STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Picie wody z kranu
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czesio




Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 12

PostWysłany: Nie, 14 Kwi 2013 19:16:41    Temat postu: Picie wody z kranu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czy picie wody z kranu w naszym mieście jest bezpieczne?
Podobno woda z kranu ma więcej minerałów niż woda z butelki, ale nie wiem jak to jest z czystością wody w Brodnickich kranach ;O Czy można się bezpiecznie napić ?
Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Nie, 14 Kwi 2013 19:24:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inaczej smakuje woda z kranu w centrum, a inaczej na blokach



stare dobre żeliwne rury Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Czesio




Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 12

PostWysłany: Nie, 14 Kwi 2013 19:33:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tzn która jest lepsza z centrum czy z np z os. wyspiańskiego ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Nie, 14 Kwi 2013 19:34:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z centrum, nie czuć chemicznych domieszek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Czesio




Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 12

PostWysłany: Nie, 14 Kwi 2013 19:35:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli w centrum jest lepsza ,ale czy to oznacza że można ją pić prosto z rury czy trzeba przefiltrować ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Nie, 14 Kwi 2013 19:43:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prosto z rury bez filtrowania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Czesio




Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 12

PostWysłany: Nie, 14 Kwi 2013 19:45:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co słyszałem to ta z centrum idzie ze studni głębinowej która jest gdzieś pod centrum czy to prawda ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Nie, 14 Kwi 2013 19:45:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

całkiem możliwe, dlatego jest taka smaczna, ale nie mam informacji o studni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Nie, 14 Kwi 2013 20:55:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami woda po nalaniu do szklanki przypomina bardziej mleko niż wodę...(na blokach)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RyB




Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 485

PostWysłany: Nie, 14 Kwi 2013 20:58:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PAstuch napisał:
Czasami woda po nalaniu do szklanki przypomina bardziej mleko niż wodę...(na blokach)

Bo walą w nią chlor workowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Nie, 14 Kwi 2013 22:02:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla porównania w Bydgoszczy

chciałem się napić, łyk, śmierdziała chemią, jakbym pił wodę z basenu!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miarara




Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 228

PostWysłany: Nie, 14 Kwi 2013 22:21:45    Temat postu: Re: Picie wody z kranu Odpowiedz z cytatem

Czesio napisał:
Witam.
Czy picie wody z kranu w naszym mieście jest bezpieczne?
Podobno woda z kranu ma więcej minerałów niż woda z butelki, ale nie wiem jak to jest z czystością wody w Brodnickich kranach ;O Czy można się bezpiecznie napić ?
Pzdr.

Każdy lekarz Ci powie ,że nie warto pić wody z kranu .Mało tego w większości wód mineralnych i past do zębów masz szkodliwy fluor.Poczytaj w jaki sposób substancje typu fluor,aspartam,glutaminian sodu zostały dopuszczone do sprzedaży.Tylko czekać aż wszyscy skończymy na oddziałach onkologicznych,hhmmmmm w sumie to nie ,bo już w kolejkach się umiera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Wto, 16 Kwi 2013 06:27:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu byłem świadkiem jak firma świadcząca usługi dla telekompromitacji uszkodziła rurociąg na I Grunwaldzie.
Jako, że pracowałem wówczas przy kablach wlazłem do dołu obsypując niechcący nasyp. Część piasku wpadła do przerwanej rury więc włożyłem tam rękę by go wyciągnąć. Na ściankach było po ~3 cm SZLAMU więc pytam facia z wodociągów czy to rura kanalizacyjna a on "nie - wodociągowa, nią wodę do domów dostarczamy" Shocked Dodam też że rura była zbudowana na bazie azbestu Confused

Smacznego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karamba




Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 87

PostWysłany: Wto, 16 Kwi 2013 12:13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woda nawet jeśli jest bakteriologicznie czysta to i tak ma w składzie różne związki wapnia, żelaza itp. To sobie tam płynie w tej rurze, osiada na niej i tworzy taki efekt "ble" i to jest normalne. Co do rur azbestowych, to większość starych rurociągów w miastach jest zrobionych wlasnie z azbestu i był to jeden z najlepszych materiałów do budowy sieci wodociągowych przed kilkudziesięciu laty. Pijąc wodę z takiej rury azbestu nie wdychamy więc nie ma się co martwic o jej szkodliwosc. Dopóki nie wystąpi awaria taka rura świetnie spelnia swoją funkcję... martwilabym sie raczej o to co płynie w sieci, czy w wodzie nie ma bakterii coli czy innego syfu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
man




Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 590

PostWysłany: Wto, 16 Kwi 2013 12:42:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podepnę się pod temat. Od jakiegoś czasu przeważnie rano puszczając wodę z kranu do szklanki zauważam że ta woda w szklance jest dosłownie biała jak mleko.Mija sporo czasu może z 10 sekund i woda zaczynając od dna szklanki coraz wyżej robi się powoli przezroczysta.Mieszkam tu kilka lat ale nigdy czegoś takiego wcześniej nie widziałem a lubię sobie nieraz popić wodę z kranu.Dzwoniąc do Wodociągów odbierający telefon Pan powiedział że to normalne i że to są pęcherzyki powietrza i że w razie obaw można dać wodę do badania i że jest taka możliwość że w tym czasie podpina się do wody nowy budynek i może dostało się powietrze do rur. Uważam jednak że to nie jest normalny objaw i tak nie powinno być..Poza tym woda zrobiła się twarda, objawy widać zaraz na skórze rąk, która robi się sucha i trzeba używać kremów lub innych środków do kąpieli.Nie wspomnę już o czajnikach gdzie coraz częściej trzeba je odkamieniać Tak jak pisałem wcześniej kiedyś takich problemów nie było
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.017498 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski