STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Spalarnia smieci w centrum miasta.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Sport, turystyka, wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Sob, 07 Lis 2015 18:34:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kowal4655 napisał:
Zanim rozwiniecie dalej ten wątek, poczytajcie sobie trochę o spalarni odpadów Spittelau we Wiedniu.
Pięknie zaprojektowana, a tuż obok niej ludzie kupują fast - food'y. Nie doświadczamy żadnych brzydkich zapachów ani nie zobaczymy sterty śmieci. Turyście nawet do głowy by nie przyszło, że jest to spalarnia śmieci. Czasami zachód podrzuca do nas dość ciekawe i innowacyjne pomysły.
Czytaliśmy, czytaliśmy, a nawet widzieliśmy i dalecy jesteśmy od sprowadzania problemu do „brzydkich zapachów“. Mamy też nadzieję, że biorący udział w dyskusji czytają też wcześniejsze wpisy (inaczej dyskusja zaczyna się z powodu ignorantów czy wybiórczo traktujących argumenty, kręcić w kółko). W tym sęk, że są technologie, normy i procedury, które nie przystają do naszych cech i norm. My nie lubimy procedur, my lubimy lądować w kartoflisku czy sobie chlapnąć w samolocie w towarzystwie generałów. A polskie normy widać zgodnie z wypowiedzią burmistrza na zdemolowanym rynku. Ciekawe dlaczego o spotkaniu w sprawie spalarni odpadów nie wiedział nawet radny miejski i mieszkańcy? A może to dowód na nasze zdolności organizacyjne?
No chyba, że ktoś na potęgę chce, aby w Bcy zwiększyło się jeszcze prawdopodobieństwo śmierci z powodu raka czy poczęcia takich dzieci jak na zasyfionym Śląsku (tzn. bez czaszki, bez kończyn itp.)
Niektórzy malują chętnie idealny obraz, jednak codzienna praktyka wygląda inaczej. Pozostanę przy rynku; granit, maszyna czyszcząca – brzmi dobrze, co? A praktyka? Rynek brudny. Granit jakościowo do d..., położony do d... i chłop paznokciem usuwający gumę do żucia. Maszyna za blisko ćwierć miliona zł podatnika wyjechała chyba ze 3 razy aby pokazać, że tez jest do d...
Niech ta nowoczesność techniczna zostanie nadal we Wiedniu, nie jesteśmy pępkiem świata i zadowólmy się skromniejszymi, na nasza miarę i charakter, rozwiązaniami. Ryzyko tu zbyt duże. Życzę zdrowia i zdrowego rozsądku!

PS.
Wiedeń-Spittelau jest wyspą na Dunaju, na której umieszczono kiedyś szpital dla chorych na cholerę. No, kapujecie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Nie, 08 Lis 2015 12:45:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładnie napisałeś Wasabi Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Nie, 08 Lis 2015 13:20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ba, Wasabi ma dryg do pisania. To się ceni, prawda panie psorze Question
Ty mnie raz pochwaliłeś, bodajże o smutnym przypadku medycznym pewnego dziecka.
Kto wie, może to kalectwo, było spowodowane przez ten wyżej opisany problem Question
Znikąd się to przecie nie bierze.

Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 08 Lis 2015 13:41:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spalarnia to nie innowacja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miszorek




Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 286

PostWysłany: Nie, 08 Lis 2015 14:24:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, przecież wiadomo, że w Polsce nic nie może się udać. Jak zasadzisz ziemniaka to wyrośnie burak i na odwrót. Po co płacić taniej, jak można drożej za wywóz śmieci. Mam rozwiązanie, nie dziękujcie. Proponuje zrobić ją u naszych miłych sąsiadów. Tak, brodnickie śmieci winny spalać się w Rypinie. Przenieśmy też tam zakłady, które najbardziej smrodzą Polmo, Bromilk, żelatynę. Uwaga, kolejny plus, pozbędziemy się imigrantów zarobkowych zza Pisiaka, nie będzie narzekania na złe parkowanie, na chamstwo itp. Jaracz za takie coś to na pewno sypnie dolarami w moją stronę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kociak




Dołączył: 08 Lis 2015
Posty: 2

PostWysłany: Nie, 08 Lis 2015 15:14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chciałaby mieszkać obok takiej spalarni..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 08 Lis 2015 17:49:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

generalnie powinno się spalać sort którego nie można odzyskać
spalanie czegoś co można wtórnie przetworzyć to marnotrawstwo
żadna innowacja

p.s. podejrzewam że pec kombinuje na przetrwanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Nie, 08 Lis 2015 20:21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@psor fg99 & qncept: dzięki! Ja niestety mam talent :) https://www.youtube.com/watch?v=ENvAmLuj5ko
@Miszorek: nie ma w życiu nic za darmo, g... zapłacisz - g... dostaniesz. Jeśli Twoje doświadczenia są inne, to bardzo się cieszę (z Twoich doświadczeń lub z Twojej młodości: uwaga! Alternatywa niewykluczająca!)
Z moich obserwacji wynika, że to w większości przypadków CBR źle zaparkowane a i z chamstwem też mi się dalece nie zgadza (tych, których znam i znałem, to złotouści, uprzejmi, no może „trochę” nicponie o jeszcze innych cechach :)). I jeszcze smutna wiadomość: gdyby Twój pomysł zrealizowano, nie byłoby komu sypnąć Ci dolcami (w CBR przyjmując do Masonów sprawdzamy o jedno pokolenie wstecz :))
@QbaBrodnicki; czyli w pierwszym rzędzie sortować i kompostować jak już wcześniej i inni pisali. Też się pod tym podpisuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miszorek




Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 286

PostWysłany: Nie, 08 Lis 2015 21:35:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka zniewaga!! kości moich przodków spoczywają na brodnickim cmentarzu od 1837 roku. Po twoim poście przewracają się teraz w grobie. Sprawdźcie sobie 5 pokoleń wstecz jak chcecie. Smile
Jak pan Radacz zdecyduje, że ma być spalarnia śmieci i będzie się opłacać to tak będzie. A jak ktoś waży się podnieść rękę na władzę, to ta ręka przez tę władzę zostanie mu ucięta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
romanthorne




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 110
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 08 Lis 2015 21:53:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jednej ręki już nie mam.
Nie neguję plusów,jakie ma budowa spalarni.Wkurza mnie pomysł umiejscowienia jej prawie w centrum miasta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Nie, 08 Lis 2015 22:18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszorek napisał:
Jaka zniewaga!! kości moich przodków spoczywają na brodnickim cmentarzu od 1837 roku. Po twoim poście przewracają się teraz w grobie.
Chyba źle mnie zrozumiałeś, przeczytaj jeszcze raz. Chylę czoła przed Twoimi przodkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miszorek




Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 286

PostWysłany: Nie, 08 Lis 2015 22:38:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, czajęSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 08 Lis 2015 23:56:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znowu Ci nekromanci Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pon, 09 Lis 2015 09:22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pią, 11 Mar 2016 23:10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Sob, 07 Lis 2015 18:34:11 pisałem między innymi:
„W tym sęk, że są technologie, normy i procedury, które nie przystają do naszych cech i norm. My nie lubimy procedur, my lubimy lądować w kartoflisku czy sobie chlapnąć w samolocie w towarzystwie generałów. … Niektórzy malują chętnie idealny obraz, jednak codzienna praktyka wygląda inaczej”.

Najnowszym dowodem słuszności mojego punktu widzenia jest obejście się wysoce opłacanego, „fachowego” personelu z czymś tak prymitywnym jak opony samochodu prezydenta. Dla nas tylko łopata, a nie jakieś tam technologie, normy czy instrukcje. My wiemy przecież wszystko lepiej!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Sport, turystyka, wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.0252 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski