STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
WOŚP 2014
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Finały WOŚP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nairda2




Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 11 Lis 2013 23:48:31    Temat postu: WOŚP 2014 Odpowiedz z cytatem

Witajcie! Mamy przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do kwestowania podczas 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na spotkanie dla wolontariuszy w sobotę (16.11.2013r.), które rozpocznie się o godzinie 11.00 na białej sali Brodnickiego Domu Kultury. Podczas tego finału będziemy zbierać pieniądze na specjalistyczny sprzęt dziecięcej medycyny ratunkowej oraz ponownie na godną opiekę medyczną seniorów. Przybywajcie tłumnie, wolontariuszem może zostać każdy kto chce pomagać i kto chce być częścią wspaniałego przedsięwzięcia mającego na celu ratowanie innych. Do zobaczenia! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chmurka5




Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 4

PostWysłany: Czw, 14 Lis 2013 16:13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kwestować nie będę ale może uda mi się wrzucić parę złotych:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Pon, 09 Gru 2013 14:16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tam przygotowania do wielkiego finału? Są jakieś konkrety?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pią, 10 Sty 2014 10:30:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto jest brodnickim organizatorem ? Musze się tą osobą pilnie skontaktować Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asi




Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 8
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 10 Sty 2014 11:08:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orkiestra w Brodnicy zaczyna grać już dziś. Z szefową sztabu kontaktować się można mailowo: wielka.orkiestrabrodnica@gmail.com lub przez facebooka. W razie czego w wiadomości prześlę dodatkowe namiary.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia:
10 stycznia (piątek)
12.30-16.00 BDK
Zbiórka krwi przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy w ramach Finału WOŚP

20.00 Pub Pub "Abażur"
Orkiestrowy Jam Session
Zapraszamy muzyków z instrumentami oraz wokalistów na sporą dawkę muzyki!

11 stycznia (sobota)
Sportowa Sobota dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Hala OSiR 13.00-20.00
13.00-16.00 Mecze towarzyskie organizowane przez Brodnicki Klub Sportowy SPARTA
17.00-19.00 Mecz MKS Eltronik Brodnica – Traveland Olsztyn
19.15-20.00 Mecz Rugby Club Brodnica – Kozły
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/233171183531658/?ref=22

20.00 Pub "Abażur"
Dj Micky Move zaprasza Was na dawkę dobrej muzyki w stylu lat 90-tych i 80-tych. Czego słuchaliśmy 22 lata temu? Smile (wstęp: 5zł do puszki)
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/690046591028159/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular

12 stycznia (niedziela)

9.00 - 15.00 OSiR
Turniej piłki halowej pomiędzy brodnickimi firmami i grupami. Wpisowe: 100 zł do puszki od drużyny. Zgłoszenia: 790507869

10.00-18.00 BDK
FALA GROSZA dla WOŚP
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/567640649977270/?ref=22

14.00 basen ZS nr 1
Aqua Aerobik (wstęp: wrzutka do puszki)

18.00-19.00 I Liceum Ogólnokształcące
Zajęcia z Zumby (wstęp: wrzutka do puszki)

15.00-17.30 BDK
Licytacje darów od sponsorów. Transmisja na żywo przez Telewizję Eltronik.

od 10.00 Duży Rynek
Stoisko wojskowe, ratownictwa medycznego Grupy Ratownictwa Medycznego terenowego OFF ROAD RESCUE TEAM
11.00 - Nordic Walking - start marszu na trasie Aleja Leśna - Tama Brodzka
Org. Studio Impact
14.00 - Występy sekcji BDK
14.30 - Pokaz ratownictwa, symulacja wypadku drogowego
15.00 - Z ostatniej chwili - poezja śpiewana
16.15 - Designer Stubble
16.45 - Reggał
17.20 - Utwory w wykonaniu uczestników Koncertu Świątecznego
18.15 - Rozes
19.00 - REBELION

20.00
Tradycyjne Światełko do Nieba i pokaz Fire Show
Hymn Orkiestry zagra dla Was Brodnicka Orkiestra Dęta! Smile

"ZAGRAJ" Z NAMI czyli tradycyjna, brodnicka zupa na Dużym Rynku dla Was Smile
Poza tym będziecie mogli poczęstować się gorącą herbatą i barszczem Smile

21.00 Pub Abażur
"Zagraj nam" czyli wytchnienie muzyczno taneczne. Muzykę puszczać będzie szefowa sztabu specjalnie na tę okazję Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sztrasburg




Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 683

PostWysłany: Pią, 10 Sty 2014 12:50:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozkład dnia Sportowej Soboty dla Orkiestry na fejsbuku jest zupełnie inny, rozgrywki zaczynają się o 10.oo a nie o 13.oo, może to ktoś wyjaśnić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doris




Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 217

PostWysłany: Pią, 10 Sty 2014 17:31:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa dyskusja o Owsiaku,materiał pochodzi z netu.

Łukasz Warzecha dziennikarz: osiem fałszywych argumentów w obronie WOŚP.WP.PL | dodane (06:05) o Owsiaku. To jest tekst o tym, że w tej dyskusji – i w każdej podobnej – używane są argumenty śmieciowe. Sprzeczne z logiką i zasadami prowadzenia dyskusji
Łukasz Warzecha

W sporach z krytykami Jerzego Owsiaka jego zwolennicy posługują się całą masą argumentów fałszywych, nielogicznych i absurdalnych. Są częściowo usprawiedliwieni, bo niektóre z nich podsuwa im sam szef WOŚP - pisze w felietonie dla Wirtualnej Polski Łukasz Warzecha, w odpowiedzi na rozmowę z Jerzym Owsiakiem, która była opublikowana na naszych stronach.


To nie jest tekst o Wielkiej Orkiestrze ani o Owsiaku. To jest tekst o tym, że w tej dyskusji – i w każdej podobnej – używane są argumenty śmieciowe. Sprzeczne z logiką i zasadami prowadzenia dyskusji. Poniżej kilka najczęstszych.

1. To wszystko z zazdrości. Twórczo rozwinął tę tezę sam Owsiak w niedawnym wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Powiedział w nim: „Myślę, że są tacy, którzy z przekory, lenistwa czy innego powodu, nie mają szans by znaleźć się w jakiejś grupie, która podświadomie ich ciekawi, bo jest czymś fajnym. Doskonale to rozumiem, bo gdy pierwszy raz jechałem do Jarocina i miałem 30 lat też zazdrościłem tym wszystkim artystom, uczestnikom festiwalu. Stałem za płotem i chciałem być taki jak oni. Cztery lata później zostałem dyrektorem artystycznym festiwalu. I myślę, że Warzecha ma podobnie, główkuje: jak ja bym chciał prowadzić taki sztab, powiedzieć coś przez mikrofon na scenie, marzę, by to wszystko działo się wokół mnie”. Jednym słowem – nie warto w ogóle analizować ani odpowiadać na konkretne zarzuty Warzechy i innych krytyków, bo oni mi po prostu zazdroszczą. Chcieliby być jak ja, ale że nie są, więc się pieklą.

Takie absurdalne psychologizowanie nie ma oczywiście żadnych podstaw, ale za to odwraca bardzo skutecznie uwagę od merytorycznej wartości argumentów drugiej strony, która zostaje zdyskredytowana jako chorobliwi zawistnicy.

Przy okazji – jakim trzeba być samemu egotykiem, żeby uznać, iż nasi krytycy umierają z zazdrości? No, chyba że używa się tego chwytu erystycznego całkowicie cynicznie.

2. A co pan zrobił dla chorych dzieci?! Aby posłużyć się takim pytaniem jako argumentem, trzeba założyć, że jeżeli samemu nie zrobiło się nic, nie ma się prawa krytykować. Jest to założenie w oczywisty sposób absurdalne. Gdyby je przyjąć, trzeba by uznać, że stanu dróg nie może krytykować ten, kto żadnej drogi nie zbudował, policji nie wolno krytykować temu, kto nigdy nie był policjantem, a z rządu nie wolno być niezadowolonym nikomu, kto nigdy nie rządził.

Dodatkowo stwierdzenie to pomija fakt, że każda osoba ma swoją rolę społeczną, od której nie zależy jej prawo do krytykowania innych i w której sama może być krytykowana. Ja na przykład nie żądam od każdego, kto zmiesza mnie z błotem pod tym tekstem, żeby wykazał się odpowiednią liczbą publikacji prasowych, bo w przeciwnym wypadku nie ma prawa mnie napisać złego słowa o moich poglądach i argumentach.

3. Pan pewnie nie daje ani grosza! Nie bardzo wiem, czego oczekują używający tego argumentu. Chcieliby, aby każdy krytyk WOŚP przedstawił listę własnych działań dobroczynnych? Tak się składa, że każdy, komu nie obce jest podstawowe poczucie przyzwoitości i skromności, ma ogromne opory przed chwaleniem się własnymi dobrymi uczynkami. Kto w jakiś sposób wspomaga czy osobę prywatną w potrzebie, czy jakąś instytucję, nie robi tego po to, żeby następnie móc się tym popisać. Wiele takich osób zastrzega sobie anonimowość. I nikt nie ma prawa od nich wymagać, aby zdradzały komu i jak pomagają, stosując wobec nich opisany wyżej szantaż moralny.

4. Kiedy pana dziecko wyląduje w szpitalu, powinien pan odmówić korzystania ze sprzętu kupionego przez WOŚP. Sprzęt kupiony przez WOŚP jest w dyspozycji szpitali. Pacjenta nie powinno interesować, jak się tam znalazł. Jeśli jest w potrzebie i lekarz decyduje, że należy go użyć, sprawa jest prosta. Nie ma też żadnego logicznego powiązania pomiędzy krytyką WOŚP a postulatem, aby odmówić korzystania z zakupionego przez nią sprzętu. Równie dobrze można by żądać, żeby każdy, kto ma jakieś zastrzeżenia do sposobu funkcjonowania Unii Europejskiej, przestał korzystać z dofinansowywanych przez nią dróg, mostów czy obiektów.

Nie sposób też założyć, że gdyby nie akcja Owsiaka, odpowiedniego sprzętu by w szpitalu nie było. Tego po prostu nie wiemy. Owsiak od lat wyręcza państwo w jednej z jego podstawowych funkcji, jaką jest zaopatrywanie szpitali w niektóre rodzaje specjalistycznych narzędzi, ale jest to jedynie kropelka w morzu pieniędzy, które przeznaczane są z budżetu na ochronę zdrowia.

5. Krytykuje pan, bo sprzęt od Owsiaka nie uratował panu dziecka. Jeśli komuś sprzęt od WOŚP pomógł, osobisty i emocjonalny stosunek do akcji Owsiaka jest całkowicie zrozumiały. Podobnie jednak zrozumiałe jest, że właśnie to wyklucza w większości przypadków zimne i nieemocjonalne spojrzenie na sprawę. Trudno z tego nawet robić zarzut. Tak po prostu skonstruowany jest człowiek. Ale nielogiczne jest odmawianie prawa do oceniania akcji tym, którzy takiego emocjonalnego stosunku do niej nie mają.

6. Żadnej akcji, której celem jest pomoc dzieciom (albo w ogóle pomoc innym), nie wolno krytykować. To wyjątkowo często powtarzane twierdzenie, oparte na założeniu, że cel uświęca środki. Nieważne kto i w jaki sposób zbiera pieniądze – jeśli przeznacza choć część z nich (bo przecież nie wszystkie – wystarczy zerknąć do sprawozdania finansowego fundacji WOŚP) na jakiś szlachetny cel.

Aby wykazać wadliwość takiego rozumowania trzeba sięgnąć po przykład skrajny, podkreślając, że nie jest to porównanie, a jedynie odwołanie do konkretnej sytuacji, pokazujące niedorzeczność założenia „cel uświęca środki”. Camorra – mafia działająca na południu Włoch – w wielu przypadkach wchodziła w rolę państwa. Dbała o utrzymanie porządku, karała nawet zwykłych, nienależących do niej bandziorów czy złodziei, a także wspomagała ubogich i potrzebujących całkiem sporymi pieniędzmi. Czy to oznacza, że automatycznie camorra stała się „dobra”? Że nie ma racji ktokolwiek, kto by ją krytykował? Oczywiście – nie.

Owsiak, rzecz jasna, nie jest mafiozem, a WOŚP nie jest żadną mafią. Ale podobnie jak w opisanej wyżej sytuacji, fakt, że robi się coś dobrego nie oznacza z automatu, że jest się wyłączonym spod krytyki.

7. Lepiej dawać na Owsiaka niż na Caritas/Kościół/******. Osoby, które posługują się takim chwytem, automatycznie informują wszystkich o swoich obsesjach. To one widzą świat w czarno-białych barwach: albo szlachetny Owsiak, albo zły Kościół. Tymczasem jest niezliczona liczba porządnych i godnych wsparcia całkowicie świeckich inicjatyw, podobnie zresztą jak i tych kościelnych. To nie jest gra zero-jedynkowa.

8. Krytykując WOŚP, krytykuje się ludzi, którzy biorą udział w tej imprezie z porywu serca. Bynajmniej. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że bardzo wiele osób, biorących udział w zbiórce jako jej szeregowi uczestnicy, czyni to z bardzo szlachetnych pobudek. Jeżeli czymś grzeszą, to najwyżej pewną naiwnością, nieświadomie biorąc udział w akcji bardzo wątpliwej. Lecz nikt nie robi im z tego zarzutu.

Na koniec prośba do wszystkich P.T. Czytających i Komentujących: umieszczając komentarze pod tym tekstem, postarajcie się Państwo wynaleźć coś nowego poza ośmioma błędnymi i wadliwymi kliszami, które powyżej obaliłem.

Łukasz Warzecha specjalnie dla Wirtualnej Polski

Jerzy Owsiak pod ostrzałem
Wytykają Owsiakowi ojca pułkownika MO i...
autor: AKA | 10.01.2014 09:24 Słowa kluczowe: Do rzeczy, Jarocin, Jerzy Owsiak,

Ko­lej­ny XXII finał Wiel­kiej Or­kie­stry Świą­tecz­nej Po­mo­cy nad­cho­dzi wiel­ki­mi kro­ka­mi. Jak co roku jej or­ga­ni­za­tor i za­ło­ży­ciel Jerzy Owsiak tra­fia pod ostrzał pra­wi­co­wych me­diów, które wy­trwa­le wy­po­mi­na­ją Owsia­ko­wi to i owo. Co tym razem wy­po­mnia­no sze­fo­wi WOŚP?

Tuż przed XXII fi­na­łem ty­go­dnik „Do Rze­czy” po­świę­ca Je­rze­mu Owsia­ko­wi aż osiem stron i okład­kę. Jako pierw­szy fun­da­cję Wiel­kiej Or­kie­stry Świą­tecz­nej Po­mo­cy roz­li­cza Woj­ciech Wy­bra­now­ski, który wy­ty­ka Owsia­ko­wi, że ten stara się o sta­tus nie­ty­kal­ne­go w Pol­sce.

Dzien­ni­karz przy­ta­cza licz­ne przy­kła­dy kry­ty­ki szefa WOŚP, któ­rych au­to­rzy wy­lą­do­wa­li za nią w są­dzie. Su­ge­ru­je tym samym, że Owsia­ka le­piej nie kry­ty­ko­wać. Wy­bra­now­ski do­da­je, że Owsiak jest przy­chyl­ny obec­ne­mu rzą­do­wi i bli­skim mu lu­dziom. Dzien­ni­karz przy­po­mi­na, że szef WOŚP bro­nił Lecha Wa­łę­sy po uka­za­niu się nie­przy­chyl­nej mu książ­ki i na­ma­wiał do spa­le­nia te­czek SB.

Wypominają mu brak zaangażowania w walkę z komuną

Polecane artykuły

Ko­lej­nym, który bie­rze się za bary z Je­rzym Owsia­kiem jest hi­sto­ryk Ja­nusz Ko­tań­ski, który przy­po­mi­na po­cząt­ki Owsia­ka w Ja­ro­ci­nie i wy­ty­ka mu brak za­an­ga­żo­wa­nia w walkę o wol­ność Pol­ski. – Otóż Jerzy Owsiak po­ja­wił się w Ja­ro­ci­nie w 1988 r. wraz z enig­ma­tycz­nym To­wa­rzy­stwem Przy­ja­ciół Chiń­skich Ręcz­ni­ków. Jego hap­pe­nin­gi nie słu­ży­ły w żad­nym wy­pad­ku spra­wie wol­no­ści – na­pi­sał Ko­tań­ski. Szef WOŚP miał wal­czyć na rzecz po­pra­wy wa­run­ków zwie­rząt za­mknię­tych w ZOO. Hi­sto­ryk dodał też, że dzia­ła­nia Owsia­ka były na rękę ów­cze­snej wła­dzy ko­mu­ni­stycz­nej, po­nie­waż swo­imi dzia­ła­nia­mi od­cią­gał pol­ską mło­dzież od buntu i walki.

Głos w dys­ku­sji o prze­szło­ści Owsia­ka za­brał także Rafał Ziem­kie­wicz, który przy­po­mniał, że szef WOŚP tra­fił na an­te­nę PRL-owskie­go radia w la­tach 80. – De­cy­den­ci mogli wziąć pod uwagę to, że jego oj­ciec, puł­kow­nik mi­li­cji, jest pra­cow­ni­kiem Ko­men­dy Głów­nej MO – na­pi­sał Ziem­kie­wicz.

Pu­bli­cy­sta praw­do­po­dob­nie po­sił­ko­wał się książ­ką "Re­sor­to­we dzie­ci", w któ­rej au­to­rzy wy­po­mnie­li Je­rze­mu Owsia­ko­wi, że jego oj­ciec zgło­sił się do pracy w mi­li­cji w 1945 r. - jak po­da­no - "z za­mi­ło­wa­nia", a w 1947 roku "w dużej mie­rze przy­czy­nił się do roz­bi­cia PSL w gmi­nie Mie­rze­szyn" (cytat z książ­ki pu­bli­ku­ją­cej ma­te­ria­ły IPN). Z kolei matka Owsia­ka - jak wy­po­mi­na­ją mu pra­wi­co­wi dzien­ni­ka­rze - rów­nież pra­co­wa­ła w MO, a póź­niej jako urzęd­nik pro­ku­ra­tu­ry wo­je­wódz­kiej w Gdań­sku.
[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Schogetten




Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 32
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 11 Sty 2014 00:48:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak, dementuję sobotę, wkradła sie tutaj pomyłkowo jej pierwotna wersja.

Tutaj aktualna:

10.00, OSiR
Mecze towarzyskie organizowane przez BKS Sparta
10.00-14.30 - Mecze towarzyskie w piłkę ręczną
14.50 – 15.30 – Mecze towarzyskie w halową piłkę nożną
15.30 – 16.30 – Dwumecz w koszykówkę i siatkówkę MKS Eltronik Brodnica – BKS Sparta
16.30 – 17.30 - Mecz Rugby Club Brodnica – Kozły


Pozdrawiam i dziękujemy już teraz tym, którzy nas wsparli, a jest Was, Państwa, brodniczan naprawdę sporo! Serce rośnie! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Schogetten




Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 32
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 12 Sty 2014 11:42:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga, ze względu na niepewne warunki pogodowe, koncerty zostają przeniesione na scenę Brodnickiego Domu Kultury.

Pozostałe wydarzenia, czyli pokaz ratownictwa medycznego, stoiska harcerzy, wojska, ratownictwa medycznego zostają bez zmian na rynku.

Oczywiście Światełko do Nieba i pokaz Fire Show tradycyjnie o 20 także na Rynku.

Przepraszamy za zmiany i gorąco zapraszamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Nie, 12 Sty 2014 16:20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Że pogoda nie wypali, to było wiadomo od dawna, więc dziwi mnie postawa organizatorów, że imprezę przenoszą kilka godzin przed koncertem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Nie, 12 Sty 2014 17:33:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co miałem dać Owsiakowi, oddałem Rydzykowi Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doris




Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 217

PostWysłany: Nie, 12 Sty 2014 18:02:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mocne słowa Roberta Tekielego o WOŚP i Owsiaku

Robert Tekieli (archiwum prywatne R. Tekieli) Robert Tekieli m.in. o tym, jak środowiska wolnościowe patrzyły na działalność Owsiaka i niezwykle promowanej na Woodstocku sekcie Hare Kryszna, która zniewala ludzi. Warto posłuchać!

Ciekawe i mocne świadectwo Roberta Tekielego o Jerzym Owsiaku i organizowanej przez niego Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W rozmowie z Diakonią Wyzwolenia Tekieli podkreśla, że zna Owsiaka już od 26 lat i przypomina jego inicjatywę pod hasłem Towarzystwo Popierania Chińskich Ręczników, która została poparta przez Trójkę.

„Reżimowe media nagłośniły coś, co było konkurencją dla autentycznego i spontanicznego ruchu w całej Polsce – Pomarańczowej Alternatywy” – komentuje Tekieli.
Tekieli przypomina, że przez środowiska wolnościowe Owsiak był postrzegany jako „szwindlarz, jako ktoś, kto próbuje wykorzystać coś uczciwego, robiąc coś pożytecznego i uzyskując nagłośnienie w mediach kontrolowanych przez komunistów”. Zdaniem Tekielego, ten sam model Owsiak powtórzył przy okazji WOŚP.

„Niczym złym nie jest zbieranie pieniędzy dla potrzebujących osób, jeśli ktoś w sercu czuje, że powinien uczestniczyć w takich zbiórkach, to super” – komentuje Tekieli, dodaje jednak, że patrzył na tę działalność przez ponad dwadzieścia lat. W rozmowie z Diakonią Wyzwolenia po raz pierwszy publicznie ujawnia, że słyszał kiedyś rozmowę Owsiaka na temat jednego z pierwszych finałów WOŚP i miał głębokie przekonanie, że były to słowa „cinkciarza, który robi interes”.

Tekieli zwraca jeszcze uwagę na promowaną na Przystanku Woodstock sektę Hare Kriszna, „która w dramatyczny sposób zniewala ludzi, która na całym świecie jest określana jako organizacja toksyczna”. Przypomina o setkach procesów o przestępstwa seksualne, do których dochodzi wśród członków sekty.

Mocne i głębokie świadectwo. Warto posłuchać:http://www.fronda.pl/a/mocne-slowa-roberta-tekielego-o-wosp-i-owsiaku,33406.html
Beb
10.01.2014, 16:33

Chcesz być dobroczyńcą ?, gdy zobaczysz człowieka potrzebującego pomocy pomóż mu ,podaj ręke, porozmawiaj,pociesz ,kup mu coś do jedzenia ,zaprowadź do Caritasu i trzymaj się z daleka od takich "dobroczyńców" jak Owsiak,to moja prywatna rada.Życie i fakty potwierdzają moją opinie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doris




Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 217

PostWysłany: Nie, 12 Sty 2014 18:20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różne opinie z netu.

WOŚP krytykował również Jacek Kurski, który powiedział, że irytuje go "sakralizacja tego wydarzenia”. – Fakty są następujące. Jerzy Owsiak przeznacza 34 miliony na sprzęt, z 50 milinów które zbiera. Budżet NFZ wynosi 68 miliardów złotych, czyli dwa tysiące razy więcej. NFZ wydaje w ciągu jednej godziny na zdrowie tyle, co WOŚP przez cały rok. Jeżeli ktoś chce dobrze życzyć polskim pacjentom, to najmniejsza decyzja wojewódzkiego szefa NFZ jest ważniejsza – mówił Kurski. Jego zdaniem w WOŚP nie chodzi o pieniądze, ale o przesłanie. - Mi przesłanie "róbta co chceta” nie odpowiada, nie zgadzam się z tą ideologią – stwierdził wiceprezes Solidarnej Polski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Nie, 12 Sty 2014 22:04:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Rynku było super. Co do koncertu, moim skromnym zdaniem Rebelion przygwiazdorzył troszeczkę (dawny klimat charyzma prysnęła), no i się chyba trochę z tym przewiózł. Chciałbym ich usłyszeć w dawnym składzie, kiedy to nagrywali kasetę w Piano, no chyba że ja się zestarzałem, a zespół się rozwinął.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
1deskt




Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 126

PostWysłany: Pon, 13 Sty 2014 08:24:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaseta w Piano? omg , ile to było lat temu - 20? Wink Świat poszedł do przodu - muzyka również, bardzo dobrze, że chłopacy nie żyją tym co było.
Jak dla mnie Rebelion pokazał coś nowego i bardzo mi się podobało. Moim dzieciakom również .Ogromna różnica po Rozes, które chyba kiepsko nagłośnili, bo był potworny huk.
Fajnie było zobaczyć tyle znajomych pianowskich twarzy Wink Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Finały WOŚP Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.032511 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski