STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
czy istnieje jeszcze sprawiedliwość?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
H2O




Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 23

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 11:41:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zosia, masz nieściłe informacje, zwolnienia nauczycieli były, ale te przeprowadzone zgodnie z prawem (z wypowiedzeniem 3miesięcznym lub 2 tygodniowym) nigdy nie znalazły się w sądzie, bo nie było po temu przyczyny. Na wokandzie znalazły się sprawy starszych nauczycieli, których próbowano zwolnić niezgodnie z prawem. Nie zwolniono ich, bo chroni ich KN, którego wójt MUSI przestrzegać. Pisanie o tym, że się ich boi, jest po prostu śmieszne. Bo ani oni się nie boją jego, a ni on ich. Po prostu obie strony muszą przestrzegać obowiązującego prawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deizy




Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 15

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 12:16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

H2O jakie wybory samorządowe? Nie znasz sprawy (…”bo reszta gminy ma to w nosie…”) i wysuwasz bezpodstawne wnioski i domysły?
Faktem jest , że szkoła i oddziały przedszkolne w Grążawach funkcjonowały prawnie ( jak ktoś woli - „legalnie” ) od 2001 roku i taka też jest opinia Kuratorium Oświaty. Rodzice walczą o swoje- mamy prawo posyłać dzieci do wybranej przez nas szkoły czy przedszkola. W tej chwili Gmina próbuje odebrać nam to prawo!!!!!! Wszystkie jej działania , uderzają w nas i nasze dzieci. Przyzwyczailiśmy się, że jako szkoła Katolicka jesteśmy szykanowani i dyskryminowani ( widać to także w niektórych komentarzach do tego wątku). Jesteśmy jednak silni i zdeterminowani - WALCZYMY!!!!!!!!



Przypomniał mi się jeden cytat, który pasuję do obecnej sytuacji:

......Patrzę i osądzam, biorę to, co chcę mieć, i niszczę wszystko, czego nie chcę mieć, ponieważ mam do tego prawo.....!!!!!!

Graham Masterton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
H2O




Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 23

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 12:46:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Wyobraź sobie Deizy, że znam sprawę. Nie, nie jestem z reszty gminy, która ma to w nosie, ani też z tej części, która sprawy w nosie nie ma. Jestem postronnym obserwatorem.
2.Mówiąc o wyborach samorządowych, mam na myśli te, które odbędą się na jesieni, a które zawsze w Grążawach (głównie, ale trochę też na Bartniczce i Łaszewie) miały gorący przebieg ze względu właśnie na szkołę katolicką.
3.Piszesz, że funkcjonowanie przedszkola jest legalne. Skoro dopatrzono się czegoś, co pozwoliło tę "legalność" podważyć, to najwyraźniej nie było legalne, bo ktoś czegoś nie dopatrzył organizacyjnie - pretensje możecie mieć tylko do siebie/władz przedszkola. Bo skoro wiadomo było, że sytuacja z gminą jest nieustannie na pieńku, to należało dopiąć wszystko na ostatni guzik, a nie dostarczać gminie argumetu.
4. Jakoś milczeniem pomija się fakt, że budynki szkoły należą do gminy, a wy je użytkujecie za darmo. To chyba można uznać za ukłon w stronę waszego prawa do posyłania dzieci, tam gdzie chcecie.
5.Co do szykan i dyskryminacji, to wybacz, ale gdyby szkoła odnosiła sukcesy (olimpiady i konkursy), to ludzie prędziutko zmieniliby opinię o niej i błagali o przyjęcie tam dzieci, a skoro jest jak jest, to nie liczcie, że będą was szanować za nic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deizy




Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 15

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 13:13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Jeśli chodzi Ci o to "coś" co "mówi" o nielegalności oddziału przedszkolnego (nie przedszkola) to jest to rzekomy wpis do ewidencji ( którego żąda gmina ). Piszę, że rzekomy bo taki wpis nie ma podstawy prawnej, wiec nie ma racji bytu. W 2001 roku kiedy powstawała szkoła w jej statucie istniał zapis, ze szkoła będzie prowadziła oddziały przedszkolne - władze ten statut zaakceptowały i zgodziły się na taki stan rzeczy.
2. Budynki są za darmo , tylko jakoś nikt nie wspomina ile pieniędzy zostało włożone w wyremontowanie wnętrz i wyposażenie.
3. Miarą nauczania nie są konkursy czy statystyczne wyniki. Jeśli jednak twierdzisz, że nie byliśmy widoczni ( nie zaistnieliśmy) to jednak jesteś niedoinformowany. Mówiąc o dyskryminacji miałam na myśli przydomek "Katolicka"


Każdy człowiek zasługuje na szacunek, dlatego , że jest człowiekiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
H2O




Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 23

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 14:57:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Oddziały przedszkolne w szkole, to nie to samo co punkt przedszkolny - a o takim była mowa, kiedy przed kilkoma laty informowano o powstaniu takiej instytucji w szkole katolickiej. Punkt przedszkolny zaś wymaga wpisu do ewidencji.
2. Co do wkładów na temat wyposażania wnętrz, to, przepraszam, ale kto rozsądny inwestuje w nieruchomość, która do niego nie należy i co do której trwa wojna podjazdowa? Wiem, wiem, warunki lokalowe były skandaliczne podobno, itp, więc podjęliście ryzyko i zainwestowaliście. Teraz ponosicie skutki tego ryzyka i cieszcie się, że wam gmina jakiegoś niebotycznego czynszu nie zaśpiewała. W końcu to ich budynek i mogliby mieć z tego zysk.
3. Tak, owszem, słychać o was, ale nie więcej niż o innych szkołach podstawowych z powiatu, więc nie ma w was nic nadzwyczajnego - za mało, żeby zapracować sobie na opad szczęki otoczenia. Słychać jednak też, niestety niebezpodstawnie, niepochlebne rzeczy. Jednak mówienie o szykanach jest grubą przesadą. Jestem przekonana też, że problem tkwi nie w nazwie szkoły, tylko w tym jak się ta nazwa, reprezentująca pewne wartości, ma do tego, co się tam dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deizy




Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 15

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 18:08:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie było mowy o punktach przedszkolnych, nawet w statucie funkcjonują zapisy - oddziały przedszkolne - więc " nie manipuluj informacjami"!!!!!

Niepochlebne opinie słychać (i będzie słychać) w każdej sferze życia.
Nie zależy nam, żeby komukolwiek opadała szczęka i nigdy nie twierdziliśmy, że jesteśmy nadzwyczajni.
Nie mamy nic do innych szkół, przedszkoli i wsi - nikomu specjalnie nie szkodzimy...

Mamy prawo by istnieć....!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adela




Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 5

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 18:32:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

H2O napisał:
1.Wyobraź sobie, że znam sprawę. Nie, nie jestem z reszty gminy, która ma to w nosie, ani też z tej części, która sprawy w nosie nie ma. Jestem postronnym obserwatorem.




Dziwne, że jako postronny obserwator posługujesz się argumentacją jaka krąży po gminie i masz tak rozleeeeeeeeeeeeeeegłą wiedzę na ten temat.....
Ciekawe hmmmmm Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
H2O




Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 23

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 18:38:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Nie traktuj mnie wykrzyknikami. Rozumiem, co chcesz powiedzieć i bez takich emocji.
2. Nie wiem, co macie w statucie, ale gdy słuchałam ogłoszeń parafialnych kilka lat temu, to była wyraźnie mowa o punkcie przedszkolnym, specjalnie zwróciłam uwagę, bo znajoma zakładała i temat nie był mi obcy. Nie manipuluję zatem informacjami, co najwyżej, są one nieścisłe -ale to wina źródła.
3. Tylko o was słychać jakoś więcej, a jeden smrodek ucichnie, to się następny pojawia. Nikt by do was nic nie miał, gdybyście rezydowali we własnym budynku, gdzie moglibyście robić, co by się wam żywnie podobało. Korzystacie z łaski gminy, robicie jej smrody koło pióra (od lat), a potem się dziwicie i bulwersujecie, że nie chcą chodzić tak, jak wam pasuje. Owszem macie prawo do istnienia, ale odetnijcie się się od gminy (wykupcie budynek, jeśli was stać) i wtedy możecie sobie robić i zakładać, co się wam podoba (oczywiście w granicach prawa).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adela




Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 5

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 19:08:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

H2O nikt Cię tu jeszcze nie obraził więc nie rozumiem dlaczego piszesz w taki sposób. Żeby wydawać takie opinie to trzeba mieć rozległą wiedzę na wyżej wspomniany temat , której Ty nie masz.


p.s. Jeśli jesteś tak wrażliwa na smrodek - to radzę poszukać - bo może coś zaczyna się psuć w Twojej okolicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
H2O




Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 23

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 19:41:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adela, w jaki sposób moje słowa o smrodkach Cię obrażają? Nie to było moim zamiarem.
Co do mojej wiedzy, to skąd możesz wiedzieć, jaki jest jej poziom? Uprzedzam, że nie zamierzam wdawać się w szczegóły co do rzeczonych smrodków, bo forum to nie miejsce po temu.

Co do PS, to co? Mam się nie wypowiadać, bo nie mieszkam w waszej okolicy? Zacząć szukać u siebie dziury w całym? Nie rozumiem. Brzmi trochę jak groźba.

Mam prawo do komentarza i z niego korzystam. Zawsze możesz mnie zgłosić do usunięcia. Jeśli nadal będziesz mnie bezpostawnie atakować, to zamierzam Cię po prostu ignorować, sorry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adela




Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 5

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 20:50:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

H2O komentuj ile wlezie masz takie prawo i nikt Ci go nie odbiera.

Co było Twoim zamiarem sama wiesz najlepiej i ja wiem jak to odebrałam.

Twój poziom wiedzy jest wysoki, ale nie kompetentny i nie wystarczający w tej sprawie.


Nie używałam żadnych gróźb - pokazałam Ci tylko jak czuje się osoba atakowana. Bo taki właśnie jest Twój styl pisania. Kwestie, które poruszyłaś można opisać w inny sposób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zosia123




Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 3

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 21:15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za szkoła w Grążawach( ale nic nie mam do przedszkola w Łaszewie )po prosty mieszkańcy są bardzo zgrani i jak walczą o coś to całymi siłami i wiarą . W szkole w Grążawach nauczyciele maja podejście do dzieci dużo cierpliwości i maja odpowiednie kwalifikacje do przedmiotu którego uczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zosia123




Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 3

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 21:30:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

H2O sama robisz smrodek swoimi wypowiedziami myślisz że taka propozycja o wykupie budynków nie padła to się mylisz mieliśmy dużo propozycji ale pan i władca (wójt) to ignoruje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
H2O




Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 23

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 22:25:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę się, kobiety, z Wami spierać, aczkolwiek aż kusi mnie Zosiu123 spytać, dlaczego wyjaśniasz mi, że "W szkole w Grążawach nauczyciele mają podejście do dzieci dużo cierpliwości i maja odpowiednie kwalifikacje do przedmiotu którego uczą.", skoro ja nawet jednym słowem nie zakwestionowałam kompetencji nauczycieli. Nie, nie odpowiadaj na to pytanie. Nie jestem osobą uprawnioną, aby oceniać ich kwalifikacje i predyspozycje do nauczania.
Co do "smrodków", to chyba mamy na myśli różne pojęcia, więc nie będę się w tym temacie więcej wypowiadała, bo trudno dyskutować o dwóch różnych rzeczach nazwanych jednak tym samym słowem.
Gwoli wyjaśnienia - nikogo nie atakuję - odpieram jedynie przytoczone argumenty. Jeśli siła moich kontrargumentów jest na tyle przytłaczająca, że czujecie się atakowane, to nic na to nie poradzę.
Wracając do problemów lokalowych - jakoś w Górznie dało się to załatwić bez lokolnych wojenek i wojny podjazdowej. Skoro nie chcą Wam udostępnić/ sprzedać lokalu (a wiadomo było od początku, że będzie z tym problem), to należało się wypiąć na gminę i albo zabrać dzieciaki do Miesiączkowa, albo postarać się o inny lokal (zbudować?). A jeśli dobrowolnie się zdaliście na ich łaskę, to musieliście się liczyć, że życia Wam nie będą ułatwiać, skoro wzajemne stosunki są takie, jakie są -dlatego dziwi mnie to larum, które się podniosło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan




Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 182

PostWysłany: Wto, 11 Lut 2014 07:37:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że cenne obiekty gminne nie przechodzą w obce ręce, jak to chwali H2O w sąsiedniej gminie ( ! ), jest cennym dorobkiem władz !!!
Świadczy o klasie wybranego gospodarza.
Podkopywanie , osłabianie Wójta może spowoduje, że wąskie partykularyzmy zmaterializują się , ze szkodą dzieci i wnuków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.02658 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski