STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Kandydaci na Burmistrza Miasta Brodnicy...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzyżak




Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 153
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 07:55:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wanasaba napisał:
Mysle, ze pora na podsumowanie tej „Polaka z Polakiem“ dyskusji.

(...)
Kandydat p. Grazawski:
na zdjeciu widac, ze nosi niekonwencjonalna fryzure,
nalezy do PiS-u,
nie posiada istotnych kontaktow,
kocha Brodnice i jej obywateli,
z zawodu jest elektrykiem (jak Walesa!) i nie zna sie na ekonomii,
pisze i opowiada bajki, miesza chetnie prawde z nieprawda (ta cecha moze mu sie na stolku przydac!),
porownywany do Blancka (choc nie wszyscy sie z tym zgadzaja) (...)



Tak w kwestii sprostowania:

Napisać, że szef Solidarności w mieście i członek Zarządu Regionu nie ma kontaktów z biznesem - to mijanie się z prawdą. Pomyślcie - elementem Jego pracy są kontakty z ludźmi biznesu, nie tylko z ich pracownikami.

A co do znajomości ekonomii - przypominam, że jako radny miejski wielokrotnie brał udział w tworzeniu budżetu miasta, także na planowaniu gospodarki miejskiej też musi się znać.

Mieszanie prawdy z nieprawdą - tu pewnie chodziło o opowiadanie legend (które są zlepkiem faktów i mitów) , bo nie chce mi się wierzyć, żeby chodziło o poważne sprawy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 08:23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qncept napisał:
TUTka, zagra na Hammondzie a ja zrobię scenografię z pazłotka (lubię to słowo), bądź ewentualnie poszarpię strunę E na distortionie Exclamation
Pamiętasz mamy band, co prawda chimeryczny, ale zespół.Very Happy
Hehehehe

TUT -ka zaśpiewa do naszego dołącz chóru i zaśpiewaj-TUT -turu


http://www.youtube.com/watch?v=GexFRH5_LFs

"Dziś niedziela dzień wesoły bo nie trzeba iść do szkoły"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 09:30:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytając tu znawców tematu wychodzi na to że jedynym poważnym kandydatem na burmistrza Brodnicy jest ...... Pan Grążawski ... jestem za Smile

ps nie straszyć ludzi Pis-em .. byłem mały to straszyli mnie babajaga i okazało się że nie ma takiej ...więc nie ma się czego bać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 11:19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małe podsumowanie z mojej strony
- Piotr Grążawski nie jest w PiSie (jeśli się mylę to mnie poprawcie), startuje tylko z ich komitetu. Rozważał start z niezależnego komitetu ale nie mógłby wtedy wystartować na burmistrza ponieważ prawo zgłoszenia kandydata ma dopiero ten komitet, który zgłosił kandydatów do połowy okręgów w mieście w wyborach do rady miejskiej. Nie bronię - pokazuję tylko jakie są regulacje prawne.
- Sprawa z Panem Burmistrzem jest niewyjaśniona, przedawnienie sprawy nie jest równoznaczne z uniewinnieniem. Powinien zrobić z tym porządek i oczyścić się z zarzutów. Jeśli jest winny to absolutnie nie powinien być Burmistrzem. Dla mnie nie ma znaczenia czy ktoś ukradł 5 zł czy 5 tyś zł. Albo ktoś jest uczciwy albo nie.
- Nie jestem zwolennikiem żadnej partii i dlatego przestrzegam Was przed farbowanymi lisami. Na listach komitetów lokalnych aż roi się od partyjniaków, którzy udają teraz niezależnych. Sprawdźmy dokładnie kim jest dany kandydat, zanim na niego zagłosujemy. Nie jest to trudne ponieważ w okręgach jest ich maksymalnie 6.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 11:24:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Krzyżak
Ustalalem tylko stan dyskusji, ktora odbywa sie w roznych miejscach a nie rozstrzygalem co jest prawda, a co nie. Kazdego z kandydatow znam tylko ze zdjecia, czytam co inni pisza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 12:07:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TUT Faust/Hamburger Lady napisał:
qncept napisał:
TUTka, zagra na Hammondzie a ja zrobię scenografię z pazłotka (lubię to słowo), bądź ewentualnie poszarpię strunę E na distortionie Exclamation
Pamiętasz mamy band, co prawda chimeryczny, ale zespół.Very Happy
Hehehehe

TUT -ka zaśpiewa do naszego dołącz chóru i zaśpiewaj-TUT -turu


http://www.youtube.com/watch?v=GexFRH5_LFs

"Dziś niedziela dzień wesoły bo nie trzeba iść do szkoły"


A my jako dzieciaki śpiewaliśmy wtedy do naszego dołącz chóru i zaśpiewaj Ty-Ch..ju

http://www.youtube.com/watch?v=GexFRH5_LFs
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 12:33:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TUTowaty a w kościele już byłeś, Ty mi tu nie śpiewaj.RazzVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JACKCBR




Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 37

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 12:43:21    Temat postu: Wybory blisko a konkretnych programów kamndydatów brak...??? Odpowiedz z cytatem

Merytorycznie należy podać faktami co udało się Panu Burmistrzowi i jego Radnym zrobić... bo poza Rynkiem (każdy widzi jakim po remoncie?) nic innego po kilku latach nie widać.. Gdzie są nowe w ostatnich latach zakłady pracy, Gdzie są atrakcje turystyczne - drogi rowerowe, aqua parki (W Rypnie jest nowy, a u nas?) Gdzie są inne obiecane wizje, inwestycje - obiecane 5 lat temu... nie widać, a jeśli są My mieszkańcy poprosimy o konkrety.. tylko konkretne dane, fakty, jak Ktoś jest ekonomistą to nie będzie problemu danymi, faktami i liczbami podać co zostało zrobione... a 5 lat minęło.. My społeczeństwo jak mamy głosować dalej na obecnego Pana Burmistrza poprosimy w mediach, na forach nie tylko o banery, reklamy.. ale faktami, liczbami o podanie wyników swojej 5 letnie pracy... a nowych Kandydatów (żeby znowu nie było obiecanek i tylko marketingu) o konkretne wizje, plany co mogą i chcą zrobić dla tego Miasta. To samo dotyczy Radnych, czy znają swoje dzielnice, czy znają problemy Mieszkańców, czy rozmawiają z nimi, czy organizują zebrania teraz i potem... w trakcie kadencji.. poza kilkoma spotkaniami medialnymi..
Marzymy o takich Kandydatach, co będą kontaktować się też po wyborach z ludźmi, rozwiązywać ich sprawy, problemy, bo to bycie Radnym Burmistrzem to nie tylko stołki, stanowiska, ale służba i to służba dla Najaśniejszej Lokalnej Rzeczypospolitej.. !!!!!!!!!!!!!!
My Mieszkańcy poprosimy tylko o konkrety, wtedy nawet 90% ludzi pójdzie głosować...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 12:49:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qncept napisał:
TUTowaty a w kościele już byłeś, Ty mi tu nie śpiewaj.RazzVery Happy


Nie pamiętam kiedy byłem ostatni raz uuuu dawno to było

a co do TUT turu to niezle to jest powinni wspominam stare PTV heheheh.Fajnie powspominać stare czasy a do Was dajcie sobie spokój z tymi Gburmistrzami kto chce na tego niech głosuje i ch..j.Każdy Was będzie w d**y r..chał jeden mniej drugi więcej taka prawda popiszcie o innych fajniejszych rzeczach.W najgorszym wypadku wyemigrujcie całymi stadami z tego nudnego juz do granic mozliwosci i zdewastowanego miasteczka.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Silver76




Dołączył: 07 Lut 2004
Posty: 678

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 12:52:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qncept napisał:
TUTowaty a w kościele już byłeś, Ty mi tu nie śpiewaj.RazzVery Happy


a dlacegós by nii? ja se pośpiwom Very Happy Kottttoooo piiiiwaaa nieeeee piiijeeee... kooomuuu nieee smaaaakuuujeeee, teeeen aaaalbboooo waaaaryyyjoooot, aaaalbooooo zwaaaaryyyyjuuuujeeeeeeeeeeeeeEEEeeeeEEEeeeee... Very Happy


ooo i jessssceee tooo:

https://www.youtube.com/watch?v=0trwO1xbv6E&list=PL89E7E183E9394F0D&index=133

Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greg25




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 46

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 15:54:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monk napisał:
Dzięki Silver76 za wsparcie.
Właśnie o to chodz panie greg25i:
zamieszczam link do artykułu oficjalnie zamieszczonego w poczytnym tygodniku - nie jestem jego autorem. Ba - nawet wspominam, że sąd uznał sprawę za przedawnioną.
Gdzie zatem wyczerpuję znamiona przestępstwa/wykroczenia wydukanego przez ciebie tym quasiprawniczym slangiem greg?
Raz obrażam, raz biję pianę, raz "nie ważne kogo - człowieka", raz burmistrza.
To tylko rozpaczliwa próba zniechęcenia mnie do wklejania oficjalnego linku do artykułu Gazety Pomorskiej, który ukazał się również w wersji papierowej.
A'propos to ten link:
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111114/REPORTAZ/17028238

Czy to przestępstwo? Bardzo chętnie stanę przed sądem jako oskarżony - dopiero się sprawa medialna zrobi.
Co do opłacania - "nawet dzidzi to widzi" kto tu pisze za pieniądze.


Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego dobra osobiste każdego człowieka ( do których należy zaliczyć również godność osobistą ), pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. Naruszenie godności osobistej innej osoby w jakikolwiek sposób ( a więc również za pomocą internetu ) jest więc naruszeniem dóbr osobistych w rozumieniu prawa cywilnego, a osobie czyjej dobro osobiste ( w tym przypadku godność osobista ) zostało naruszone, będą przysługiwały w związku z tym pewne roszczenia. Osoba której godność osobista została naruszona może żądać w związku z tym zaniechania takiego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła ( w internecie ) oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie cywilnym może również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
Jeżeli naruszenie godności osobistej polegało na znieważeniu (pod pojęciem zniewagi należy rozumieć "ubliżenie komuś słowem lub czynem, ciężką obrazę" ), takie zachowanie danej osoby będzie przestępstwem w rozumieniu kodeksu karnego. Zgodnie bowiem z art. 216 tej ustawy kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, będzie podlegał grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Ponadto, jeżeli zniewaga nastąpiła za pomocą środków masowego komunikowania ( internet jest zaliczany do tej grupy środków ), sprawca będzie podlegał grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Wiadomości przesłane na skrzynkę internetową zawierające groźbę mogą stać się jednym z dowodów w postępowaniu sądowym. Sąd może bowiem dopuścić dowód z filmu, telewizji, fotokopii, fotografii, planów, rysunków oraz płyt lub taśm dźwiękowych i innych przyrządów utrwalających albo przenoszących obrazy lub dźwięki. Dopuszczenie takiego dowodu będzie jednak zależało od indywidualnej decyzji sądu. Sąd, podejmując decyzję o dopuszczeniu takiego dowodu, będzie przede wszystkim badał, czy można ustalić osobę przesyłającą groźbę.
Nie sądzę, żebyś cokolwiek z tego zrozumiał monk, wystarczy jednak jak zrozumiesz, że samo rozpowszechnianie szkalujących kogoś treści jest też karalne.
Wkrótce się zobaczymy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Silver76




Dołączył: 07 Lut 2004
Posty: 678

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 16:00:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziaaaaaaaffff...

monk, ten któś napisał, że się zobaczycie... umówiłeś się z nim na browara? Ja bym się nie umawiał na Twoim miejscu...

i jeszcze jedno ziaaaaaffff....

aaa.. i ten... no... nie zapomnij linka wkleić Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 20:41:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj gregor, gregor...
Ja doskonale rozumiem co piszesz - dodatkowo jeszcze ciągle się powtarzasz - nie wiem tylko czy ja jestem dobrze zrozumiany. Sam żeś chłopie napisał że:
greg25 napisał:

Osoba której godność osobista została naruszona może żądać w związku z tym zaniechania takiego działania, chyba że nie jest ono bezprawne.

...i w tym sęk kolego "prawniku". Moja interpretacja nie pozostawia mi żadnych wątpliwości, ze wklejanie linku do oficjalnego artykułu nie jest żadnym wykroczeniem.
A'propos to ten link (żeby nie było, że zapomniałem;)):
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111114/REPORTAZ/17028238

Dla równowagi - artykuł o przedawnienu:
http://nowosci.com.pl/230654,Trefny-rachunek-przedawniony.html

Sugeruję zatem, żebyś w końcu przeszedł od słów do czynów bo na razie to straszysz i straszysz jak mały Jasiu a ja...widzisz...nie boję się.
Bałbym się może o moją pracę bo wiem, że macki niektórych sięgają daleko - na szczęście swoje sprawy i interesy prowadzę daleko od Brodnicy. Nie muszę się więc obawiać, że spotka mnie los pani z artykułu.

A skoro mamy trochę czasu do rozprawy to może zaproponuję zabawę w zgadywanki? Co ty na to greg25? Dawaj - będzie fajnie:

Pytanie 1.
Czy rachunek na zdjęciu w artykule jest sfałszowany czy nie?
Podpowiedź: pan Radacz (jak wynika z treści artykułu) twierdził, ze nie.
pani z księgowości twierdziła, że tak...pani już nie pracuje jak wiemy.

Pytanie 2.
Jak nazwałbyś - jako fachowiec - osobę, która fałszuje rachunek?

Pytanie 3.
Jak nazwałbyś osobę, która w wyniku sfałszowania dokumentu osiąga niewielką (ok 180 pln) ale jednak, korzyść majątkową.

Pytanie 4.
Co zrobiłbyś, gdyby oskarżono cię niesłusznie o fałszowanie dokumentu w celu przywłaszczenie pieniędzy?

a) nic - niech mnie wszyscy uważają za oszusta - mam to gdzieś

b)wyjaśniłbym sprawę np. przedstawiłbym opinię niezależnego eksperta, która stwierdza prawdziwość dokumentu - czyli brak fałszerstwa lub w inny sposób broniłbym się przed niesłusznym oskarżeniem

Pozdrawiam greg!!!


Ostatnio zmieniony przez monk dnia Pon, 20 Paź 2014 11:52:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Silver76




Dołączył: 07 Lut 2004
Posty: 678

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 21:02:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monk, a może by się tak zastanowić, czy Twój adwersarz nie popełnia wobec Ciebie przestępstwa z art. 190a § 1, oraz czy nie popełni przestępstwa z art. 238 w chwili gdy zdecyduje się zawiadomić organ ścigania o rzekomym popełnieniu przez Ciebie przestępstwa?

Gdzie ten qn? Idę do niego Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Nie, 19 Paź 2014 21:12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silver76 napisał:
monk, a może by się tak zastanowić, czy Twój adwersarz nie popełnia wobec Ciebie przestępstwa z art. 190a § 1, oraz czy nie popełni przestępstwa z art. 238 w chwili gdy zdecyduje się zawiadomić organ ścigania o rzekomym popełnieniu przez Ciebie przestępstwa?

Gdzie ten qn? Idę do niego Very Happy

Nie sądzę Silver76 - w pierwszym przypadku musiałby wzbudzić we mnie poczucie zagrożenia więc lipa. W drugim: poczekamy - zobaczymy, ale nie sądzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Następny
Strona 4 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.035252 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski