STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Prawda o Politykach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Czw, 09 Lip 2015 14:26:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pis dąży do wprowadzenia prawa kościelnego i centralizacji.
Przykład Grecja, tam największe przedsiębiorstwa są państwowe i wszystko jest powiązane z budżetem. Do czego to doprowadziło?

I żeby było jasne też jestem rozczarowany PO bo nie ukrywam że na nich głosowałem. Teraz już tego nie zrobię ale nie znaczy że dam się populistom.

Ja wiem co się dzieje w kraju ale czekam na konkrety a nie obietnice powrotu do komuny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Czw, 09 Lip 2015 15:45:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki napisał:
Pis dąży do wprowadzenia prawa kościelnego i centralizacji.


Tak tak, a jak Duda został prezydentem to miały być pomniki papieża we wszystkich miastach. Ile nowych powstało w Brodnicy? Bo jakoś nie uświadczyłem, w innych miastach też. Pomimo że sam nie lubię kościoła i nie wierzę to nie dam się już straszyć kościołem, bo o to właśnie chodzi tym co rządzą. Żeby skłócić nas ze sobą. Sorry, ale ja mogę pod rękę nawet z katolikiem iść odzyskać władzę, bo to nasze wspólne dobro. Jeżeli PIS będzie z antysystemowcami naprawiał kraj i gospodarkę i przez to będziemy bogatsi to ja nie mam nic przeciwko, żeby sobie jakieś pomniki budowali. Wszystko ok, pod warunkiem że nie będą mnie przymuszać do swojej wiary i szykanować moje dzieci w szkole. Ponoć mamy demokrację i chcemy być wolni, to dlaczego ciągle zabraniamy katolikom żyć jak chcą?

QbaBrodnicki napisał:
Przykład Grecja, tam największe przedsiębiorstwa są państwowe i wszystko jest powiązane z budżetem. Do czego to doprowadziło?


Problem Grecji leży w czymś innym a nie w majątku narodowym. Unia napompowała dotacjami kraj, głupimi dotacjami. Przez co nie musiał nikt pracować bo za przyjście punktualne do pracy i umycie rączek dostawali tyle kasy że na pół wypłaty wystarczyło. To doprowadziło do patologii, które przy odcięciu kasy stały się tragedią. Jak takiego 15/16-latka i pokażesz mu, że może żyć z socjali, byle jak ale żyć, to przestanie się dokształcać i rozwijać bo pójdzie na łatwiznę. Jak mu ten socjal za 10 lat odbierzesz to tragedia się stanie, bo on nic nie potrafi i jak tu żyć? Ale oczywiście u władz są takie mega mózgi, rekiny ekonomii światowej sławy i nikt jakoś na to nie wpadł? Przypadek?!?! To samo jest u nas w kraju. Nikt z rządzących nie wie że obniżenie poprawia sytuację spółki tak? Nie wie? To po co zakładają na boku fundacje "Biednego Krzysia" żeby omijać przez nie podatki? Wszystkie kroki są planowane przez siły wyższe niż krajowe, Grecji zafundowano kryzys dotując ją i doprowadzając do sytuacji że musiało to upaść. U nas chcą zrobić to samo i będą to realizować albo przez PO albo przez NowoczesnaPL, bo to na dobrą sprawę ta sama siła na której zapleczu jest pan Olechowski powiązany z Grupą Bilderberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
advocate




Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 313

PostWysłany: Pią, 10 Lip 2015 02:59:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johncage napisał:


advocate napisał:
Bardzo niepokojące jest słowo "jeżeli" w Twojej wypowiedzi. Sam nie wierzysz w ten sukces, że zamiast twierdząco artykułujesz to trybem przypuszczającym?


Oczywiście że tak, głupi nie jestem. Kukiz ma według mnie dobre chęci i intencje, ale będzie musiał współpracować z Jarkiem Kaczyńskim, który w temacie polityki jest starym wygą i do tego bardzo dobrym taktykiem. Więc może się stać tak, że Kukiz za 2 lata obudzi się z palcem w tyłu i nie będzie wiedział jak i kiedy się to stało. Po prostu nie ufam PISowi. Póki co fajnie gadają ale jak wyjdzie zobaczymy na jesieni. Różnica między koalicją z PIS a PO jest taka, że PO nie chce naprawiać Polski, a wręcz dąży do tego żeby ją rozkraść, a PIS...jeszcze nie wiadomo i możemy mieć nadzieję.


Wychodzisz z założenia, że po wygranych wyborach PO "rozkradnie" Polskę. A przez 8 lat tego nie zrobiło, jakby miało zrobić?

Ty podejmujesz ryzyko. Mój mocodawca po wejściu zmian zapowiadanych przez PiS będzie zmuszony zwolnić około 100 osób. Jeśli do tego dojdzie postaram się zorganizować spotkanie na którym powiesz dlaczego te 100 osób straciło pracę - bezpośrednio im, patrząc prosto w oczy. Prawda jest taka, że za rządów PO oni mają tą pracę. Oni nie chcą ryzykować jak Ty. Generalnie szczerze Ci życzę, aby zmiany PiS znacznie pogorszyły Twój status życiowy, w imię Twojego dzisiejszego "widzi - mi - się". Wbrew pozorom nie jestem za PO bo po dojściu PiSu ja będę w grupie, która najbardziej skorzysta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Pią, 10 Lip 2015 03:34:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

advocate napisał:
Wychodzisz z założenia, że po wygranych wyborach PO "rozkradnie" Polskę. A przez 8 lat tego nie zrobiło, jakby miało zrobić?


Nie, rozkradnie jeszcze przed odejściem od władzy. Robią to cały czas, Bronek podpisał nowe umowy z ludźmi ze sztabu, takie odprawy dostaną po końcu jego kadencji że hohohoho. Zastanawiam się co jeszcze ukradną przed jesienią. A potem poleci kolejny przepis, że nie będzie można ich za to ukarać.

advocate napisał:
Mój mocodawca po wejściu zmian zapowiadanych przez PiS będzie zmuszony zwolnić około 100 osób.


A ile osób nie ma pracy przez to co przez 8 lat zrobiło PO? Ilu wyjechało do UK za lepszym życiem? Nie bądź śmieszny, bo jednym przepisem będzie zwolnione 100 osób nie oznacza od razu, że będzie taka tragedia. Czyli jeżeli zostanie naprawiona gospodarka i Polakom będzie się żyło źle to nie nie, nie wolno tego robić bo będzie zwolnionych 100 osób? Czyli idąc tym tokiem myślenia, nie wolno nam upraszczać podatków i redukować administrację publiczną bo setki tysięcy ludzi zostanie bez pracy. Ile w międzyczasie prywaciarzy splajtowało przez chore podatki i przepisy, ilu było udupionych przez urząd skarbowy i jest udupianych, bo trzeba do końca roku wyrobić normę mandacików. Tak z ciekawości, wiesz jaką teraz inspektorzy mają metodę? Trzepią na potęgę kioski ruchu bo tam najczęściej zdarza się że ktoś na czas nie poda paragonu itd. Ile ludzi z takich firm straciło pracę, dziesiątki i setki tysięcy, wielu bankrutuje albo się wiesza jak dostaje na klate karę rzędu 200 tys. zł, a Ty jako argument przytaczasz 100 osób. No fakt, dobry argument. Już pomijam nawet fakt co to był za przepis Twojego szefa, bo kto wie o czym nie powiedziałeś, likwidacja "optymalizacji podatkowej"? Smile

advocate napisał:
Jeśli do tego dojdzie postaram się zorganizować spotkanie na którym powiesz dlaczego te 100 osób straciło pracę - bezpośrednio im, patrząc prosto w oczy.


Sam im wytłumacz dlaczego PO musi odejść. Kto mi patrząc prosto w oczy wytłumaczy dlaczego PO nas okradało i pomimo tego co widzi nadal wierzy w Bronka i Tuska. Ja tego nie rozumiem. Wiem za to, że kto by za nich nie wszedł to gorzej już być i tak nie może.

advocate napisał:
Prawda jest taka, że za rządów PO oni mają tą pracę.


Po pierwsze to każdy kto pisze "prawda jest taka" używa tego zwrotu kiedy nie ma argumentów...

A za dalszych 8 lat rządzenia tej partii nie mieliby Państwa w którym by mogli żyć, bo już nic nie dało by się okraść a jedyną opcją na przeżycie byłby wyjazd na zmywak do UK. Ale co tam, ważne że teraz by mieli robotę...

Serio jesteś tak krótkowzroczny, że potrafisz patrzeć tylko na to co jest tu i teraz?

advocate napisał:
Generalnie szczerze Ci życzę, aby zmiany PiS znacznie pogorszyły Twój status życiowy


No widzisz, a ja nie jestem taką mendą jak Ty i życzę ludziom dobrze Razz

https://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU

Chcę żeby każdemu było dobrze, nam wszystkim razem i uważam, że jak czytam takie brednie broniące obecną władzę "bo o matko byle nie ten PIS" to czuję w obowiązku że trzeba walczyć z tą głupotą. 8 lat PO straszyło PISem na każdym kroku, był to celowy, zaplanowany i bardzo skuteczny "marketing". Ile można się dawać na to nabierać? Nie przytaczaj mi więc przykładów skali mikro bo mnie to nie obchodzi. Mamy jako państwo potężny problem skali makro i jeżeli w tej chwili się to nie zmieni to za 30-40 lat nie będzie tego państwa. Ludzie stąd uciekają, ci którzy mogą najwięcej dla tego kraju zarobić i go rozwijać, reszta co została klepie biedę i próbuje przeżyć do 1-ego. Ludzi w wieku 25-35 lat nie stać na mieszkanie i dzieci. Wyobrażasz to sobie co będzie za 40 lat jak nie będzie teraz dzieci? Za 30 lat będziemy państwem starców na utrzymanie których nie będzie miał kto pracować. I teraz, broniąc pracy 100 ludzi, pozbawiasz normalnego życia swoje dziecko, które gdyby się urodziło w tej chwili, za 30 lat musiałoby utrzymać 1 emeryta. Wyobrażasz sobie takie obciażenie finansowe jeżeli ktoś zarabia nawet i te 2 tysiące zł na rękę? Bo ja nie...

advocate napisał:
w imię Twojego dzisiejszego "widzi - mi - się"


no patrz, a ja cały czas myślałem że mieszkamy w demokratycznym kraju...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Pią, 10 Lip 2015 09:16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kukiz nie zakłada partii politycznej, ani stowarzyszenia, a wiec w czasie kampanii referendalnej będzie miał zakneblowane usta Laughing PIS wyskoczy z dodatkowymi pytaniami referendalnymi jak : wiek emerytalny, lasy państwowe i wiek inicjacji szkolnej. JOW-y przepadną.


Kukiz w perfidny sposób gra na emocjach, dlatego tylu młodych zagłosowało, nie z zamiarem zmian i poprawy, po prostu z powodu buntu samego w sobie.

Kukiza na tajnych spotkaniach z Wiplerem, reprezentował Pallady (typ z pod ciemnej gwiazdy, odpad atomowo-partyjny) rozmowy zerwano. Wipler miał powiedzieć, że JOW-y są traktowane przedmiotowo i znaczą tylko tyle J...ć Obecną Władzę!


Cóż, kurz już opada, no i dobrze
Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Pią, 10 Lip 2015 10:39:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fg99 napisał:
Kukiz nie zakłada partii politycznej, ani stowarzyszenia, a wiec w czasie kampanii referendalnej będzie miał zakneblowane usta Laughing PIS wyskoczy z dodatkowymi pytaniami referendalnymi jak : wiek emerytalny, lasy państwowe i wiek inicjacji szkolnej. JOW-y przepadną.


Ale będzie to ruch obywatelski, który też będzie mógł działać. Nie potrzeba partii do tego żeby głosić swoje prawdy oświecone. Czy ja i Ty na tym forum wygłaszając swoje zdanie na jakiś temat i to jak byśmy widzieli kwestię naprawy kraju potrzebujemy do tego partii? Nie.

fg99 napisał:
Kukiz w perfidny sposób gra na emocjach, dlatego tylu młodych zagłosowało, nie z zamiarem zmian i poprawy, po prostu z powodu buntu samego w sobie.


Perfidnym jest twierdzenie, że Kukiza popierają tylko młodzi.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/kto-glosowal-na-pawla-kukiza-analiza#

http://wyborcza.pl/1,75478,17896394,Wybory_prezydenckie__Wyborca_Kukiza__Wyksztalcony_.html (chociaż dane wyborczej traktuję raczej jak bajki, więc...)

fg99 napisał:
Kukiza na tajnych spotkaniach z Wiplerem, reprezentował Pallady (typ z pod ciemnej gwiazdy, odpad atomowo-partyjny) rozmowy zerwano. Wipler miał powiedzieć, że JOW-y są traktowane przedmiotowo i znaczą tylko tyle J...ć Obecną Władzę!


Oj tam oj tam: http://www.polskatimes.pl/artykul/3928239,ruch-kukiza-zaczal-z-impetem-burza-mozgow-w-centrum-a-smitha-zagraniczne-media-i-ambasador-mull,1,id,t,sa.html

Tu masz konkrety. Spełnienie tylko tego jednego postulatu, tylko jednego, to i tak więcej dobrego dla kraju niż cokolwiek zrobił jakikolwiek rząd o pewnie nawet i 20 lat.

fg99 napisał:
Cóż, kurz już opada, no i dobrze


To że tak piszą gazety nie znaczy że tak jest. Przypominam, że te same gazety pisały, że Komorowski ma pewne zwycięstwo w ręce :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Pią, 10 Lip 2015 19:45:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Johncage, akurat za PO spadek dzietności zatrzymał się. Starzenie się Polski to problem nie tylko narodowy ale i ogólnoeuropejski.
Weź ty kiedyś jedź pod hipermarket i pokaż mi gdzie jest te 90 proc społeczeństwa które żyje na skraju ubóstwa?
Pokaż mi fawele, slumsy i ekstremistów biegających po ulicach.
Też generalizujesz i całe społeczeństwo wrzucasz do jednego worka. Kategoryzujesz tylko klasę polityczną.
Martwisz się o prywaciarzy i wolność jednostki a PiS przecież oczekuje nacjonalizacji banków, przedsiębiorstw i penalizacji pozaustrojowego zapłodnienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Pią, 10 Lip 2015 20:08:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kukiz nie ma czasu antenowego, zostanie zjedzony przez wieloryba. Wiem, to trudno pojąć, ale on rozwala system i szuka diagnoz. Zapedził się chłop za daleko. Chyba nie łapie kontaktu z Ziemią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Pią, 10 Lip 2015 21:19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki napisał:
Weź ty kiedyś jedź pod hipermarket i pokaż mi gdzie jest te 90 proc społeczeństwa które żyje na skraju ubóstwa?


No dobra, fakt, przesadziłem, na skraju ubóstwa nie ale ludzie raczej nie odłożą pieniędzy poza to co mogą kupić w sklepie. Od czasu do czasu coś tam sobie kupią. Z opowieści ludzi za granicą to raczej jest zupełnie inaczej. Fakt, nie da się tam zarobić kokosów i zarabiać tyle żeby odkładać, ale za to co się odłoży można godnie żyć. Kupujesz laptopa za tygodniówkę, za 50 funtów czyli odpowiednik naszych 50 zł robisz zakupy na tydzień.


QbaBrodnicki napisał:
Martwisz się o prywaciarzy i wolność jednostki a PiS przecież oczekuje nacjonalizacji banków, przedsiębiorstw i penalizacji pozaustrojowego zapłodnienia.


Banki to akurat powinny być znacjonalizowane bo to co zachodni bankierzy złego robią dla nas woła o pomstę. Wystarczy spojrzeć co zrobili z Grecją. A co było z Islandią? To samo. Ludzie ostatecznie się postawili i pozamykali bankierów i wychodzą na prostą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Pią, 10 Lip 2015 21:44:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgadzam się. Banki islandzkie, które utraciły płynność pod czas kryzysu zostały przejęte przez nadzór. Natomiast reszta komercyjnych funkcjonuje normalnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bmors82




Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 4
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie, 12 Lip 2015 22:16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki napisał:
Nie zgadzam się. Banki islandzkie, które utraciły płynność pod czas kryzysu zostały przejęte przez nadzór. Natomiast reszta komercyjnych funkcjonuje normalnie.


Mam znajomego w Islandii i mówi dokładnie to samo. Banki znowu są płynne finansowo, a bankructwo wcale kraju nie zabiło, tylko "zrestartowało", oczywiście kosztem mieszkańców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zaksy




Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 129

PostWysłany: Czw, 16 Lip 2015 08:28:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bankructwo to wcale nie jest dobre rozwiązanie. To ostateczność, bo wiarygodność kraju jest mocno podważona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leopold21




Dołączył: 03 Sie 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon, 03 Sie 2015 11:10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteś pewny że nie brakuje nam wolności? spróbuj więc zrobić coś przeciwko politykom Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
winogrze75




Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 5

PostWysłany: Wto, 06 Paź 2015 08:22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może Wy mi powiecie na kogo mam zagłosować? Bo nie mam zielonego pojęcia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Wto, 06 Paź 2015 10:39:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam glosuję na Lewicę, jaka by nie była...
A niech mają.Very Happy
Zawsze to o jeden głos mniej dla POpapranych i PiSdzielców.RazzVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.027022 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski