STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
ciekawe książki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Muzyka, film, literatura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ulka87




Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 4

PostWysłany: Czw, 28 Sty 2016 12:06:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja teraz czytam Harald Gilbers - Germania.
Berlin 1944. W zbombardowanej stolicy Rzeszy seryjny morderca poluje na kobiety, a ich okaleczone zwłoki składa pod pomnikami wojennymi. Ofiary były w różny sposób powiązane z NSDAP. Ale z listu, w którym morderca przyznaje się do zbrodni, wynika, że nie jest przeciwnikiem reżimu, tylko lojalnym nazistą.
Komisarz Richard Oppenheimer, Żyd i niegdyś jeden z najskuteczniejszych śledczych berlińskiej policji kryminalnej, zostaje reaktywowany przez SS. Oppenheimer wie, że jego życie wisi na włosku, zwłaszcza gdyby rzeczywiście udało mu się schwytać zabójcę. Gorączkowo szuka wyjścia z sytuacji…
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosiar




Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 3

PostWysłany: Czw, 28 Sty 2016 12:38:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też dodam swoją ciekawą książkę - teraz konsumuję Czekoladę, Joanne Harris:-)
Do małej mieściny na francuskiej prowincji, gdzie czas się zatrzymał, przyjeżdża tajemnicza młoda i piękna kobieta z córeczką. Mieszkańcy Lansquenet ze zdumieniem obserwują, jak Vianne z Anouk odnawiają starą piekarnię na rynku, by urządzić tam sklep z czekoladą. W dniu otwarcia właścicielka ofiarowuje zaglądającym do niej ciekawskim gatunek słodyczy, który każdy z nich lubi najbardziej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andrela1




Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 53

PostWysłany: Pon, 01 Lut 2016 16:14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w ostatnim czasie słucham audiobooków. Do pracy mam 40 minut samochodem w jedną stronę tak więc w czasie podróży wolę sobie włączyć audiobook niż jakieś radio. Odprężam się przy tym. W sieci w wielu księgarniach można sobie kupić takie audiobooki w o wiele korzystniejszej cenie. Mozecie sobie na przykłąd zajrzeć do pwn: http://ksiegarnia.pwn.pl/kategoria/157305/audiobooki.html - nie jest to jedynie wydawnictwo. Na ich stronie jest wiele audiobookow w promocji. Polecam szczególnie lalki w ogniu. Kosztuje niewiele bo 10 zł a książka jest fascynująca. Są to autentyczne opowieści z INdii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Pon, 01 Lut 2016 21:16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam książkę - Vivien Spitz ''Doktorzy z piekła rodem''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Wto, 02 Lut 2016 16:55:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow, jakieś gore hardcore, jo Question
Lubię takie.Very Happy

Ja ostatnio przeczytałem: "Irena Kwiatkowska i znani sprawcy" Romana Dziewońskiego.

I "Nienasycenie" Stasia Witkacego.

Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Wto, 02 Lut 2016 17:20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam że byłem doś poruszony lekturą tej książki. Myślałem że eksperymenty naukowe na cywilach , więźniach a nawet zwykłych obywatelach były domeną nazistów... a tu niespodzianka! Twisted Evil

Z innych ciekawostek to: niejaki doktor Hallevorden (tu akurat nazista ) chwalił się że posiada w swojej kolekcji około 697 mózgów pobranych od więźniów itp. Nie byłoby w tym ''nic dziwnego'' gdyby nie to że Uniwersytet we Frankfurcie kożystał z tych zapasów aż do 1990roku!

Polecam , miła lektura na chłodne wieczory! Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Wto, 02 Lut 2016 21:50:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fenrir napisał:
(...) gdyby nie to że Uniwersytet we Frankfurcie kożystał z tych zapasów aż do 1990roku!


Że co Question

I to tak na legalu Question

O kuźwa Exclamation

Muszę przeczytać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laura




Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 74

PostWysłany: Wto, 15 Mar 2016 11:45:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A możecie polecić jakąś lżejszą lekturę? Widziałam tutaj http://maxmag.pl/ksiazki-fantasy-dla-nastolatkow-3-ciekawe-pozycje-w-ksiegarniach-internetowych/ trzy ciekawe powieści fantasy i jestem ciekawa, czy warto się za nie zabierać. Jak myślicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Wto, 15 Mar 2016 20:52:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kästner Erich (Tłumacz: Samozwaniec Magdalena, Rok pierwszego wydania polskiego: 1936 ), „Trzej panowie na śniegu”
Recenzja: „... to pełna zaskakujących zwrotów akcji prześmiewcza powieść społeczna z lat trzydziestych ubiegłego wieku, napisana znakomitym językiem i rewelacyjnie skonstruowana, niepozwalająca czytelnikowi oderwać się od lektury aż do ostatniej linijki. Nie brak w niej zdrowego humoru, autoironii literackiej, groteskowego tragizmu, wątków miłosnych ani zwalającego z nóg zakończenia. Śmiało mogę powiedzieć, że jest jedną z najlepszych zapomnianych powieści i najpiękniejszą historią o przyjaźni, jaką kiedykolwiek czytałam“.

Szczypiorski Andrzej „Msza za miasto Arras“ (znowu bardzo aktualna!)
http://chomikuj.pl/ssaaggaa/Ebooki/Autorzy+na+litere+S/Szczypiorski+Andrzej/Szczypiorski+Andrzej+-+Msza+za+miasto+Arras,405818455.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Wto, 15 Mar 2016 21:06:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.krytykapolityczna.pl/wydawnictwo/23-rzeczy-ktorych-nie-mowia-ci-o-kapitalizmie Świetna pozycja w uświadomieniu lemingóe czym jest Kapytalyzm, pisana przez ekonomistę

poza tym z literatury ogólnej: 100 lat samotności - telenowela latynoamerykańska podniesiona do rangi sztuki Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Wto, 15 Mar 2016 22:34:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zofia Chądzyńska - "Chemia".

Psychologiczny pokaz myśli i umiejętności walki z ciężką chorobą.
Wspaniale się to czyta, pogłębia sensorycznie i wyobrażalnie.
Smutne ale i jakoś pozytywne.
Bardzo surrealna książka, którą czyta się jednym tchem, pozostawiając co rusz gęsią skórkę.
Dlaczego Question
Bowiem, nigdzie indziej nie znalazłem tak mrocznych personifikacji np "drzew za oknem", oraz odtworzeń percepcji. Zwielokrotniona wartość artystyczna opisów, nie daje wytchnąć. Fenomenalna kniga, mówię Wam Exclamation
Wszystko zdaje się śnić i ujarzmiać to w moment na jawie. Tak jak w obrazach Giorgio de Chirico, monumentalnie w samotności cierpienia, bo cierpi się samotnie.
Bardzo trudna introwertyczna ale i piękna wyjaśnieniami książka dla wrażliwców.

Ot moja recenzja.

Ciężko dostać tę książkę, ja jestem szczęśliwy, że ją mam.Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malacz




Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 15

PostWysłany: Czw, 24 Mar 2016 12:01:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że są tutaj osoby czytające głównie klasyki. Ja jednak preferuję wszelkie wydania S. Kinga Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Sob, 09 Kwi 2016 15:23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podrzucila mi znajoma, nie moglem sie oderwac. Super! To powinna byc obowiazkowa literatura w szkole. Tu download (pobierz) za darmo w pdf.
http://chomikuj.pl/Fenisel/E-booki/Opowiadania*2c+powie*c5*9bci*2c+etc/Andrzej+Szczypiorski+-+*27Pocz*c4*85tek*27,196187483.pdf
Skopiowac powyzszy pelny link, bo inaczej chyba nie funkcjonuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
e2-e4




Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 4

PostWysłany: Sob, 09 Kwi 2016 15:46:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To była obowiązkowa lektura, jak chodziłem do szkoły średniej? Jestem taki stary?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
genka




Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 21

PostWysłany: Wto, 31 Maj 2016 20:26:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamówiłam sobie właśnie Marsjanian, tego na podstawie którego nakręcono film. Jestem ciekawa jak wygląda historia opisana na kartkach . http://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/marsjanin-andy-weir
To w ogóle bestseller, nawet nie wiedziałam, że tak popularna się ta książka zrobiła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Muzyka, film, literatura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.025559 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski