STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Co się dzieje w Watykanie ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Doris




Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 217

PostWysłany: Wto, 19 Lut 2013 13:02:33    Temat postu: Co się dzieje w Watykanie ? Odpowiedz z cytatem

Papież rezygnuje bo się zmęczył i zestarzał. Co o tym mają myśleć katolicy ?.
Co by się stało gdyby tak Chrystus zrezygnował z Krzyża i powiedział "rezygnuje ,niech kto inny oddaje zycie za ludzi" ?.

Jednak jak wiemy w Ogrójcu Chrystus miał chwile trwogi i prosił Ojca aby jak to mozliwe oddalił od niego ten "kilech" ,ale w pełni poddał się woli swego Ojca ,mimo ze mógł " zrezygnować".

Jak to się ma do zaufania Bogu i wytrwaniu w powołaniu do końca?. Czy to nie jest takie odarcie wielkości powołania następcy św Piotra ?. A gdzie zaufanie w bożą misje i trwanie na czele Kościoła, aż Bóg sam odwoła?.Czyżby Benedyk myślał ,ze Bóg nie wie ,że jest on stary i znużony posługą ,kto wie może BXVI wbrew "woli bożej" "zszedł z Krzyza" ?.

Teraz za przykładem BXVI każdy powie w pracy,w rodzinie,gdziekolwiek " rezygnuje i odchodze "bo przykład dał B XVI. A gdy tak kolejny Papież też zrezygnuje i tak dalej i zrobi się spore grono eks papieży ,kogo wierni będą mieli uwazać za "ważnego 'Papieża?.

W takiej sytuacji pojawiają się teorie spiskowe o możliwym szantażu itp,lub że nagle zrezygnował gdyż przedłożono mu dowód świętości naszego JP II, a on jak wielu podkreśłało był głęboko niechętny beatyfikacji i kanonizacji naszego JP II.
Finałem tej "rezygnacji" moze być wybór czarnoskórego Petera Turksona i łączą się z tym różne apokaliptyczne wizje.

W każdym razie finał tego będzie dla nas Polaków pozytywny gdzyż kolejny Papież napewno ogłosi naszego JP II świętym ,a Niemcy będa mieli papieża " który zrezygnował".

Twierdzenia ,ze to odejście dla 'dobra Koscioła" wydają mi się obłudne ,chyba ktoś nie zastanowił się jakie będą tego skutki .

Macie o tym jakieś zdanie ?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Wto, 19 Lut 2013 13:16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doris napisał:
[...]nagle zrezygnował gdyż przedłożono mu dowód świętości naszego JP II, a on jak wielu podkreśłało był głęboko niechętny beatyfikacji i kanonizacji naszego JP II. [...]
podaj źródło tych doniesień, z tego co można wyczytać w necie było wręcz przeciwnie Exclamation

Cytat:
13 maja 2005 r. Benedykt XVI ogłosił w rzymskiej katedrze św. Jana na Lateranie dyspensę od wymogu prawa kanonicznego: nie trzeba będzie czekać 5 lat, by rozpocząć proces beatyfikacyjny Jana Pawła II.
źródło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
brodniczanin49




Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 8

PostWysłany: Wto, 19 Lut 2013 19:09:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zionek84 na pewno wszystko wie co sie dzieje w watykanie, medrzec zabierał głos na temat proboszcz z ul. nowej nie podajac ani jednej dobrej rzeczy jaka zrobił poza budowa kosciola za duze pieniadze i oczeniajac mnie wraz z adminem tego forum porownujac do jakiegos arnolda, moze schwarzenegera?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kryzju




Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 651
Skąd: Brodnica / Gdańsk

PostWysłany: Wto, 19 Lut 2013 19:41:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brodniczanin49 napisał:
oczeniajac mnie wraz z adminem tego forum porownujac do jakiegos arnolda, moze schwarzenegera?

W którym miejscu Cię oczerniłem i niby w jaki sposób? Sugerując się słowami zionka84, ujawniłem tylko informację, że Ty i arnold pisaliście z tego samego IP (IP z resztą nie ujawniłem, bo było by to niezgodne z prawem). Nie dodałem od siebie ani słowa komentarza, pozostawiając wydanie opinii na ten temat użytkownikom forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
brodniczanin49




Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 8

PostWysłany: Wto, 19 Lut 2013 20:58:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zycze sobie takich porownan i oczernien z jakims arnoldem, to jak to trzeba rozumiec ze siedzialem z nim na jednym komputerze?? kryzju czy ty doktorat piszesz z wykazywania kto pisze na 2 ręce, obie lewe czy obie prawe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zionek84




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 432

PostWysłany: Wto, 19 Lut 2013 21:01:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryzju spoko ten gosc to oszolom. Szuka tylko zaczepki i guza na forum No coz co do papieza ciezko cos blizej powiedziec tak naprawde niewiemy co sie dzieje za murami watykanu a tam rowniez sa frakcje, uklady i ukladziki i spore interesy.Mozna sie tylko domyslac ze w abdykacji pomogli papiezowi kardynalowie i biskupi wloscy. No coz kk przechodzi teraz powazny kryzys. Co do stanu zdrowia impowodu ze niby dla tego abdykowal, no coz cos musili podac. Mnie niepokoi i zastanawia tylko jednomw mediach podawane sa wysokosci emerytur kardynalskich i biskupich. Po abdykacji pqpiez ma miec 2500 euro i niech tam sobie ma ale to polowa tego co maja emerytowani kardynalowie. No coz takie apanaze sa bynajmniej dla mnie niezrozumniale i wypaczaja obraz naszej wiary i kk. A temat bardzo trafny i warty merytorycznej dyskusji i oby niebyl kolejnym tematem w ktorym kilku oszolomow niemajacych nic wspolnego z kk lub bardzo niewiele bedzie sie wyzywac na ludziach wierzacych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
k*siadz




Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 9

PostWysłany: Wto, 19 Lut 2013 21:16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ty tu znowu, myślałem że już odpuściłeś sobie, nie czepiaj się ludzi, bo zaraz admin wykaze twoj ip i dowiemy sie z kim piszesz na jednym laptopie i pod kogo podszywasz sie, adminie prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mat




Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 142

PostWysłany: Wto, 19 Lut 2013 21:57:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o matko jacy ludzie są uparci jak małe dzieci którym trzeba tłumaczyć tysiąc razy to samo... Poczytajcie sobie w necie o IP to się dowiecie coś chyba więcej bo jakoś mi się wydaje że nie do końca wiecie co mówicie...


A co do Watykanu i tego co się dzieje... Papież też jest człowiekiem tak jak i ksiądz może ustąpić tak i papież może to samo zrobić... Nie nam osądzać co tam się dzieje ale możemy być pewni że KK przechodzi kryzys a KK przydałby się w tych czasach ktoś otwarty na rozmowę i dyskusję no i oczywiście młodszy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arnold




Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 14

PostWysłany: Sob, 23 Lut 2013 20:41:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz przyszedł kryzys na celibat, już się mówi głośno o jego zniesieniu. Więc teraz na legalu proboszcz z nowej może bedzie mógł mieszkać ze swoimi dziećmi i kobietą Smile Wtedy poznamy jego rodzinę wreszcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zionek84




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 432

PostWysłany: Sob, 23 Lut 2013 21:54:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jeden nik i niemusze sie pod nikogo podszywac jak ty a admin potwierdzi nie ma sprawy a za wyzwiska i grozby na priwie odpowiesz tak jak pisalem. Co do celibatu powinien byc zniesiony w koncu tacy ludzie typu arnolda czy tam ksiedza nie mieli by racji bytu na tym forum przynajmniej w tym temacie i podobnych. Co do kk to fakt wymaga reform i wiekszej samodyscypliny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mat




Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 142

PostWysłany: Sob, 23 Lut 2013 22:16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arnold napisał:
A teraz przyszedł kryzys na celibat, już się mówi głośno o jego zniesieniu. Więc teraz na legalu proboszcz z nowej może bedzie mógł mieszkać ze swoimi dziećmi i kobietą Smile Wtedy poznamy jego rodzinę wreszcie.



Arnold bo tu pod tym nickiem piszesz... Widziałeś na własne oczy??? że gadasz takie rzeczy?? Bo ja mówię jak zobaczę na własne oczy strasznie nie lubię takich plotek to po pierwsze a no i zobacz jaki jest temat tego forum, w którym napisałes... A mi jest to obojętne czy będę katolikiem czy muzułmaninem czy ateistą czy kimś innym bo to zależy ode mnie... A co do celibatu to o ile pamiętam mówi się o nim już od kupy lat i nic z tego się nie zmieniło i może się nie zmienić tak szybko pewne instytucje np. taka jak kościół muszą dojrzeć do takich decyzji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RyB




Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 485

PostWysłany: Sob, 23 Lut 2013 22:22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dojrzeć. Pomyśl o dziedziczeniu, w życiu kler się nie zgodzi na zniesienie celibatu - nawet jak papamobile będzie jeździł pan od poganiania antylop. Amen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zionek84




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 432

PostWysłany: Nie, 24 Lut 2013 12:25:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej dziedziczenie nie ma tu wiele wspolnego bo kosciol ewangielicki nie matkiego problemu. Koscioly i tzw dobra'koscielne to nie wlasnosc danego plebana jak w sredniowieczu tylko kurkii badz episkopatu. I nie jednej osoby a calej instutycji

Ostatnio zmieniony przez zionek84 dnia Nie, 24 Lut 2013 18:34:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
advocate




Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 313

PostWysłany: Nie, 24 Lut 2013 16:08:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kryzju napisał:
(IP z resztą nie ujawniłem, bo było by to niezgodne z prawem)


Którym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.025943 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski