STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Bliskie spotkania 3 stopnia z policją :)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Czw, 03 Lis 2005 10:51:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie można uogólniać i wyłącznie uwielbiać bądź nienawidzieć całej instytucji jaką jest policja...
sam widziałem jak policjanci brali "na pych" jednego dziadka któemu duży fiat nie chciał odpalić a mnie kiedyś jak wracałam do domu w śnieżycę (stulecia chyba Wink ) to nawet podwieźli prawie pod sam dom a to nie jedyne znane mi przykłady przejawu człowiczeństwa przez naszych stróżów prawa (choć od tej gorszej strony policję też znam) Rolling Eyes

dopisane

loky napisał:
Może byśmy założyli nowy temat : miłe i niemiłe spotkania z policją...pozytywne rozczrowania i wpadki naszych obrońców prawa.[...]
dobry pomysł... niech więc służby porządkowe forum wydzielą ten wątek z tego do nowego tematu Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 03 Lis 2005 11:11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loky piszesz ze niejako takie legitymowanie jest bezprawmne, a dlaczego. Nie chodzi mi o legitymowanie pojedynczego czlowieka ktory spaceruje ze swoim psem pod blokiem tylko o bandy malolatow ktorzy glosno zachowuja sie pod blokiem czy na ulicy, ja takim gowniarzom bym nie popuścil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaJa




Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 1225

PostWysłany: Czw, 03 Lis 2005 11:17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dotąd miałam dwa spotkania z panami policjantami Razz każde było miłe:

1: czekałam na taxi z wielką torbą (wróciłam wtedy po sylwestrze do naszego pięknego miasta). Marzłam coraz bardziej i byłam coraz bardziej wściekła, bo b-ca to nie metropolia, w której na taksówkę czeka się 40 minut. I wtedy podjechał policyjny transporter. Najpierw zapytali po co stoję, a potem zaoferowali podwiezienie do domu. Nawet otworzyli mi drzwi hehe Wink

2: to działo się w lęborku - czekałam ze znajomymi na pociąg do gdyni - stwierdziliśmy, że wypijemy w parku po brovarku. Nagle usłyszeliśmy pytanie: dobre piwo? i nie odwracając się odpowiedzieliśmy chórkiem, że tak.. wylegitymowali nas, poleciały jakieś beki, i dali nam spokój - musieliśmy obiecać,że już nigdy nie przyjedziemy do lęborka.. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Czw, 03 Lis 2005 11:21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moją siostre w Toruniu jak szła chodnikiem to na radar brali (ale nie zapamiętała jak szybko szła) Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loky




Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 123
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 03 Lis 2005 11:42:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie zachowania mozna podciagnać pod 2 przepisy: zakłócanie ciszy nocnej(w wiadomym przypadku) i zakłócanie miru domowego(mało kto wie o tym). Niestety obydwa dotyczą wykroczeń ściganych z powództwa cywilnego a nie z urzędu wiec policja raczej nie interesuje się tym doraźnie , raczej "z doskoku" przy okazji akcji specjalnych.
Poprostu trzeba reagować na takie zachowania i zgłaszać do dyżurnego na nr 997 Very Happy . niestety potem trzeba składać zeznania, oskarżać a jak znam życie ...kto będzie chciał? Z drugiej strony po zawiadomieniu nawet anonimowym, zanim patrol dotrze na miejsce upływa trochę czasu, a ktos nerwowy z bloku opieprzy małolatów z balkonu, no i efekt jest taki, że dostanie wiązane a małolaty ulotnią się w poczuciu bezkarności zanim ten patrol sie pojawi. Tyle z życia obserwowanego z mojego balkonu. Pozdrawiam wszystkich.

Temat sie rozwija tak, że zanim odpisałem już nowe posty Very Happy .
Osobiście nic nie mam pzreciwko policji od czasu jak zakazano nosić prz sobie kije do hmm... baseboll`a.
A więc... było to dawno ale juz po pzremianach ustrojowych. Kolejna zima stulecia czy cóś, wracam w godzinach późno-nocno-porannych od kleżankido domciu. Mróz jak (pip)tak w okolicach -25-30, a tu w okolicach polmo leży sobie gość na chdniku i chyba śpi. Myślę sobie poleży zamarźnie i po co , telefon niedaleko to 997 i rozmowa:

P: komenda policji itd.
J: dobrywieczór,przedstawiam się i mówie jak sytuacja że mróz, gość leży i wogóle
P:wie pan jest demokracja każdy moze leżeć gdzie chce (orginał) !!!
J: no ale mróz może zamarznać...
P: no dobra jak pan chce wyślę patrol
...............
przysłali, zabrali, może uratowli mu życie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Kij
Gość






PostWysłany: Czw, 03 Lis 2005 18:11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam wracałem nocą chwiejnym krokiem z kuplem... wiatr mocno wiał, bardzo mocno... Nagle z ciemności wyskakuje dwóch młodych i łysych kolesi w czerni... Rzucili w naszą stronę wyzwisko i dopadli do nas. Myśleli, że pójdzie im łatwo, ale przeliczyli się, zaczęliśmy sie bronić skutecznie bronić i zaczeła się szarpanina. po chwili patrzę na drugą strone ulicy i widzę radiowóz, patrzę w drugą stronę, we wyłaniąjacym się z litej ciemności watłym słupie światła zobaczyłem gliniarza walczącego z moim kuplem, który właśnie równierz spostrzegł, że tłuczemy się z mundurowymi.
Odpuściłem i poddałem się. Gliniarze myśleli, że złapali jakiś frajerów i zaczęli nas straszyć aresztem, ale kiedy sprawdzili kto my ( rączki mieliśmy w kajdankach - kumpel przełożył je pod nogami, ja mało nie rozerwałem siedząc w radiowozie ) i pojeli, że w czasie zatrzymania popełnili parę błedów ( nawet nie przedstawili się ), to odpóścili. A że byli młodzi i gorliwi to postanowili nam dopiec innaczej, ale to zupełnie inna historia...

Było ostro i drastrycznie, ale po całem sprawie pozostała tylko kupa smiechu i straciłem troche kasy. W całym życiu nikt prócz policji nie zaczepiał mnie na ulicy, żadni podejrzani kolesie prócz gliniarzy - raz mnie spisali ( spisali wtedy z 20 osób - to też piękna, dawna historia ) i raz się z nimi biłem i tyle...
Powrót do góry
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 03 Lis 2005 20:50:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i ja dodam swoja historie!
Szedlem kiedys bardzo poznym wieczorem z dworca PKP do domu przez rynek. Mijalem sie z 2 mocno podpitymi kolesiami, robiacymi duzo halasu i probojacymi mnie zaczepiac. W tym samym czasie przejezdzal radiowoz, policjanci wogole nie zareagowali. Trudno ich sprawa...
NIe czepial bym sie, gdyby nie to, ze ci sami policjanci, z tego samego radiowozu legitymowali mnie za kilka minut na ul. Nowa Kolonia. Troche glupie, ze nie sprawdzali kolesi szukajacych zaczepki, tylko mnie wracajacego spokojnie do domu!

Kiedys jeszcze dostalem mandat za jazde rowerem pod prad... Smile

Jak sie zwierzac, to sie zwierzac... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 03 Lis 2005 21:22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

loky napisał:
Takie zachowania mozna podciagnać pod 2 przepisy: zakłócanie ciszy nocnej(w wiadomym przypadku) i zakłócanie miru domowego(mało kto wie o tym). Niestety obydwa dotyczą wykroczeń ściganych z powództwa cywilnego a nie z urzędu ...


Dobra, dobra. Albo coś jest wykroczeniem, albo deliktem cywilnym dochodzonym w procesie cywilnym. Poza tym jest takie przestępstwo jak naruszenie miru domowego ścigane z urzędu (art. 193 kk).

Też były numery z Policją na studiach... Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loky




Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 123
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 03 Lis 2005 22:29:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panicz napisał:

Dobra, dobra. Albo coś jest wykroczeniem, albo deliktem cywilnym dochodzonym w procesie cywilnym. Poza tym jest takie przestępstwo jak naruszenie miru domowego ścigane z urzędu (art. 193 kk).

Też były numery z Policją na studiach... Laughing Laughing Laughing


Ja tam tylko słyszałem, mówiłem że się nie znam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
MajsterBieda




Dołączył: 28 Lip 2004
Posty: 317
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 03 Lis 2005 23:34:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to na siłę wciskam się i ja... Wink

Kiedyś zostałem wylegitymowany pod własnym domem (jakieś 6 merów od niego) gdy byłem na spacerze z psem. Mało tego, kontaktowali się z komendą aby sprawdzić czy rzeczywiście tu mieszkam gdy przeczytali adres w Dowodzie Osobistym! Wyobraźcie sobie: stoi facet (w laczkach... ) z psem pod własnym domem, widać od razu że wyszedł na chwilę z domu i go kontrolują, krótkofalówka na komendę i potwierdzenie tożsamości szyfrem. Tak mnie to wku...ło że hej!!! Od tego czasu nie lubię Policji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadzik




Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 2638
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 04 Lis 2005 08:45:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet nie miesiac temu widzialem taki oto obrazek. ide sobie ulica sw Jakuba, dzieciaki z okolicznych domow graja w pilke na ulicy, patrze jedzie radiowoz, dzieciaki odsunely sie dopiero w ostatniej chwili, jeszcze jeden szybko wbiegl na jezdnie bo im sie na nia pilka potoczyyla, a nasi policjanci jada dalej. nawet sie nie zatrzymali zeby zwrocic uwage dzieciakom. ale moze im sie gdzies spieszylo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Pią, 04 Lis 2005 16:53:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tiaaaa... naszej policji zawsze się spieszy a już najbardziej to na statoil na kawe Confused

ostatnio widzę jednak pewne działania policji mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na ulicach (tak przynajmniej myśle, że to jest celem ale mogę sie mylić Smile) mianowicie chodzi mi o to, ze widzę na chodnikach piesze patrole policji i jest ich coraz więcej. I bardzo dobrze Smile po co mają wypalać paliwo o aut i nic nie robić, tak przynajkmnij oszczędzaja na paliwie, dotleniaą sie i nie rosną im brzuchy Smile a może i na ulicach wiecej spokoju bedzie Smile Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MajsterBieda




Dołączył: 28 Lip 2004
Posty: 317
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 04 Lis 2005 23:46:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś jeden policjant powiedział mi tak:
Cytat:
My, to jak mamy wezwanie jakieś do zadymy, np. w jakiejś knajpie, to specjalnie się nie śpieszymy. Po co? Mamy się szarpać i chlapać? Przyjeżdżamy jak już jest prawie po wszystkim i wtedy spisujemy idiotów. Jak jeszcze są...
Tosz to SZOOOK!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość







PostWysłany: Sob, 05 Lis 2005 14:50:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat to mnie nie dziwi. Wystarczy popatrzeć na tych policjantów patrolujących ulice miasta - jacyś tacy maleńcy, kurteczki za duże, czapki spadają na uszy....nic dziwnego, że znowu ktoś pobił policjantów, a oni sami boją się interweniować jak swoją postawą i postacią reprezentują conajmniej obraz godny politowania. Twisted Evil
Powrót do góry
loky




Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 123
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 05 Lis 2005 14:52:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Akurat to mnie nie dziwi. Wystarczy popatrzeć na tych policjantów patrolujących ulice miasta - jacyś tacy maleńcy, kurteczki za duże, czapki spadają na uszy....nic dziwnego, że znowu ktoś pobił policjantów, a oni sami boją się interweniować jak swoją postawą i postacią reprezentują conajmniej obraz godny politowania. Twisted Evil


To ja znów zapomiałem się zalogować Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021674 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski