STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
AUTYZM DZIECIĘCY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Wto, 15 Mar 2016 22:38:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qncept napisał:
Tak ciężkie, tym bardziej, że nie widać emocji.
Musicie się zebrać i chociaż częściowo nauczyć je "czytać umysł", oczywiście z fachową pomocą.
Jedno jest w tym wszystkim pozytywne, każdy człowiek z autyzmem ma ukryty jakiś fenomen, talent.
Róbcie wszystko, żeby to uwidocznić i w nim oswoić, żeby było szczęśliwe.

Powodzenia TUTko.


Dzięki!

Najgorzzej jest z żarciem nasz je tylko jogurty,niektóre dzieciaki piją tylko wodę lub jedzą suche bułki suchary...Dokładnie jest jak piszesz musisz dobrze odczytywac umysł takiego dzieciaka.

Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Wto, 15 Mar 2016 22:52:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tego nie wiedziałem, że są problemy z jedzeniem, ciekawe.

Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Sro, 16 Mar 2016 07:10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odmian autyzmu jest bardzo wiele. Mam znajomą co ma dziecko autystyczne - ma zespół aspergera (pochodna autyzmu). Zobaczylibyście tego chłopca to nie powiedziedzielibyście że coś mu wogóle jest. Znajoma zapukała do każdych drzwi jakich mogła aż wkońcu dziecko wylądowało w szpitalu psychiatrycznym. Dziecko niczym się nie odróżniało od innych. Jedyne co to miało niekontrolowane wybuchy, agresji, chuśtawki emocjonalne, nie rozumiało przenośni (skóra zdjęta z ojca - to ja jestem bez skóry?), było sztywne umysłowo (dla tego dziecka plus to plus a nie dodać, mówiło sie dziecku że jest godz 8.05 a on patrzył na zegar i mówił jest 8.06), wymuszało (dziecko chciało wyjść ze szkoły to odwalało cyrk i blokował się w środku - po opuszczeniu klasy dziecko zachowywało się normalnie), mówiło by nauczyć je spać, jak sobie wmówiło że nie wysiądzie z samochodu to nie wysiadało bo uważało że poza autem spotka je katastrofa. Każdy mówił że to efekt złego wychowania aż prawie sprawą zajął się sąd rodzinny. Dziecko trafiło do szpitala psychiatrycznego i po 3 tyg pobytu orzeczono że to nie efekt złego wychowania a choroby. W naszym kraju ciężko cokolwiek zdziałać jak ma się takie choroby. W zaleceniu szpitalnym jest by dziecko było pod kontrolą poradni psychiatrycznej (1 wizyta na 4 tyg) a pani w okienku mówi że najbliższy termin jest za ... 9 miesięcy. Na wizytę pierwszą u psychiatry czekała ona wogóle 7 miesięcy, na terapię psychologiczną dziecko ma chodzić a poradnia wyznacza 3 spotkania w roku bo nie ma miejsc. Z każdej świetlicy (nawet terapeutycznej) dziecko zostało wyrzucone bo stwarzało zagrożenie (dodam że tylko w szale dziecko było nieobliczalne). To jak traktuje się takie dzieci to jest skandal który powinien trafić do TV
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Sro, 16 Mar 2016 15:20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najstraszniejsze jest to, że rodzice nie mają znikąd pomocy.
Muszą sobie radzić sami z przeciwnościami losu, najbardziej cierpi dziecko.
W radio, przed chwilą słyszałem o tych barierach nie do przeskoczenia.
Brakuje fachowych placówek.
Społeczeństwo, czego nie rozumie, tego się boi...

Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DaMaKo




Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 4

PostWysłany: Sob, 19 Mar 2016 21:16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Do JK , u mnie jest bardzo podobnie. na pierwszy rzut oka wygląda na okaz zdrowia, ale zdradza go zachowanie i parę innych rzeczy z którymi sobie nie radzi , problem z mową. Szkoła mi sugeruje raczej zespól Aspergera . Tylko kompletnie niewiem gdzie się udać do jakich "specjalistów".Narazie ogarniam neurologa, neurologopedę, psychologa, psychiatrę , no i teraz tę diagnozę sensomotoryczną. Jednak Ci "specjalisci" twierdzą ze do autyzmu czy tego ASPERGERA ma za mało objawów. W tym roku kończy przedszkole i od wrzesnia obowiązkowo musi iść do I kl. a ja wiem ze sobie nie da rady bo ma ogromne braki . Zupełnie nie mam pojęcia co dalej ....
Diagnozę SI robię na Mszanie, pierwsze spotkanie za nami, następne po niedzieli.
Proszę o kontakt na PW osoby zainteresowane.
Pozdrawiam !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TUT Faust/Hamburger Lady




Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Sromowo 6/9

PostWysłany: Nie, 20 Mar 2016 09:52:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DaMaKo napisał:
Witam !
Do JK , u mnie jest bardzo podobnie. na pierwszy rzut oka wygląda na okaz zdrowia, ale zdradza go zachowanie i parę innych rzeczy z którymi sobie nie radzi , problem z mową. Szkoła mi sugeruje raczej zespól Aspergera . Tylko kompletnie niewiem gdzie się udać do jakich "specjalistów".Narazie ogarniam neurologa, neurologopedę, psychologa, psychiatrę , no i teraz tę diagnozę sensomotoryczną. Jednak Ci "specjalisci" twierdzą ze do autyzmu czy tego ASPERGERA ma za mało objawów. W tym roku kończy przedszkole i od wrzesnia obowiązkowo musi iść do I kl. a ja wiem ze sobie nie da rady bo ma ogromne braki . Zupełnie nie mam pojęcia co dalej ....
Diagnozę SI robię na Mszanie, pierwsze spotkanie za nami, następne po niedzieli.
Proszę o kontakt na PW osoby zainteresowane.
Pozdrawiam !!!


Dokłądnie.I w tym przypadku czas będzie wpływł na Waszą niekorzyść przez ten czas będziecie stać w miejscu bo jeden specjlista powie tak a drugi tak.Jeśli jest tylko problem z mową to jescze nie wyrok..jeśli dochodzi inny szereg dziwacznych zachowań u |Waszego dziecka to macie problem.Radzę szukać lepszego specjalisty i to niekoniecznie w Brodnicy.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Nie, 20 Mar 2016 17:32:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4 lata trwało wszystko zanim go zdiagnozowano. Nikt dziecku nie przepisze leków bez obserwacji. Obserwacja lekarska jest niemożliwa bo dziecko zachowuje się normalnie a wizyta u psychologa czy jakiegokolwiek lekarza raz na kwartał lub raz na pół roku niczego nie wnosi bo to dla dziecka sytuacja nowa i zachowuje się wtedy normalnie - jest zaciekawione. Tu tak było tak że dziecko otworzyło się dopiero po 2 tyg w nowym środowisku (niestety w szpitalu psychoatrycznym) - wszędzie gdzie szedł na wizytę to zachowywał się normalnie. Dziecko poszło do pierwszej klasy i matka dziecka była wręcz zmuszona przez szkołę do przebywania pod klasą na wszelki wypadek bo pedagog szkolny twierdził że nie może zawsze zajmować się tym przypadkiem bo jest wiele innych dzieci którym tez pomaga i nie może rzucać wszystkiego dla jednego dziecka. Na wyraźną prośbę matki dziecko ma zorganizowany indywidualny tok nauczania na terenie szkoły bo matka nie mogła przebywać pod klasą bo to żałosne a dziecko miało bodziec do odwalania cyrków bo wiedział ze jak coś to matka dziecka zabierze od razu. Szkoła nie widzi problemów i twierdzi że nic nie mogła zrobić bo było dziecko przez szkołę diagnozowane - 1,5 roku!!!! Teraz szkoła tłumaczy się że wiedziała że to asperger- g***o prawda bo to matka sama doszła do tego i co więcej zasugerowała to lekarzom a oni potwierdzili w szpitalu psychiatrycznym podejrzenia. Opieszałość szkoły była tak duża że szkoła mając dokumenty od końca czerwca by dziecko od września zaczęło ponownie naukę w trybie indywidualnym nie zrobiła kompletnie nic. Za temat zabrano się po 3 dniach trwania roku szkolnego i dziecko zaczęło naukę od 3 tyg września bo szybciej nie mogło iść do klasy bo stwarzało zagrozenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stowarzyszenie Nadzieja




Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 1

PostWysłany: Pon, 21 Mar 2016 17:26:10    Temat postu: Koncert charytatywny Odpowiedz z cytatem

Brodnickie stowarzyszenie Nadzieja zaprasza 3 lipca na koncert charytatywny . Serdecznie zapraszamy tez rodziców dzieci niepełnosprawnych do naszego grona . Zapraszamy rownież ludzi chcących pomagać mimo ze nie maja chorych dzieci . Jesteśmy bardzo energiczna grupa ludzi i dlatego stworzyliśmy stowarzyszenie aby pomagać głownie dzieciom które walczą o lepsze jutro choć mamy tez w gronie podopiecznych walczących o jutro, o życie . 3 lipca będzie wielki koncert dużo zespołów i wiele atrakcji . Zbieramy na rehabilitacje dla 3 dzieci dwoje dzieci z autyzmem i jedno z cukrzyca typu 2 . Kontakt 606461195 .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DaMaKo




Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 4

PostWysłany: Sob, 26 Mar 2016 06:56:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
No właśnie JK piszesz że diagnoza trwała 4 lata , u nas trwa już 2 lata i wiem tyle co na początku , lekarze mówią że są zaburzenia ale jest za mało objawów żeby postawić konkretną diagnozę. Więc dalej szukam kolejnych specjalistów żeby się dowiedzieć więcej. Jeśli chodzi o szkołę to jest totalna porażka, to samo jest z poradnią psychologiczną-pedagogiczną, żadnej od nich pomocy czy wsparcia , tylko wymagania i wymówki. Pretensje że lekarze nie piszą nic konkretnego na zaświadczeniach że za mało zebraliśmy dokumentacji lekarskiej że oni nie mają z czego postawić diagnozy. Na opiniach czy orzeczeniu o nauczaniu indywidualnym pisali przez dwa lata że kształtuje się w normie upośledzenia intelektualnego w stopniu lekkim. Teraz twierdzą że jego poziom intelektualny jest w porządku, choć niewiele się zmieniło. Mowa poszła do przodu trochę, a reszta pozostała praktycznie bez zmian. Więc kompletnie nie rozumiem o co chodzi. W zwykłej szkole sobie nie poradzi, miał dwa lata przygotowania przedszkolnego indywidualnego, z czego pierwszy na terenie domu rodzinnego, a drugi w szkole. Teraz ma iść normalnie w zwykłym trybie do I klasy, nie miał praktycznie kontaktu ze swoim oddziałem sporadycznie tylko na uroczystościach szkolnych.
Pozdrawiam !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
makadula




Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 3

PostWysłany: Pią, 08 Kwi 2016 20:58:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czytam o diagnozowaniu aspergera i wiem jakie są w Brodnicy z tym trudności. W poradni psychologiczno-pedagogicznej nie ma na co liczyć. Dla nich wszystkie tego typu dzieci są upośledzone w stopniu lekkim i sprawa załatwiona. Ja po kilku latach wizyt u rozmaitych specjalistów niedawno zdiagnozowałam syna toruńskiej siedzibie towarzystwa autyzmu. Co prawda nie jest to darmowa przyjemność (320 zł), ale są tam fachowcy, którzy doskonale znają to zagadnienie. Niestety z ich opinią, trzeba jeszcze raz udać się do naszej poradni psych.-ped, ale z takim papierem trudno byłoby im dyskutować. Poza tym dzieci z aspergerem uznaje się za osoby niepełnosprawne, w związku z czym można dostać (niewielki) zasiłek, który zawsze przyda się np. na terapię. Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DaMaKo




Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 4

PostWysłany: Nie, 10 Kwi 2016 08:09:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !!!
Tak właśnie robię, mamy diagnozę integracji sensorycznej, teraz czekam na wizytę w poradni leczenia autyzmu i aspergera , znalazłam neurologa, psychologa, psychiatre, którzy specjalizują się w autyzmie i aspergerze , ale to wszystko jest w Warszawie albo na południu Polski no i oczywiście prywatnie. Synek ma o orzeczenie niepełnosprawności i mamy ten zasiłek. Znalazłam też ośrodek w Warszawie w którym diagnozują objawy które ma mój syn, chodzi także o zaprzestanie sygnalizowania potrzeb fizjologicznych, nikt nie potrafi mi powiedziec dlaczego tak jest że dziecko , które opanowało te umiejetnośc w trzecim roku życia , ja traci po pół roku i musi wrócic do pampersów. Teraz jest już duzo lepiej niz 2-3 lata temu ale w dalszym ciągu w pełni nie kontroluje tych potrzeb. Podobno przy autyzmie czy aspergerze tak się dzieje w niektórych przypadkach, gdy przyczyną jest szczepienie dziecka. Sama juz niewiem , ale słyszałam o takich przypadkach od paru osób.
Pozdrawiam !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
makadula




Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 3

PostWysłany: Nie, 10 Kwi 2016 16:38:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Co do potrzeb fizjologicznych to nie mam wiedzy na ten temat, jednak wydaje mi się , że w przypadku aspergera wszystko jest możliwe. Z poradnią w Toruniu jest o tyle dobrze, że wszyscy potrzebni specjaliści są na miejscu, więc nie trzeba jeździć do każdego po kolei. Ocena dziecka jest kompleksowa. Poza tym Toruń jest jednak bliżej niż Warszawa. Nie do końca wiem ile dziecko ma lat, ale myślę, że jeśli jest w wieku szkolnym, lub za chwilę będzie, to taka diagnoza też jest bardzo przydatna, bo w takim przypadku szkoła ma obowiązek zapewnić dziecku nauczyciela asystenta, co jest moim zdaniem niezwykle ważne. Rodzice dzieci uczęszczających do szkoły z pewnością się ze mną zgodzą, bo szkoła to temat ciężki. Zaburzenia integracji sensorycznej, z tego co się orientuję, są tylko częścią objawów, więc wydaj mi się, że taka diagnoza nie jest całościowa. Co do szczepionek - czytałam trochę na ten temat i sądzę, że jest to bardzo prawdopodobne, że przyczyniają się do powstawania takich problemów. Jednym słowem im szybsza diagnoza, tym lepiej. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
makadula




Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 3

PostWysłany: Nie, 10 Kwi 2016 16:52:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszce raz ja. Wróciłam do poprzedniego postu i widzę, że dziecko ma iść do szkoły. No to całościowa diagnoza - koniecznie i jak najszybciej. Szkoła to prawdziwy horror! Dopóki nie ma szkoły jest moim zdanie jako tako. Ale w takim tłumie, hałasie i natłoku obowiązków zaczyna się prawdziwy cyrk. Dlatego bardzo ważny jest taki nauczyciel do wyłącznej dyspozycji dziecka i szkoła musi go przyznać. Może nie na wszystkie godziny, ale na większość. Proszę się spieszyć. Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ozzi




Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 1

PostWysłany: Pon, 01 Sie 2016 22:21:52    Temat postu: ZESPÓŁ ASPERGERA Odpowiedz z cytatem

WITAM.
Szukam kontaktu z rodzicami dzieci z zespołem Aspergera lub podobnymi problemami w okolicach Brodnicy. Mój syn został niedawno zdiagnozowany, wiec dopiero zaczynamy te niełatwą drogę. Chętnie skorzystam z rad doświadczonych rodziców jak i tych, którzy tak jak my dopiero stawiają pierwsze kroki. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pp




Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 1

PostWysłany: Sob, 25 Sie 2018 07:06:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Również jestem tatą 4-letniego autystycznego chłopca. Ja także proszę o kontakt wszystkie osoby,które mogłyby udzielić ze swojego doświadczenia.Chętnie nawiążę kontakt z każdym rodzicem dziecka autystycznego, może i my będziemy mogli w czymś podpowiedzieć,pomóc. Pozdrawiam,proszę o wiadomości na priv. Paweł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.025409 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski