STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
25 lat NSZZ Solidarność
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pytający
Gość






PostWysłany: Sro, 10 Sie 2005 21:52:18    Temat postu: 25 lat NSZZ Solidarność Odpowiedz z cytatem

Czy to prawda, że wystawę z okazji rocznicy ćwierćwiecza powstania Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych w Brodnicy tworzą panowie którzy wtedy najgorliwiej machali chorągiewkami z najbardziej słusznym logiem socjalistycznej młodzieży czyli ZSMP?
Powrót do góry
kij
Gość






PostWysłany: Czw, 11 Sie 2005 10:27:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubimy przywdzierać pozy kameleonów, jako naród, pojmując historie niczym cykl utarć między róznymi wizjami rzeczywistości, z których jedna raz jest podziwiana, a raz zwalczana w zalżności od kolejów losów naszego pańtwa. Wytrawni więc karierowicze potrafią umizgiwać się oportunistycznie do tych, którzy w danej chwili dziejów mają rację, są wstanie definiować powrzechnie obowiązujące kanony relacji publicznych i dysponują odpowiednią mitologią polityczną, która umożliwia im ogólnospłeczną legitymacje dla własnych wartości.
Dlatego też w ostatnuch latach obserwujemy zmianę nastawienia wielu ludzi do przeszłości, ale nie jest to umotywowane szczerym rachunkiem sumienia, lecz wywalczenia jak najwięcej dla siebie w grze o pamięć i obleczenie się w splędor, który należy się komuś innemu.
W debacie puyblicznej możnq dostrzec, jak byli młodzi wówczas działacze partyjni, dla których karirea w PZPR była drogą do uzyskania licznych przywilejów i wysokiego statusu, a dziś wytrawni politycy opowiadają jak wewnątrz partii komunistycznej dązyli do zmian, bili się o lepszą Polskę, zabiegali o sprawy robotników i w decydującej mierze przyczynili się do Okrągłego Stołu, a tak naprawdę przez całe dziesięciolecie 80-89, budowali podstawy, kadrę i kapitał, pod system kapitalizmu politycznego, jaki w latach dziewięćdziesiątych rozkwitł w Polsce.
Pełne hipokryzji relacje i wyznania byłych młodzieżowych działaczy partyjnych, których kształcono za wysokie sumy w dobie kraju ekonomicznego kraju( dobre wykształenie, wyjazdy i stypendia za granice były nagrodą za lojalność), nie powinno zmącić wagi zjawiska takiego, jakim była "Solidarność" i odwagi ludzi, którzy przesądzili o jej wyjątkowym charakterze, o bezimiennych i zdeterminowanych robotnikach, rolnikach i inteligencji.
Powrót do góry
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Sob, 13 Sie 2005 15:13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co mamy z solidarności ? BEZROBOCIE :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon, 15 Sie 2005 15:11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz napisał:
i co mamy z solidarności ? BEZROBOCIE :]



Tak to prawda. Dziki "Solidarnoci" mo|na mówi o czym[ takim jak bezrobo0cie,
Powrót do góry
pytający
Gość






PostWysłany: Nie, 21 Sie 2005 23:03:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Towarzyszu Janusz. Jeżeli tak myślisz, to gratuluję. W nagrodę, jeżeli masz przed sobą cokolwiek twardego, połącz się na chwileczkę z tym swą główką. Tylko nie zrób szkody tej części twardej. Szkoda.
Powrót do góry
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Pon, 22 Sie 2005 19:31:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh bardzo śmieszne powiedz mi co ci dała solidarnośc chyba ... aaaaaa nie bende tego pisał Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 22 Sie 2005 20:11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz, nie opowiadaj bzdur. Prawdę mówiąc ludzie w twoim wieku znają najnowszą historię (sprzed 1989 r.) jedynie z opowiadań. A odpowiadając na twoje pytanie, to krótko mówiąc (bez wzniosłych frazesów) Solidarność spowodowała to, że Polska to nie Białoruś lub coś podobnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kij
Gość






PostWysłany: Pon, 22 Sie 2005 20:12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz napisał:
heh bardzo śmieszne powiedz mi co ci dała solidarnośc chyba ... aaaaaa nie bende tego pisał Rolling Eyes



Nie chcę nikogo niczego nauczać i do niczego przekonywać, ale wydaję się "S" dała całemu społeczeńtwu przynajmiej prawo do krytykowania wszystkiego co w jego łonie zachodzi, co wcześniej do pomyłśenia nie było, wprost przeciwnie rozbudowany aparat pańtwowy dbał, ażeby tego rodzaju swobody były martwe. "S" urochomiła procesy, które doprowadziły do demaskacji zjawisk w PRL utajonych, nie nawanych, a wieć w świadomości władzy, ale takze dużej cześci społeczęńtwa nie istniejących - rzezy nie nazwane nie istnieją... W PRL istniały i nierówności i bezrobocie, tylko że władza chowała je przed oczyma ludzi snując w przestrzeni publicznej komunikacji świat ideologicznych sloganów i pojęć. Nierównośći brały sie chodźby z uprzywilowanej pozycji członków partii w społeczeńtwie oraz możłiwości jakie posiadała nomenkratura w stosunku do reszty społeczeńtwa. Osławione i hańbiące III Rzeczpospolitą zjawisko bezrobocia wcześniej występowało pod postacią nieliczącego sie z kosztami ( niewydolna gospodarka planowa, odciąta od rynków międzynarodowych, a więc nie potrafiaca adaptować się do zmian koniuktury i modernizacji ) z kosztami ( doprowadziło to w końcu do katastrofy gospodarczej ) dublowała stanowiska, rozbudowywała do monstrualnych rozmiarów system pracy, tworzyła sztuczne stanowiska pracy i utrzymywała ciągle ukryte bezrobocie na wsi. Działania te były o tyle skuteczne, że niska wydajnośc pracy i zacofanie technologiczne gospodarki przekładało sie poprostu na zwiększone zapotrzebowanie na pracę ludzką, głównie pracę prostą. Z tego też powodu system oświatowy nastawiony był na kształcenie robotników wąsko wyspecjalizowanych, zaniedbywano zaś sektor usługowy ( konsupcyjny ) - stąd ciągły brak towarów , mimo miejszych niż dziś potrzeb i sporzycia ludności. Po 1989r. ceną przyśpieszonej lekcji wolnego rynku, unowocześniania metod pracy i zarządzania przedsiębiortwami oraz produkcji ( rewolucja informatyczna i technologie energooszczędne itd. ) stało sie zjawisko bezrobocia, które jak podkreślam istaniało ( z punktu widzenia ekonomiczności pracy ), tylko, że ukrywano je, co też kosztowało dużo i w jakiejś mierze przyczyniło sie do krachu gospodarczego w końcu lat osiemdziesiątych i scendowania przez skompromidowaną wierchuszczkę perelowską całego zespołu problemów na nową ekipę rządzącą... Ale to juz zupełnie inna historia...
Powrót do góry
pytający
Gość






PostWysłany: Pon, 22 Sie 2005 20:55:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do Brodnicy. Bez wątpienia są tu zapewne ludzie, którzy tworzyli ruch solidarnościowy, którzy nie lękali się (idąc śladami Świdnika, Lublina, Trójmiasta) powiedzieć NIE. Gdzie oni teraz są? Dlaczego pozwalają zetesempowcą organizować wystawy!!!!
Dosłownie scyzork mi się otwiera w kieszeni kiedy widzę i słyszę jak byli aparatyczcy głoszą publicznie swój wkład wniesiony w stworzenie NSZZ Solidarność. Po prostu szok!
Powrót do góry
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Pon, 22 Sie 2005 21:21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co by było jak by nastąpił narodowy socjalizm na podstawach budowy na wzór niemieckiego ? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Pon, 22 Sie 2005 21:24:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz napisał:
a co by było jak by nastąpił narodowy socjalizm na podstawach budowy na wzór niemieckiego ? Smile


znowu zaczynasz Januszu.... Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Pon, 22 Sie 2005 21:25:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje ci sie bo rośniesz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Pon, 22 Sie 2005 21:28:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz napisał:
wydaje ci sie bo rośniesz Wink


przestałem..no chyba że to przez włosy i paznokcie Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Pon, 22 Sie 2005 21:29:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możliwe Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Pon, 22 Sie 2005 21:31:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze ze nudno dzis troche to zerknij sobie na to:
uśmiałem się troche Cool
pochodzi z innego forum Cool

Autentyczny list do jednego z czasopism poradnikowych Pilne pytanie. Proszę o pomoc. Potrzebuję wyczerpującej odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Jakiś czas temu zacząłem podejrzewać swoją żonę o zdradę. Skąd się dowiedziałem. No bo zachowywała się typowo dla takich sytuacji. Gdy odbierałem telefon w domu, po drugiej stronie odkładano słuchawkę. Miała często spotkania z koleżankami, niespodziewane wyjścia na kawę czy po książkę. Na pytanie "z kim z naszych wspólnych znajomych się spotyka", odpowiadała, że są to nowe przyjaciółki i ja ich nie znam.

Zazwyczaj czekam na taksówkę, którą ona wraca do domu, jednak żona wysiada kilkaset metrów wcześniej i resztę drogi idzie na nogach, tak że nigdy nie widzę jakim samochodem przyjeżdża i z kim. Kiedyś wziąłem jej komórkę, tylko aby zobaczyć która godzina. Wtedy ona po prostu dostała szału i zakazała dotykać jej telefonu. Przez cały ten czas nie mogłem się zdecydować, by porozmawiać z nią o tym wszystkim. Pewnie nie dowiedziałbym się prawdy, gdyby nie przypadek. Pewnej nocy żona niespodziewanie gdzieś wyszła. Ja się zainteresowałem, że coś nie tak.

Wyszedłem na zewnątrz. Postanowiłem schować się za naszym samochodem, skąd był doskonały widok na całą ulice, co pozwoliłoby mi zobaczyć, do jakiego samochodu wsiądzie. Kucnąłem przy swoim wozie i nagle z niepokojem zauważyłem, że tarcze hamulcowe przy przednich kołach mają jakieś brunatne plamy, podobne do rdzy.

Proszę mi odpowiedzieć, czy ja mogę jeździć z takimi tarczami hamulcowymi, czy trzeba je stoczyć? Jeżeli natomiast trzeba ja wymienić, to czy można zamontować tańszy zamiennik, a nie oryginalne, a jeżeli tak, to które najlepiej?



Pozdrawiam,

Zdzisław S.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020178 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski