STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Rynek Brodnicy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Sob, 11 Paź 2014 19:14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety co widzę zaskakuję.Każdy ma swoje zdanie za co szanuję tu Wszystkich...z tego co widziałem płyty nie są równo poukładane,lampy nie pasują,fontanna niby fontanna mała nie pasująca do reszty...zabytkowa kostka no właśnie i w tym momencie konserwator zabytków powinien dostać zonga niestety kostka została zabrana no właśnie dokąd do jakiegoś Pana(Panów)znajomych Gburmistrza...mam nadzieję że ktoś się za to wezmie.Pamiętajcie takiej kostki już się nie produkuję.Symbol PRLU został zniszczony tzn został zdjęty ten okropny asfalt z czasów komuny a teraz rozjeb...li i zbrali juz bezpowrotnie zabytkowa kostke?.Ma sie wrazenie do powrotu czasów PRLU moze warto by bylo wyburzyc ta kamiennice Korka i postawic tam te stare stragany?,reaktywowac garmazerie bary mleczne i cepelie...postawic smierdzace skarpety na rynku i wprowadzic ogorki na przystankach podmiejskich i PKS.Panie burmistrzu jak juz szalec to na calego...na koncu postwawic czerwony cokol z sierpem i mlotem z napisem CCCP zamiast tego cokolu Wilhelma który tu stał przed wojną.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 12 Paź 2014 05:14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Była kasa do wzięcia to wzięli bo inaczej byśmy stracili, inny by wziął. Do tego nic nie mam. Wykonaniem zarobił/li na tym miejscowi i to się ceni, tak kręci się gospodarka. Od początku byłem za wyłączeniem rynku z ruchu spalinowego, który spokojnie można przenieść na Przykop, św. Jakuba, Tylną. albo chociaż zaślepić Kościuszki.

Kwestia użyteczności nawierzchni wyjdzie w praniu, o gustach się nie dyskutuje bo wieczności zabraknie. Można było jednak wykorzystać doświadczenia ( błędy które były ) Torunia i jego Szerokiej gdzie położona jest kostka granitowa prosto ociosana a nie jakiś jej konglomerat.

O mi wiadomo stary bruk powinien być skatalogowany i wykorzystany na inne cele architektury przestrzeni publicznej.

Ciekawe co zrobią teraz ze studnią która nijak nie pasuje do industrialnego charakteru nawierzchni?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miladr




Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 594

PostWysłany: Nie, 12 Paź 2014 12:16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śp Perek się w grobie przewraca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Nie, 12 Paź 2014 15:55:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki napisał:
Była kasa do wzięcia to wzięli bo inaczej byśmy stracili, inny by wziął. Do tego nic nie mam. Wykonaniem zarobił/li na tym miejscowi i to się ceni, tak kręci się gospodarka. Od początku byłem za wyłączeniem rynku z ruchu spalinowego, który spokojnie można przenieść na Przykop, św. Jakuba, Tylną. albo chociaż zaślepić Kościuszki.

Kwestia użyteczności nawierzchni wyjdzie w praniu, o gustach się nie dyskutuje bo wieczności zabraknie. Można było jednak wykorzystać doświadczenia ( błędy które były ) Torunia i jego Szerokiej gdzie położona jest kostka granitowa prosto ociosana a nie jakiś jej konglomerat.

O mi wiadomo stary bruk powinien być skatalogowany i wykorzystany na inne cele architektury przestrzeni publicznej.

Ciekawe co zrobią teraz ze studnią która nijak nie pasuje do industrialnego charakteru nawierzchni?



dokładnie! qba! o to w Naszych wpisach chodzi? a komu to nie leży? niech wstanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doris




Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 217

PostWysłany: Nie, 12 Paź 2014 17:52:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rewitalizacja to totalna porażka gburmistrza,który znowu będzie gburmistrzem.

Ktoś wspominał o konsultacjach społecznych w sprawie rewitalizacji ,wiecie jak on przebiegały ?.

Gburmistrz w obstawie radnych SM i Policji ,kamery włączone ,jak myślicie kto pójdzie na takie przedstawienie i odważy się skrytykować ten chory pomysł ?.

Zresztą na jakiś głos krytyczny gburmistrz ,jak zwykle arogancko odburknął " o gustach się nie rozmawia" i koniec konsultacji.

Jaka właściwie role pełni konserwator zabytków ,skoro właściwie można wszystko ,czy " robta co chceta" to motto jego urzędu ?. Gdzie głos dyr muzeum,gdzie powedrował ten stary brodnicki bruk ,wyworzony przez rypińską firme kopiącą pod ogrzewanie ?.

Kto jest imiennie twórcą tego planu rewitalizacji i kto odebrał to całą fuszerke ?.

Władza żyje w swoim świecie i jest on całkowiecie niekompatybliny z oczekiwaniami społecznymi i z rzeczywistoscią .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Nie, 12 Paź 2014 18:46:11    Temat postu: Rynek Brodnicy Odpowiedz z cytatem

@Doris
Podzielam calkowicie twoje zdanie z ta jednak poprawka, ze to porazka nas wszystkich! Jesli burmistrz cos burknie to nikt z pytajacych nie znajduje na chlopsko-filozoficzne powiedzonka odpowiedzi?
No i pytania:
kto jest odpowiedzialny z ramienia miasta za projekt i w szczegolnosci za jego detale?
Kto z ramienia miasta sprawdza zgodnosc wykonanych prac z projektem i szczegolnie ich jakosc?
Jakie kary finansowe zostana nalozone na wykonawce w razie wykrycia usterek (ktorych zreszta nie trzeba dlugo szukac)?
Kto odbiera poprawki i stwierdza jakosc wykonania??
Ile zaoszczedzono w porownaniu do wyjsciowej wyceny?
Czekam na odpowiedzi pani Marcinak z UM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doris




Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 217

PostWysłany: Nie, 12 Paź 2014 20:33:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszy był sposób kładzenia płytek na Rynku i chodnikach,nie zaczynali od jednej strony tylko z dwóch kierunków na przeciw siebie i zawsze poziomy się niezgadzały,na Rynku kładli płytki od środka placu i wyszło tak ,że były wyżej niż krawężniki ,potem kombinowali i obniżali,mankamentów jest milion .

Jeżeli ktoś z UM to odbierze to można zawiadomić CBA o możliwości jakichś przekrętów,bo normalny człowiek posiadający wzrok czegoś takiego nie odbierze .
Na skutek fuszerki w wykonaniu ludzie będa ulegać wypadkom ,powinni natychmiast żądać odszkodowań od burmistrza i skarżyć UM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Silver76




Dołączył: 07 Lut 2004
Posty: 678

PostWysłany: Nie, 12 Paź 2014 21:38:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapytujesz Doris jaką rolę pełni konserwator zabytków... interesujące pytanie, otóż kilka lat temu próbowałem uzyskać zgodę na umieszczenie sprzętu w oknie zabytkowej kamienicy w Toruniu. Instalacja tego sprzętu była całkowicie bezinwazyjna i w żaden sposób nie niszczyła zabytku fizycznie. Zaproponowałem nawet, że za własne środki odrestauruję zaniedbaną witrynę zabytkowej kamienicy, a część uzyskanych środków z instalacji tego sprzętu będzie przeznaczona na finansowanie remontu obskurnej kamienicy... Osoba pełniąca rolę zarządcy kamienicy była wniebowzięta... przedwcześnie... gdyż Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków nie wyraziło zgody na instalację tego sprzętu, gdyż zmienia on wygląd zabytku. Nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie: czy mieszkańcy zabytkowej kamienicy będą mogli wieszać nowe firany, nowe zasłony, gdyż one także zmieniają wygląd zabytku? Cóż... odpuściłem sobie... bo pomyślałem sobie, że taka jest właśnie rola konserwatora zabytków: za wszelką cenę nie dopuszczać do zmian wyglądu zabytku, nawet jeżeli ktoś zechce go odrestaurować kosztem niewielkich, estetycznych, bezinwazyjnych zmian wyglądu.
Zarządca kamienicy prosił mnie wówczas bym nie zważał na decyzję konserwatora, gdyż on wie o co tak naprawdę chodzi... (milczenie) i potem wskazał mi zabytkowy budynek, w którym zagościł lokalny oddział dużego banku i powiedział: "Patrz Pan... wiem, że oni nawet nie konsultowali z konserwatorem umieszczenia reklam świetlnych na elewacji budynku, instaluj Pan to, nic Panu nie zrobią". Nie zainstalowałem... nie miałem ochoty na szarpanie się z urzędnikami... Z tego co wiem to kamienica ta nadal jest zaniedbana, witryna nadal niewykorzystana... nadal niszczeje... wtedy pomyślałem sobie, że właśnie tak ma być... konserwator pozwala na zaniedbywanie zabytku, byle tylko nie pozwolić na niewielką, nieinwazyjną zmianę jego wyglądu...

Patrząc na brodnicki rynek przez pryzmat powyższego mego doświadczenia, stwierdzam.... o ja pier...ę... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Pon, 13 Paź 2014 05:39:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarządca miał rację konsekrowanemu nic do reklam. Za ład przestrzenny odpowiadać powinien kto inny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Nie, 18 Sty 2015 23:55:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strona http://foto.brodnica.pl/ zmieniła szatę graficzną. Ktoś zauważył, że rynek lepiej pokazywać nocą. Podziwiam odwagę, można podpaść szefowi! Prawie w każdym kadrze jakieś rury. Link do małego darmowego programu do „prostowania“ tych rur i walących się ścian kamieniczek zamieściłem na stronie http://brodnica.jimdo.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adamus30




Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 40

PostWysłany: Pon, 19 Sty 2015 01:19:40    Temat postu: rynek brodnicy Odpowiedz z cytatem

mi się podoba chojnicki a taki trorszeczkie mógł by być u nas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyborg




Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 487

PostWysłany: Pon, 19 Sty 2015 08:22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem ostatnio w Wabrzeznie i jestem pozytywnie zaskoczony tamtejszym rynkiem -pamiętam jaki był pare lat temu a teraz jest dużo ladniejszy, i nie ma tam ani grama kiczu.. Za to u nas kicz z całego województwa chyba zebrany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kowalka




Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 20 Sty 2015 13:12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem jak w tak ważnych kwestiach nie zostało przeprowadzone żadne referendum......szok Shocked Radni faktycznie żyją w jakiejś rzeczywistości Matrixa, bo nie widzę żadnego wytłumaczenia przeprowadzenia przebudowy rynku w takim kierunku. Teraz nic do siebie nie pasuje Rolling Eyes No ale kasa była do podziału, kto mógł ten na tym na pewno skorzystał.
Według mnie rynek wygląda gorzej i nie jest to moja jednostkowa opinia Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Wto, 20 Sty 2015 13:29:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyborg pisałem o tym wczesniej, zauważyłeś że wyprowadzili ruch z rynku? kiedyś centralne skrzyżowania były na środku rynku. Teraz zaślepili jedną ulicę i się skończyło. Powstał ładny skwer aczkolwiek z niepasującym do reszty pomnikiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyborg




Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 487

PostWysłany: Wto, 20 Sty 2015 13:56:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qba, pewnie przeoczyłem twój wcześniejszy post. No fakt, pomnik średnio pasuje do reszty ale fontanna 100x lepsza niż ta nasza sikawka.. No i bruk wymiata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.019055 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski