STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Paweł Szramka - jedynka z ruchu KUKIZ'15
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Sob, 03 Paź 2015 17:13:15    Temat postu: Paweł Szramka - jedynka z ruchu KUKIZ'15 Odpowiedz z cytatem

Wiedzieliście o tym, że Brodnica ma swojego kandydata na pierwszym miejscu w naszym okręgu?

Urodziłem się 18.06.1989 roku w Brodnicy w rodzinie dla której zawsze ważny był: szacunek do drugiego człowieka, patriotyzm oraz poczucie bezpieczeństwa. Ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące im Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy klasę o profilu matematyczno - informatyczno - fizycznym. Następnie moja droga „ku dorosłości” przybrała formę dwutorową. Odbyłem zasadniczą służbę wojskową w jednostkach w Grudziądzu, Elblągu a następnie rozpocząłem zawodową służbę w Jednostce Wojskowej w Brodnicy. W tym czasie podjąłem także studia na kierunku: zarządzanie - logistyka w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Uzyskałem tytuł magistra zarządzania, jestem specjalistą zarządzania procesami logistycznymi. Największą satysfakcję sprawia mi jednak działalność społeczna i charytatywna. To rodzice uświadomili mi, że radość i wdzięczność drugiego człowieka powinny być dla nas największą nagrodą. Od dziecka, razem z siostrą, angażowaliśmy się w pomoc dla potrzebujących. Gdy miałem 20 lat straciłem Ojca, który przegrał walkę z chorobą nowotworową. Pozostały jednak wartości, które zdążył mi zaszczepić, wiem że wspiera mnie i motywuje do dalszych działań. Od 2013 roku działam jako wolontariusz „Szlachetnej Paczki” Stowarzyszenia „WIOSNA”, jestem inicjatorem „Dnia dawcy szpiku w JW w Brodnicy”, systematycznie oddaje krew. Jestem w pełni świadomy, że każdym nawet najmniejszym gestem możemy pomóc innym, ale trzeba chcieć! Działam także w Stowarzyszeniu Miłośników Turystyki Pieszo-Rowerowej „Jaśkowa droga”, gdzie wspólnie walczymy o poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Zainicjowałem także akcję „Stop dla straży miejskiej w Brodnicy”; jestem lokalnym koordynatorem akcji „ZMIELENI.PL”; od dawna walczę o zmianę ordynacji wyborczej w Polsce. Zorganizowałem wiele spotkań dotyczących propagowania Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w wyborach do Sejmu, gdzie wystąpiłem w roli prelegenta. Od dawna wspieram Pawła Kukiza w walce o zmianę oraz przywrócenie Polski Polakom. Głęboko wierzę, że jest to jedyna realna szansa na uzdrowienie obecnej sytuacji, doprowadzenie do normalności, której Polacy tak bardzo potrzebują. W związku z tym postanowiłem kandydować do Sejmu, pragnę uczciwą pracą, zaangażowaniem, wiarą w lepsze jutro a przede wszystkim zrozumieniem zwykłych ludzi, takich jak ja, służyć Polakom.

Źródło: pawelszramka.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Sob, 03 Paź 2015 17:15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strategia ruchu KUKIZ'15:

https://ruchkukiza.pl/wp-content/uploads/2015/10/Strategia-Zmiany-Kukiz151.pdf

Można poczytać jeżeli ktoś nie wie o co będą walczyć kandydaci. Jeżeli ktoś woli w formie filmu to jest też film z Konwencji KUKIZ'15 która odbyła się ostatnio w Warszawie.

https://www.youtube.com/watch?t=206&v=IQDOu_zW4T4 - cz. 1 (linki do pozostałych w powiązanych na YT)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Sob, 03 Paź 2015 20:24:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chore
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Sob, 03 Paź 2015 20:58:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacekkk napisał:
Chore


Co jest chore?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Nie, 04 Paź 2015 10:15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kukiz i jego partia to partia jednego sezonu. mam odczucie że to coś na zwór samoobrony, palikota itp. założyć się mogę nawet iż nawet jak partia teraz dostanie się do sejmu to przy następnych wyborach będzie miała minimalne poparcie. widać zresztą już że kukiz wchodzi w układziki a z układzikami chce walczyć co już się mija - sam kukiz handluje miejscami na listach wyborczych i wcale sie nie kryje - rząd i to nie tylko ten ale i poprzednie też przehandlowały wiele ustaw, stołków a kukiz który zapowiada walkę z tym od tego samego zaczyna. dla mnie to taki samotny rycerz którego trybiki świata polityki zmielą jak już to miało z wieloma partiami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Nie, 04 Paź 2015 11:57:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JK napisał:
kukiz i jego partia to partia jednego sezonu. mam odczucie że to coś na zwór samoobrony, palikota itp. założyć się mogę nawet iż nawet jak partia teraz dostanie się do sejmu to przy następnych wyborach będzie miała minimalne poparcie. widać zresztą już że kukiz wchodzi w układziki a z układzikami chce walczyć co już się mija - sam kukiz handluje miejscami na listach wyborczych i wcale sie nie kryje - rząd i to nie tylko ten ale i poprzednie też przehandlowały wiele ustaw, stołków a kukiz który zapowiada walkę z tym od tego samego zaczyna. dla mnie to taki samotny rycerz którego trybiki świata polityki zmielą jak już to miało z wieloma partiami.


Kukiz nie wchodzi w żadne układziki. Znasz sprawę konfliktu z np. Ruchem Narodowym? KORWINem? Wiesz dlaczego nie było porozumienia z tymi tworami? Bo KUKIZ nie chciał iść na układy bo nikomu nie ufa. Jeżeli jednak rzucasz jakimiś argumentami to konkrety poproszę. Układ z tym układ z tamtym, nazwy, nazwiska itd.

Jeżeli faktycznie handluje to dlaczego tego nie widzę i nie słyszę od ludzi w naszym okręgu? Znam prawie wszystkich ludzi, którzy są na liście w naszym okręgu, nikt nie ma pretensji i nikt nie zarzuca braku uczciwości. Byli tacy co zarzucali, bo nie dostali się na czołówkę, pierwsze 3 miejsca na liście, potem się okazało że to jakieś odpady poSLDowe i nie udało im się przemknąć bokiem.

Zmielą nie zmielą, walczyć trzeba. Jak się poddasz i nie będziesz walczył to już jesteś przegrany. To jest ostatni dzwonek przed tym żeby załatwić to drogą pokojową. Jeżeli faktycznie ruch KUKIZ'15 nie będzie w stanie nic zrobić to zostanie tylko opcja palenia opon z Marianem Kowalskim i odebranie władzy siłą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 04 Paź 2015 12:01:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kukiz nie ma programu wiec nie bedzie z czego go rozliczyć , chce zmienić ,zniszczyć system ...
sam nie bardzo wie jak to zrobić , na jaki zmienić i jaki bedzie tego efekt ..
A pan Szramka ... Cóż znalazł sposób żeby błysnąć ... coś jakby pisowy pan Jacek Tyburski ...
Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Nie, 04 Paź 2015 12:34:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:
kukiz nie ma programu wiec nie bedzie z czego go rozliczyć , chce zmienić ,zniszczyć system ...
sam nie bardzo wie jak to zrobić , na jaki zmienić i jaki bedzie tego efekt ..
A pan Szramka ... Cóż znalazł sposób żeby błysnąć ... coś jakby pisowy pan Jacek Tyburski ...
:wink:



Podpisuję się pod tym. Jednakże, co do p. Tyburskiego to myślę, że jesteś w błędzie. On ma jakieś ideały, a nie głupie pomysły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Nie, 04 Paź 2015 13:23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba naprawdę nie śledzisz poczynań Pana Kukiza. Sam oglądałem z nim wywiad gdzie zdradzał jak to z pewnym ugrupowaniem się dogadywał przez co odeszło z jego sztabu wielu ludzi mocno zaangażowanych bo jak tłumaczyli nie o coś takiego chcą walczyć - sprawa handlu miejscami na lisach. Niech się Kukizowi uda ale niestety bez solidnych pleców czy układów to nic nie zdziała wg mnie. A układy wiadomo jak są konstruowane - my poprzemy was a wy nas i wnet kolo się zamyka i jest to co widzimy od ładnych paru kadencji czyli handel polska i polakami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Nie, 04 Paź 2015 19:27:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:
kukiz nie ma programu wiec nie bedzie z czego go rozliczyć , chce zmienić ,zniszczyć system ...
sam nie bardzo wie jak to zrobić , na jaki zmienić i jaki bedzie tego efekt ..
A pan Szramka ... Cóż znalazł sposób żeby błysnąć ... coś jakby pisowy pan Jacek Tyburski ...
Wink


Gdybyś przeczytał 2 post w tym wątku zobaczyłbyś że KUKIZ ma strategię zmiany Polski. Jest też tam również filmik z konwencji na którym jest to wszystko omawiane.

Chciałbym żebyście na podstawie tego co właśnie tutaj uczyniliście wiedzieli, że większość bzdur na temat samego Kukiza czy też jego ruchu to właśnie takie rewelacja powtarzane, kiedy zostały już wcześniej zweryfikowane i obalone. Strategia (albo jak wolicie "program") istnieje już 2 tygodnie.

Jack 254 napisał:
A pan Szramka ... Cóż znalazł sposób żeby błysnąć ... coś jakby pisowy pan Jacek Tyburski ...
Wink


Znasz chłopaka że tak się o nim wyrażasz? Od kilku lat pracuje społecznie, w szlachetnych paczkach, walczył ze strażą miejską. Jak pan burmistrz odwala jakieś numery to Paweł jest na zebraniach rady miasta żeby mu jego fikołki wypominać. Poznaj temat i dopiero wtedy się wypowiedz, bo jak na razie to nawet nie otarłeś się o prawdę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Nie, 04 Paź 2015 19:56:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 , J.Tyburskiego, nikt nie przebije.RazzVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miszorek




Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 286

PostWysłany: Nie, 04 Paź 2015 21:03:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta cała Kukizowa zgraja jak już się dostanie do Sejmu to porozchodzi się po wszystkich partiach. Myślę, że w maju już tego ugrupowanie nie będzie. Trudno nawet to zdefiniować, czy to prawica lewica. Taka Platforma bis, gdzie miejsce znajdą ludzie od Ruchu Narodowego, poprzez Korwina na Ruchu Palikota kończąc. Nie wiem o co wam chodzi z tymi komentarzami dotyczącymi Pana Tyburskiego. To bardzo uczciwy i człowiek, obrońca rodziny, a przede wszystkim katolik. Drugiego takiego w Brodnicy ciężko znaleźć. A Pana Szramkę kojarzę jedynie z nieudanej akcji likwidacji SM w Brodnicy. Ten organ w Brodnicy jest poza tym niezbędny, Pan Radacz wie co robi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Nie, 04 Paź 2015 22:57:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszorek napisał:
Ta cała Kukizowa zgraja jak już się dostanie do Sejmu to porozchodzi się po wszystkich partiach. Myślę, że w maju już tego ugrupowanie nie będzie.


Powinieneś spróbować kariery w nocnych programach z kartami tarota skoro jesteś tak dobrym wizjonerem.

A tak na poważnie, Twoje zdanie już znamy, a poznamy jakieś racjonalne powody dlaczego uważasz że to prawda czy znalazłeś w internecie i podajesz dalej?

Miszorek napisał:
Trudno nawet to zdefiniować, czy to prawica lewica.


Tak trudno pojąć że do ruchu dostają się osoby, którym zależy na losie i przyszłości Polski a nie tematach zastępczych typu czy ktoś jest za in-vitro czy nie? Poza tym, ja w tym widzę plus, możesz sobie wybrać kandydata z tej opcji która Ci pasuje.

Miszorek napisał:
A Pana Szramkę kojarzę jedynie z nieudanej akcji likwidacji SM w Brodnicy. Ten organ w Brodnicy jest poza tym niezbędny, Pan Radacz wie co robi.


Tak bardzo jest potrzebny że w przyszłym roku wchodzi ustawa która zabiera Straży Miejskiej prawo do kontrolowania prędkości. SM była po to żeby zasilać budżet miasta/gminy a nie dbać o bezpieczeństwo. Jak ekipa rządząca ma problemy z budżetami to może powinna zacząć od oszczędności, np. na cateringu na zebraniach rad albo na przetargach, które nie zawsze są najtańszą opcją?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miszorek




Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 286

PostWysłany: Nie, 04 Paź 2015 23:30:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje przekonanie o nietrwałości tego pomysłu wynika z faktu, iż w przeszłości była już pewne partie, które wprowadziły do Sejmu "nieznanych i "chcących" zmieniać Polskę ludzi. Jedna z nich to Samoobrona, druga zaś Ruch Palikota. Wszystko się rozpierzchło po wszystkich możliwych partiach. Śmiem twierdzić, że to samo spotka i ten kaprys autora "Zchn zbliża się". Poza tym Pan Szramka nie potrafił załatwić ważnej według siebie kwestii likwidacji SM w Brodnicy, a ma sobie dać radę stając w szranki z politykami wagi ciężkiej ( ma jedynkę na liście #pierwszy garnitur Kukiza).
Powiedz mi co to za partia skoro do Sejmu załóżmy, że wejdzie z 10 osób stricte od Kukiza, 4 od Korwina i po 3 od RN i Ruchu Palikota i ta drużyna pierścienia ma tworzyć monolit rozwalający system. Efekt będzie taki, że co głosowanie to rozdźwięk będzie taki, że partia zacznie pękach w szwach.
Z tego co zrozumiałem to Panu Szramce chodziło o całkowite zlikwidowanie SM, a nie tylko o zmniejszenie ich kompetencji. Zgadzam się jedynie z tym, że PO zrobiło z fotoradarów furtkę dla samorządów do legalnego trzepania kasirki na fotorkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Pon, 05 Paź 2015 01:06:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszorek napisał:
Moje przekonanie o nietrwałości tego pomysłu wynika z faktu, iż w przeszłości była już pewne partie, które wprowadziły do Sejmu "nieznanych i "chcących" zmieniać Polskę ludzi. Jedna z nich to Samoobrona, druga zaś Ruch Palikota. Wszystko się rozpierzchło po wszystkich możliwych partiach. Śmiem twierdzić, że to samo spotka i ten kaprys autora "Zchn zbliża się".


No i to jest merytoryczna wypowiedź o którą mi chodziło, bo do tego mogę się ustosunkować. No i jak skończyła Samoobrona? Zabili lidera, dlatego poszło w piach. Ruch Palikota nie był antysystemem bo wychodził z populistycznymi postulatami typu legalizacja marihuany. Tak jak większość partii mówi o banałach bądź leczeniu objawów, tak ruch kukiza mówi o zmianach w filarach dzięki którym da się cokolwiek zmienić. A czy coś zmienią w sejmie? Jeżeli nie będę miał takiej nadziei to równie dobrze mogę pakować walizki i jechać do UK. Ale póki co będę walczył żeby jednak nie wyjeżdżać.

Miszorek napisał:
Poza tym Pan Szramka nie potrafił załatwić ważnej według siebie kwestii likwidacji SM w Brodnicy, a ma sobie dać radę stając w szranki z politykami wagi ciężkiej ( ma jedynkę na liście #pierwszy garnitur Kukiza).


Ale o czym ma to świadczyć? Że skoro system obstawił wszystkie stanowiska w radzie miasta i urzędach naokoło to przegrana z takim tworem to porażka? Przyjdzie czas i sposobność to jeszcze usunie tą SM.

Miszorek napisał:
Powiedz mi co to za partia skoro do Sejmu załóżmy, że wejdzie z 10 osób stricte od Kukiza, 4 od Korwina i po 3 od RN i Ruchu Palikota i ta drużyna pierścienia ma tworzyć monolit rozwalający system.


No to trochę złe obliczenia bo mamy 5% próg wyborczy który daje 23 posłów. Kukiz przy 10% będzie miał 46 posłów a przy 15% 69 posłów. 3 inne twory z poparciem 5% będą miały do tego drugie 69 posłów co razem daje 138/460 głosów czyli 30%. A to już niemała liczba. Nie jest większość ale przez 4 lata Kukiz wraz ze swoimi ludźmi będzie mógł pokazać jak głosowali i chcieli zmieniać kraj. Następne wybory będą już o wiele lepsze.

Miszorek napisał:
Z tego co zrozumiałem to Panu Szramce chodziło o całkowite zlikwidowanie SM, a nie tylko o zmniejszenie ich kompetencji. Zgadzam się jedynie z tym, że PO zrobiło z fotoradarów furtkę dla samorządów do legalnego trzepania kasirki na fotorkach.


Przyznaję się że nie znam do końca tematu, najlepiej gdyby Paweł się tutaj wypowiedział.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.028786 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski