STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Zespół Gilberta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zołza69




Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 11

PostWysłany: Sro, 22 Maj 2013 06:56:00    Temat postu: Zespół Gilberta Odpowiedz z cytatem

Czy w mieście Brodnica w jakimkolwiek ośrodku zdrowia jest lekarz, który ZNA się na chorobie, która nazywa się Zespół Gilberta?
Pytam o lekarza kompetentnego, takiego który nie bagatelizuje sprawy, który nie uważa pacjenta za histeryka i hipochondryka, ponieważ ta choroba wcale nie jest łatwą chorobą i na dodatek ma się ją do końca życia.
To choroba genetyczna, dotyczy wątroby - mało znana na świecie, a co dopiero w tym kraju...
Dlatego bardzo mi zależy, aby wypowiedzieli się Brodniccy Gilbertowcy...
Komu można zaufać, do jakiego lekarza się udać?
Kto nie bagatelizuje sprawy? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kid




Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 121
Skąd: Acapulco

PostWysłany: Czw, 23 Maj 2013 19:04:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W naszym mieście raczej nie znajdziesz fachowca w tej dziedzinie, podobno nawet w Polsce mało jest lekarzy w tej profesji, a możesz napisać jakie masz objawy poza podwyższoną bilirubiną ? może być na priv
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Czw, 23 Maj 2013 21:54:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kid, ma niestety rację.
W Polsce nie ma placówek zajmujących się tym schorzeniem Sad
Można co jedynie zrobić badania genetyczne, to wszystko.
Co ważne, należy unikać spontanicznego wysiłku fizycznego, stresu oraz alkoholu.
Należy porządnie się wysypiać i w miarę regularnie spożywać posiłki.
Żeby obniżyć poziom bilirubiny, pomagają: wyciąg z pestek grapefruita, dziurawca, karczocha (np lek o nazwie Cynarex) i pollen.
Uważać na niacynę w produktach spożywczych, witaminę B3 i jak najmniej antybiotyków Exclamation
Korzystać raz na jakiś czas z solarium.

Głowa do góry Smile

Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zołza69




Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 11

PostWysłany: Pią, 24 Maj 2013 08:50:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kid napisał:
możesz napisać jakie masz objawy poza podwyższoną bilirubiną ?


Tu akurat chodzi o moją córkę, ale prawdopodobnie i ja mam Gilberta. Objawów jest sporo; mało kto w Polsce wie, że chorując na Gilberta ma się objawy, których lekarze nie łączą z Gilbertem z tego powodu, że nic lub niewiele wiedzą o G. Napiszę o wspólnych objawach córki i moich. Zdaje sobie sprawę, ze większość tych objawów można przypisać do innych chorób, ale te akurat powstają w czasie kiedy skóra i oczy są mocno zażółcone. Normalna temperatura naszych ciał to 35,6*C.
Poza tym : sucha, swędząca skóra, wysypki praktycznie bez powodu ( nie mające związku z naszymi alergiami), częste nawracające zapalenie ścięgien i stawów od mniej więcej 10-go roku życia - to dotyczy córki. Migreny, stany lękowo-depresyjne, ogóle osłabienie praktycznie bez powodu, sińce pod oczami, "żaba" w brzuchu ( zwłaszcza podczas brania leków), częste bóle brzucha, niskie ciśnienie, trzęsące się ręce i nerwowość gdy spada poziom cukru we krwi ( gdy zaczyna się głód), córka jest bardzo szczupła i nie może przytyć. to takie najważniejsze. Dziś wiemy na pewno, ze problemy stawowo-ścięgnowo-kostne są spowodowane przez G, bo powiedział nam o tym jeden z lekarzy, dotychczas lekarze uważali po prostu, że córka wymyśla bo nie chce ćwiczyć na wf-ie. Bilirubina jest zwykle na poziomie1,5 , tylko 3 lata temu gdy trafiła na zakaźny do Torunia miała ponad 5 i wtedy odkryto u niej G. potwierdzonego badaniami genetycznymi i resztą badań. Very Happy
O objawach i chorobie dowiadujemy się ze stron angielskich, bo córka dobrze go zna, ja nie poradziłabym sobie z tym. Stamtąd dowiedziałyśmy się od innych ludzi jakie mają objawy i że są one identyczne z naszymi...

Edit: Jeszcze kołatania serca, zimne stopy i ręce - dopisuje córka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gilbertowiec




Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 1

PostWysłany: Nie, 22 Gru 2013 16:30:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresował mnie Twój post ... bo objawy częściowo są zbieżne z moimi ... a też od 8 lat mam zdiagnozowany zespół Gilberta, który teoretycznie powinien być bezobjawowy. Może i tak jest, ale nie we wszystkich przypadkach ... ja mam podobne objawy dotyczące temperatury ciała z tym, że u mnie waha się ona koło 37 stopni oraz dominuje osłabienie, stany depresyjne, sińce pod oczami i tzw. żaby w brzuchu ... oraz zimne stopy.

Z tego co zauważyłem ... remisje choroby są okresowe, czasami można przez rok nic nie mieć ... a czasami przed 2 miesiące jest Gilbert ...

Ja akurat zauważyłem, że najważniejsza jest odpowiednia dieta ... żeby wyjść z tego w miarę szybko po remisji, duża ilość płynów i unikanie alkoholu, kofeiny, papierosów, stresu, tłustych posiłków, głodzenia się oraz przyjmowania niektórych leków które podnoszą poziom bilirubiny ... np. paracetamolu, który jest zabójczy dla kogoś z zespołem gilberta Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zołza69




Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 11

PostWysłany: Pon, 23 Gru 2013 18:42:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nasi lekarze ciągle robią wielkie oczy jak usłyszą, że nie można paracetamolu i w ogóle na temat Gilberta mało wiedzą, a jeśli juz to mówią, że to nic takiego nie jest i nic on nie robi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.015496 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski