STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Militaria
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gminiak




Dołączył: 23 Lis 2014
Posty: 6

PostWysłany: Nie, 23 Lis 2014 19:28:44    Temat postu: Militaria Odpowiedz z cytatem

Witam gdzie można pośmigać z wykrywaczem metali w okolicach Brodnicy? Interesuje sie militarką . Wiadomości na PW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
matoshiba




Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: 242

PostWysłany: Nie, 23 Lis 2014 20:31:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praktycznie nigdzie , tam gdzie toczyły się walki w tej chwili sa juz bloki i tereny zabudowane - domki jednorodzinne ( I WS) może jakies pola na Michałowie - ( Ruskie szli od Lidzbarka) . Linia umocnień jezior Brodnickich - 4 bunkry w tym jeden wysadzony - tam już nic nie znajdziesz ew . jakieś łuseczki ale to trzeba trafić bo te nigdy nie były używane w walce. Okopów jakich szczególnych nie ma jedynie rowy przeciwczołgowe po 2 stronach Bachotka ale tam jest tez pusto. A tam gdzie niewypały to nie ma co z wykrywką chodzić bo można się " rozerwać " tym hobby.

Ps , ja dzis dorwałem kule od muszkietu a tak to bida.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gminiak




Dołączył: 23 Lis 2014
Posty: 6

PostWysłany: Pon, 24 Lis 2014 10:45:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz się odezwać pod nr 781-013-281
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzyżak




Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 153
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 24 Lis 2014 10:49:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z laskiem miejskim? Tam przecież były składy amunicji. Co prawda wykrywacz może tam czasem głupieć, bo po zbombardowaniu przez czerwonych dłuuugo się tam paliło i pod sporą powierzchnią lasku można się nadziać na stopiony złom (resztki po magazynach i samej amunicji).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pon, 24 Lis 2014 12:09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to na pewno legalne ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzyżak




Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 153
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 24 Lis 2014 12:35:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krotom napisał:
Czy to na pewno legalne ?


Tak, dopóki nie działasz na terenie objętym ochroną przez konserwatora zabytków. Oczywiście jeśli coś znajdziesz, a ma to jakąkolwiek wartość, powinieneś zgłosić i oddać Wink

Więcej o legalności takich poszukiwań można poczytać np. tu:

http://poszukiwanie-skarbow.blog.pl/2013/02/11/wykrywacz-metalu-z-legalnego-punktu-widzenia/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Pon, 24 Lis 2014 12:40:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze możesz powiedzieć, że szukasz meteorytow albo kluczy zagubionych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pon, 24 Lis 2014 14:25:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytam, bo gminiak jasno się określił
gminiak napisał:
[...]gdzie można pośmigać z wykrywaczem metali w okolicach Brodnicy? Interesuje sie militarką [...]
. Osobiście nie chciałbym żeby jakiś mój sąsiad debil gromadził sobie w piwnicy znaleziony arsenał.
Był niedawno w Brodnicy podobny przypadek.

Dlatego uważam, że z urzędu powinno się ścignąć gminiaka i wybić mu z głowy wykopywanie militariów, bo o ile sam ma szansę otrzymać "nagrodę Darwina", to jeszcze komuś może przez Niego zrobić się krzywda Exclamation Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Pon, 24 Lis 2014 16:00:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krotom napisał:
Pytam, bo gminiak jasno się określił
gminiak napisał:
[...]gdzie można pośmigać z wykrywaczem metali w okolicach Brodnicy? Interesuje sie militarką [...]
. Osobiście nie chciałbym żeby jakiś mój sąsiad debil gromadził sobie w piwnicy znaleziony arsenał.
Był niedawno w Brodnicy podobny przypadek.

Dlatego uważam, że z urzędu powinno się ścignąć gminiaka i wybić mu z głowy wykopywanie militariów, bo o ile sam ma szansę otrzymać "nagrodę Darwina", to jeszcze komuś może przez Niego zrobić się krzywda Exclamation Twisted Evil

Militarka to niekoniecznie niewypały i niewybuchy. Zwykle takim poszukiwacze chodzi o hełmy, guziki, klamry, części ekwipunku itp.
Za posiadanie broni lub amunicji: 8 lat więc sporo.
Amatorom warto przypomnieć, że amunicją jest nawet jeden nabój, słyszałem też, że nawet łuski z niezbita splonka można pod to podciągnąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
matoshiba




Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: 242

PostWysłany: Pon, 24 Lis 2014 20:10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe ma co tego tykać ( byłe składy) jak ktoś chce sobie polatać za typową militarką to trzeba troszkę dalej pojechać - więcej fantów i większe bezpieczeństwo . U nas królują monety Very Happy i to jest to co ja poszukuje a czasami trofiają się inne rzeczy np jak opisana wyżej kula od muszkietu czy kulka od szrapnela albo kawałek lemiesza od pługu Very Happy pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Pon, 24 Lis 2014 20:35:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyżak napisał:
A co z laskiem miejskim? Tam przecież były składy amunicji. Co prawda wykrywacz może tam czasem głupieć, bo po zbombardowaniu przez czerwonych dłuuugo się tam paliło i pod sporą powierzchnią lasku można się nadziać na stopiony złom (resztki po magazynach i samej amunicji).



witam
W laski miejskim była strzelnica, której pozostałości, łącznie z wychodkiem można łatwo znaleźć, o magazynach nic nie słyszałem. Jeżeli znasz lokalizację, napisz proszę, chętnie tam się wybiorę (uwielbiam takie poszukiwania) Magazyny wermachtu były na pewno w lasach jakbyś jechał na Grudziądz (Drużyny itp), ciągle znajdują coś tam.
Jeżeli chodzi o bunkry - z*******a rzecz, wszystkie obcykałem z kolegą. Wyobraź sobie, że zachowały się w nich szalunki. Tylko trzeba uważać na pordzewiałe gwoździe, żeby się nie skaleczyć. Łamią się w rękach. Tu macie link jak je znaleźć
http://www.schrony1939.fortyfikacje.pl/brodnica.htm

Ciekawostka: Podobno każdy bunkier miał wsparcie artyleryjskie umiejscowione 100 - 200 m od bunkra. Dwa stanowiska znalazłem. Z historycznego punktu widzenia polecam, jeżeli chodzi o militaria nie. Zarówno bunkry (wszystkie 4) jak i stanowiska zostały opuszczone przez żołnierzy bez wystrzału, zaledwie w tydzień po ich wykończeniu.


Ostatnio zmieniony przez jacekkk dnia Pon, 24 Lis 2014 20:37:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gminiak




Dołączył: 23 Lis 2014
Posty: 6

PostWysłany: Pon, 24 Lis 2014 20:36:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego KROTOM nie chodzi mi o Amunicję Pociski czy nawet Armatę a chodzi mi właśnie o te fanty co kolega napisał w linku następnym , A jeśli chodzi ci o tych 2 panów w tym jeden Śp. to proszę cię ale Ja sie tym nie interesuje. Wiele ciekawszych fantów jest w ziemi czy w wodzie. Pamiętaj też że jak pójdziesz na grzyby do lasy czy na spacer to pomyśl że jest juz coraz mniej badziewia pod ziemia i na pewno będziesz bardziej bezpieczny bo z tego co pamiętam Patrol Saperski zawitał w progi Pojezierza brodnickiego nie jeden raz . Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wikos




Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 43
Skąd: Strasburg WPr.

PostWysłany: Sob, 20 Gru 2014 12:18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czołem! Jesteśmy w terenie niemalże w każdy weekend. Osoby zainteresowane i posiadające doświadczenie w temacie zapraszamy do współpracy Smile 723 258 730
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
matoshiba




Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: 242

PostWysłany: Sob, 20 Gru 2014 16:52:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wikos nie latales moze tydzien temu/albo 2 (już nie pamietam Rolling Eyes ) po Radzikach ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wikos




Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 43
Skąd: Strasburg WPr.

PostWysłany: Sob, 20 Gru 2014 23:14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. Rzadko w tamtych stronach bywam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.018585 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski