STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Jak zacząć biegać?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Sport, turystyka, wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pon, 28 Wrz 2015 06:34:41    Temat postu: Re: to przede wszystkim motywacja Odpowiedz z cytatem

sster82 napisał:
[...]Biegacze to najlepsi kochankowie. Tyle Wink
Przekonałeś mnie Laughing Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Manderka




Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 3

PostWysłany: Sro, 30 Wrz 2015 10:50:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najtrudniej jest się zawsze przemóc i wyjść na dwór. Gdy już raz się przełamiesz i zrobisz sobie plan (np. biegam 3 razy w tygodniu) to będzie zdecydowanie łatwiej stworzyć z tego nawyk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bertek




Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 45

PostWysłany: Pią, 09 Paź 2015 07:26:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manderka napisał:
Najtrudniej jest się zawsze przemóc i wyjść na dwór. Gdy już raz się przełamiesz i zrobisz sobie plan (np. biegam 3 razy w tygodniu) to będzie zdecydowanie łatwiej stworzyć z tego nawyk.


Ja bym napisał,że warto jest biegać codziennie.Nie dość,ze znacznie poprawiamy w ten sposób kondycję to jeszcze bieganie , wysiłek fizyczny zwiększa wydzielanie w naszym organizmie endorfin tak więc czujemy się lepiej oraz mamy lepszy humor. Polecam zapisać się do maratonu oraz odpowiednio przygotować. Najlepiej minimum pół roku przed samym maratonem.
Tutaj można sobie mniej więcej poczytać o tym jak najlepiej jest się do tego przygotować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luczek




Dołączył: 03 Sie 2015
Posty: 18

PostWysłany: Pon, 26 Paź 2015 11:41:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewentualnie marszobiegi. To równiez dobry pomysł na bieganie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamilkasz




Dołączył: 28 Cze 2016
Posty: 12

PostWysłany: Sro, 06 Lip 2016 10:08:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biegam niecały rok i już nie umiem sobie wyobrazić bez tego poranka. Teraz muszę kupić nowe buty, ale wiem jakie wybrać. Czytałam ten artykuł http://www.ceneo.pl/artykuly/najmodniejsze_buty_sportowe_w_tym_sezonie i tutaj piszą, że marka nie ma znaczenia, byle materiał był jakościowy. Możecie mi polecić jakieś konkretne modele? I jeszcze, zależy mi, żeby mieć ładne i modne buty sportowe - chcę dobrze wyglądać podczas biegania Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
betti_4




Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 33

PostWysłany: Sob, 09 Lip 2016 22:05:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamilkasz napisał:
Ja biegam niecały rok i już nie umiem sobie wyobrazić bez tego poranka. Teraz muszę kupić nowe buty, ale wiem jakie wybrać. Czytałam ten artykuł http://www.ceneo.pl/artykuly/najmodniejsze_buty_sportowe_w_tym_sezonie i tutaj piszą, że marka nie ma znaczenia, byle materiał był jakościowy. Możecie mi polecić jakieś konkretne modele? I jeszcze, zależy mi, żeby mieć ładne i modne buty sportowe - chcę dobrze wyglądać podczas biegania Smile


Obecnie jest bardzo duży wybór butów sportowych, więc można kupić nie tylko wygodne ale i ładne obuwie Smile Jeżeli o mnie chodzi to nie przykładam szczególnej wagi do wyglądu obuwia. Ważne jest żeby były wygodne. Jeżeli biegasz już rok to na pewno wiesz, że but do biegania musi być większy przynajmniej o pół rozmiaru. Ma to szczególne znaczenie przy długich dystansach. Przetestowałam już wszystkie marki i najbardziej odpowiadają mi buty asics i nike . Niektórzy przy wyborze butów kierują się też rodzajem stopy (pronacja czy supinacja).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Nie, 10 Lip 2016 13:59:09    Temat postu: Re: Jak zacząć biegać? Odpowiedz z cytatem

johncage napisał:
Brodniczaki, jeżeli chcecie zacząć biegać to .


kup rower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
trisY




Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 56
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 16 Lip 2016 15:52:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biegać zaczynamy stopniowo, czyli przez pierwszy tydzień 5 minut, później 10, 15 i jeżeli biegamy rekreacyjnie to zatrzymujemy się na 30 minutach dziennie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Wto, 16 Sie 2016 10:28:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak przebiegnie 35 minut to nie będzie już rekreacyjnie?
Znam ludzi, którzy rekreacyjnie przebiegają dystanse rzędu półmaratonu...
Pamiętajmy, że najefektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej następuje średnio po 40 - 45 minutach wysiłku (zależnie od organizmu waha się to w skrajnych przypadkach pomiędzy 35 a 50 min). Dlatego do redukcji masy ciała czy jej utrzymania 30 minut to zdecydowanie zbyt mało. Grunt to nie szarżować z tempem i, KONIECZNIE, pamiętać o rozgrzewce i wychłodzeniu, rozciągnąć się chociaż 5 minut po biegu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miladr




Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 594

PostWysłany: Wto, 16 Sie 2016 14:02:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zaczęłam biegać w marcu, ale ciężko było to nazwac bieganiem. nie zrobiłam nawet jednego okrążenia stadionu - myślałam że wypluję płuca i cisnienie rozwali głowę. potem ból podudzia czyli standard, potem nadwyrężony staw skokowy, potem piekły mnie stopy.
polecam własnie pogadać z Łukaszem Murawskim albo panem Zenkiem Rosińskim.
biegam dwa razy w tygodniu , najczesciej na stadione zsn1 , o 19 jest niestety ogromne natężenie i trzeba biegac szyfrem. czasem uda sie w terenie , popełniałam na początku błąd i biegałam po osiedlu chodnikiem czy obwodnicą.
u mnie kluczowe , w rozwiązaniu problemów z bieganiem okazały się skarpetki Smile teraz czuję komfort, odpowiedni ucisk .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcos




Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 5

PostWysłany: Sro, 31 Sie 2016 10:46:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zacząłem biegać metodą małych kroków, ale słabą mam kondycję. Zastanawiam się czy nie lepiej najpierw poprawić ją zwykłymi ćwiczeniami i dopiero zacząć biegać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Sro, 31 Sie 2016 11:21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie poprawisz wydolności biegowej innymi ćwiczeniami.
Po prostu zacznij biegać tak, by Cię to nie męczyło. To, co pisała miladr to przykład właśnie bezmyślnego początku "na hurra".
Zacząć się powinno od szybkiego marszu, przeplatanego z krótkim, mało intensywnym biegiem, jeśli to dla Ciebie męczące. Rób to dobrze, dokładnie i nie za szybko, w przeciwnym wypadku zamiast sobie pomóc - prędzej wylądujesz u fizjoterapeuty. Bieganie niestety bardzo mocno obciąża stawy.
Proponowałbym, skoro tak, zacząć od marszobiegów a nawet szybkich marszów albo, od biedy, przez miesiąc popracować nad formą na rowerze, który jest łatwiejszy w rozpoczęciu. Jedna uwaga - bieganie jest bardziej obciążające od roweru, więc trzeba wziąć pewną poprawkę.
Jest też trzecia sprawa - jeśli ktoś ma nadwagę, to absolutnie nie powinien zaczynać od biegania!
No i czwarta - "zacząłem biegać ale słabą mam kondycję" - biegasz po to, by ją poprawić, nikt nie urodził się biegaczem Smile szuraj po 7, 8 minut na kilometr jeśli musisz i przeplataj to marszem - z uwzględnieniem powyższych uwag. I baw się dobrze, nie przejmuj tym, że ktoś wyprzedza. Postępy przyjdą bardzo szybko!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kowal1




Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 5

PostWysłany: Pią, 02 Wrz 2016 10:11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To proste przebierasz się na sportowo i zaczynasz, koniec! Nie rozumiem w czym problem Very Happy Wybierz sobie plan treningowy dla początkujących, których na necie jest pełno i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kręciołek




Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 4

PostWysłany: Czw, 08 Wrz 2016 11:39:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie biegacie? Bo ja tak od kilku miesięcy biegam, ale tylko po bieżni. I tak myślę, że czas ruszyć w teren Very Happy Jakie macie trasy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Uriasz




Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 27

PostWysłany: Czw, 08 Wrz 2016 13:45:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dużo biega po obwodnicy, trasa na bobrowiska do samej tamy jest świetna,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Sport, turystyka, wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.018977 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski