STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Dzial wspomnień z PRL-u.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 18:03:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOLARGAN napisał:
Isza napisał:
"Po górach, dolinach...", Smile
... Bernadka dziewczynka szła po drzewo w las, anioł ją tam wiedzie Bóg sam wybrał czas..... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



Cóż za znajomość tekstów pieśni religijnych Smile ... godne pochwały, jestem pod wrażeniem, serio!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 18:03:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOLARGAN, o Cię wiory...Razz

Isza, dokładnie na Wyspiańskiego 5, była Poczta, zaś w 2-ce, była Spółdzielnia Mieszkaniowa.
Pamiętam jak w "Kotku" rzucono keczup włocławski z taką błękitną nakrętką, połowę sam wpierdzieliłem, tak mi smakował Very Happy
Pierwsze chrupki kukurydziane, pyszne, jasne i delikatne, wręcz kremowe Very Happy
Teraz już takich nie robią...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 18:11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qncept napisał:


Isza, dokładnie na Wyspiańskiego 5, była Poczta, zaś w 2-ce, była Spółdzielnia Mieszkaniowa.
Pamiętam jak w "Kotku" rzucono keczup włocławski z taką błękitną nakrętką, połowę sam wpierdzieliłem, tak mi smakował Very Happy
Pierwsze chrupki kukurydziane, pyszne, jasne i delikatne, wręcz kremowe Very Happy
Teraz już takich nie robią...


Tak, niezapomniany smak chrupek, albo ryżu preparowanego. Nie zapomnę też smaku bananów, które moja babcia przywiozła z rejsu w Szwecji. Bałam się ich posmakować, bo nie wiedziałam co to. Niby dziś masz to wszystko na wyciągnięcie ręki, ale to już nie to... A jaka radość była, jak rodzice kupili "coś" z górnej i nie tylko półki. Naprawdę doceniało się bardziej, to co się miało...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 19:44:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Były pochody 1 majowe i drewniane głośniki na drzewach.Pamiętam jak za budynkiem Wyspiańskiego nr 2 obecnie zmodernizowany budynek Novamedu znajdował się parterowy budynek chyba należący do spółdzielni mieszkaniowej.Już w latach 80 tych popadał w ruinę.Pamiętam jak ktoś wyprawiał tam wesele,jakiż musiałbyć tam hardcore dla gości gdy wszyscy bawili się w takiej ruinie gdzie nie było całych szyb a z sufitu lała się woda a ściany się sypały.Ostatni odcinek Alternatyw 4 ''Upadek''w zniszconym klubie lokatora siadał do imprezy w tym budynku:)SmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 19:47:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście pamiętam przychodnie gdzie podawali jod obok szkoły nr 4.W google map oglądałem nie tak dawno to teraz już chyba tam nic nie ma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 19:50:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bunkry i pozostałości poniemieckich okopów,płyty betonowe,budy robotników i pola za ulicą Wyspiańskiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 19:56:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pożniej nastała Era taktu i oświecenia komputerowego.Koniec lat 80 zapoczątkował Erę Cb radia.Któż nie znał słynnych Cbiraków Pana Alfę(Tyburskiego),jego żonę,Ludwika z Gutowa,Helmuta,Biała limuzyna.Pozniej Zefir,Klonek(Brodnica net:),Saturn,Silver,Bełkot,Kubek.Najsłynniejsze sklepy z Cb to były breki na ceglanej i mostowej i w pojezierzu.Był też sklep z komputerami i z kasetami do atari i vhs AA,BB na ceglanej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R.J.Fischer




Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 54

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 20:21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i sklep mundurowy na Sienkiewicza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 21:23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rewelacyjne paluszki w "Donaldzie"u Pani Stefańskiej,Sklep zabawkowy na zduńskiej teraz chyba foto i pralnia tam jest.Sam na ceglanej a w nim ocet i kolejki za cukrem i chlebem.Rewelacyjne prażynki,które smażyli za belwederem koło I lo chyba Kępczyński się nazywał.No i muzyczne campingi!.To był wypas gonitwy całego pola namiotowego przez miasto za skinheadami,zadymy,fajne zespoły takie jak armia:)SmileSmileSmileSmile

Ostatnio zmieniony przez TUT Faust/Hamburger Lady dnia Pią, 31 Maj 2013 07:13:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 21:37:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TUT, Ty to masz pamięć do nazwisk, ojajego Smile
No, Campingi były wypasione, na każdy właziłem za friko, Zbigniew (wiadomo jaki) mnie wpuszczał Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filozof




Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 408
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 23:14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stare pierniki....z nas Sad a jak dzieci sprzeczamy się co rusz na tym forum. Czyżby ta chęć lub potrzeba rywalizacji pozostały nam z komuny????? Czy też to przejaw wychowywania w czasach zakłamania? Pozdrawiam Was (nas) rówieśnicy he he he Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Pią, 31 Maj 2013 07:14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qncept napisał:
TUT, Ty to masz pamięć do nazwisk, ojajego Smile
No, Campingi były wypasione, na każdy właziłem za friko, Zbigniew (wiadomo jaki) mnie wpuszczał Very Happy
Zbigniew S-jak Sam a jdenak CośSmileSmileSmileSmile

A teraz to mi się koło tortury z Pijanowskim przypomniało


Ostatnio zmieniony przez TUT Faust/Hamburger Lady dnia Pią, 31 Maj 2013 08:15:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Pią, 31 Maj 2013 08:15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a Wielka Gra ze Stanisławą Ryster, a Z kamerą wśród zwierząt Gucwińskich, a Sonda z Kurkiem i Kamińskim, a 5-10-15??? to Ci się nie przypomniało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Pią, 31 Maj 2013 08:16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taa Ciuchcia i majster bez piątej klepki,teleranki i kwanty,rambity i inne telenowelowe hity
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Pią, 31 Maj 2013 10:25:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z serialów to na pewno na topie była "Niewolnica Isaura" czy "W kamiennym kręgu", później "Dynastia" nadawane w TVP 1 w niedzielę po południu.
Dla dzieci też Tik Tak i Fasolki, Kulfon i Monika, Przybysze z Matplanety... to było coś... naprawdę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 4 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.023884 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski