STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
wybory
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
double16




Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 53

PostWysłany: Sro, 20 Maj 2015 15:15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JK twierdzisz, że PiS czy Kaczyński skłóci naród. Ja twierdzę, że już dawno jesteśmy skłóceni. Wystarczy przejrzeć prawie każdy temat na tym forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Beatka




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 148

PostWysłany: Sro, 20 Maj 2015 16:14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kim jest Duda? Znamy go? Nie. Wyciągnięty z trzeciego szeregu PIS przez JK. Obiecuje o wiele za dużo. Skąd na to weźmie miliardy złotych? W budżecie ich nie ma, no chyba, że podniesie wszystkie możliwe podatki, a "wtedy będzie żyło się nam lepiej".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan




Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 182

PostWysłany: Sro, 20 Maj 2015 16:39:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duda dużo obiecując - staje się wróżem, magiem , który zaspokaja potrzeby emocjonalne - naiwnych, osamotnionych, desperatów ? ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Sro, 20 Maj 2015 18:32:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beatka napisał:
Kim jest Duda? Znamy go? Nie. Wyciągnięty z trzeciego szeregu PIS przez JK.


Nie rozumiem tego odwołania do mnie. Możesz jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loniek




Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 25
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 20 Maj 2015 20:11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalezione w necie i cholernie trafne
Wojciech Młynarski 2015
,,Nie jestem już żaden smarkacz,
Łeb mam pokryty siwizną.
Nie zagłosuję na Dudę
Bo zbyt cię kocham Ojczyzno!
Skąd wiem, że wybór niedobry?
Nie wierzę w zmianę oblicza
Nie chcę powrotu Ziobry,
I teczek Macierewicza.
Na Dudę nie oddam głosu!
Pamiętam, Jarka premierem,
I kpiny z demokracji
I koalicję z Lepperem.
Nie chcę mieć znów premiera
Co straszy Ruskiem i Żydem
Co ciągle dzieli Polaków
I może zaszczuć jak Blidę.
Za kłamstwa i pomówienia,
Prawdę, mgłą sztuczną okrytą
Za skłócanie rodaków
Za IV Rzeczpospolitą.
Za "Tusk ma krew na rękach",
A memu Bratu Chwała!
Za wrzaski nad trumnami
I nogę generała!
Za propagandę, która nie łączy, ale dzieli.
Za żądania pomników z kieszeni obywateli!
Za marsze z pochodniami,
Jazdę "po trupach do celu",
Za negowanie wyborów
I PROFANACJĘ WAWELU!!!!
Dziś w duszy mej zakamarkach
Odkrywam decyzji sedno:
Nie chce powrotu PiS-u,
Bo nie jest mi wszystko jedno! ,,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Sro, 20 Maj 2015 23:01:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Wy nie widzicie ze Komorowski trzyma się rękoma i nogami żeby nie stracić fotela ... kto podpisał ustawę o wydłużeniu wieku emerytalnego do 67 lat , no KTOOOOO ? a CO TERAZ OBIECUJE .... 40 LAT I EMERYTURA bez wieku . Jak to nazwać COOOO ??? A Wy tylko obietnice Dudy widzicie , zaślepiło Was coś ?
ps. specjalnie się nie dziwię takim komentarzom , Brodnica zawsze była czerwona ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Czw, 21 Maj 2015 05:10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemcy zrobili podobnie z tym że ilość lat przepracowanych wyznaczyli na 45 i Angela ma wysokie notowania....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Czw, 21 Maj 2015 06:58:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoba napisał:
Czy Wy nie widzicie ze Komorowski trzyma się rękoma i nogami żeby nie stracić fotela ... kto podpisał ustawę o wydłużeniu wieku emerytalnego do 67 lat , no KTOOOOO ? a CO TERAZ OBIECUJE .... 40 LAT I EMERYTURA bez wieku . Jak to nazwać COOOO ??? A Wy tylko obietnice Dudy widzicie , zaślepiło Was coś ?
ps. specjalnie się nie dziwię takim komentarzom , Brodnica zawsze była czerwona ...

Obecnie na jednego emeryta pracuje 8 aktywnych zawodowo za 30 lat bedzie odwrotnie bo emertami beda roczniki 78-84 . A obecnie trwa niz demograficzny...
Kazdy kto ma odrobine oleju w głowie wie ze zaden system emerytalny zadnego panstwa nie wytrzyma takiego stosunku emerytów do pracujących.
Zapytaj kogos czy chce dostawac 400 zł emerytury ?
więc twoje ,,COOO I KTOOO'' To raczej oznaka tego że nie masz pojęcia o temacie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
double16




Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 53

PostWysłany: Czw, 21 Maj 2015 08:40:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o odpowiedz co zostało zrobione w ostatnich latach aby w Polsce rodziło sie wiecej dzieci a Polacy zaczeli wracać z emigracji? Bo tylko te 2 czynniki mogą spowodować, że emerytury w przyszłości bedą wyższe.
Ps. można jeszcze przyjąć emigrantów ale nie wiadomo czy będą chcieli tu pracować. W firmie, która znajduje się przy wyjeżdzie na Rypin, Ukraińcy podobno nie mieli ochoty.


Ostatnio zmieniony przez double16 dnia Czw, 21 Maj 2015 09:11:56, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Czw, 21 Maj 2015 08:42:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 ... Tobie się chyba coś popier.....o !!!! Ja nie wiem czy obecny PREZYDENT ... CZYTAJ CO JA PISZE I NIE KOMBINUJ JAK KOŃ POD GÓRĘ ... pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Czw, 21 Maj 2015 10:24:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja znalazłem coś takiego. Nic dodać, nic ująć.
Piotr Rachtan: List osobisty do Kandydata na Prezydenta RP Szanownego Pana doktora Andrzeja Dudy
2015-05-15.
Szanowny Panie dr. Duda,
Przeczytałem właśnie, że pospieszył Pan na ratunek grupie obywateli zwanych pospolicie „frankowiczami”. Nie, nie – proszę się nie niepokoić, ja nie jestem kredytobiorcą frankowym i w żadnym wypadku nie śmiałbym Pana prosić o pomoc w tak osobistej sprawie. Jako starszy już wiekiem obywatel nauczyłem się radzić sobie ze spłatą kredytów, wiem także, jako ekonomista, że nie ma najmniejszego sensu brać na siebie ryzyko kursowe, gdy zarabia się w złotych.
Obserwuję Pana kampanię i zauważyłem, jak niezwykle chętny jest Pan do niesienia pomocy potrzebującym różnej kategorii. Pomaga Pan ludziom w kwestiach prawnych, nawet namówił Pan do udziału bardzo przecież w Brukseli zajętego europosła by zrezygnował z diet w euro i bezpłatnie doradzał potrzebującym, teraz – świetnie sam Pan doradził owym frankowiczom. Potrafi Pan sprowadzić do kraju emigrantów, których przekona Pan bez trudu, że Duda to gwarant ich dobrobytu i wolności gospodarczej. Wie Pan też, jak wyprowadzić Polskę z zapaści demograficznej, obniżając mianowicie z powrotem wiek emerytalny do 65 lat i w ten prosty sposób zwiększając płodność Polek. Przypomnę też niezwykły pomysł, proszę się nie rumienić, po co ta skromność, że odkrył Pan sposób na ponowne uprzemysłowienie naszego kraju, w którym – muszę wierzyć tak mądremu człowiekowi, nic już chyba się nie produkuje. Chociaż nie, zdaje się, że w Polsce produkuje się jeszcze śruby i nakrętki, co sam Pan odkrył, odwiedzając fabrykę śrub i nakrętek właśnie.
Chciałbym Pana zapewnić, że w pełni zgadzam się z Pańskimi mądrymi opiniami o tym, jak należy ratować polski przemysł, a którymi obdzielił Pan słuchaczy w czasie swej gospodarskiej wizyty, gdy spotkał się Pan z pracownikami i kierownictwem firmy, przyglądał się linii produkcyjnej oraz miał konferencję prasową. Napisały o tym media, co pewnie Pana zaskoczy, w ten sposób:
„- Polska gospodarka musi konkurować wysoką jakością, a nie niską płacą – mówił [Duda].
Według Dudy, polskie firmy wymagają wsparcia. Dlatego konieczna jest obniżka podatku dla mikroprzedsiębiorstw do 15 proc. w przypadku, gdy firma zatrudnia co najmniej trzy osoby.
– Wszystkie inwestycje dokonane, rozwijające firmę w danym roku podatkowym nie będą odliczane w długoterminowej amortyzacji, tylko w tym samym roku, w którym zostały poniesione – zaznaczał, dodając, że jeśli inwestycje miałyby charakter innowacyjny i były połączone z badaniami, „można by je odliczać w podwójnej wysokości”.
Jak podkreślał Duda, wzorem dla polskiego biznesu jest firma właśnie taka jak ASmet [śrubki i nakrętki], czyli ceniąca rodzinę i rodzinne wartości, gdzie pracownicy są dobrze wynagradzani.
– Jeśli mamy rozwijać przemysł, jeśli mam go odbudowywać, to musi się skończyć sytuacja, że nasza gospodarka konkuruje niską płacą. Na zachodzie konkuruje się wysoką jakością i bardzo wysoką wydajnością. W tym kierunku powinniśmy zmierzać – mówił.
Andrzej Duda opowiedział również m.in. za obniżeniem podatku dla mikroprzedsiębiorstw, poprawą warunków inwestowania, promowaniem inwestycji innowacyjnych i badawczych.
– Konieczna jest poprawa warunków inwestowania przez zmianę sposobu rozliczania podatkowego inwestycji – wykazywał.”
Dobrze, że Pan udziela tych mądrych wskazówek, przecież polscy przemysłowcy, o ile jeszcze tacy – prócz producentów nakrętek i śrubek – zostali, mogą tego nie wiedzieć, że konkuruje się jakością, że wydajność musi być wyższa, a podatki najlepiej, żeby były niższe. Od Pana z pewnością mogli się dowiedzieć, że już mała firma, zatrudniająca trzy osoby, może sobie pozwolić na prowadzenie badań.
Nie znam jeszcze Pańskich pomysłów na poprawienie plonów zbóż i okopowych oraz mleczności krów, ale niewątpliwie jeszcze przed drugą turą ujawni Pan te koncepcje. Liczę na Pana inwencję, inteligencję i co tam jeszcze, co nas uchroni przed „zjazdem równią pochyłą w ślepy zaułek”, jak trafnie Pan zauważył na wiecu w Chrzanowie, gdy wołał Pan do swoich zwolenników „”mniejsze będą podatki, a więcej pracy, lepsza infrastruktura, komunikacja drogowa i ta przez internet, nie będzie marnotrawienia pieniędzy podczas budowy autostrad”.
Tymczasem jednak mam do Pana małą, całkiem malutką sprawę: za płotem mojego ogrodu jest boisko szkolne. I dzieci oraz młodzież, grając w piłkę, kopią ją tak mocno, że przynajmniej raz na dzień wpada do mojego ogrodu i łamie rośliny.
Bardzo więc Pana proszę, by Pan spowodował, żeby ta cholerna piłka przestała do mojego ogródka wpadać. Żeby młodzi piłkarze kopali ją tak, by trafiała tylko w bramkę, a nie w nasadzenia. Myślę, że wie Pan doskonale, jak temu – prostemu przecież dla Pana – kłopotowi zaradzić i że udzieli Pan odpowiednich wskazówek rozbrykanym dzieciakom. Bo czymże jest kopnięta za mocno piłka wobec problemów wydajności, dzietności, innowacyjności, kursu franka szwajcarskiego i wieku emerytalnego?
Pozdrawiam z należnym szacunkiem
Piotr Rachtan
Post scriptum: przypomniałem sobie o jeszcze jednej malutkiej prośbie: kiedy już Pan załatwi, że banki przewalutują kredyty frankowe po kursie dnia zawarcia umowy, to proszę dać mi znać w przeddzień, żebym swoje złotówki zdążył z mojego banku wycofać. Pana to nic nie będzie kosztować, a ja przynajmniej nie stracę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Czw, 21 Maj 2015 12:43:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoba napisał:
Jack 254 ... Tobie się chyba coś popier.....o !!!! Ja nie wiem czy obecny PREZYDENT ... CZYTAJ CO JA PISZE I NIE KOMBINUJ JAK KOŃ POD GÓRĘ ... pozdrawiam

??????
Kto podpisuje ustawy ?
Prezydent czy kotka pusia z mini mini ?
Wiek emerytalny musiał byc wydłuzony im szybciej tym lepiej .i tyle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Beatka




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 148

PostWysłany: Pią, 22 Maj 2015 08:36:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JK napisał:
Beatka napisał:
Kim jest Duda? Znamy go? Nie. Wyciągnięty z trzeciego szeregu PIS przez JK.


Nie rozumiem tego odwołania do mnie. Możesz jaśniej



Powiem krótko nie jednemu psu Burek.
Nie zaśmiecaj forum głupimi wpisami!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doris




Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 217

PostWysłany: Pią, 22 Maj 2015 09:14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska pod rządami PO jest państwem kłamstwa ,dosłownie jak soviecka Rosja.Przykładem są sondaże ,ludzie jedno oni drugie.Szczególnie bezczelnie kłamie tvn .Każdy normalny człowiek oglądajacy debaty prezydenckie mógł się przekonać co który kandydat reprezentuje i co zobaczyliśmy ?,dwa światy ,Komor atakujący Dude za wszystko, tak jakby to Duda do tej pory rządził Polską i Duda przedstawiający wizje rozwoju Polski.

Zobaczyliśmy starą gębe postkomuny wystraszonej utratą władzy i twarz nową ,człowieka godnego szacunku młodego znającego problemy ludzi i pragnącego służyć ,a nie panować.

Ten cały postsoviecki system runie z hukiem w niedziele.

Nie jestem sympatykiem pis,ale zagłosuje na Dude i wszystkich do tego namawiam.

Celnie opisał tą sytuacje Ziemkiewicz,

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2015/aktualnosci/news-odliczanie-wyborcze-ziemkiewicza-dzien-2-duda-polski-obama,nId,1810183
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Pią, 22 Maj 2015 11:02:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co Ty wiesz o sowieckiej Rosji... ;////


" twarz nową ,człowieka godnego szacunku młodego znającego problemy ludzi i pragnącego służyć ,a nie panować. "

Jakoś kiedy za czasów "IV RP" miał posadkę w Rządzie to inaczej o nim śpiewano. Kto jest w temacie ten wie jak IV RP wyglądała. Jakimi metodami posługiwały się służby w celu "rozliczania". Chcecie popchnąć kraj ku zapaści rozmaitych "rozliczeń"? Znowu?
A chęć zemsty w PiSiakach jest !
A to za "zamach" smoleński, za brak wraku, za koalicję z PSL, za to, że ukradli księżyc, że Kaczyński nie ma żony i w ogóle za całe zło tego świata. Za kryzys międzynarodowy również. I za przegraną Nigela Faraga w UK.

Pytanie - kogo PiS rozliczy za SKOKi chociażby? Ot.... wczoraj usłyszałem że winny jest... KNF Smile)))))))

A co do debat - wczoraj akurat Duda był strasznie agresywny i napastliwy....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.024547 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski