STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Kandydaci na Burmistrza Miasta Brodnicy...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 09:02:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z racji tego, że o kandydacie Radaczu i jego politycznym zapleczy wiadomo wszystko, natomiast dużo mniej o zapleczu drugiego kandydata zapytam wprost (o ile tu zagląda , gdyż FB nie posiadam, a nie będę specjalnie zakładał dla wyborów):
1) Czy w razie zwycięstwa będzie Pan realizował swój program, czy program PiS?
2) Czy w przypadku zwycięstwa zamierza Pan przeprowadzić jakieś poważne zmiany personalne w urzędzie?
3) Czy jest Pan za większym otwarciem miasta na lokowanie w nim wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych z obcym kapitałem, tak aby zwiększyć konkurencję, obniżyć ceny podstawowych artykułów czy będzie Pan wspierał w tym raczej lokalnego przedsiębiorcę, który do tanich nie należy?
4) Kim jest ten nieoszlifowany kamień/diament czy jak go Pan nazwał? Mam nadzieję, że to nie ten Pan, który kiedyś ubiegał się o stanowisko burmistrza Brodnicy, a nawet miał okazję krótko być wojewodą kujawsko - pomorskim. Jeżeli to ta osoba, to na pierwsze pytanie nie musi Pan odpowiadać, bo będzie oznaczać, że nie ma Pan swojego programu, swojego zaplecza, ani pomysłu na rozwój miasta, a został Pan wystawiony przez ugrupowanie z którego będzie dostawał Pan w przypadku zwycięstwa instrukcje. Takie jest oczywiście moje (zapewne nie tylko zdanie).
Co do głosu ja już zdecydowałem wcześniej, dzięki pewnemu filmikowi natomiast chciałbym znać Pana zdanie w temacie. Inni też mają prawo wiedzieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CHeatoN




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 53

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 09:12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
4) Kim jest ten nieoszlifowany kamień/diament czy jak go Pan nazwał? Mam nadzieję, że to nie ten Pan, który kiedyś ubiegał się o stanowisko burmistrza Brodnicy, a nawet miał okazję krótko być wojewodą kujawsko - pomorskim. Jeżeli to ta osoba, to na pierwsze pytanie nie musi Pan odpowiadać, bo będzie oznaczać, że nie ma Pan swojego programu, swojego zaplecza, ani pomysłu na rozwój miasta, a został Pan wystawiony przez ugrupowanie z którego będzie dostawał Pan w przypadku zwycięstwa instrukcje. Takie jest oczywiście moje (zapewne nie tylko zdanie).


To jest ten Pan co zmieniał partie jak rękawiczki ?

Taki wpis na Wikipedii jest : Należał do PSL-PL, następnie do Ruchu Społecznego AWS i krótko do Platformy Obywatelskiej. Od 2002 działa w Prawie i Sprawiedliwości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
StaryBrodniczak




Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 26

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 09:48:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy p. Grążawski odpisze, ale pamiętajcie że w wyborach samorządowych wybiera się człowieka, nie partię. Nie partia będzie rządzić miastem, a konkretny obywatel.
Co do zastępcy burmistrza i urzędników, to znalazłem takie coś (ze strony http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141030/WYBORYSAMORZADOWE/141039989):

Jestem po rozmowach z kimś, kto ma nieprawdopodobne doświadczenie w sprawach samorządowych, finansów, kto był w sejmowej komisji finansów. (...). Poza tym jest bardzo dobra, sprawdzona kadra w urzędzie. Nie można im odmówić fachowości.

To nie jest ten pan, którego masz na myśli (domyślam się kogo) - on nie pracował w sejmowej komisji finansów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 10:29:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby to nie był ten Pan. Natomiast uważam, że jesteś idealistą (gdyby każdy taki był to świat może byłby lepszy). Ja z idealizmu zostałem wyprany kilkanaście lat temu. Może w gminach wiejskich rządzi wójt, natomiast obawiam się, że u nas to by nie przeszło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Grążawski




Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 10
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 12:29:00    Temat postu: o burmistrzach programach itd Odpowiedz z cytatem

WITAM! dawno tu nie zaglądałem - prawda, za jestem codziennie na facebooku (jakoś łatwiej i szybciej albo może tylko tak mi się wydaje). Zastałem tu parę dość uprzejmych hejtów i parę pytań. Dobrze, że gadamy o Brodnicy i o tych, którzy chcą mieć wpływ na kierunek rozwoju miasta. Pytanie o to, czy będe realizował program PiS, czy swój to chyba tylko jakiś wypadek wynikający z troski o miasto i swoje najbliższe środowisko. Tak naprawdę, niezależnie od tego co opowiadają rozmaici kandydaci program miasta określają rozmaite JUŻ PRZYJĘTE dokumenty; od strategii rozwoju województwa do 2022 roku, do rozmaitych planów szczegółowych, zagospodarownia przestrzennego, rewitalizacji itd. Te programy i plany były sporządzane w sposób pragmatyczny, nie polityczny i tu żadna ideologia PISowska, POwska, czy PSLowska nie ma czego szukać. Można je uzupełniać, poprawiać ale żadnej rewolucji się nie spodziewajcie. Inna rzecz - kto z Was zna te plany! Ja właśnie chcę zmienić styl i sposób komunikacji, tak aby stały się przedmiotem publicznych rozważań (piszę o tym na facebooku) i wiem jak to zrobić, ponieważ na co dzień korzystam z prawie wszystkich dostępnych narzędzi takiej komunikacji (twitery, facebooki, yutube i takie tam). Potem odpowiem na resztę, bo mi się sztrum w kompie kończy (bateryjka siada)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Grążawski




Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 10
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 12:43:11    Temat postu: Zmiany personalne Odpowiedz z cytatem

A, jeszcze pewnie wystraczy prądu na zmiany personalne - Nie wiem czego tu się ktoś spodziewa, ale przykład mijającej kadencji pokazuje, że mimo zapowiedzi różnie z tym bywa. Rząd zwalił na samorządy mnóstwo dodatkowych funkcji, o których nie było mowy w trakcie reformy. Ktoś to musi wykonywać. Nikt normalny nie odpowie poważnie na tak postawione pytanie, przed zapoznaniem się ze stanem zaawansowania rozmaitych przedsięwzięć prowadzonych przez miasto. Te można poznać jedynie poprzez osobiste ich zbadanie, nie zaś deklaracje, że jest tak, czy siak. Bardzo sobie cenię brodnickich urzędników magistratu, wiem, że wielu z nich jest znakomitymi fachowcami - jest tu jedynie kwestia stawiania zadań w pełni wykorzystujących ich wiedzę, doświadczenie, czyli problem nieco innego ustawienia schematu organizacyjnego Urzędu - ale to są nudy... Jeszcze się odezwę, tylko podładuję prąd w lapku...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Grążawski




Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 10
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 13:01:03    Temat postu: Nieoszlifowany diament Odpowiedz z cytatem

Wiem jaki jest stereotyp patrzenia na PIS, ale mam gdzieś czarny pijar! Średnia statystyczna występowania różnych głupków i oszołomów jest w PiS dokładnie taka sama jak w PO, PSL, SLD, czy w pozostałej części społeczeństwa, która z faktu pozostawania bezpartyjnym czyni cnotę (niesłusznie). "Nieoszlifowanym diamentem" nie jest Józef Ramlau (jak słusznie ktoś powyżej przypuszcza), a absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych UMK, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (specjalność Rozwój Regionalny i Fundusze Strukturalne UE, wieloletni sekretarz dużego (100 tys) miasta, były poseł, członek Komisji Finansów Publicznych i paru innych... Nazwiska teraz nie zdradzę, bo niedźwiedź daleko w polu....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Grążawski




Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 10
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 13:10:55    Temat postu: kontakt Odpowiedz z cytatem

A każdego dnia jestem tu https://www.facebook.com/piotr.grazaw i tu https://www.facebook.com/piotr.grazawski.7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loniek




Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 25
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 13:21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co powiecie na to:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Samorzad2014/56,140990,16917867,Hity_kampanii_samorzadowej_2014,,31.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzyżak




Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 153
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 13:45:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to za głupota? Przecież on nie kandyduje w tym roku?
To się GW popisała rzetelnością Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Be-ca




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 452

PostWysłany: Sob, 08 Lis 2014 20:49:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się interesują miastem, dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Sob, 08 Lis 2014 22:13:10    Temat postu: Re: o burmistrzach programach itd Odpowiedz z cytatem

Piotr Grążawski napisał:
WITAM! dawno tu nie zaglądałem - prawda, za jestem codziennie na facebooku (jakoś łatwiej i szybciej albo może tylko tak mi się wydaje). Zastałem tu parę dość uprzejmych hejtów i parę pytań. Dobrze, że gadamy o Brodnicy i o tych, którzy chcą mieć wpływ na kierunek rozwoju miasta. Pytanie o to, czy będe realizował program PiS, czy swój to chyba tylko jakiś wypadek wynikający z troski o miasto i swoje najbliższe środowisko. Tak naprawdę, niezależnie od tego co opowiadają rozmaici kandydaci program miasta określają rozmaite JUŻ PRZYJĘTE dokumenty; od strategii rozwoju województwa do 2022 roku, do rozmaitych planów szczegółowych, zagospodarownia przestrzennego, rewitalizacji itd. Te programy i plany były sporządzane w sposób pragmatyczny, nie polityczny i tu żadna ideologia PISowska, POwska, czy PSLowska nie ma czego szukać. Można je uzupełniać, poprawiać ale żadnej rewolucji się nie spodziewajcie. Inna rzecz - kto z Was zna te plany! Ja właśnie chcę zmienić styl i sposób komunikacji, tak aby stały się przedmiotem publicznych rozważań (piszę o tym na facebooku) i wiem jak to zrobić, ponieważ na co dzień korzystam z prawie wszystkich dostępnych narzędzi takiej komunikacji (twitery, facebooki, yutube i takie tam). Potem odpowiem na resztę, bo mi się sztrum w kompie kończy (bateryjka siada)


Dzięki za odp. Pozdrawiam
Ps. Uważałem i uważam, że ze względu na plany, pozwolenia etc, 4 letnia kadencja dla samorządu to zbyt mało. Wypowiedź P.Piotra upewnia mnie tylko w tym przekonaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
centerone




Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 70

PostWysłany: Nie, 09 Lis 2014 15:24:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przegladając net natrafiłem na artykuł pt. "Plagiat wyborczy z Sochaczewem w tle" dot. programów wyborczych w poprzednich wyborach samorzadowych 2010 - poniżej cytat ze strony http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,plagiat-wyborczy-z-sochaczewem-w-tle,22284.html

"Na Pomorzu w ostatnich dniach głośno o Sochaczewie. Wydało się, że pomorski kandydat na burmistrza popełnił plagiat – w zasadzie żywcem przekopiował program wyborczy jednego z sochaczewskich kandydatów na burmistrza i – po niezbędnych tylko przeróbkach – zamieścił jako swój. Przeróbki były na tyle niedokładne, że nazwa naszego miasta ostała się w programie – dlatego pomorski kandydat wpadł.

Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać. Na pewno nie śmieje się dziś Marek Knop, kandydat na burmistrza Janikowa w tegorocznych wyborach (jeśli się nie wycofa). Na forum Gazety Pomorskiej kilka dni temu użytkownicy portalu dokonali bulwersującego ich odkrycia (zobacz forum). Otóż przedstawiony w Internecie program wyborczy pana Marka Knopa oraz kilku jego kolegów – kandydatów do rady miejskiej z KWW Nowe Janikowo, okazał się być – co tu kryć – plagiatem, kopią żywcem wziętą z programu wyborczego naszego sochaczewskiego kandydata na burmistrza Pawła Masłowskiego oraz kandydatów do rady miasta z KKW Lid – podkreślmy, że chodzi o program z 2006 roku, dostępny do dziś na naszym portalu e-sochaczew.

Treść programu kandydata z Janikowa – dziś już, po aferze, niedostępnego w Internecie – nie budzi wątpliwości. To nie żadna inspiracja, to żywa kopia. Identyczne z programem Masłowskiego są nie tylko pomysł, konspekt, kompozycja dokumentu, poszczególne rozdziały, ale całe akapity dopasowane jedynie do janikowej rzeczywistości. Ale nawet owo dopasowanie zrobiono na tyle niedokładnie, że, jak czytamy w pomorskim programie, M. Knop zamierza „jak najszerzej promować sochaczewskich artystów” – i ta niedoróbka zgubiła plagiatorów, dlatego wpadli i zostali namierzeni.

Oczywiście nie wiemy, czy kandydat z Janikowa sam wpadł na pomysł skopiowania cudzego programu wyborczego, czy też może ludzie z jego otoczenia na własną rękę ułatwili sobie drogę. Szukanie winnych zostawmy mieszkańcom Janikowa. Ale refleksję na temat kulisów wyborów samorządowych w Polsce mieć możemy. A te – jak widać – noszą również ciemne barwy. Jak na wspomnianym forum Gazety Pomorskiej napisał jeden z użytkowników: ‘Nie mam nic przeciwko 'kopiowaniu' dobrych pomysłów z innych miast, ale takie copy/wklej potępiam’. I my również: dobre pomysły wręcz zalecamy kopiować, ale programy wyborcze polecamy opracowywać samodzielnie – w końcu, jeśli się ma aspirację do bycia burmistrzem czy radnym, powinno się mieć też pomysł na poprawę swojej gminy czy miasta.

Poprosiliśmy też Pawła Masłowskiego o komentarz do tej sytuacji: Oto on: - Trudno mi się odnieść do tego, co się stało. To, co przeczytałem na forum gazety pomorskiej odnośnie skopiowania i zredagowania w sposób nieudolny programu wyborczego kandydata na burmistrza oraz radnych w ramach KKW Lid z Sochaczewa wprawiło mnie w osłupienie. Nie sądziłem, że opracowany przez mój sztab program wyborczy zyska taką popularność. Nie jest to jednak w tym przypadku powód do dumy, lecz smutny obraz wyborczej rzeczywistości. To jest porażające, w jaki sposób niektóre lokalne komitety chcą budować społeczeństwo obywatelskie.

Dotarliśmy do innych lokalnych programów wyborczych, w których zdecydowanie za bardzo zainspirowano się programem Pawła Masłowskiego z 2006 roku: kandydaci do rady miejskiej z Kolbuszowej (KWW Współna Sprawa) nawet przejęli to samo hasło „Zmieniając siebie zmieniajmy Kolbuszowe” (na szczęście Sochaczew wycięto), ten sam pomysł na program, a nawet całe akapity, odnajdujemy też w programie wyborczym kandydata do rady miejskiej Starachowic z KWW SLD Macieja Kowalskiego, nie ma wątpliwości co do pierwowzoru również w przypadku programu wyborczego kandydata na burmistrza Brodnicy Jarosława Radacza oraz kandydatów do rady miejskiej Brodnicy z KWW Przyszłość Brodnicy, podobnie jest w przypadku programu wyborczego kandydata na burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego Arkadiusza Gralaka ze Stowarzyszenia Aleksandrowskich Demokratów.

Trudno powiedzieć, czy proceder plagiatowania, kopiowania większych czy mniejszych fragmentów cudzych programów wyborczych jest powszechny. Przykład wykorzystania materiału P. Masłowskiego wskazywałby, że tak właśnie jest. Nie wiemy, czy na fakt, że akurat padło na kandydata z Sochaczewa, miała wpływ atrakcyjność jego programu czy po prostu dostępność w Internecie. Dość, że najwyraźniej skrupulatnie to wykorzystano. Pewnie sposób ułożenia, pomysł na program nie jest aż tak dla wyborców istotny – ostatecznie liczy się nie to, w jaki sposób zaplanuje się zmiany i jak się je opisze, lecz wdrożenie zmian w życie. A jednak fakt, że próbuje się zyskać zaufanie wyborców w tak nieprofesjonalny, łatwy, ba, nieuczciwy sposób – budzi zażenowanie."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pool95




Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 178

PostWysłany: Nie, 09 Lis 2014 16:04:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemy wszystkich miast w Polsce są podobne a wręcz takie same. Brak ścieżek rowerowych, rozładowanie ruchu miejskiego, budownictwo mieszkaniowe, parkingi, nie podnoszenie podatków, pomoc ludziom biednym, ściąganie inwestorów, zapewnienie pracy, rozwój kultury, itp, itd, mógłbym pisać bez końca.
W naszym mieście programy te, do tej poty były realizowane, zauważ że dotacje europejskie dotyczą wszystkich a kto umiejętnie to wykorzysta to inna sprawa. Po przez narzucenie nam dyrektyw UE cała Polska jest "plagiatem".
Nie korzystaj z "kopiuj" i "wklej" napisz coś od siebie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
centerone




Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 70

PostWysłany: Nie, 09 Lis 2014 19:07:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pool95 napisał:
Problemy wszystkich miast w Polsce są podobne a wręcz takie same. Brak ścieżek rowerowych, rozładowanie ruchu miejskiego, budownictwo mieszkaniowe, parkingi, nie podnoszenie podatków, pomoc ludziom biednym, ściąganie inwestorów, zapewnienie pracy, rozwój kultury, itp, itd, mógłbym pisać bez końca.
W naszym mieście programy te, do tej poty były realizowane, zauważ że dotacje europejskie dotyczą wszystkich a kto umiejętnie to wykorzysta to inna sprawa. Po przez narzucenie nam dyrektyw UE cała Polska jest "plagiatem".
Nie korzystaj z "kopiuj" i "wklej" napisz coś od siebie.
Pozdrawiam.


pool95 ja ten tekst zacytowałem i taka informacja została przeze mnie umieszczona nad tekstem... jak wynika z zacytowanego art. w programach wyborczych opartych na "programie wyborczym z Sochaczewa" nikt nie podawał ŹRÓDŁA Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następny
Strona 22 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.029241 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski