STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Policja nie ma prawa zmusić do poddania się badaniu krwi !
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Doris




Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 217

PostWysłany: Wto, 27 Sie 2013 10:49:16    Temat postu: Policja nie ma prawa zmusić do poddania się badaniu krwi ! Odpowiedz z cytatem

Stan prawny po wyroku Trybunału Konstytucyjnego !


http://moto.onet.pl/bubel-prawny-pijani-kierowcy-bezkarni/2yqxc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
advocate




Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 313

PostWysłany: Wto, 27 Sie 2013 11:14:03    Temat postu: Re: Policja nie ma prawa zmusić do poddania się badaniu krw Odpowiedz z cytatem

Doris napisał:
Stan prawny po wyroku Trybunału Konstytucyjnego !


http://moto.onet.pl/bubel-prawny-pijani-kierowcy-bezkarni/2yqxc


A czytałes cały ten artykuł?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doris




Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 217

PostWysłany: Wto, 27 Sie 2013 11:31:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Policja twierdzi ze ma prawo zmusić ,a Trybunał że nie może ,chyba wyrok Trybunału jest ponad jakieś tam oświadczenia policji.

Przymus badań moze zaistnieć tylko po uchwaleniu tego w drodze ustawy,a takiej teraz nie ma.

Więc praktycznie każdy kogo zmuszą do badań moze podać policje do sądu o przekroczenie kompetencji itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doris




Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 217

PostWysłany: Wto, 27 Sie 2013 12:04:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....i co jeszcze wazne ,zdobyte w ten sposób wyniki badań nawet stwierdzajace jazde pod wpływem ,powinny być odrzucone przez sąd jako zdobyte w sposób bezprawny ,niezłe zamieszanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
advocate




Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 313

PostWysłany: Sro, 28 Sie 2013 20:24:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nie czytałeś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Sro, 28 Sie 2013 21:06:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A od kiedy wyrok TK zmienia stan prawny? Sąd nie musi być zgodny w swych orzeczeniach z wyrokami TK gdyz nie sa one prawem, i często nawet wyroki TK sa między sobą sprzeczne.

Co wynika z artykułu? Ze kierowca i tak ma obowiązek poddać się badaniom. inna rzecz, ze wątpię by osoba która to pisała miała jakiekolwiek pojęcie o prawie i jego wykładni...Bo 1 artykuł to zbyt mało żeby ocenić tę sytuację. Policja ma prawo użyć przymusu bezpośrednio na osobie, która sprzeciwia się wykonania nałożonych na tę osobę obowiązków. A obowiązkiem podejrzanego jest poddać się badaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Sro, 28 Sie 2013 22:16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.... Loki.... a od kiedy to TK wydaje wyroki od tego jest sąd ? TK tylko stwierdza czy dana ustawa ( przepis) jest zgodna z Konstytucją i nic więcej. Poza tym , cytuję " i często nawet wyroki TK sa między sobą sprzeczne" to ile mamy tych TK ? Ja wiem że jest tylko jeden . Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
omsik




Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: zewszont

PostWysłany: Sro, 28 Sie 2013 22:18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doris, wpierw pierwolisz o budynkach gestapo, teraz siejesz następny ferment, czy Ty miałaś trudne dzieciństwo??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Sro, 28 Sie 2013 22:32:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fragmenty artykułu... w myśl art. 74 § 1 k. p. k. oskarżony nie ma obowiązku dowodzenia swej niewinności ani obowiązku dostarczenia dowodów na swoją niekorzyść. Ale nie może odmówić wszystkich badań…

Z art. 74 § 2 k.p.k. wynika natomiast, że oskarżony jest jednak obowiązany poddać się:

o ile znam prawo to "oskarżony" jest to osoba której prokurator przedstawił zarzuty , więc od kiedy to zatrzymany kierowca auta jest oskarżonym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Czw, 29 Sie 2013 07:37:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoba napisał:
Witam.... Loki.... a od kiedy to TK wydaje wyroki od tego jest sąd ? TK tylko stwierdza czy dana ustawa ( przepis) jest zgodna z Konstytucją i nic więcej. Poza tym , cytuję " i często nawet wyroki TK sa między sobą sprzeczne" to ile mamy tych TK ? Ja wiem że jest tylko jeden . Pozdrawiam



Art 174 Konstytucji "Sądy i trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej". To co napisałeś o tym,ze TK sprawdzą tylko zgodność ustawy z Konstytucją świadczy tylko o tym,ze prawa uczyć się mogłeś co najwyżej na WOSie w liceum:-)

TK jest jeden,ale jego skład jest zmienny. TK nie zawsze orzeka w pełnym składzie to raz,a dwa kadencja sędziego TK trwa 9 lat -
później w jego miejsce wchodzi inny, który może mieć inne poglądy na tę same przepisy.

A co do poprzedniego postu, to przeczytaj paragraf 3 artykułu który cytujesz, tam jest napisane,iż wobec podejrzanego par 2 pkt 1 i 2 również znajduje zastosowanie.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seth99




Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 47
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Czw, 29 Sie 2013 07:59:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Doris niepoddaj sie badaniu to ci panowie skutecznie pomoga i jeszcze dostaniesz przy okazji inny paragraf. A moze powiedz im ze niemaja prawa bo TK tak postanowil to i ubaw niezly na komendzie miec beda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Czw, 29 Sie 2013 08:41:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. Loki, po pierwsze nigdzie i nigdy nie uczyłem prawa, po drugie jak sam mówisz w TK prawnicy mają inne zdania na ten sam temat więc po kiego groma mam się uczyć mam swoje zdanie jak każdy inny obywatel. Właśnie dlatego takie mamy prawo i takie wyroki. A co do "Prawa" to było i działało na Dzikim Zachodzie u nas nadal jest bezprawie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Czw, 29 Sie 2013 08:55:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to skoro nigdy nie uczyłeś się prawa to po co śpiewka "o ile znam prawo" stwierdzenia że TK nie wydaje wyroków itp skoro tego prawa nie znasz?

Problem w tym, że prawnicy z TK mają jakiś wpływ na przepisy, a Ty masz się do nich podporządkować Smile Do tego różne interpretacje prawa MUSZĄ mieścić się w granicach tego prawa, więc to nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Żeby pozwolić sobie na różne interpretacje przepisów, trzeba najpierw znać ich system Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Czw, 29 Sie 2013 09:42:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loki.... Ty chyba masz coś wspólnego z prawem ...bo filozofujesz jak prawnik i nie czytasz co ja piszę. Mówisz że ja prawa nie znam , ja nie muszę znać bo prawa nie tworzę , ja bubli prawnych nie robię . Właśnie tacy jak Ty którzy się wymądrzają , pouczają komplikują prawo. A przepisy prawa powinny być jasne i zrozumiałe, a jak często jest w życiu że dwóch prawników patrzy na jedno zdjęcie i każdy widzi co innego, a są obaj uczeni, biegli w prawie ...nie wiem czy się śmiać czy płakać . Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Czw, 29 Sie 2013 10:24:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, mam coś wspólnego z prawem.

"Mówisz że ja prawa nie znam , ja nie muszę znać" !!!!!!
I to jest podstawowy błąd Polaków. "Ja nie muszę prawa znać." A potem słyszy się, jak to cała masa pokrzywdzonych Polaków nie wie co ma zrobić w banalnej sytuacji. Ludzie dają się kopać w przysłowiowy zadek właśnie dlatego - bo nie znają prawa. No ale jak to mówi stare, Rzymskie przysłowie - Ignorantia iuris nocet - nieznajomość prawa szkodzi.

"A przepisy prawa powinny być jasne i zrozumiałe" Tutaj masz rację, natomiast trzeba pamiętać, że prawo jest tworem abstrakcyjnym. Nie można przewidzieć każdej możliwej sytuacji, więc nie jest wcale tak łatwo stworzyć jasnego i zrozumiałego prawa. [/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021078 sekund ] :: [ 17 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski