STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Dzial wspomnień z PRL-u.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 22:32:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Kosy, szło się czasami na pieszo ale z powrotem nie szło już iść, tylko pociągiem te 5 km Razz
Co większa libacja, była w Tamie Brodzkiej, min kawalerskie Twojego brata, nie pamiętam jak się sqnczyło ale było na pełnej k....e RazzVery Happy

Czy ktoś z Was pamięta jeszcze to, że w każdej szkole był lekarz, higienistka i dentysta z paskudną fluoryzacja Question
Teraz tego nie uświadczysz Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filozof




Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 408
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 23:05:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZX Spectrum plus - ech Dolargan mamy wspólne wspomnienia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Sro, 29 Maj 2013 12:37:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-jeansy 'Odra"
-trampki "Stomil"
-Polo Cockta
-lody "Calypso"
-mleko w proszku w niebieskim foliowym opakowaniu, z którego robiło się białą czekoladę w domu
paskudna pasta do zębów "Nivea". wykorzystywana na zajęciach plastycznych
-Dom Towarowy na rynku (wypas bo piętrowy) Razz
-Dom Wiejski(?), zapach wykładzin i dywanów, stoisko ze sprzętem radiowym
-sklep z zabawkami obok Pewexu
-hotel w Bocianiej Wieży (nigdy tam nie byłem)
-Brodniczanka

filozof, nigdy nie miałem kompa, sąsiedzi mieli, ciekawił mnie ten dźwięk wgrywania gry poprzez "Gruźlika", słuchałem, po czym odchodziłem, zadowolony (późniejsza pasja -Throbbing Gristle) Very Happy

cdn Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Sro, 29 Maj 2013 12:41:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qncept napisał:
[...]-Dom Towarowy na rynku (wypas bo piętrowy) Razz[...]
mało tego, miał dziurę w środku przez którą widać było z piętra łażących na parterze. Echhhh
A mi się przypomniała budka z zapiekankami i bułkami z grzybami zlokalizowana na Przykopie. Albo budki warzywniaków i lotka w miejscu gdzie teraz przy Hallera jest zielona kamienica Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Sro, 29 Maj 2013 12:51:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krotom, kosmiczny design, to był szyk elegancji iść tam i lansować się po 10-tym RazzVery Happy
A no jo, ta budka z zapiekankami była na Przykopie.
Była tez Tania Jatka na Podgórzu, mama mówiła, ze mięsa się tam nie kupuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyborg




Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 487

PostWysłany: Sro, 29 Maj 2013 19:10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeeej, budka z hot-dogami i bulka z grzybami była na Mazurskiej, naprzeciw Juniora.. A Junior to jedyny Sam w Brodnicy był, wypas.
A jakie macie wspomnienia z pierdykniecia w Czarnobylu? Ja pamiętam jak nas poili jodem, było to I maja, byłem wtedy na Zlocie Harcerstwa Polskiego w Bobrowie (ja jeszcze jako Zuch;) ), pamiętam ze był tego dnia straszny skwar, wszystkie dzieciaki na dworze, na słoneczku wdychaly radioaktywny pyl.. Po imprezie wpakowali nas w autobus żeby porozwozic do domow ale najpierw zawieźli do Osrodka Zdrowia na "kielicha". Ochydne to było, pamiętam ze miałem ze sobą takiego dużego, czerwonego lizaka i mocno go lizałem żeby zabic ten okropny smak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seth99




Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 47
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Sro, 29 Maj 2013 19:43:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochajmy PRL za kartki, za talony, wielkie kolejki, zamknietą granice na zachod, lewe i nielegalne dolary, za 2 letnia służbe wojskową, za puste pułki w sklepach i cenzure, za pochody 1 majowe i za PZPR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sro, 29 Maj 2013 20:07:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

seth99 napisał:
za 2 letnia służbe wojskową


a Marynarka Wojenna aż 3 lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Sro, 29 Maj 2013 21:25:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Ty Qncept pamiętam pamiętam.Nigdy nie zapomnę najbardziej komunistycznej szkoły podstawowej nr 4 w Brodnicy z czerwonym dyrektorem Panem S i full wypasem higienistka,dentystka,okulistka.Pamiętam jak w 1991 roku na apelu oprócz Budziet sonce opowiadali nam o Katyniu jak to zbijali naszych Niemcy.Oczywiście z apelu spierdizelaliśmy i nie wierzyliśmy takiej propagandzie mając niespełna kilkanaście lat.Pózniej ewakuowałełem się do szkoły podstawowej nr 1 ach fajne to były czasy.Wtedy też słuchałem Throbbing Gristle.Uwielbiam ich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Sro, 29 Maj 2013 21:40:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qncept napisał:
-jeansy 'Odra"
-trampki "Stomil"
-Polo Cockta
-lody "Calypso"
-mleko w proszku w niebieskim foliowym opakowaniu, z którego robiło się białą czekoladę w domu
paskudna pasta do zębów "Nivea". wykorzystywana na zajęciach plastycznych
-Dom Towarowy na rynku (wypas bo piętrowy) Razz
-Dom Wiejski(?), zapach wykładzin i dywanów, stoisko ze sprzętem radiowym
-sklep z zabawkami obok Pewexu
-hotel w Bocianiej Wieży (nigdy tam nie byłem)
-Brodniczanka

filozof, nigdy nie miałem kompa, sąsiedzi mieli, ciekawił mnie ten dźwięk wgrywania gry poprzez "Gruźlika", słuchałem, po czym odchodziłem, zadowolony (późniejsza pasja -Throbbing Gristle) Very Happy

cdn Very Happy


Już wiem to ten dziwny dzwięk wczytywania danych IBM zsaplowany w kawałku Throbbing Gristle w ich utworze pod tą samą nazwą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Sro, 29 Maj 2013 22:33:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyborg, ja za pierwszym razem, wyrzygałem, za drugim, higienistka zatkała mi nos i przygotowała coś na popitkę.
To był koszmar, ten smak, odruchy wymiotne, brrr...
Pamiętam jak dziś, że badałem reakcje much na radioaktywną chmurę, zamykając je szczelnie w słoiku RazzVery Happy

ZDECHŁY

Wtedy wiedziałem, że uran jest śmiercionośny Exclamation Razz

TUT, apele to był pikuś, najlepsze były pochody 1 majowe, robiliśmy pozór, że bierzemy czynny udział a potem w długą na Niskie Brodno Razz
Patron szkoły K.Rokossowski, przewracał się w grobie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 14:04:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiosk Ruchu był nawet w środku SP1, żołnierze rzucający z okna paczki z sucharami, cyrk za cmentarzem, wylewy rzeki, spółdzielnia Pojezierze, bajki puszczane dzieciom z VHS w bibliotece,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 14:34:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Dzień Wojska Polskiego, wycieczka do jednostki i penetrowanie czołgu i amfibii Very Happy
A pamięta ktoś lekcje religii przy Farze i taką grubą zakonnicę, która biła, darła pysk i stawiała do kąta w piwnicznych salkach Question Very Happy
Następny był ksiądz niejaki Styn, uczesany na Bruce'a Lee, miał w oczach demona, przesadzał z Przemysławką Razz
Po południu, wracając, zahaczało się o bar mleczny, potem szło się do piekarni na Tylnej bo zapach roznosił się po Rynku Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isza




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 434

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 16:30:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, religia na salkach katechetycznych, tych nowych jak je nazywano z taką starszą panią (już za moich czasów, nie pamiętam nazwiska), która stale śpiewała "Po górach, dolinach...", Smile
Oprócz "Juniora" była "Stodoła" i "Kotek" na osiedlu "michałowskim" jako tzw. supersamy. A pamiętacie pocztę w bloku przy Wyspiańskiego 5 i ten plac obok, gdzie swego czasu przyjeżdżała karuzela i cyrk już nieco później? Przedszkole nr 7, obecna Szkoła Muzyczna..., losy kupowane w kiosku, zdaje się, że jeden z takich losów przyniósł szczęście mojemu Tacie, który za wygraną kupił magdetofon jednokasetowy. Na tym sprzęcie nagrywane miałam utwory z filmu "Akademia Pana Kleksa"... co za sentymentalne czasy, nie do powtórzenia, niestety... Zawsze z nostalgią i pewnego rodzaju tęsknotą je wspominam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Czw, 30 Maj 2013 16:49:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Isza napisał:
"Po górach, dolinach...", Smile
... Bernadka dziewczynka szła po drzewo w las, anioł ją tam wiedzie Bóg sam wybrał czas..... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 3 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.029728 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski