soros.
Zadaniem programu realizowanego przez Fundację Batorego jest:
angażowanie obywateli i organizacji obywatelskich w życie publiczne – Partycypacja obywatelska­
sprawowanie obywatelskiej kontroli nad funkcjonowaniem instytucji publicznych – Kontrola obywatelska
­zwalczanie ksenofobii, homofobii, rasizmu, antysemityzmu i wszelkich form dyskryminacji – Zwalczanie dyskryminacji
Prawda, że piękne? Pod to można podpiąć praktycznie wszystko. Soros finansował również przewrót na Ukrainie. W Polsce protesty zaczynają przybierać podobny charakter. Masa ludzi w całej Polsce wydaje grube pieniądze na ich organizacje. Czy to na pewno ich pieniądze? Czy myślicie, że ludziom zależy na obronie TK? Porozmawiajcie ze znajomymi. Szarych ludzi to nie interesuje, większość z nich nawet nie wie o co w tym sporze chodzi. Odpowiedź jest oczywista, wszystkie protesty są odgórnie finansowane. ''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Sob, 12 Mar 2016 17:15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz kto wspiera PiS, nacjonalistów i faszystów, komu zależy na skłóconej i słabej Europie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Sob, 12 Mar 2016 19:00:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki napisał:
komu zależy na skłóconej i słabej Europie.
żydowskim oligarchom z bankrutującego USraela.

PiS też trzyma palec w d.pie Baraka Osamy i to najcięższy zarzut wobec partii prezesa o czym już pisałem, ale dla chłopaków swetrowych świat jest czarno - biały, więc nie pojmiecie, że PiS to lepsze wyjście na chwilę obecną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Sob, 12 Mar 2016 20:57:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O teraźniejszym stosunku Żydów do Polaków
Prof. Mosze Zimmermann z Uniwersytetu Hebrajskiego „przeprowadził sondaż wśród izraelskich uczniów szkół średnich uczestniczących w ''wycieczkach obozowych'' do Polski. I okazało się, że część tej młodzieży uważa, iż w czasie II wojny światowej ''Polacy byli głównymi przestępcami, a Niemcy tylko dostarczyli wagony'' (gazeta ''Haarec'', 7.10.2008 r.) Mimo to ministerstwo oświaty uznało program wycieczek do Polski za sukces edukacyjny ...
Dlaczego Polacy nie domagają się zmiany programu tych wycieczek, skoro ich formuła wyklucza kontakty przybyszów ze współczesną Polską i Polakami, utrwalając zamiast tego antypolskie stereotypy i uprzedzenia?” Reszta tu:
http://wyborcza.pl/magazyn/1,136528,15420182,Serdecznie_witamy_w_Auschwitz.html?disableRedirects=true

Jeszcze o Sorosie
Jaki interes ma ten facet w uszczęśliwianiu ludzi w Polsce? Nie ma tam bliżej USA i w USA wystarczającej ilości biedaków (np. murzynów, Indian, Eskimosów), którzy bardziej niż Polacy potrzebują pomocy?
W 2003 reporter Neil Clark zarzucił mu w angielskojęzycznym "New Statesman" manipulacje z pobudek finansowych w Serbii, które to doprowadziły do destabilizacji Jugosławii. Clark nazywa Sorosa „niekoronowanym królem Europy Wschodniej“
Zjednoczona Europa ma daleko sięgające historyczne korzenie, w efekcie jednak UE i unię monetarną EURO stworzono między innymi jako przeciwwagę do $ i USA (oficjalnie mówią to Chiny, reszta „dyplomatycznie” się wykręca). A USA to ojczyzna naszego dobroczyńcy :)
Koń trojański tak atrakcyjnie wyglądał, że go z radością sami na podwórzec wciągnęli.

Do rozważań o siłach pozaziemskich
Niels Bohr, wielki fizyk, miał kiedyś gościa. Zobaczył on nad drzwiami Bohra końską podkowę – jak wiadomo, podkowa ma odganiać złe duchy. Zapytał Bohra: „Słuchaj, Niels, czy ty naprawdę w to wierzysz?”. Na co Bohr odpowiedział: „Oczywiście, że nie. Ale powiesiłem ją, ponieważ powiedziano mi, że ona działa nawet gdy się w nią nie wierzy”.

Ikona polskiego ruchu narodowego jakim jest Roman Dmowski
piętnował wady polskie takie jak bierność, lenistwo, niezdolność do pracy zbiorowej czy niezdyscyplinowanie.
Czy jego piętnowanie wystarczyło?

Miedzy nami
Startuję w przyszłych wyborach z hasłem: „Kładę do becika 500 i 44!” :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szooku




Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 245

PostWysłany: Sob, 12 Mar 2016 22:58:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepszy jest ten filmik, który krąży po internecie jak do tego całego petru podchodzi jakiś starszy facet i prosi o honorarium związane z wynajęciem go do protestu kod...

a tak na marginesie to boję się, że któregoś pięknego dnia przez tych zdrajców (po,psl,nowoczesna,kod itp.) przyjadą do nas USrańcy i będą "wprowadzać demokrację"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 13 Mar 2016 00:19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szooku napisał:
najlepszy jest ten filmik, który krąży po internecie jak do tego całego petru podchodzi jakiś starszy facet i prosi o honorarium związane z wynajęciem go do protestu kod...

a tak na marginesie to boję się, że któregoś pięknego dnia przez tych zdrajców (po,psl,nowoczesna,kod itp.) przyjadą do nas USrańcy i będą "wprowadzać demokrację"


Zapomniałeś dodać do zdrajców 77,45 % Polaków, którzy głosowali za wejściem do UE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 52, 53, 54  Następny
Strona 35 z 54

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.032712 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski