STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
odgłosy miasta - do-Muzlag-a, TUT-a, Quncept-a?!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Muzyka, film, literatura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

czy lubisz wsłuchiwać się w rytm miasta
Tak
100%
 100%  [ 3 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 3

Autor Wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Czw, 09 Paź 2014 19:07:49    Temat postu: odgłosy miasta - do-Muzlag-a, TUT-a, Quncept-a?! Odpowiedz z cytatem

chodzi mi głowie pewna myśl, gdzieś słyszałem pewnego twórcę, co nagrywał odgłosy miast, słyszałem gdzieś w radiu jego utwory z NY, Amsterdamu, Berlina...

Panowie, czym można nagrywać owe dźwięki miast? tylko bez kpin, oczekuję na poważne sugestie! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Czw, 09 Paź 2014 21:04:57    Temat postu: Re: odgłosy miasta - do-Muzlag-a, TUT-a, Quncept-a?! Odpowiedz z cytatem

fg99 napisał:
chodzi mi głowie pewna myśl, gdzieś słyszałem pewnego twórcę, co nagrywał odgłosy miast, słyszałem gdzieś w radiu jego utwory z NY, Amsterdamu, Berlina...

Panowie, czym można nagrywać owe dźwięki miast? tylko bez kpin, oczekuję na poważne sugestie! Laughing
Żeś zarzucił ciekawy temat

wszystkim...ziemniakiem,kartoflem żartuję a teraz serio ja nagrywałem cyfrową lustrzanką,cyfrówką,cyfrowym dyktafonem a pózniej obrabiałem to już temat na kilka stron....kupa roboty ale efekt końcowy profesjonalny
tu masz dzwony z klasztorka jak jeszcze mieszkałem kilka ładnych lat temu w Bro to nagrałem:

http://theunderwatertemple.bandcamp.com/track/theme-2

http://theunderwatertemple.bandcamp.com/track/theme-3

a tu jak nagrywałem mojego małego synusia jak go kąpałem a pozniej dzwony z klasztorka

http://theunderwatertemple.bandcamp.com/track/theme-1


stare dzieje pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Czw, 09 Paź 2014 21:33:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie chodziło mi o to!

Pewnie też trzeba owe nagranie obrobić, ale to jak piszesz zupełnie inna-bajka

Laughing Laughing

!

to co podpiąłeś te 3 utwory! Bardzo smaczne, i nie miałem skojarzeń z kartoflami Laughing


nieźle skroiłeś je!


p.s.
mnie interesuje ruch miasta, pewnie takie coś mozna uzyskać, tzn. nagrać i obrobić Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Czw, 09 Paź 2014 21:53:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomniała mi się scena z "Amelii", która wysłuchała odgłosów iluś tam orgazmów na dachu swojego domu.Very Happy

TUT, latał z dyktafonem po mieście dla sampli, ja tego robić nie będę.
Niech on jest nadwornym prekursorem w tych sprawach.
Właśnie jestem w trakcie nagrywania utworu na gitarę, sampler i MIDI, który ma na celu naśladować odgłosy natury na sposób nutowy.
Zobaczymy co mi wyjdzie...

fg99, Twoja fascynacja nie może się obyć bez przesłuchania Roberta Normandeu "Jeu".
To istny chroniczny punktualizm, jeśli chodzi o gatunek awangardy muzycznej -rewelacja Exclamation
Ja przy tych dźwiękach z dnia codziennego w doskonałej studyjnej obróbce, wręćz odpoczywam.
Przywiozę Ci to przy następnej sposobności.Very Happy

Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Sob, 30 Maj 2015 10:22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak TUT-ka, masz nagrane, np. komórką, co dalej robisz, jakie programy stosować do obróbki? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Sob, 30 Maj 2015 13:29:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fg99 napisał:
Jak TUT-ka, masz nagrane, np. komórką, co dalej robisz, jakie programy stosować do obróbki? Laughing
Komórką to zdecydowanie odradzam jeśli nie masz przenośnego samplera dobrej klasy dyktafonu pozostaje jedynie dobry aparat cyfrowy najlepiej lustrzanka.Dużo tego jest np:Gold Wave,cool rcord edit,audacity
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Sob, 30 Maj 2015 14:00:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poleć mi TUT, dyktafon? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Sob, 30 Maj 2015 15:24:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fg99 napisał:
poleć mi TUT, dyktafon? Laughing
Najlepiej Sony płacisz słono ale ta dobra jakość....świetnym rozwiązaniem byłby ICD-SX1000 z trójdrożnym mikrofonem-klasa sama w sobie

Ostatnio zmieniony przez TUT Faust/Hamburger Lady dnia Sob, 30 Maj 2015 15:27:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Sob, 30 Maj 2015 15:26:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś to AKAI robiło furrorę w dizedzinie samplerów z tego co słyszałem ta firma chyba już nie istnieje ?lub przebranżowiła się tylko na produkcję tv
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Muzyka, film, literatura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.018651 sekund ] :: [ 18 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski