STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Kredyt we frankach szwajcarskich - co począć?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pon, 19 Sty 2015 22:43:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johncage napisał:
Jack 254 napisał:
Taaak wysoki kurs waluty wina tuska.....


Nie kurs waluty tylko sytuacja że wszystko musisz brać na kredyt i spłacać pół życia płacąc raty wysokości połowy pensji.

Jak. Kogos nie stac na kredyt to nie powinien go brac.
Zasada znana na.calym.swiecie w.kazdym.ustroju politycznym.
Ps jestem.przykladem.ze nic nie musze kupowac na kredo , nikomu nie jestem winien ani grosza.
Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Pon, 19 Sty 2015 23:43:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:
johncage napisał:
Jack 254 napisał:
Taaak wysoki kurs waluty wina tuska.....


Nie kurs waluty tylko sytuacja że wszystko musisz brać na kredyt i spłacać pół życia płacąc raty wysokości połowy pensji.

Jak. Kogos nie stac na kredyt to nie powinien go brac.
Zasada znana na.calym.swiecie w.kazdym.ustroju politycznym.
Ps jestem.przykladem.ze nic nie musze kupowac na kredo , nikomu nie jestem winien ani grosza.
Wink


Bos bogato urodzony:-) nie sadz innych swoja miara:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan




Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 182

PostWysłany: Wto, 20 Sty 2015 07:07:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Jak. Kogos nie stac na kredyt to nie powinien go brac.
Zasada znana na.calym.swiecie w.kazdym.ustroju politycznym.
Ps jestem.przykladem.ze nic nie musze kupowac na kredo , nikomu nie jestem winien ani grosza. " - bnialuki. Ja swiat światem wszystko żyje na kredyt: np. kraje, departamenty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Wto, 20 Sty 2015 07:42:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urodzony nie bogato , normalnie pracujacy. Oszczedzajacy , niewydawajacy na kredyty Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czytelnik czasu




Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 32

PostWysłany: Wto, 20 Sty 2015 13:49:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak słyszę moich przedmówców to aż mi się słabo robi . Dlaczego Polak na Polaka taką pała nienawiścią i sączy jad ? Frankowicz też się dokłada do Państwa , płaci podatki , Zusy itp więc dlaczego nie miał by otrzymać pomocy ? Dlaczego Państwo stać na to żeby pomagać Ukrainie i innym państwom a dla rodaka nie ma kasy , dlaczego pomaga ludziom których dopadła klęska typu powódź itp , przecież nas to nie dotyczy a też ściągają kasę z naszych podatków . Do tych co mądrują , dlaczego Państwo zabroniło bankom w 2013 r poprzez wprowadzenie rekomendacji , udzielania kredytów w walutach obcych , konkretniej możesz brać w takiej w jakiej zarabiasz a nie uczyniło tego wcześniej żeby zapobiec temu co obecnie się dzieje ? Dlaczego w latach 2008-2012 kredyty we frankach były tak polecane przez bankowców , obiecywano że frank jest to stabilna waluta , nie ma się czego obawiać , ze jest jest to korzystniejsze aż wręcz zniechęcano do brania w złotówkach poprzez mówienie że nie ma zdolności w pln a we franku jest , było to jawne naciąganie na właśnie kredyt we frankach . A odpowiadając na pytanie , możesz skorzystać z wakacji kredytowych , spróbuj negocjować w banku wydłużenie okresu kredytowania , możesz poprosić o zawieszenie spłaty kapitału na jakiś czas , największy błąd to przewalutować teraz kredyt przy tak wysokim kursie . Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Wto, 20 Sty 2015 20:43:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo kataklizmy i wojny są niezależne od nas samych. A za kredyt my odpowiadamy bo wiedzieliśmy jakie jest ryzyko. Banki zachęcały ale to są prywatne banki tak jak sklepy Twój wybór twoja strata. Jak sie opłacało to co śmiali się że płaca mniej od innych a jak teraz to pomocy oczekują. Ja chce zwrot za kupony z Lotto bo nic nie wygrałem a obiecywali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Wto, 20 Sty 2015 21:04:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak. Jak z amber gold , pazerni naiwniacy chcieli zarobic krocie a jak piramida padła. To kase mialo.oddac i panstwo.
Z. Kredo we frankach jest tak samo , liczyłes sie z ryzykiem. Czy sielanka miala.trwac 30 lat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czytelnik czasu




Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 32

PostWysłany: Sro, 21 Sty 2015 09:51:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie po co tak jątrzycie na frankowców, oni nie chcą waszych pieniędzy! Wystarczy, by rząd zamroził lichwiarski kurs franka (tak jak to zrobiono w Chorwacji) i dalej będą spokojnie spłacać. Takie rozwiązanie nic państwo polskie nie kosztuje! Bzdurą jest twierdzenie, że gdyby doszło do konieczności przewalutowania kredytów na złotówki (tak jak na Węgrzech) to padną banki! NO JAK? Najwyżej nie zarobią naście razy więcej. Przecież każde odsetki to zarobek banku. W przypadku kredytów walutowych banki zarabiają DODATKOWO na zmianach kursu waluty. Więc gdyby kurs waluty został na jednym poziomie to z jakiego powodu bank ma upaść, skoro nadal na kredycie ZARABIA!? Widać wyraźnie, że były minister miał rację, nie ma państwa polskiego. Frankowcy poradzą sobie sami, dajcie więc im już spokój. Pora już najwyższa przestać łożyć na zdradziecki rząd i ich luksusowe życie. Do bamber....Człowieku. To nie rząd ma coś dać z "Twojej" kieszeni (jak górnikom np.). Rząd ma nie pozwolić zarobić na spekulacji bankom. Jeżeli Rząd tego nie zatrzyma, to wchodząc do banku czy ubezpieczalni będziesz ryzykował, jak w salonie gier czy casinie . Kiedyś banki były instytucjami zaufania publicznego. Dziś... przekraczasz próg banku na własne ryzyko. Chcesz żyć w takim kraju. A Rząd nic nie zrobi, bo reprezentuje interesy... banków. A one mają okazję zarobić i to wykorzystują. Do Jack 254 , człowieku ile Ty masz lat ? Zapoznaj się z faktami a potem pisz a nie głupoty wypisujesz , Aber Gold to nie był bank po pierwsze , po drugie to banki teraz zarabiają krocie na frankowcach , a po trzecie to Rząd jest odpowiedzialny za obecną sytuację gdyż współpracuje na każdym etapie z bankami i z nimi ma układy , a szaraczków mają gdzieś , niestety ta sytuacja dotknie wszystkich gdyż ponad 560 tys gospodarstw to jest około 2 mln ludzi straci moc nabywczą , wszystko co zarobią będą oddawać bankom , przestaną kupować inne dobra a co za tym idzie spadnie popyt , zmniejszy się wzrost gospodarczy ... ale co ja będę Wam tłumaczył... Otwórzcie oczy Ludzie! 2 Miliony Polaków idzie na dno w nierównym pojedynku z mafią bankową i spekulantami! A WY jeszcze na nich jątrzycie jad . WSTYD !!! Dodam że nie mam kredytu we frankach ale zawsze solidaryzuję się z pokrzywdzonymi i oszukanymi .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czytelnik czasu




Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 32

PostWysłany: Sro, 21 Sty 2015 10:43:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do bamberbomber : A nie widzisz różnicy pomiędzy jak sam piszesz grą, a kredytem hipotecznym, który nie powinien nosić cech instrumentów wysokiego ryzyka?!A poza tym frankowicze nie oczekują pomocy z Twoich podatków, tylko rządowego ograniczenia zysków banków, które stosowały politykę wciskania kredytów we frankach za wszelką cenę, zapewniając swoich klientów o korzystności oferty i stabilnej walucie , poza tym wpływ na obecny kurs ma słaba złotówka w związku z kiepską kondycją Państwa więc za naszą słabą walutę również odpowiedzialny jest Rząd . Może przytoczę tu wypowiedź jednego z forumowiczów na wp.pl myślę że dobrze jest tam ujęty problem :

Może zainteresuje Was moja historia. Ostatnio słyszałem w radio, że kredyty CHF mają wyłącznie osoby dobrze sytuowane i wzrost kursu nie wpłynie na pogorszenie spłaty kredytów. Kiedy brałem kredyt z moją obecną żoną w 2008 nie mieliśmy innej możliwości (zdolności kredytowej) niż kredyt w CHF. Takie kredyty mimo świadomości ryzyka zostały udostępione przez osoby zarządzające bankami i kredytami konsumenckimi. Wówczas zarabiałem niewiele ponad 1200 PLN. Nie było możliwości spłaty wyższej raty, która i tak w tamtym czasie pochłaniała całe wynagrodzenie. Niestety pochodzę z ubogiej rodziny i nie miałem żadnych oszczędności i pomocy od rodziny. Dzisiaj nadal mieszkam w tym mieszkaniu (45 m2) jednak z trojką dzieci. Bardzo chcielibyśmy mieć możliwość sprzedania tego mieszkania i stworzenia dzieciom właściwym warunków do rozwoju. Dzisiaj dzięki ciężkiej pracy i awansom zarabiamy razem ponad 4500 PLN netto. Niestety rata kredytu to ponad 2400 PLN. Mieszkamy w jednym z największych miast Polski - koszty życia (przedszkoli, żłobków, zajęć dodatkowych - no cóż chyba sami wiecie). Chcieliśmy sprzedać obecne mieszkanie i kupić nowe, większe lokum. Jednak, aby to zrobić musimy sprzedać obecne mieszkanie, spłacić kredyt i zaciągnąc nowy (oczywiście w PLN). Jednak na dzień dzisiejszy do naszego małego mieszkania po sprzedaniu po cenie zakupu musimy dopłacić prawie 200 tyś. PLN. Sytuacja jest patowa... i wygląda na to, że przez kolejne lata będziemy musieli cisnąć się w tym małym mieszkaniu. Jak widzę wypowiedzi na forum - oczywiście jest to mój błąd, nie znałem na tyle rynku kredytowego, aby przewidzieć wzorst kursu o ponad 100%. Nikt nie chce oddawać swoich podatków na takie rodziny jak moja, ale z drugiej strony Państwo ma konstytucyjny obowiązek pomocy rodzinie również takiej jak moja. Dlatego mam prawo otrzymać tą pomoc - tak samo jak to było w wielu krajak m.in. na Węgrzech, czy niedawno w Chorwacji! Możliwość zapewnienia prawidłowych warunków do rozwoju obywatelom, którzy za kilka lat będą utrzymywac rzeszę emerytów jak ja i Ty drogi czytelniku. Po wiadomości o wzroście kursu CHF/PLN podjęliśmy decyzję o maksymalnym ograniczeniu wydatków - myślę, że nie tylko my - ten sam problem dotyczy ok. 2 mln mieszkańców Polski. Czy to będzie sprzyjało wzrostowi handlu i usług? Nie pozostaje nic jak spakować się i szukać lepszego miejsca do życia i uczciwej pracy! Mamy doświadczenie, znamy języki, mamy siłę i zapał do wychowywania dzieci, pracy, działalności społecznej. Jeszcze niedawno myślałem inaczej, jednak coraz bardziej przekonuję się, że wypada zapomnieć o tym kraju, który nie pamięta o swoich obywatelach. Niech Wam Bóg błogosławi!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Sro, 21 Sty 2015 13:39:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem się pożalić bo kupiłem Tv na raty 0% ale okazało iz zły sprzedawca oszukał mnie bo okazało sie że przepłacę blisko 500 zł Oczekuje jakiegoś wsparcia bo chcę mieć już większy tv bo ten 46 cali mi już nie starcza. Wprowadzić w trybie natychmiastowy państwowego informatora w sklepach RTV zapobiegającego takim oszustwom. Nałożyć kary na sklepy. I wesprzeć mnie i podobnych jednorazową dotacją zapomogową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czytelnik czasu




Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 32

PostWysłany: Sro, 21 Sty 2015 14:48:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bamberbomber napisał:
Chciałem się pożalić bo kupiłem Tv na raty 0% ale okazało iz zły sprzedawca oszukał mnie bo okazało sie że przepłacę blisko 500 zł Oczekuje jakiegoś wsparcia bo chcę mieć już większy tv bo ten 46 cali mi już nie starcza. Wprowadzić w trybie natychmiastowy państwowego informatora w sklepach RTV zapobiegającego takim oszustwom. Nałożyć kary na sklepy. I wesprzeć mnie i podobnych jednorazową dotacją zapomogową.

Widzisz jednak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem , nikt nie oczekuje dotacji zresztą co ja będę się powtarzał i produkował skoro zawistni ludzie Twojego pokroju są i będą i nikt i nic tego nie zmieni , telewizor to nie mieszkanie a kredyt ratalny czy gotówkowy to nie hipoteczny , co to w ogóle za porównania ? Z gimbusa się urwałeś człowieku ? Poza tym 500 zł przy wartości telewizora przyjmijmy 2 tys to jest 25 % a w przypadku franka i spekulacji na tej walucie ludziom dług wzrósł ze100 tys do 200 tys , dla Ciebie to jest ok ? Czy dla Ciebie 100 % to tyle samo co 25 % .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 21 Sty 2015 15:22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytelnik ma dużo racji. Kredyty hipoteczne to trochę inny typ kredytu i od tego są wszelkiego rodzaju nadzory aby nie dopuszczać do nieprawidłowości i chronić obywateli przed niewłaściwymi działaniami banków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Sro, 21 Sty 2015 17:39:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,17265970,Jak_sie_splaca_kredyt_hipoteczny_we_frankach_.html
To są jakieś jaja i bezczelność. Za to że chcę mieć lepsze mieszkanie ma mi państwo dokładać? Do tego jeszcze jak frankowicze spłacali kredyt po dobrym kursie to ci w zł kto im dołożył? A co z tymi co zdolności kredytowej niemają?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Sro, 21 Sty 2015 21:57:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrowienia od Marksa, Engelsa i Lenina. Kapitalizm z ludzką twarzą się marzy i regulacje państwowe na wolnym rynku (do regulacji zawsze dopłaca podatnik!) Na wolnym rynku przegrywają słabsi, głupsi i łatwowierni. Ktoś powiedział: banki są siłą nośną kapitalizmu i ich zadaniem jest zarabianie forsy. Od dobrych uczynków jest Kościół. Powiedzenie „bierz pożyczkę w tej walucie w jakiej zarabiasz” jest stare jak kapitalizm. Kto nie czyta, nie uczy się, nie informuje, ten płaci. Kapitalizm bazuje przecież na życiowym przymusie, a także na słabościach charakteru. W szkole o wyzysku nie uczyli? No, ale naród tak chciał. Pożyczka hipoteczna jest po to, aby zlicytować obiekt za bezcen szwagrowi dyrektora banku i ulżyć choć w części niedoli pożyczkobiorcy. Mój znajomy (mało czyta, bo nie ma do tego jak mówi głowy, ale z urodzenia wszystko wie lepiej) nie zastosował się przed laty do mojej rady i też mi teraz coś wrzeszczy, że państwo, że banki, że to i owo. Jednym słowem nie on, tylko wszyscy inni. Podobałaby mu się raczej inna wersja kapitalizmu: zyski do własnej kieszeni, za straty odpowiadają inni i są w związku z tym odpowiedzialni za ich wyrównanie.
A tak na marginesie: czy w umowie z bankiem nie stoi, że pożyczkobiorca ponosi ryzyko zmiany kursu? (jeśli ktoś czytał, bo z chęcią do czytania bywa rożnie)
To tak, aby dodać pepu do dyskusji :)
PS
Pozdrowienia bamberbomber
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Sro, 21 Sty 2015 22:13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam każdemu. Zainwestujcie te 5 minut:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Niska_pi%C5%82ka

http://pl.wikipedia.org/wiki/Technika_drzwiami-w-twarz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Technika_%22stopa_w_drzwiach%22
http://pl.wikipedia.org/wiki/Technika_scenariusza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.022202 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski