STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Mandat karny
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jaa
Gość






PostWysłany: Czw, 17 Lis 2005 20:35:47    Temat postu: Mandat karny Odpowiedz z cytatem

Chcialem sie zapytac co sie dzieje zezeli sie nie zaplaci madatu kredytowanego w ciagu 7 dni. Jest ktos kto ich nie placi? jak to wyglada
Prosze o odp.
Powrót do góry
RyB




Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 485

PostWysłany: Czw, 17 Lis 2005 21:13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic sie nie dzieje, chyba ze komornik bedzie szybszy od ciebie i zdazy wziac ci roczne rozliczenie z US Very Happy Laughing Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ajo
Gość






PostWysłany: Czw, 17 Lis 2005 21:14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skarbowka sie upomni i bedziesz i tak musial zaplacic, nie podaruja Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
MISTERY
Gość






PostWysłany: Czw, 17 Lis 2005 21:18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na ile ten mandat ?Bo naj pierw to jesli minie czas zaplaty to dojda odsetki a ile to zalezy od sumy do zaplacenia......ja kiedys tez nie chcialem zaplacic 200 zlotych Wink to za to zaplacilem 300!!! Crying or Very sad Ale to zalezy tez jak dlugo juz lezy nie zaplacony.
Powrót do góry
Mikusia
Gość






PostWysłany: Czw, 17 Lis 2005 23:06:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej nie unikniesz zapłaty mandatu. Jak nie zapłacisz sprawa zostanie przekazazana do US. Potem prześla Ci kilka wezwań. W najgorszym wypadku zapuka do twoich drzwi komornik. Ale taki esprawy zazwyczaj załatwia sie z dwuletnim opóxnieniem, takze na razie mozesz spać spokojnie:) aha jesli bedziesz miał zwrot podatku z US to mozesz sobie pomażyć, ze go dostaniesz w caośći, odliczą sobie koszty egzekucji i oczywiście wysokosc mandatu
Powrót do góry
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 17 Lis 2005 23:19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ajo napisał:
skarbowka sie upomni i bedziesz i tak musial zaplacic, nie podaruja Smile
pozdrawiam

Taka jest kolej rzeczy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Pią, 18 Lis 2005 10:49:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja dostałem kiedyś od naszej kochanej policji w wawie za przekroczenie prędkości. i przysłał mi w końcu komornik pismo.

ale to co zrobili z moim nazwiskiem (widocznie nikt nie wpał na pomysł zapisania peselu) przeszło moje zdolności pojmowania. już 2 lata ponad minęły. Very Happy chyba mi się udało Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Pią, 18 Lis 2005 11:09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co się orientuję, to przy mandatach do 50 zł nie opłaca im się ruszać machiny. gorzej jeśli wpadniesz przy innej okazji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pią, 18 Lis 2005 14:57:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedyny mandat (i oby na tym się skończyło) zapłaciłem 8 lat temu "sokoście" za przejście przez tory w Jabłonowie - 5 zeta mnie to kosztowało pamiętam Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RyB




Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 485

PostWysłany: Pią, 18 Lis 2005 16:15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co wy na to ? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 20 Lis 2005 11:18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SATAN napisał:
z tego co się orientuję, to przy mandatach do 50 zł nie opłaca im się ruszać machiny. gorzej jeśli wpadniesz przy innej okazji.

Opłaca, bo koszty obciążają ukaranego.
Kiedyś będąc w Bydgoszczy na koncercie metalowym dostałem od policjantów 100.000 starych złotych za sz****ie w bramie i potem od kanara 50.000 starych zł. za przejście przez tory w Jabłonowie. Pierwszy mandat wrzuciłem do skarbonki na dworcu, lecz po prawie 2 latach pojawił sie komornik i trzeba było zapłacić dodatkowo 6.500 starych złotych. Drugi powiesiłem sobie na ścianie (bo w Jabłonowie Pom. nie było skarbony). Wisiał do czasu przedawnienia ściągnięcia należności publicznoprawnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Nie, 20 Lis 2005 13:32:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obcykany w prawie Panicz napisał:
[...]Wisiał do czasu przedawnienia ściągnięcia należności publicznoprawnej.
a ile takowy wynosi Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 20 Lis 2005 19:29:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba 3 lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taki jeden lawyer
Gość






PostWysłany: Czw, 24 Lis 2005 22:52:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należnosci z mandatów przedawniają się po 2 latach. Odsetek się nie nalicza a jedyne koszty dodatkowe to koszt upomnienia x 2 (zatem ok. 7 zł). Egzekucja nalezy do komornika skarbowego a w praktyce wygląda to tak, że jak US Cię wzywa. Jeśli nie spłacisz do rocznego rozliczenia PIT a masz podatek do zwrotu to sobie potrącą. Jak nie to przyjdzie miły (albo i nie) Pan i weźmie o 7 zł więcej. Więc luzik
Powrót do góry
też lawyer
Gość






PostWysłany: Pią, 25 Lis 2005 08:47:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 lata to max. termin przedawnienia karalności Tu istotny jest termin na wykonanie orzeczenia (mandatu) tj. 3 lat od uprawomocnienia się mandatu. Mandat uprawomacnia się po 7 lub 14 dniach - tj. po upływie terminu na odwołanie do sądu grodzkiego. Reszta ok Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.022366 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski