STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Czy warto jest decydować się na kredyt konsolidacyjny
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anna27




Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 48

PostWysłany: Pon, 04 Maj 2015 08:06:03    Temat postu: Czy warto jest decydować się na kredyt konsolidacyjny Odpowiedz z cytatem

Witam Jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Nie jestem w stanie spłacać na chwilę obecną swoich zobowiązań, których jest bardzo dużo. Rata to prawie 3000 zł miesięcznie. Ja nie pracuję, mąż zarabia 2000 zł. Mamy dziecko.
Zastanawiałam się nad kredytem konsolidacyjnym. Czy jest to rozwiązanie? Gdzie sie o taki starac ? I o ile za jego pomoca mozna obnizyc rate?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Pon, 04 Maj 2015 08:29:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz 2 wyjścia. Oba nieprzyjemne i kosztowne...
1. Konsolidacja - wyjdzie drogo, zmniejszysz ratę, Ale może potem być ciężko.
2. Upadłość konsumencka - poczytaj o tym rozwiązaniu, warto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tara




Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 152

PostWysłany: Pon, 04 Maj 2015 09:42:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Upadłość konsumencka wcale nie jest takim dobrym rozwiązaniem w każdej sytuacji. Pozbywasz się majątku, zostajesz z niczym. Poza tym trzeba spełnić określone restrykcyjne zasady tak więc wcale nie jest tak łatwo ją ogłosić,

Kredyt konsolidacyjny jest faktycznie droższy ale może faktycznie jest lepszym rozwiązaniem, Ile macie tego długu? Wyliczaliście sobie za pomocą kalkulatorów ile mniej więcej będziecie płacić raty kredytu po konsolidacji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anna27




Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 48

PostWysłany: Pon, 04 Maj 2015 10:27:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałam o upadłości ale w naszym przypadku to się nie uda Sad Obecnie mamy tego kredytu prawie 90 tys.razem. Obecnie pożyczamy od rodziny na spłatę ale nie będziemy pożyczali bez końca.
Jeszcze nie liczyłam raty ale liczę na to,że będzie można obniżyć do 700 zł. Wtedy byłoby nam o wiele lżej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Pon, 04 Maj 2015 10:48:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z 3000 zł na 700 zł? Będzie bardzo ciężko albo będą ostre warunki. Spróbuj tutaj
http://ezoltowska.oferty-kredytowe.pl/kredytykonsolidacyjne/

porównać oferty albo skorzystać z specjalnych biur zajmujących się m.in. konsolidacją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adams107




Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 59

PostWysłany: Pon, 04 Maj 2015 20:15:54    Temat postu: Czy warto jest decydować się na kredyt konsolidacyjny Odpowiedz z cytatem

Mi pomogli tu 882 116 607
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pon, 04 Maj 2015 21:03:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi tu śmierdzi reklamą podłej jakosci....
Przychody 2000 zobowiazania 3000 wiec brak 1000 do tego dziecko utrzymanie itd , pozyczasz od rodziny ......
Po 1 kto.Ci dal tyle kredo
Po 2 szukasz ,, pomocy" na lokalnym forum a nie jakims zwiazanym. z bankami czy kredytami i odzywa sie ktos z 5 postami z pomocn dlonia ......
Po 3 nawet jesli jest cień prawdy w tym co.piszesz to trzeba bylo myslec przed faktem a nie po
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Wto, 05 Maj 2015 07:04:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kredytu konsolidacyjnego nikt ci nie da jak jesteś wklepany do BIK. ja miałem zdolność kredytową na 250 tyś a dziś mam komornika bo z przyczyn ode mnie niezależnych straciłem pracę i zostaliśmy na 1 pensji z żoną. wolałem mieć co dziecku do jedzenia dać niż oddać bankowi dług. poskąpiłem niestety ubezpieczenia i sam na własne żądanie wpadłem w sidła długu. mam komornika na prawie 80 tyś zł (dziś już mam prawie 60 tyś do spłaty) bo nikt mi nie dał konsolidacyjnego kredytu co znacznie by ułatwiło by nam spłatę. bik niestety skutecznie blokuje wszystko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tara




Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 152

PostWysłany: Wto, 05 Maj 2015 08:30:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anna27 napisał:
Czytałam o upadłości ale w naszym przypadku to się nie uda Sad Obecnie mamy tego kredytu prawie 90 tys.razem. Obecnie pożyczamy od rodziny na spłatę ale nie będziemy pożyczali bez końca.
Jeszcze nie liczyłam raty ale liczę na to,że będzie można obniżyć do 700 zł. Wtedy byłoby nam o wiele lżej.


No to jakąś wysoką tę ratę macie jak na 90 tys.złotych. Umów się z jakimś doradcą na rozmowę. Zawsze jest jakieś wyjście.
Tutaj masz również kalkulator kredytu konsolidacyjnego
http://www.comperia.pl/kalkulator-kredyt-konsolidacyjny.html
Masz tam wiele danych. Patrzysz sobie jaką ofertę konsolidacji oferuje Ci dany bank, wpisujesz sobie w poszczególne punkty odpowiednie dane i powinna Ci wyskoczyć rata jaką będziesz płaciła po konsolidacji.

A i i tak masz dobrą sytuację,że Ci rodzina pożycza. Ja jak bym sie zapytała swojej rodziny to pewnie nic by mi nie pożyczyli Razz Z tym,żę na szczęście u nas sytuacja finansowa nie jest taka zła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan




Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 182

PostWysłany: Wto, 05 Maj 2015 09:06:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to nie reklama !!!! --- Poszukaj bank, najlepiej ten stary polski (!!! ) , który Ci to spłaci i weź tam kredyt hipoteczny na 25-30 lat. Całkowita rata będzie wynosić ok. 600zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
juliusz




Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 121

PostWysłany: Sro, 06 Maj 2015 05:37:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
Poszukaj bank, najlepiej ten stary polski (!!! ) , który Ci to spłaci i weź tam kredyt hipoteczny na 25-30 lat. Całkowita rata będzie wynosić ok. 600zł.


Chodzi Ci o bank PKO BP?

Kolejna sprawa czy posiadasz taką zdolność kredytową. Czy posiadasz jakąś nieruchomość którą ewentualnie będziesz mogła zastawić na poczet kredytu? Pożyczki hipoteczne są najtańszą opcją - ale pamiętaj że jak powinie Ci się noga to tracisz mieszkanie niestety.

Upadłość konsumencka? A czytaliście jakie tam trzeba warunki spełnić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anna27




Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 48

PostWysłany: Sro, 06 Maj 2015 06:30:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na forum jestem już od kilku lat. Mam swój stały nick ale założyłam nowy Sad O takich sprawach raczej sie głośno nie mówi. Wolałam zapytać się z nowego.

Mam obecnie mieszkanie.Wartość to jakieś 120-130 tys.złotych na oko tak wieć pewne zabezpieczenie jest.
Czym się różni konkretnie kredyt hipoteczny od konsolidacyjnego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotrek.b




Dołączył: 14 Gru 2014
Posty: 125

PostWysłany: Sro, 06 Maj 2015 07:20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na starym nicku również jesteś anonimowa tak więc nie wiem po co te zabawy Razz
Kredyt konsolidacyjny pozwoli ci rozłożyć zadłużenie na dowolną ilość rat i dogodne dla ciebie raty. W wielu bankach za wcześniejszą spłatę nic nie płacisz. Jak będziesz mieć mniejsze raty, to możesz (np. w przypływie gotówki) spłacić kilka rat i mieć nadpłatę.
Warto byłoby jeszcze pisac do banku, pytać się , prosić o rozłożenie rat. W wiekszości sytuacji da sie coś zrobić poniewaz w bankach pracują również ludzie i wezmą Twoją sytuację pod uwage.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anna27




Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 48

PostWysłany: Czw, 07 Maj 2015 05:45:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy warto jest Waszym zdaniem korzystać z usług firm oddłużających? Z jednej strony obiecują dużo . A z drugiej przecież nie działają charytatywnie. Za swoje usługi również będą brali pieniądze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Czw, 07 Maj 2015 07:04:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet skorzystanie z takiej firmy nie doprowadzi do zmniejszenia raty do tych 600 czy 700 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.02335 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski