STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Jaki zegarek wybrać?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrek.b




Dołączył: 14 Gru 2014
Posty: 125

PostWysłany: Pią, 06 Mar 2015 12:46:19    Temat postu: Jaki zegarek wybrać? Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałbym sobie zrobić prezent w najbliższym czasie. Chcę kupić sobie porządny zegarek marki Tissot ( jeszcze zastanawiałem się nad certiną ale znajomy, który jest pasjonatem zegarków doradzil mi właśnie ten pierwszy).
Obecnie mam na oku dwa:
http://www.zegarmistrz.com/TISSOT_T0064281605800_LE_LOCLE_Small_Second_AUTOMATIC_T0064281605800-5527.html - na pasku i z czarną tarczą

Na bransolecie:
http://www.zegarmistrz.com/TISSOT_T0554171103700_PRC_200_T0554171103700_PRC200-4308.html

Na zegarek mogę przeznaczyć maksymalnie 2,5 tys. Jak do tej pory nosiłem głównie zegarki na pasku. czytałem również,że zegarki na bransolecie mogą być niewygodne. Jak z tym jest?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pią, 06 Mar 2015 13:29:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje doświadczenie i spostrzeżenia co do bransolet i pasków ograniczają się do tego, że bransoleta zawsze jest zimna (rano to mało przyjemne uczucie), no i potrafi uszczypać skórę, że o wyrywaniu włosków nie wspomnę Wink

Pozdrawiam G-shockowiec Mudmanowiec Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pią, 06 Mar 2015 14:20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.casio-europe.com/euro/watch/waveceptor/lcw-m170td-1aer/
Ma wszystko, radio, szafir, solar, wodoszczelny do 50 m, podświetlany, datownik, stoper, budzik, i jeszcze więcej, bransoletę możesz wymienić, można dostać za około 250 euro. Są też w tytanie, ale tytan to kaszana bo się łatwo rysuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pią, 06 Mar 2015 19:59:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, stalowy z bransoleta dostaniesz za około 215 euro. Tamta cena to za tytanowy. Ale lepszy stalowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotrek.b




Dołączył: 14 Gru 2014
Posty: 125

PostWysłany: Pon, 09 Mar 2015 07:00:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie mam wątpliwości jeżeli chodzi o zegarki ze stalową bransoletą. Czy będą one np pasowały np do garnituru w którym zdarza mi się chodzić od czasu do czasu. Bo z tego co się ostatnio dowiedziałem to wg zasad savoir vivre do gajerka powinno nosić się jedynie na paskach skórzanych. Spotkaliście się z czymś takim ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lotta




Dołączył: 09 Mar 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon, 09 Mar 2015 14:12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że nie tylko zegarki na bransoletce pasują do garnituru. Zdecydowanie bardziej podobają mi się na skórzanym pasku albo w ogóle bardziej sportowe modele
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pon, 09 Mar 2015 14:28:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wanasaba napisał:
[...]Są też w tytanie, ale tytan to kaszana bo się łatwo rysuje.
Shocked
Spójrzmy co mówi Wiki
Cytat:
Tytan (Ti, łac. titanium) – pierwiastek chemiczny z grupy metali przejściowych w układzie okresowym o liczbie atomowej 22.

Jest lekki, ma wysoką wytrzymałość mechaniczną, [...]Stopy tytanu są wykorzystywane w przemyśle lotniczym (silniki odrzutowe, promy kosmiczne), militarnym, procesach metalurgicznych, motoryzacyjnym, medycznym, sportów ekstremalnych i innych[...]
A Ty go potrafisz zarysować Rolling Eyes Szacun Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pon, 09 Mar 2015 21:47:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dziwię się Twojej reakcji, bo sam kiedyś też podobnie zareagowałem.
Pomijam wykład o gęstości, elastyczności i napięciu powierzchniowym stali i tytanu. Pomijam też wykład o patentach na skład stali (Rolex jest między innymi dlatego Rolex, bo jest wykonywany ze specjalnej stali). Wrzucam jedno zdanie o tytanie z Wikipedii: ma wysoką twardość (jednak nie tak wysoką jak niektóre hartowane stale), trudno się obrabia mechanicznie.
Gęstość stali: 7700 – 7900, Gęstość tytanu: 4500
Doświadczenia z tytanem tu:
http://forums.watchuseek.com/f17/watch-tanaka-has-mrg8000-pic-up-100446-4.html#post621059

Swego czasu tytanowe zegarki IWC „odpadały” znienacka od bransolety, bo stalowe sztyfty „rozchlapywały” swoje tytanowe łożyska.
Tytanowe zegarki są zazwyczaj matowe, aby nie było widać tak szybko rys jak na wypolerowanej powierzchni. A jak już rysy się zrobią, to należy je usunąć szkolną biało-niebieską gumką, tą niebieską stroną!!
Tytan jest lżejszy niż stal i czuje się na ręku „ciepło”.
Pamiętamy oczywiście w naszej dyskusji o cenie wymienionej w pierwszym wpisie (hasło: uszlachetnianie powierzchni).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pon, 09 Mar 2015 22:03:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrek.b napisał:
No właśnie mam wątpliwości jeżeli chodzi o zegarki ze stalową bransoletą. Czy będą one np pasowały np do garnituru w którym zdarza mi się chodzić od czasu do czasu. Bo z tego co się ostatnio dowiedziałem to wg zasad savoir vivre do gajerka powinno nosić się jedynie na paskach skórzanych. Spotkaliście się z czymś takim ?
Piszę co wyczytałem, bo fachowcem nie jestem. Zegarek do garnituru nie ma być zbyt duży, a raczej skromny i przylegający do ręki (nie luźny). Jeśli na pasku, to należy zwrócić uwagę na ten sam kolor paska do spodni i butów. Stalowy wygląda bardziej sportowo, ale może być noszony bez uwagi na resztę stroju :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bańka




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 172

PostWysłany: Sro, 11 Mar 2015 11:58:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oba są świetne, ale ten srebrny wydaje mi się bardziej uniwersalny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
benku




Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 13 Mar 2015 09:50:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się jednak dużo bardziej podobają zegarki sportowe, bo są mniej oficjalne i jednocześnie posiadają dużo ciekawych i przydatnych funkcji. Ja używam takiego, który ma wbudowany pulsometr i mierzy pracę mojego organizmu również pod wodą. Poza tym nie przepadam za zegarkami na bransoletce, a te sportowe modele maja wiele różnych kolorów pasków, więc można wybrać czarny - klasyczny i mniej rzucający się w oczy lub bardzo kolorowy. np. mój kolega ma pomarańczowy i super to wygląda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pią, 20 Mar 2015 23:15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam ślusarza czy kowala, który byłby w stanie zrobić poniższy zegar:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PETER




Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 398
Skąd: Jajkowo.

PostWysłany: Sob, 21 Mar 2015 15:48:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może LORUS cie zainteresuje.Sam go używam i jestem z niego zadowolony.Bardzo dobra jakość do ceny. Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Wto, 24 Mar 2015 18:07:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Q & Q robi dobre zegarki. Ja osobiście noszę Seiko, nie narzekam.
Piękno, tkwi w prostocie.Very Happy

Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Wto, 24 Mar 2015 19:29:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od wielu lat noszę SEIKO 5 Automatic
http://allegro.pl/seiko-5-automatic-president-snk623k1-gwar-2lata-i5204769050.html
Nigdy nie potrzebował czyszczenia czy naprawy.
Kto kupuje automatic powinien jednak zwrócić uwagę czy można go też podkręcić koroną, czy trzeba nim ciągle wymachiwać. Mój SEIKO 5 nie daje się nakręcić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.019497 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski