STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
OFE czy ZUS
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kochanie_1




Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 88
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 08 Kwi 2014 13:06:17    Temat postu: OFE czy ZUS Odpowiedz z cytatem

witajcie, do końca sierpnia trzeba zdecydować czy nasze pieniądze zostają w OFE czy przenieść do ZUS, szczerze powiem że nie mam zielonego pojęcia gdzie jakie są plusy i minusy i dlatego chciałabym poznać wasz zdanie na ten temat. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Wto, 08 Kwi 2014 13:15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wybieram OFE.
ZUS to swoisty endemit mentalnością zakotwiczony w poprzedniej epoce. Nie chce by fundował sobie z mojej kasy wypasioną siedzibę. Im nie zależy na wypracowaniu z naszych składek jak największego zysku, bo "czy się stoi czy się leży, to wypłata im i tak się należy" Rolling Eyes
Co innego sektor prywatny.
Tak więc mnie w ZUSie szybko nie zobaczą Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Wto, 08 Kwi 2014 13:37:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zostaję w ZUSie z prostej przyczyny. ZUS to studnia bez dna w której brakuje pieniędzy. Jeżeli zabiorę moją składkę z ZUSu to będzie w nim brakowało więcej pieniędzy, których brak zostanie zrekompensowany z budżetu państwa. A kto sponsoruje budżet państwa? My wszyscy. Więc właściwie nie ma znaczenia w skali globalnej, bo zabieranie składki spowoduje że państwo sobie to odbije, robiąc na przykład VAT 24%. Pieniądze muszą się zgadzać.

A ja już wystarczająco dużo podatków płacę codziennie...

krotom napisał:
"czy się stoi czy się leży, to wypłata im i tak się należy"


Tak. Ta wypłata zostanie przelana na ich konto, a jeżeli zabierzesz ją zabierając składkę zostanie zabrana z budżetu państwa który Ty sam sponsorujesz. Na jedno wyjdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sztrasburg




Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 683

PostWysłany: Wto, 08 Kwi 2014 15:34:33    Temat postu: Re: OFE czy ZUS Odpowiedz z cytatem

kochanie_1 napisał:
witajcie, do końca sierpnia trzeba zdecydować czy nasze pieniądze zostają w OFE czy przenieść do ZUS


BZDURA, nikt nie będzie przenosił żadnych pieniędzy, to co jest zgromadzone w OFE zostaje w nim (pewnie tylko na razie), decyzja dotyczy tylko przyszłych składek.

OFE jest poronionym, złodziejskim systemem, gdzie przeszła emerytura zależy od giełdy, funduszy inwestycyjnych i innych podejrzanych instrumentów finansowych czyli finansowego hazardu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Wto, 08 Kwi 2014 17:08:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johncage napisał:
Ja zostaję w ZUSie z prostej przyczyny. ZUS to studnia bez dna w której brakuje pieniędzy. Jeżeli zabiorę moją składkę z ZUSu to będzie w nim brakowało więcej pieniędzy, których brak zostanie zrekompensowany z budżetu państwa. A kto sponsoruje budżet państwa? My wszyscy. Więc właściwie nie ma znaczenia w skali globalnej, bo zabieranie składki spowoduje że państwo sobie to odbije, robiąc na przykład VAT 24%. Pieniądze muszą się zgadzać.

A ja już wystarczająco dużo podatków płacę codziennie...


I z tym tekstem się zgadzam w 100%. I z OFE i z ZUS kokosów i tak nie będzie. Prawda jest taka że w ZUS to studnia bez dna, a w OFE nabijamy kasę prywatnym zagranicznym firmom które w każdej chwili mogą zniknąć jak AMBER GOLD. Niby są gwarancje że nasze składki są bezpieczne w OFE ale chyba nikt w to nie wierzy. Niby gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i nie tylko też mieli lokujący w AMBER GOLD a jakoś wielu nie widzi kasy a firmy już nie ma. Wolę mieć gównianą kasę z pewnego ZUS niż totalne zero z firmy z niby gwarancjami. Smile. Prawda jest taka że jak sami nie uzbieramy na tą starość to ani z ZUS ani z OFE nie wyżyjemy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mada




Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 38

PostWysłany: Wto, 08 Kwi 2014 17:11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czas na złożenie oświadczenia o zostaniu w Ofe jest od 1 kwietnia do 31 lipca 2014, a kolejną decyzję o zmianie można podjąć za dwa lata w tym samym terminie, a potem co cztery lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Wto, 08 Kwi 2014 21:40:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tu niektórych nie rozumiem, widzicie co z OFE wyrabia PO i mówicie że to prywatne fundusze. OFE to wymysł rządu dlatego robi z naszymi składkami co chce. Każdy kto już wcześniej był w OFE i podpisał z nimi umowę teraz ma znowu wybierać i podpisywać następną umowę bo tak chce rząd. Poza tym cała ta sytuacja z OFE jest w trybunale konstytucyjnym i pewnie większość z Was słyszała opinie znawców tej sprawy że jest niezgodne z konstytucją. Z resztą pożyjemy zobaczymy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 08 Kwi 2014 22:00:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam bardzo ciekawy kanał internetowy, który wyjaśnia sprawy ekonomiczne dotyczące naszego państwa. W podanym odcinku sprawa OFE vs. ZUS. POLECAM

http://www.youtube.com/watch?v=AvUl-kJpyrU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zionek84




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 432

PostWysłany: Wto, 08 Kwi 2014 22:13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JK nie porównuj OFE do amber gold bo amber gwarancji BFG nigdy nie miało, chyba ze sam wlaściciel sam sobie ją wymyślił. To w woli porownania. Chodzi też o dziedziczenie tych pieniążków, w zusie dziedziczne nie będą mimo że rząd obiecał, natomiast w OFE tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bules




Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 193

PostWysłany: Wto, 08 Kwi 2014 22:13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcecie zapewnić sobie godne życie na emeryturze polecam fundusze w prywatnych spółkach typu Compensa, Ergo Hestia czy tez Generali itd. Te firmy mają kasę z Waszych odsetek więc zależy im na dobrym lokowaniu pieniędzy.
Wiadomo, że agresywne fundusze, dające możliwość wielkich zysków są jak zwykła giełda- jedni tracą żeby inni mogli zarobić, ale stabilne fundusze to stabilny zysk i poważnie nie ma obaw Smile. Do tego zysk jest na poziomie 9%, więc sporo więcej niż w banku.
Mam taki fundusz, do tego moja praca jest z nimi związana i z ręką na sercu mówie, że jeśli chcecie mieć coś na emeryturze to jest to dobra droga.
ZUS za chwile upadnie, na OFE łapa trzyma państwo, więc nie ma znaczenia co wybierzesz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Sro, 09 Kwi 2014 07:25:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bules, mądrześ napisał... tylko że wszystko prócz ostatniego zdania jest totalnie nie na temat Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mada




Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 38

PostWysłany: Sro, 09 Kwi 2014 16:09:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zionek84 napisał:
JK nie porównuj OFE do amber gold bo amber gwarancji BFG nigdy nie miało, chyba ze sam wlaściciel sam sobie ją wymyślił. To w woli porownania. Chodzi też o dziedziczenie tych pieniążków, w zusie dziedziczne nie będą mimo że rząd obiecał, natomiast w OFE tak.


pieniądze w zus na tzw. subkoncie są dziedziczone, tak samo jak w OFE, http://www.zus.pl/default.asp?p=3&id=5059
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zionek84




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 432

PostWysłany: Czw, 10 Kwi 2014 07:51:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mada napisał:
zionek84 napisał:
JK nie porównuj OFE do amber gold bo amber gwarancji BFG nigdy nie miało, chyba ze sam wlaściciel sam sobie ją wymyślił. To w woli porownania. Chodzi też o dziedziczenie tych pieniążków, w zusie dziedziczne nie będą mimo że rząd obiecał, natomiast w OFE tak.


pieniądze w zus na tzw. subkoncie są dziedziczone, tak samo jak w OFE, http://www.zus.pl/default.asp?p=3&id=5059


,,Czy środki przeniesione z OFE do ZUS będą dziedziczone?
Środki przeniesione z OFE do ZUS podlegają ewidencjonowaniu na subkoncie ubezpieczonego i podziałowi/wypłacie na dotychczasowych zasadach. Podział/wypłata środków zewidencjonowanych na subkoncie zmarłego członka OFE (dopóki są środki w OFE) dokonany zostanie w ZUS na podstawie zawiadomienia otrzymanego z OFE''

Wedlug podanego źrodla. Ok sory za nie do końca wyjaśnioną informację. Oby tak było na stale, bo dziś jak umiera członek rodziny to rodzina z dotychczasowych jego skladek oddanych do zus nie ma nic. Możliwa renta po 50 ale dla osoby niepracującej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laura




Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 74

PostWysłany: Wto, 09 Sie 2016 07:49:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to nie ma większej różnicy... Najlepiej oszczędzać na emeryturę innymi metodami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hilda




Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 155

PostWysłany: Wto, 09 Sie 2016 07:56:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto przeczytać najpierw co mi da IKE na blog.squaber.com . Tam rzeczowo opisują konta emerytalne i to takim językiem, że każdy może to zrozumieć. Warto najpierw dowiedzieć się o tym więcej, a potem się na coś konkretnego zdecydować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.025456 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski