STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Śmieszna sonda przedwyborcza, czyli "pisiaki" górą
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 30 Sie 2005 18:03:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Władza to fajna rzecz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alias




Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 1988

PostWysłany: Wto, 30 Sie 2005 19:05:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panicz napisał:
Władza to fajna rzecz.


Co fajne nie zawsze jest przyjemne..:/ hmm o może odwrotnie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaJa




Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 1225

PostWysłany: Sro, 31 Sie 2005 07:41:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alias napisał:
Co fajne nie zawsze jest przyjemne..:/ hmm o może odwrotnie Wink


ktoś się trochę zakręcił Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaś BRODNICKI
Gość






PostWysłany: Sro, 31 Sie 2005 09:42:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Władzę należy powierzać. jak to się mówi w krajach anglosaskich, ludziom majacym czas na dyskusję - a więc o odpowiedniej sytuacji materialnej. Gołodupcy bowiem po uzyskaniu władzy staraja się dorobić i nie mają czsu i ochoty myśleć o sprawach wyborców. Pan Marek Hildebrandt ma czas na dyskusję i kupić go nie można. Jeżeli ktoś twierdziłby, że nie jest dostatecznie mądry, to niech sam będzie tak mądry jak On i osiagnie podobny suces finansowy. Przekona się ile mądrości do tego potrzeba i to nie koniecznie wynikajacej z tytułu naukowego. Znam wielu idiotów z tytułem profesora, doktora habilitowanego itd.
Powrót do góry
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Sro, 31 Sie 2005 09:44:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja znam paru debili, którzy mają kasę. bo nakradli i nikt ich nie złapał, na przykład.

gdyby to wszystko było takie proste, to byśmy w krainie mlekiem i miodem płynącej żyli Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kij
Gość






PostWysłany: Sro, 31 Sie 2005 13:49:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaś BRODNICKI napisał:
Władzę należy powierzać. jak to się mówi w krajach anglosaskich, ludziom majacym czas na dyskusję - a więc o odpowiedniej sytuacji materialnej. Gołodupcy bowiem po uzyskaniu władzy staraja się dorobić i nie mają czsu i ochoty myśleć o sprawach wyborców. Pan Marek Hildebrandt ma czas na dyskusję i kupić go nie można. Jeżeli ktoś twierdziłby, że nie jest dostatecznie mądry, to niech sam będzie tak mądry jak On i osiagnie podobny suces finansowy. Przekona się ile mądrości do tego potrzeba i to nie koniecznie wynikajacej z tytułu naukowego. Znam wielu idiotów z tytułem profesora, doktora habilitowanego itd.


Kupić można każdego, zalęzy to tylko od ceny, a człowiek dązący przez całe życie do zysku może łatwo ulec takiej pokusie. Korupcja też istnieje wszędzie, a wielki kapitał zawsze jej sprzyjał, a kraje anglosaskie nie sa wolne od tej choroby kazdej władzy.
Co się tyczy pojęcia idiota - jest to "człowiek upośledzony umysłowo, pozbawiony inteligencji", a wiec niezdolny do komulowania informacji i pokonania całego sytemu testów, które weryfikując wiedzę są koniecznym warunkiem uzyskania tutułu naukowego. Nie o mądrośc tu chodzi, lecz o zwyczajową "zaradność", a idac tropem sokratejskiej nauki, iż wiedza jest matką cnoty, to można powiedzieć, że człowiek wykształcony częsciej poczuwa sie do bycia wiernym etycznym zasadom i unika sytuacji, w jakich musiałby postępować w sposób przebiegły, bezwględny i małostkowy.
Z drugiej strony, ciekawieby było spojrzeć w zamierzłą i odkryć początki fortun, które dziś są przedmiotem pochwał. Kim byli, czym się zajmowali i najważniejsze, gdzie ulokowali się w przestrzeni gospodarki pańtwowej dawnego PRLu, iż potrafili zdyskontować swoją pozycję oraz dostęp do ogólnie pożadanych dóbr... To takie zadanie domowe dla wytrwałych, można poszukać i mozna się dowiedzieć. Oczywiście, każdy kto chciał dorobić sie w dawnym ustroju musiał pobrudzić sobie palce - ten system juz tak miał, ale żyjac w takim przeświadczeniu sumienie nie odczuwa żalu z powodu dawnych historii, a i łatwiej jest zastosować dziś nawyki nabyte za młodu.
Powrót do góry
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Sro, 31 Sie 2005 15:57:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kij napisał:
blablabla, można powiedzieć, że człowiek wykształcony częsciej poczuwa sie do bycia wiernym etycznym zasadom i unika sytuacji, w jakich musiałby postępować w sposób przebiegły, bezwględny i małostkowy. blablabla

na wstępie przepraszam, za dość ostentacyjne oznaczenie skrótów.

sugerujesz zatem, że człowiek wykształcony rzadziej "cwaniakuje". jednak liczne przykłady, począwszy od szanownych profesorów na jaśnie panujących skończywszy, pokazują sytuację zgoła odmienną. częściej to ludzie prości bardziej brzydzą się krętactw, matactw (czyli tego wszystkiego, co nazywamy "wykorzystaniem szansy" czy "polską zaradnością") niż tzw. wykształcona śmietanka. stąd również bierze się niechęć do elit, nie tylko rządzących.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kij
Gość






PostWysłany: Sro, 31 Sie 2005 17:49:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SATAN napisał:
Kij napisał:
blablabla, można powiedzieć, że człowiek wykształcony częsciej poczuwa sie do bycia wiernym etycznym zasadom i unika sytuacji, w jakich musiałby postępować w sposób przebiegły, bezwględny i małostkowy. blablabla

na wstępie przepraszam, za dość ostentacyjne oznaczenie skrótów.

sugerujesz zatem, że człowiek wykształcony rzadziej "cwaniakuje". jednak liczne przykłady, począwszy od szanownych profesorów na jaśnie panujących skończywszy, pokazują sytuację zgoła odmienną. częściej to ludzie prości bardziej brzydzą się krętactw, matactw (czyli tego wszystkiego, co nazywamy "wykorzystaniem szansy" czy "polską zaradnością") niż tzw. wykształcona śmietanka. stąd również bierze się niechęć do elit, nie tylko rządzących.


Drogi SZATANIE dokonałeem tylko egzegezy sokratejskiej tezy o intelektualnej genezie cnoty i wiedzy jako podstawie etycznego postępowania. Wcześniej nadmieniłem, że w Polsce zamiast o mądrość, chodzi o typową zaradność, człowiek mądry i uczciwy jest biedny, a człowiek przebiegły podnosi swój prestiż zdobywająć tzw."wykształcenie", co mu zresztą nasz anormalny system edukacji umożliwia. A z tego, co słysze na forum, jedni narzekają na profesorów, którzy nie potrafią się dorobić i w tym są gorsi od pospolitych dorobkiewiczów, zaś inni narzekają na profesorów, którzy efekty swej naukowej kariery miezą w pieniądzach. A swoją drogą, jak ci pomstujący na rządzących i bogatych zachowaliby sie, gdyby to oni się nimi stali, czyich interesów wówczas by bronili i w co wierzyli.
Powrót do góry
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 31 Sie 2005 19:06:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kij napisał:

Kupić można każdego, zalęzy to tylko od ceny, a człowiek dązący przez całe życie do zysku może łatwo ulec takiej pokusie.

Widzę, że poza pewnym podkładem teoretycznym i uzewnętrznianiem różnych formułek nie odnosisz się do rzeczywistości. Zapewniam ciebie, nie każdego można kupić. Teraz na "stanowiska" trafiają młodzi ludzie inaczej myślący i szanujący pracę (chociaż czarne owce wszędzie się trafiają).
Co do mętnych fortun zbudowanych w czasach PRL-u: to już historia, przedawniło się i nie można tego ugryźć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kij
Gość






PostWysłany: Sro, 31 Sie 2005 19:40:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można kupić przywilejami, dostępem do reglamentowanych dóbr i wartości, można kupić strachem, mozna kupić obietnicami, można kupic nawet opowieściami o niebie i zbawieniu... pytanie brzmi tylko czy przekupującemu to się opłaca... A po za tym kontekst mojej wypowiedzi - człowiek łaknący zysku, mający w sobie wiekszą potrzebę gromadzenia pójdzie za głosem swych pragnień i postąpi w jego mniemaniu racjonalnie, jeśli mając ku temu okazję dużo zarobi. A pełnienie funkcji publicznych niewątpliwie pozwala drogą oficjalną i nieoficjalną zarobić. Co do rzeczywistości - dobrze by było, żeby była jedna tylko.
Powrót do góry
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 31 Sie 2005 21:57:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kij znowu się chyba zcegos naćpał i przeniosło go do innej rzeczywistości, tej JEGO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Sro, 31 Sie 2005 22:10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kij napisał:
Można kupić przywilejami, dostępem do reglamentowanych dóbr i wartości, można kupić strachem, mozna kupić obietnicami, można kupic nawet opowieściami o niebie i zbawieniu... pytanie brzmi tylko czy przekupującemu to się opłaca... A po za tym kontekst mojej wypowiedzi - człowiek łaknący zysku, mający w sobie wiekszą potrzebę gromadzenia pójdzie za głosem swych pragnień i postąpi w jego mniemaniu racjonalnie, jeśli mając ku temu okazję dużo zarobi. A pełnienie funkcji publicznych niewątpliwie pozwala drogą oficjalną i nieoficjalną zarobić. Co do rzeczywistości - dobrze by było, żeby była jedna tylko.


abstrachując od liczby rzeczywistości.
żal mi Ciebie i Twojej wizji świata, gdzie wszyscy są sprzedawczykami.
a co z ideami/idealistami? co z ludźmi, którzy nie przestawią nawet pionka w warcabach, choć sparingpartner wyszedł do sklepu? takich jest coraz więcej. zniesmaczeni zastaną sytuacją w polityce/biznesie - wszędzie tam, gdzie gra toczy się o jakąś stawkę swoją postawą udowadniają, że można inaczej. nazwijmy ich frajerami, baranami i marginalizujmy?
wierzę, że w przyszłości - kiedy gwardia skażona w jakikolwiek sposób PRLem (zarówno partyjni aparatczycy, jak i straszący demonami komuny opozycjoniści) odejdzie na zasłużoną (bądź niezasłużoną) emeryturę - dojdą do głosu ludzie młodzi, o otwartych umysłach.

tak teraz się zastanawiam, że być może sam siebie usprawiedliwiasz, bo gdzieś/kiedyś sprzedałeś, zatraciłeś swoje ideały. co gorsza, dotarło to do ciebie i jest ci źle. być może...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 01 Wrz 2005 07:12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SATAN napisał:
kiedy gwardia skażona w jakikolwiek sposób PRLem (zarówno partyjni aparatczycy, jak i straszący demonami komuny opozycjoniści) odejdzie na zasłużoną (bądź niezasłużoną) emeryturę - dojdą do głosu ludzie młodzi, o otwartych umysłach.

Widzę Satan, że kumasz, o co mi biega. Ja siebie właśnie do tych młodych ludzi zaliczam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kij
Gość






PostWysłany: Czw, 01 Wrz 2005 10:30:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Młodość pełna jest romantycznych deklaracji, później, albo umierają one, albo muszą żyć pięknm życiem pustelnika, gdzieś na marginesach społeczeńtwa. Władza kurumpuje, jest to jej naturalna cecha. Człowiek, który ją zdobywa mimo najszlachetniejszego charakteru, musi ulec jej demonicznemu i demoralizującemu wpływowi, albo ją utraci. Człowiek z trudem akceptuje bolesną prawdę, że kazdego dnia, mniej lub bardziej czemuś się sprzedaję, choć wbrew woli, mimowolnie, ale pragnąc egzystować w społeczeństwie musi zasprzedawać się, czemuś co pozwala mu żyć - nagradza za posłuszęńtwo ( kto chce to zobaczy o co chodzi). I każdy ma swoją cenę - jednych można zaszantarzować i zmusić do czegość, innych pozyskac widmem smierci ( w tym społecznej ), albo obietnicą życia w sielankowych warunkach, jeśli zaakceptuje się wytyczne władzy. Kto rano wstaje i idzie pracować, nie zaprzedaje się, wierząc iż tym samym czyni swe życie wartościowym ( ktoś powiedział iż tak jest )? Chociaż tak naprawdę jest tylko marionetką w rękach sił rynkowych przedmiotowo traktujących jego człowieczęńtwo - zgodnie z def. człowieka, iz jest "on sumą cech urzytecznych".
Wiem PANICZU że nie znalazłem na mnie paragrafu. Twój świat sie chwieje, nie wiesz co zrobić, więc trzeba mnie dla poprawienia własnego samopoczucia zdewalułować. Wiem, ze człowiek reaguje nerwowo na opinie rózniące się z własnymi - przecież dyskusja powinna tylko legitymizować jego własne i utrzymać wokół dyskutujących koherentny świat. Ale osiagnieciem naszej kultury jest to, adwersarzy sie szanuje, mimo braku zgodności poglądów. To forum, a nie trubunały dbajace o czystośc światopogladową są patronami kultury zachodu, a to zobowiązuję do pewnych standartów.
Drogi SZATANIE, mocom piekielnym mogę się wyspowiadać i rzeknę ci w zaufaniu, że niezdązyłem się niczemu sprzedać i pewnie nigdy sie nie zasprzedam. Ja swymi słowami niczego "powszechnie szanowanego" nie gloryfikuję, wystawim się na razy, a przeciez mogłbym przytakiwać i cieszyć się w zamian, powiedzmy pochlepstwami, ale ja wolę odgrywać rolę Diogenesa.
Powrót do góry
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Czw, 01 Wrz 2005 12:10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kij napisał:
Młodość pełna jest romantycznych deklaracji, później, albo umierają one, albo muszą żyć pięknm życiem pustelnika, gdzieś na marginesach społeczeńtwa...

przeraża mnie Twoja wizja rzeczywistości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.023204 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski