STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Dieta
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebmroz




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 52

PostWysłany: Wto, 03 Lut 2015 01:22:52    Temat postu: Dieta Odpowiedz z cytatem

Witam, w grudniu 2012roku zaprzestałem trenować, dokładnie - koszykówkę. Trenowałem 4-5 razy w tygodniu, bardzo intensywnie i nagle przerwałem. Przez ten czas, do teraz przytyłem ok 10 kg. Ważę ok 89-90kg. Przytyłem sporo w udach, pośladkach oraz brzuchu. Zrobiły mi się rozstępy na udach. Dodam, że od grudnia do teraz raczej byłem bierny fizycznie.
Czy moglibyście mi doradzić jakąś dietę i ćwiczenia?Szukam również dietetyka ale nie wiem kogo mam wybrać http://www.rankinglekarzy.pl/lekarze/dietetyk/ . Wiem, że ten problem nagłego przytycia spotyka wielu sportowców, którzy zakończyli karierę.
Z mojej strony dodam, że ograniczyłem posiłki do dwóch dziennie, śniadanie i obiad, ew na kolacje jabłko itp.
Do tego codziennie 2serie brzuszków po 30 i po 4 dniach zauważyłem jakieś 0,8kg mniej na wadze. Proszę o pomoc!

Waga: 90kg
Wzrost: 179cm
Wiek: 26 lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kala666




Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 105
Skąd: Brodnica, Kujawsko-Pomorskie

PostWysłany: Wto, 03 Lut 2015 12:42:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj:)
Odchudzanie, odchudzaniem,ale zjadanie tylko 2 posiłków w ciągu dnia to nie jest dobry pomysł...
W diecie nie o to chodzi żeby się głodzić,ale o to,żeby zbilansować posiłki i dostosować odpowiednie porcje.
Ważna rzecz przy odchudzaniu to jedzenie REGULARNIE 4 posiłków dziennie!!! Nie dwóch, bo to jest duży błąd! Tym bardziej jak chcesz zacząć uprawiać jakiś sport oprócz diety to nie możesz się głodzić,nie o to chodzi w odchudzaniu.
Przed każdym posiłkiem dobrze jest wypić szklankę wody, nawet 2Smile Woda nie ma kalorii, ale trochę " oszukuje" nasz żołądek i dzięki temu mniej zjadamy.
Do każdego posiłku dobrze jest jeść warzywa. Owoce jako przekąska, ale nie podjadać pomiędzy posiłkami! Połączenie zbilansowanej diety, regularnych posiłków z aktywnością fizyczną na pewno przyniosą efekty:) A jeśli chcesz schudnąć przy pomocy fachowca to w Brodnicy jest Centrum Dietetyczne możesz tam się zgłosić i na pewno dostosują do Ciebie jakąś dietęSmile

Pozdrawiam
Studentka Dietetyki:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamilaaa




Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 132

PostWysłany: Pon, 09 Lut 2015 14:12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Odchudzać trzeba się z głową. Sama jestem od początku roku na diecie ( postanowienie noworoczne niemniej jak do tej pory wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku).
Udało mi się zrzucić 5 kilogramów.
Dzięki:
zdrowemu odżywianiu się
zapisaniu się na siłownię
oraz odrzuceniu fast foodów Wink
Trochę wspomagam się jeszcze chromem. Ma dobre działanie dla odchudzających, zresztą można sobie poczytać opinie: https://medlista.pl/chrom_plus_aflofarm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotrek.b




Dołączył: 14 Gru 2014
Posty: 125

PostWysłany: Wto, 17 Lut 2015 13:45:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jakiej cenie jest taka wizyta u dietetyka ? Ile bierze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon




Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 4

PostWysłany: Pią, 06 Mar 2015 08:32:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebmroz - świetnie Cię rozumiem, bo sam też kiedyś byłem bardzo aktywną osobą, a później, w wyniku różnych problemów zdrowotnych i osobistych przestałem ćwiczyć co znacząco i szybko odbiło się na mojej wadze. W młodości byłem szczupły, lecz teraz tego o sobie nie mogę powiedzieć. Po kilku latach narzekania postanowiłem w końcu się za siebie zabrać. Zamówiłem sobie wizytę u dietetyka i wykupiłem karnet na basen i siłownię. Teraz ćwiczę regularnie 4/5 razy w tygodniu no i zupełnie zmieniłem swoją dietę. Dietetyk polecił mi gotowanie w parowarze żeby ograniczyć ilość pieczonych i smażonych posiłków. Na początku to była mała męczarnia, bo gotowałem mięso na sitku nad wrzącą wodą i wszystko to długo trwało i lekko mnie zniechęcało. Teraz kupiłem sobie mulitcooker i gotowanie to już żaden problem Wink. Oczywiście musiałem też zrezygnować ze słodyczy, ale nie żałuję, bo od razu widać efekty Smile. Jeszcze sporo pracy przede mną, ale już jest naprawdę dużo lepiej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lotta




Dołączył: 09 Mar 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon, 09 Mar 2015 14:14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też właśnie zaczynam swoje wyzwanie - dietę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bańka




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 172

PostWysłany: Sro, 11 Mar 2015 11:59:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co bawić się w diety. Wystarczy zmienić nawyki żywieniowe i zacząć się zdrowo odżywiać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
encore87




Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 200
Skąd: brodnica

PostWysłany: Sro, 11 Mar 2015 12:18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie. Odpuść sobie wszelakie diety bo i tak w nich długo nie wytrwasz.Trzeba przestawić się na racjonalne żywienie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Czw, 12 Mar 2015 16:15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję więcej ruchu.Very HappyRazz

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
benku




Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 13 Mar 2015 09:54:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam ruch nie wystarczy - sukces w 60/70% jest uzależniony od diety
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kukła




Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 5

PostWysłany: Wto, 23 Cze 2015 18:49:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie sama nie byłam w stanie poradzić ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Wybrałam się do dietetyka i dopiero wtedy udało mi się osiągnąć właściwy efekt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BrodnicaZw




Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 2

PostWysłany: Sro, 08 Lip 2015 08:27:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym przede wszystkim postawila na wykluczenie z diety zbóz oraz nabiału to chyba najbardziej zabija wszystkio,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karamba




Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 87

PostWysłany: Sro, 08 Lip 2015 10:13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najbardziej spektakularne efekty daje ograniczenie lub całkowite odstawienie makaronów, słodyczy, chleba i słodzonych napojów (pepsi!). bardzo zdradliwe są również przekąski w postaci orzechów i suszonych owoców. soki staram się zawsze rozcieńczać 1:1 z wodą. po kilku miesiącach takiej zmiany przestały mi smakować wszelkie słodycze. jesli mam "atak czekoladowy", robię niesłodzone kakao i przechodzi Wink
a i podobno LODY LATEM MOŻNA Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Sro, 08 Lip 2015 10:21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karamba napisał:
najbardziej spektakularne efekty daje ograniczenie lub całkowite odstawienie makaronów, słodyczy, chleba i słodzonych napojów (pepsi!)


Zwłaszcza słodkie napoje. Bardzo łatwo przyjąć w nich 200-300kcal. Słodycze są "szkodliwe" pod innym względem. W nich jest bardzo dużo kalorii na strzał. To powoduje skok insulinowy po którym spada ilość cukru we krwi, a co za tym idzie pogarsza się samopoczucie i...podświadomie się je słodkie żeby poprawić sobie humor. Powstaje huśtawka przez którą spożywamy więcej niż na prawdę chcemy. Słodkie można czasem zjeść ale polecam rozłożyć to na raty. Jeżeli już się uprzesz zjeść Snickersa to spoko, ale podzielony na 4 część i jedzony raz na godzinę.

karamba napisał:
bardzo zdradliwe są również przekąski w postaci orzechów i suszonych owoców


Dlaczego orzechy? Przecież wszędzie polecają. Poza tym, najbardziej problematyczne są węglowodany a orzechy to tłuszcz. Co do suszonych owoców to chyba nie każde bo dla przykładu śliwki są bardzo dobre.

karamba napisał:
jesli mam "atak czekoladowy", robię niesłodzone kakao i przechodzi Wink


Ciekawa metoda, też mam ataki czekoladowe od czasu do czasu, dobrze wiedzieć, na pewno spróbuję, dzięki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
itchaczes




Dołączył: 06 Lip 2015
Posty: 22

PostWysłany: Sro, 08 Lip 2015 11:21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dieta cud to sex i głód Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.019191 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski