STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Czy Kandydaci na Radnych robią coś.., w tym spotkania..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ja_ala




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 71
Skąd: brodnica

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 21:51:15    Temat postu: Czy kandydaci...? Odpowiedz z cytatem

Wyborca2014 proponuje, aby do Rady mogli kandydować tylko zamożni?

To dopiero byłby raj dla tej grupy społecznej- oczywiście nie mam na myśli wszystkich- bo pamiętajmy, że tu nie chodzi o diety- a o KONTAKTY (szeroko pojęte). To one "dają " pieniądze. Dla średniozamożnego, czy biednego te kontakty są czysto towarzyskie, a tym samym- Czyste, bo ze swoim statusem ekonomicznym ani jeden, ani drugi nie jest partnerem do interesów.
Osobiście uważam, że diety powinny być zniesione, a sesje winny odbywać się po g.15-tej. Przecież nie można obradować w czasie godzin pracy. To nieetyczne.
Nasi Radni podróżowali po bardziej i mniej zaprzyjaźnionych krajach, ale jakoś nikt nie wziął sobie do serca obserwowanych tam zwyczajów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 22:27:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pool95 napisał:
Czy pamiętasz czasy, jak z trójkąta w latach 80-tych zrobiono parking asfaltowy. Ludzie bili brawo i mówili "mamy w końcu dostęp do sklepów i możemy zaparkować". Mieszkańcy Rynku protestowali i z czasem przeszli do codzienności. Teraz mamy ripley i za chwilę też przejdziemy w ten stan.

Czyli na bledach sie nie uczymy i nie potrafimy sie przeciwstawic, jesli ktos ma inny gust niz my (wiekszosci podobno sie podoba?)
Samochody, parkingi, wszystko ok, mozna dyskutowac. Ale ten bruk i kostka! Jak sie wpada na takie pomysly?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 22:50:37    Temat postu: Re: Czy kandydaci...? Odpowiedz z cytatem

ja_ala napisał:
Wyborca2014 proponuje, aby do Rady mogli kandydować tylko zamożni?

To dopiero byłby raj dla tej grupy społecznej- oczywiście nie mam na myśli wszystkich- bo pamiętajmy, że tu nie chodzi o diety- a o KONTAKTY (szeroko pojęte). To one "dają " pieniądze. Dla średniozamożnego, czy biednego te kontakty są czysto towarzyskie, a tym samym- Czyste, bo ze swoim statusem ekonomicznym ani jeden, ani drugi nie jest partnerem do interesów.
Osobiście uważam, że diety powinny być zniesione, a sesje winny odbywać się po g.15-tej. Przecież nie można obradować w czasie godzin pracy. To nieetyczne.
Nasi Radni podróżowali po bardziej i mniej zaprzyjaźnionych krajach, ale jakoś nikt nie wziął sobie do serca obserwowanych tam zwyczajów.



Masz racje/ ale pool i wabasaba to jakos dziwnie zgrani towarzysze/ jednego uwiedzeni jedynie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Be-ca




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 452

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 23:02:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bruk i kostka, jeżeli byłeś dobry z matematyki to obmierz skąd ją wyrwali w m2, następnie oblicz tą wbudowaną w Rynku na obrzeżach i podaj różnicę której brakuje,
i policz dobrze, chyba zgłoszę do Prokuratury zawłaszczenie dobra publicznego, a ty będziesz pierwszym świadkiem i oskarżonym o pomówienie i szarganie UM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 23:03:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@fg99
Masz racje/ ale pool i wabasaba to jakos dziwnie zgrani towarzysze/ jednego uwiedzeni jedynie
A ty bys chcial, gdzie 2 Polakow, tam trzy zdania? Nalezy sie cieszyc jednomyslnoscia (jesli taka zauwazasz), czy nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 23:13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie / nie koscielnej/ to racja !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pool95




Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 178

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 23:17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jednego uwiedzeni jedynie

Nie rozumiem tekstu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ja_ala




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 71
Skąd: brodnica

PostWysłany: Sob, 08 Lis 2014 00:02:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też nie łapię
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JACKCBR




Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 37

PostWysłany: Sob, 08 Lis 2014 12:19:09    Temat postu: Po Wyborach komentarze i patrzenie Wyborców nie skończą się Odpowiedz z cytatem

Be-ca napisał:
Marta daj sobie spokój, zawsze będą chcieli widzieć błędy i coś w stylu "prezesa" mówią tak: link na dole.
Nie zmienimy ich, ale to jest na szczęście garstka.
Też umilkną po wyborach.
Pozdrawiam.
https://www.youtube.com/watch?v=qWXYGNyujbk


Na szczęście takich co widzą coraz więcej i nie tylko przed Wyborami obserwują i będą także tu w necie i nie tylko aktywnie komentować jest
coraz więcej, także Pana prognozy są - będą nie trafione..
Profesjonalistów w biznesie czy Urzędach także poznaje się właśnie
po czynach i doświadczeniu za tym idącym, a nie gadaniu i obietnicach..
że będzie dobrze, a efektów nie było, nie ma i nie będzie...
Takie są prawa demokracji, że będziemy więcej obserwować i komentować Władzę Lokalną - chyba, że Ktoś zatrzymał się 25 lat wstecz
i zapominał, że ustrój się zmienił? ale mamy i tak będzie Wolność Słowa !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JACKCBR




Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 37

PostWysłany: Sob, 08 Lis 2014 12:41:52    Temat postu: Wreszcie widać chociaż jedną Kandydatkę w terenie.. Odpowiedz z cytatem

M. Szmidt napisał:
Szanowny JACKCBR

Mam prośbę jeżeli Pan wymienia kogoś z imienia i nazwiska, to proszę sprawdzać informacje o których Pan pisze.
Napisał Pan o moim okręgu 21. No więc wyprowadzę Pana i innych z błędu, gdyż staram się dotrzeć do każdego mieszkańca w moim okręgu. Na ulicy Sobieskiego odwiedziłam już osobiście ok. 120 mieszkań. Jeżeli mieszka Pan na tym osiedlu to proszę się nie martwić na pewno i Pana niebawem odwiedzę. Nie da się odwiedzić 1000 osób w jeden dzień, zwłaszcza poświęcając chętnym czas na rozmowę, co staram się robić.
Po drugie trzykrotnie w tym roku walczyłam o rozpoczęcie robót związanych z budową ulicy Polnej, niestety opóźniło się to ze względów technicznych, na co wpływu niestety nie mamy.
Informuję, że w przyszłym tygodniu ma zostać rozstrzygnięty przetarg, a niezwłocznie po tym oddany plac budowy. Termin wykonania prac został ustalony na koniec kwietnia 2015.
Ponadto spotkanie z kandydatami na radnych oraz burmistrzem miało miejsce dzisiaj o godz. 18 w BDK.

Z poważaniem
Marta Szmidt


Szanowna Pani Marto,
Gratuluję, że nasze - obywateli wpisy poruszyły Panią do działania
i wczoraj - piątek zaczęła Pani też chodzić, rozmawiać z ludźmi..
gdzie mieszkańcy os. Sobieskiego mięli okazję już to doświadczyć Smile

Była miła rozmowa, wymienione wiele spraw, co trzeba zrobić, w tym różne Pani interpelacje, że Pani coś chce zrobić, ale nie padło choć
jedno zdanie, co Pani zrobiła jako obecna jeszcze Radna..??
A to jest najważniejsze jak Ktoś wnosi do Wyborców o reelekcję.
Zresztą podobnie jest w biznesie, jak Zarząd wypełnia zadania,
realizuje wyniki, rozwija Spółkę, to zostaje kolejną kadencję..
I podobnie jest - powinno być z władzami samorządowymi, bo
miło było Panią poznać, posłuchać, co będzie, ale proszę konkretnymi faktami na forum swoim Wyborcom napisać, co zostało przez Panią,
Pani formację zrobione przez kilka lat, a to na prawdę sporo czasu..
aby było widać konkretne efekty.
Dla mnie i myślę, że innych też mieszkańców ma to istotne znacznie,
a wtedy ma Pani pokazując swoją historię działalności do tej pory
w Radzie Miasta pewne głosy Wyborców i kolejną kadencję..

Duży plus, że Pani ruszyła między ludzi (Inni kandydaci biernie czekają
na głosy i nie walczą o Wyborców.. nie chodzą i nie rozmawiają z mieszkańcami..), i tak w ogóle powinno być to standardem, że Radni powinni co kilka miesięcy chociaż w trakcie kadencji chodzić, rozmawiać, oglądać, co jest, czego brakuje na ich terenie, co trzeba zmienić przez całą kadencję... wtedy taki Radny ma reelekcję od ręki gwarantowaną.

Licząc na odpowiedź na temat tego co wyszło, co Pani i Pani formacja zrobiły.. życzę, aby działanie dla ludzi, misja bycia samorządowcem
trwała dłużej niż kilka tygodni przedwyborczych..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
M. Szmidt




Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: Polska

PostWysłany: Sob, 08 Lis 2014 21:08:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny JACKCBR witam serdecznie !

Jeżeli chodzi o odwiedziny u mieszkańców os.Sobieskiego to rozpoczęłam je we środę, ale chcąc każdemu poświęcić choć chwilę rozmowy jak widać zajęło to trzy dni, więc nie było to po uwagach na forum... to w kwestii wyjaśnienia.
Rozmowy z mieszkańcami rozpoczęłam już ponad 2 tygodnie temu w innych częściach osiedla.
Część moich dokonań macie Państwo na ulotce, którą zapewne Pan otrzymał, część moich interpelacji natomiast jest jeszcze do realizacji w kolejnym roku np. całkowicie nowy plac zabaw przy ul.Zieleniewskiej. O sprawie budowy ul.Polnej każdemu mieszkańcowi starałam się powiedzieć.
Jeżeli chodzi o dokonania osób z mojego komitetu to jest ich bardzo wiele w różnych częściach miasta m.in. inwestycje na osiedlu Grażyny, na ulicy Nowej, na osiedlu Karbowskim, wiele remontów i udogodnień dla dzieci i młodzieży np. w ZS nr 1, czy przedszkolach.
Swoją drogą szkoda, że Pan o to podczas naszej rozmowy nie zapytał, część osób pytała. Pan wiedział z kim rozmawia, bo zarówno u Państwa jak i tu na forum nie jestem anonimowa, ja takiego komfortu niestety nie mam. Mówię niestety, gdyż na żywo znacznie lepiej i bardziej konstruktywnie można rozmawiać.
Jeżeli chodzi o ostatnie wersy Pańskiego wpisu, to proszę być bardziej optymistycznie nastawionym, wówczas lepiej się działa :)

Pozdrawiam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 09 Lis 2014 14:05:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M. Szmidt napisał:
Witam ponownie !

Postaram się krótko odpowiedzieć na zadawane pytania.
Co do diet, to tak jak już jeden z użytkowników zauważył, dla mnie nie jest to żaden dochód, w większości jest zresztą wydatkowany na różne cele społeczne, ale o tym nie chciałabym dłużej gdyż chciałabym aby osoby czy organizacje, które tego wsparcia potrzebują pozostały anonimowe, jest to kwestia bardzo delikatna.


Pozdrawiam !
Marta Szmidt


Nasuwa mi sie wniosek że zagłosowała Pani za podwyższeniem diety po to żeby mieć większy budżet na działalność ,,filantropijną ''

Doceniam poczucie humoru Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 09 Lis 2014 14:14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A najzabawniejsze jest to że jak działy sie w miescie rzeczy dziwne i tragiczne szeroko opisywane na forum , mam ty na myśli np to jak został potraktowany człowiek w caritasie czy nagrody dla straży miejskiej za wysługę lat nomen omen nie w SM ......
To nikomu z ,,włodarzy'' przez myśl nie przeszło żeby zaczerpnąć opinii społeczeństwa z forum
Teraz gdy widmo posady ,,za żaden dochód'' do celów charytatywnych oddala sie to forum traktowane jest jak tablica wyborcza.... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Nie, 09 Lis 2014 14:29:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja jestem ciekawy kto udostępnia dane osobowe wyborców ... radnemu obecnej kadencji , który startuje do nowej ... ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zastanawiajacy




Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 1

PostWysłany: Nie, 09 Lis 2014 16:11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie co do niektorych kandydatow od kiedy jestescie ,,partyjni'' np. PiS-owcy. Z tego co widze to chyba niektorzy od niedawna... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.022697 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski