STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Dzial wspomnień z PRL-u.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 13:02:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi dzisiejsza młodzież szkolna kojarzy mi się tylko z wujkiem Googlem, ciocią Wikipedią i znamiennym ctrl+c Arrow ctrl+v

Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emc81




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 209

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 13:35:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krotom, kwestia wychowania, jakie dziecko sobie wychowasz, takie bedziesz miał Razz a na poważnie, duża część jest taka jak piszesz, ale nie można uogólniać, fakt posiadania łącza internetowego nie czyni ze współczesnego dzieciaka kogoś gorszego, głupszego, to chyba dobrze, że mają ułatwiony dostęp do informacji, wiedzy, prawda? pamiętam, jak ja latałam po bibliotekach i co mi to dało? teraz młodzi mogą ten zaoszczędzony czas wykorzystać inaczej,na jakieś zajęcia pozalekcyjne, których jest mnóstwo, można przebierać, a kiedyś? ja za nic nie chciałabym zeby moje potomstwo żyło w tamtych czasach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 13:52:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emc81, Ty wiesz swoje, my wiemy swoje bo to przeżyliśmy.
Całkowicie się zgadzam z DOLARGANEM i krotomem, nie ma co porównywać młodzieży z tamtych lat z teraźniejszą.
Tamtejsza, nie miała może dużo ale sobie radziła Very Happy
Było mniej przemocy bo się bała, właśnie był to wynik wychowania.
Dzisiejsza, ma dosłownie wszystko ale sobie nie radzi, z wyjątkami, proste Razz
Teraz, przemoc jest na każdym kroku bo młodzi już nikogo się nie boją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emc81




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 209

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 14:09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qncept, sugerujesz, że ja od razu byłam dorosła, nie miałam dzieciństwa? Shocked
dzisiejsza młodzież jest bardzo zaradna, poza szkołą potrafią ogarnąć wiele wiele, ja wiem swoje, bo to widzę na co dzień Cool
po co wprowadzać miedzy pokolenia jakieś dziwne licytowanie się, kto to miał w życiu gorzej, powtarzam, każde czasy są inne, ludzie sa inni, Ty tez na pewno jesteś inny niż byłeś kiedyś, świat sie zmienia i to naturalne Smile nie trzeba być takim pesymistą, zobaczysz ze z tej naszej młodzieży będą ludzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 14:50:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qncept dokładnie określił temat i poprosił żebyśmy wymienili się wspomnieniami, a Ty znów wprowadzasz zamęt w temacie i czepiasz się. Skoro nie masz nic do powiedzenia w tej kwestii (czyt. nie masz wspomnień z tamtych czasów) to zwyczajnie nie zabieraj głosu i nie zbaczaj z tematu.
Kontytuujmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emc81




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 209

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 15:03:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wprowadzam zamęt? Shocked w dodatku znów? Shocked
nikogo sie nie czepiałam, ale stanęłam w obronie dzisiejszej młodzieży i dzieci, które zostały tu niesłusznie przez Ciebie pokrzywdzone słowami... watpię, zebyś miał do czynienia z młodymi "z bliska" skoro tak mało o nich wiesz,
a wspomnienia owszem mam, nie jesteś jedyny Laughing
co do zbaczania z tematu to Ty zboczyłeś pisząc "Dziś dzieci i młodzież taka nie jest bo rodzice o to nie dbają",
zawsze będę zabierać głos, kiedy poczuję taką potrzebę, nie muszę pytać chyba o pozwolenie? być może niektórych wychowywano kiedyś w przekonaniu, że dzieci i ryby głosu nie mają... za to teraz szczekają na forum zza szybki...
wszystko w tej kwestii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 15:21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a i Panie w kioskach dzieciom sprzedawały Zefiry i nie chciały dowodu Laughing

harcerstwo mi się źle kojarzy z tamtego okresu więc przemilczę

lubiłem chodzić na walki bokserskie na OSiR

nie było takiego ruchu, wiec gra w piłkę na ulicy Laughing

i kolej, brodnicki dworzec tętnił życiem, to połączenie z Bydgoszczę 15:25? i w Bydgoszczy 19:40, postój w Kowalewie 40min, czas na piwo Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 15:24:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja pamiętam jak nie zdążyłem na pociąg jadąc do Torunia i musiałem czekać 7 minut na następny Laughing Cool

Tak tak, tak było - najpierw startował pociąg do Kowalewa (o 18:55) a za chwilę do Jabłonowa (o 19:02 bodajże) a to wszystko zgarniał jeden pociąg z Olsztyna do Torunia Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 15:52:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emc81, to zacne, że bronisz dzisiejsze dzieci i młodzież, wręcz wyczuwam w Tobie "ciało pedagogiczne" Very Happy
My tylko zderzyliśmy się z faktami, które bądź co bądź ukształtowały nasz światopogląd.
Powiedz mi, kto teraz zagląda do książek, czytelnictwo spada na psy a to właśnie młodzi powinni dawać sobie nawzajem przykład.
My już mamy ten etap za sobą ale przyznam, że chętniej sięgam po knigę bo tym samym kultywuję wpajane wartości, które umierają śmiercią naturalną.
Kiedyś nawet matury były bardziej "maturalne", teraz bardziej przypominają testy
W podstawówce było się 8 lat, nie było gimnazjów oraz religii w szkołach..
Wiem, że świat się zmienia w szybkim pędzie, dlatego wprowadziłem temat dla nieco starszych Userów.

Kontynuuję:

-półki zapełnione octem ;D
-tzw "bykowe"
-po pięciu latach pracy, przydział na mieszkanie
-mieszkanie dla każdego opuszczającego dom dziecka wychowanka
-samochód dla niepełnosprawnego po cenie fabrycznej z dogodnym kredytem 3%
-wycieczki szkolne do płockiego ZOO i Ciechocinka, chyba był tam każdy Very Happy
-takie duże młynki do kawy w każdym Samie
-smak wędlin, niezapomniany, uhmmm
-paczki na święta z zakładów pracy i pierwsze pomarańcze Smile
-dwa programy telewizji
-bajki: Krecik, Bolek i Lolek, Miś Uszatek, Delfin Um, Rumcajs, Pszczółka Maja, Smurfy
-Kino Nocne
-szokująca "Oto Ameryka"

Tak, brodnickie PKP, czyste i zadbane z hotelem naprzeciwko, dogodne połączenia do każdego miasta w Polsce Very Happy

cdn Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 16:03:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chińskie pióra, papier toaletowy noszony w takim wieńcu Laughing Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 17:05:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, o srajtaśmę były wręcz walki wręcz RazzVery Happy
Mleko i śmietana w butelkach, zamkniętych "pazłotkiem" i te siatki plątane z oczkami, elastyczne w których zmieścił by się słoń Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pirania




Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 453
Skąd: się wziął???

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 18:48:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chleb z cukrem mokrym Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 19:21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tym co napisał Qncept moje odczucia były praktycznie takie same.Nic nie odda atmosfery tamtych lat.Wymieniać można by było wiele..etcetcetc...warzywniaki drewniaki na ceglanej,wyspiańskiego,garmażeria,ludowa,mazurska,brodniczanka,zamkowa,pijalnie piwa ta buda na podgórnej,michałek,marcinek,polmo,wszelakie sklepy z kasetami,pojezierze..etcetcetc....Jak ktoś napisał w powyższych postach o słynnych automatach to pamiętam doskonale były takie-ogórek przy michałku i słynny gun smoke mam go na mame:),buda za samem była krótko,automaty w hali osiru,pózniej z ogórka przeniesli na nową kolonię,na końcu automaty w blaszanej budzie teraz chyba novamed parking tam buduje z tego co czytałem w necie.Nagrywanie audycji radiowych z harcerskiej rozgłośni,słuchanie na prowizorycznym mini radiu ach jakie fajne zespoly tam puszczali:cocteau twins,dead can dance,clan of xymox audycje Kordowicza supper.A co do gier na automatach to mam wszystkie,w które grałem w tamtych latach na mame 32.Wypadałoby stworzyć jakąś maszynę czasu lub czytnik wszystkich wspomnień z tamtych lat,fajnie byłoby to zgrać i odtworzyć sobie po latach:)SmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 19:35:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do emc81 ja też widzę pseudo grono pedagogiczne.Nie będe bronił młodzieży bo to zupełnie inne pokolenie oparte na bezwzględnym materializmie prowadzącym do nikąd....Są jednostki ale jest ich bardzo mało .Tak jesteśmy wyjątkowi to nie jest do pojęcia dla większości.Gdy rozwinęliśmy się już ponad poziom duchowy większości śmiertelników.Dla większości możemy być uznawani za szmanów lub poganów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Wto, 28 Maj 2013 20:19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam wycie słynnych syren z polmo i zakładów mięsnych,słuchałem wtedy z bracholem aye rl nagrywaliśmy z płyty na kaseciaka gruzlika i nagrała nam się syrena z mięsnych.Były słynne komunistyczne bigosy podawane w Tamie Brodzkiej u Kosy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Strona 2 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.019948 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski