STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
ŁUSZCZYCA
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tyskie




Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 14
Skąd: brodnica

PostWysłany: Nie, 03 Lut 2013 16:04:19    Temat postu: ŁUSZCZYCA Odpowiedz z cytatem

Witam!
Moi drodzy na pewno są wśród Nas ludzie cierpiący na ŁUSZCZYCĘ....
Może poruszymy jakiś wątek na forum (jak sobie z nią radzimy,zwalczamy,jakich dermatologów można polecić).Wierzę, że uda mi się znaleźć chociaż garstkę osób chorujących na to samo co ja. Przecież w taki łatwy sposób możemy sobie pomóc. Podzielmy się Naszymi doświadczeniami
Pozdrawiam! Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
blabla




Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 42

PostWysłany: Pon, 04 Lut 2013 09:05:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój Ojciec choruje na łuszczycę od wielu lat. Jedyna naprawdę dobra maść została wycofana z produkcji około dwa lata temu (dziękujemy Unio Europejska).
W tej chwili pomaga mu maść Dermovate, lub podobna nazwa, ale podstawą jest systematyczność. U dermatologa już dawno nie był, więc żadnego nie mogę polecić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tyskie




Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 14
Skąd: brodnica

PostWysłany: Pon, 04 Lut 2013 10:47:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maść o której piszesz to steryd. Szybko pomaga, ale z czasem skóra najzwyczajniej się do niej przyzwyczaja. Stosowana na dużą powierzchnię ciała przez długi okres czasu jest szkodliwa.
Ja stosuję Cygnolinę - maść jest robiona (na receptę). Zgadzam się z Tobą jeżeli chodzi o systematyczność i konsekwencję- nie można sobie odpuścić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
romanthorne




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 110
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 04 Lut 2013 17:02:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W rodzinie jest osoba chorująca na tą chorobę skóry.W przypadku dużych
powierzchni chorującej skóry,oczywiście tylko Cygnolina.W przypadku niedużych ognisk stosowany jest Clobederm maść.Do zaleczenia choroby wskazane są kąpiele siarkowe,w Polsce najlepiej w Busku Zdroju,a jak kogoś stać to polecane są pólnocne Węgry,uzdrowisko Zsory.
Trzeba również unikać używek a szczególnie alkoholu.Choroba jest praktycznie tylko do zaleczenia.Geneza jej jest jeszcze nieznana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tyskie




Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 14
Skąd: brodnica

PostWysłany: Pon, 04 Lut 2013 18:30:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z cygnoliną oczywiście trzeba uważać. Trzeba umiejętnie się nią smarować - może poparzyć skórę.
Można stosować również kąpiele solankowe. Polecam Sól z morza martwego. Do nabycia w drogeriach Natura.
Jeżeli chodzi o alkohol, cóż.... Z tego co się orientuję może on mieć wpływ na
łuszczycę. Chociaż czytając inne fora są osoby u których alkohol nie wpływa na pogorszenie stanu skóry. Wiele osób twierdzi, że w przypadku łuszczycy najważniejsza jest wątroba. Trzeba o nią dbać.
Cały czas czekam aż ktoś mnie zaskoczy jakimś niekonwencjonalnym sposobem na pozbycie się chociaż na jakiś czas zmian łuszczycowych (może jakieś zioła...). Jak wszyscy wiecie łuszczyca jest chorobą przewlekła i nieweleczalną. Chociaż można ją "uśpić" nawet na kilka lat - ale jak???? Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
romanthorne




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 110
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 04 Lut 2013 19:42:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecałbym to uzdrowisko na Węgrzech.O ile wiem,pomaga mu kuracja tygodniowa.Jest tam woda geotermalna z dużą zawartoscia siarki i o specyficznym składzie,jedyna w Europie.Ma praktycznie rok spokoju!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pinezka




Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 2

PostWysłany: Pon, 04 Lut 2013 19:52:53    Temat postu: łuszczyca Odpowiedz z cytatem

Łuszczyca ma to do siebie niestety, że jest chorobą przewlekłą, której nie można wyleczyć. Systematyczność i cierpliwość to jedynie skuteczna broń w zamaskowaniu choć troszkę jej skutków.
Polecam Tobie stronę www.biedronkowo.info, może ciężko będzie uwierzyć, ale poznasz tam mnóstwo ludzi borykających się właśnie z tą chorobą skóry a oni podzielą się z Tobą tysiącami swoich sposobów zaleczenia jej. Polecam serdecznie.
P.S. Cygnolina to nie jest najlepszy sposób......... Długotrwałe jej stosowanie jest niewskazane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tyskie




Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 14
Skąd: brodnica

PostWysłany: Pon, 04 Lut 2013 19:54:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za info. Będę musiał pomyśleć o wycieczce. Podaj mi proszę trochę więcej szczegółów na temat tego uzdrowiska. Koszty dojazd....( a może wybralibyśmy się tam razem) jestem otwarty na propozycje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tyskie




Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 14
Skąd: brodnica

PostWysłany: Pon, 04 Lut 2013 20:44:31    Temat postu: Re: łuszczyca Odpowiedz z cytatem

pinezka napisał:
Łuszczyca ma to do siebie niestety, że jest chorobą przewlekłą, której nie można wyleczyć. Systematyczność i cierpliwość to jedynie skuteczna broń w zamaskowaniu choć troszkę jej skutków.
Polecam Tobie stronę www.biedronkowo.info, może ciężko będzie uwierzyć, ale poznasz tam mnóstwo ludzi borykających się właśnie z tą chorobą skóry a oni podzielą się z Tobą tysiącami swoich sposobów zaleczenia jej. Polecam serdecznie.
P.S. Cygnolina to nie jest najlepszy sposób......... Długotrwałe jej stosowanie jest niewskazane.

Znam stronę o której wspomniałaś. Zacząłem wątek na brodnickim forum,aby znaleźć kogoś z kim mógłbym się spotkać,pogadać czy "pokilkać"
Cygnolina stosowana z umiarem i w sposób umiejętna NA PEWNO nie zaszkodzi. Maść siarkowa (zależy od składu), może być szkodliwa, le cygnolina.... ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
romanthorne




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 110
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 04 Lut 2013 22:02:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wspomniałem,sprawę znam jako tzw .tajemnica rodzinna,podaję namiary:
www.zsory-furdo.hu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pinezka




Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 2

PostWysłany: Wto, 05 Lut 2013 08:41:55    Temat postu: łuszczyca Odpowiedz z cytatem

Podaje Ci link do stosowania cygnoliny: http://forum.luszczyce.pl/leczenie-tradycyjne/stosowanie-cygnoliny-poradnik-t58.html
Przyznasz chyba, że nie jest to takie obojętne dla nas ? Na Biedronkowie, na forum możesz porozmawiać z osobami, które przeszły najrozmaitsze kuracje i na każdego coś innego działa, nie ma jednej skutecznej metody, tak zwanego złotego środka. Dlatego warto czytać, dyskutować i dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Szczerze mówiąc myślałam już o tym, by nagłośnić "nasz" temat w Brodnicy, zorganizować jakieś spotkanie, dyskusję, możliwość grupy wsparcia,. ale widzę, że to nadal jakiś temat tabu i ludzie niechętnie się tym dzielą. Wstyd? Strach? Nie mam pojęcia. Łuszczyca to nie trąd, nie zarazisz się. Takie hasło już się kiedyś przewijało przecież w TV. Społeczeństwo nadal bardzo małą ma świadomość tej choroby.
Służę pomocą i wiedzą na ten temat, gdyż borykam się z łuszczycą już tak długo, że właściwie mam wrażenie, jakby była ze mną od zawsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tyskie




Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 14
Skąd: brodnica

PostWysłany: Wto, 05 Lut 2013 09:57:27    Temat postu: Re: łuszczyca Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Cieszę się, że chociaż znalazła się jedna osoba na forum, którą bezpośrednio dotyczy łuszczyca.
Nie wiem jak u Ciebie przebiega choroba. Masz łuskę, swędzi Cię?
U mnie wygląda to tak, że na bardzo dużej powierzchni ciała mam czerwone plamki, które w niektórych miejscach zlewają się w ogromny placek! Łuska u mnie nie występuje, nic mnie nie swędzi. Gdyby tylko nie było jej widać....
Pierwszy raz delikatnie wysypało mnie 9 lat temu. Nie pamiętam nawet kiedy i jak na kilkanaście miesięcy mi zniknęła. Później od czasu do czasu pojawiały się pojedyncze kropki (nie pamiętam czym ją zaleczyłem). Od kilku lat nie mogę jej do końca "zamaskować".
Zacząłem od tabletek EQUORAL + jakaś maść sterydowa. Nie było dobrych efektów. Następnie lekarz przepisał mi ponownie tabletki tym razem NEOTIGASON - jednak po tym co przeczytałem na ulotce i w internecie nawet nie zacząłem ich stosować. Skutki uboczne mogą być dramatyczne. Następnie była maśćsiarkowa, maść konopna - nic. Po raz drugi po dłuższej przerwie zacząłem stosować cygnolinę 0,1, 0,25, 0,5. Efekty są zobaczymy na jak długo. Kupiłem sobie jeszcze zioła nie pamiętam nazwy, działały głównie na wątrobę - na łuszczycę na pewno nie.
A Ty znasz jakieś domowe sposoby na łuszczycę. Może jest w Brodnicy jakiś lekarz który stosuje niekonwencjonalne sposoby leczenie chorób skóry??
Kupuję sobie jeszcze z Natury Sole z Morza Martwego.
Czekam na wiadomość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
silence




Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 39
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 05 Lut 2013 10:37:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że łuszczycę można leczyć szpitalnie, miałam przyjemność oglądać zmiany łuszczycowe właśnie tam i uczestniczyć w zajęciach gdzie pacjenci byli kwalifikowani do leczenia tzn. biologicznego. Podejrzewam, że to zależy też o rozległości zmian. Może warto zawalczyć o takie leczenie, bo maść wiadomo, że może nie wystarczyć.

Jeżeli są suche łuski, to trzeba skórę z niej delikatnie szczoteczką jakąś miękką oczyścić. A skórę można posmarować olejem roślinnym, np. ze słodkich migdałów. Można kupić w internetowych sklepach z takimi surowcami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gerard




Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 4

PostWysłany: Sro, 06 Lut 2013 12:23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NA ŁUSZCZYCĘ CHORUJĘ OD PIĘCIU LAT.LECZĘ SIĘ AMBULATORYJNIE W GRUDZIĄDZU.BYŁEM RAZ SZPITALU I POLECAM KLINIKĘ DERMATOLOGII W BYDGOSZCZY.MIŁA OBSŁUGA,SUPER LEKARZE,LECZENIE SKUTECZNE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tyskie




Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 14
Skąd: brodnica

PostWysłany: Sro, 06 Lut 2013 14:18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Masz zaleczoną łuszczycę, bez żadnych zmian? czy musisz stosować jeszcze jakieś środki, tabletki czy maści? Możesz podać mi ewentualnie nazwy tych specyfików?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.018269 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski