STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Lista Kandydatów co coś zrobili, lub mają szanse zrobić..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzyżak




Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 153
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 08 Lis 2014 23:01:10    Temat postu: Re: lista... Odpowiedz z cytatem

ja_ala napisał:
"...bezpartyjni, tylko bezpartyjni..."- brzmi, jak mantra.

Wierzcie, że wśród bezpartyjnych też nie brak oszołomów, a wśród partyjnych jest wielu porządnych ludzi! Jak to w życiu.


Dokładnie - świetnie powiedziane (napisane).
Tym bardziej że - tak jak napisałaś wcześniej - nie ma bezpartyjnych (poza Pawłem Szramką)- są tylko Ci, którzy z jakiś powodów nie chcą się przyznać do jakiej opcji politycznej należą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wyborca2014




Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 14

PostWysłany: Sob, 08 Lis 2014 23:23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezpartyjnych jest wielu więc proszę nie sciemniać, a co do partyjnych to sami się skreslaja bo chcą się bawić w polityków, a miasto nie potrzebuje polityków ale osób chcących działać, polityk to działa ale dla partii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzyżak




Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 153
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 09 Lis 2014 08:47:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bądźmy naiwni - jeśli ktoś wchodzi do samorządu z ramienia jakiejś partii (która akurat prowadzi w sondażach) to mam wierzyć, że po 4 latach urzędowania i korzystania z jej wsparcia - nagle w niej nie jest (bo akurat trochę przegrywa w sondażach)? W takich bezpartyjnych nie wierzę.

W tych wyborach głosujemy na osobę, nie na partie. To kto z czego startuje ma najmniejsze znaczenie, ale jak ktoś ściemnia na samym starcie, czego spodziewać się później.
Dlatego patrzcie na ludzi, a nie na znaczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wez




Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 1

PostWysłany: Nie, 09 Lis 2014 12:18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam krótkie pytanko czy linki poniżej dotyczą kandydata na radnego Rady Miejskiej w Brodnicy? Będę wdzięczny za odpowiedź czy to ta sama osoba, która chce rozwiązywać nasze problemy?
- http://www.bip.bartniczka.pl/upload/file/Kontrole/Protokol%2020_01_2011.pdf
- http://www.bip.bartniczka.pl/upload/file/Kontrole/protokol%2024_05_2005.pdf
- http://www.bip.bartniczka.pl/upload/file/Kontrole/Protokol%203_02_2011.pdf
- http://www.bip.bartniczka.pl/upload/file/Kontrole/Opinia%2016_02_2011.pdf

Mieszkaniec ul. 700-lecia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wyborca2014




Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 14

PostWysłany: Nie, 09 Lis 2014 13:05:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=zrcQem84POs&feature=youtu.be
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zionek84




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 432

PostWysłany: Nie, 09 Lis 2014 13:55:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie mowi, że partyjny jest zły. Są tacy i tacy jak ktoś wyżej wspomniał. Ale jest coś takiego jak dyscyplina klubowa, partyjna, a za złamanie i samowole wiadomo co grozi. Chodzi o to że samorządowiec ma się tłumaczyć, przed własnymi wyborcami z danego okręgu z tego co zrobił a co nie, a nie tłumaczyć się przed partią dlaczego głosował tak a nie inaczej. Ponadto żadna partia dzisiaj dobrze się nie kojarzy. No chyba że ktoś zaagituje tutaj otwarcie i powie, że jego ugrupowanie jest super a inne nie. I sprawa okręgów jednomandatowych, dlaczego każda partia się przed tym tak broni. Wiadomo, że w RM czy w RP oraz Sejmiku muszą być ugrupowania, ponieważ łatwiej wtedy pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych i budżetowych od władzy centralnej. I jak ktoś wspomniał jest masa farbowanych kandydatur jak nie z tej partii to z innej, albo niby nigdzie nie należy ale jednak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ja_ala




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 71
Skąd: brodnica

PostWysłany: Pon, 10 Lis 2014 23:14:19    Temat postu: Lista... Odpowiedz z cytatem

Dyscyplina klubowa.... jeśli byłaby sprzeczna z życzeniami wyborców- nie obowiązuje. Jeśli w dodatku kłóci się z sumieniem- to sobie sam odpowiedz.
Większość nie może cierpieć przez jakieś chore ambicje jakiegoś klubu.
Polityka to nie świętość, a klub to nie kościół (może nie najzgrabniej wyszło mi to porównanie, ale może sprecyzuje moją myśl. Sam "kościół i świętość-są tu pojęciami przypadkowymi).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wyborca2014




Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 14

PostWysłany: Pon, 10 Lis 2014 23:40:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego można być bezpartyjnym,i niezależnym od woli partii,bo jak ktoś z partii się dostaje to musi zawsze dług wdzięczności partii okazać,ale są też dobrzy partyjni kandydaci jak Siekliński i Kowalski ale reszta to niestety bez komentarza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zionek84




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 432

PostWysłany: Pon, 10 Lis 2014 23:46:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak alu nie obowiązuje oczywiście masz rację. Widać to było nawet ostatnio w Sejmie podczas głosowania na temat zgłoszonego projektu obywatelskiego na temat referendum w sprawie wieku emerytalnego. Nie wspomnę o wotum zaufania dla poszczególnych ministrów, w razie jak któryś nawali, jak zawsze głosują zgodnie z sumieniem Very Happy. Czego partia nie zrobi aby utrzymać się u władzy, ta czy inna. Dlatego wielu ludzi ma już ich dość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Wto, 11 Lis 2014 11:58:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praca radnych koncentruje się głównie na komisjach, z których protokołów się nie publikuje (takie są i zapewne są jawne). Sesje są jedynie zatwierdzaniem ustaleń, projektów uchwał. Sesje to też możliwość zadania konkretnych pytań konkretnym samorządowcom. Mało kto z tego korzysta. Są też dyżury radnych itp. Z racji tego, że sesje odbywają się w obecności mediów, niektórzy z radnych, którzy na komisjach zapewne siedzą jak mysz pod miotłą próbują pokazać swoją aktywność. Jednakże jest to aktywność pod publikę. Niektórzy zapewne się na to nabiorą. Ja nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ja_ala




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 71
Skąd: brodnica

PostWysłany: Wto, 11 Lis 2014 12:25:37    Temat postu: Lista... Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam w Dniu Niepodległości, który dla niektórych jest dniem pracy. Pracownicy BDK (!!!) roznosili bowiem od rana " list" swojego szefa-kandydata- do mieszkańców w pięknych białych kopertach. Dostaną jutro "wysadzkę", czy premię? A kandydat z pierwszego miejsca, po cóż ma się fatygować do ludzi, skoro i tak przejdzie i wejdzie do Rady Powiatu. Udowodnił: totalny brak szacunku dla wyborcówi i konieczność wprowadzenia ordynacji jednomandatowej WSZĘDZIE!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 11 Lis 2014 12:41:22    Temat postu: Re: Lista... Odpowiedz z cytatem

ja_ala napisał:
... i konieczność wprowadzenia ordynacji jednomandatowej WSZĘDZIE!!!


Cieszę się, że i Ty to rozumiesz. Niektórzy nie mogą zrozumieć tego, że dzięki jednomadatówkom będzie większa odpowiedzialność posła/radnego przed wyborcami. W dodatku każdy będzie musiał faktycznie na głosy dla siebie zasłużyć a nie jak to jest obecnie być pewnym wejścia bo ma 1 na liście.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ja_ala




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 71
Skąd: brodnica

PostWysłany: Wto, 11 Lis 2014 12:49:05    Temat postu: lista Odpowiedz z cytatem

Od początku byłam za tym typem ordynacji i bardzo jestem wdzięczna Panu, który prowadził tę akcję w Brodnicy!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 11 Lis 2014 14:35:26    Temat postu: Re: lista Odpowiedz z cytatem

ja_ala napisał:
Od początku byłam za tym typem ordynacji i bardzo jestem wdzięczna Panu, który prowadził tę akcję w Brodnicy!!!!


Więc zapraszam do śledzenia https://www.facebook.com/ZmieleniplBrodnica
Tak się składa, iż lokalnym koordynatorem w naszym okręgu owej akcji jestem ja Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Wto, 11 Lis 2014 15:32:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cytuję ja_ale .... Pracownicy BDK (!!!) roznosili bowiem od rana " list" swojego szefa-kandydata- do mieszkańców w pięknych białych kopertach. Moje pytanie... czy te koperty też były zaadresowane imiennie , jeśli tak to kto udostępnia dane osobowe wyborców takim szefom-kandydatom , ja tez dostałem taki list na prywatny adres . Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021633 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski