STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Odpady chemiczne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukas_




Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 92
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 10 Sty 2013 11:04:45    Temat postu: Odpady chemiczne Odpowiedz z cytatem

Co robicie z odpadami typu zużyte puszki po farbach, stare farby i smary, pojemniki po szkodliwych dla środowiska preparatach, zużyte świetlówki?
Uzbierało mi się tego trochę po remoncie i zastanawiam się gdzie to najlepiej odstawić. Nasze miejskie składowisko chyba nie przyjmuje odpadów niebezpiecznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Natalka_7777




Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 36
Skąd: CBR

PostWysłany: Czw, 10 Sty 2013 11:13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zużyte opakowania po farbach, lakierach, rozpuszczalnikach możemy oddać w sklepie w którym zostały zakupione. Sprzedawca ma obowiązek je przyjąć (najlepiej zachować paragon) może też pobrać kaucję za te opakowania na podstawie ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych. Obowiązkiem mieszkańca wynikającym z ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych jest konieczność zwrócenia sprzedawcy opakowań po substancjach niebezpiecznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Czw, 10 Sty 2013 12:46:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zużyte świetlówki w sklepie w energetyce przyjmują
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sztrasburg




Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 683

PostWysłany: Czw, 10 Sty 2013 13:07:41    Temat postu: Re: Odpady chemiczne Odpowiedz z cytatem

lukas_ napisał:
Co robicie z odpadami typu zużyte puszki po farbach, stare farby i smary, pojemniki po szkodliwych dla środowiska preparatach, zużyte świetlówki?


zawsze możesz wywieźć do lasu Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lukas_




Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 92
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 10 Sty 2013 15:39:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje. Sztrasburg z Twojej rady jednak nie skorzystam Smile Za bardzo cenię sobie nasze Pojezierze gdzie spędzam wolny czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 10 Sty 2013 16:52:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda, że więcej ludzi nie ma takiego podejścia i wyrzucają śmieci gdzie popadnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
muhafcukrze




Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 124

PostWysłany: Pią, 11 Sty 2013 13:06:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zużyty olej i smary oddałem na miejskim składowisku,koleś był zdziwiony ale przyjął (czyżbym był jego pierwszym klientem;)) Rozwala mnie to że wszędzie trąbi się o ekologii,a nie ma jasnych wytycznych:co?gdzie?jak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lukas_




Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 92
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 11 Sty 2013 22:23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super bo zastanawiałem się co z tymi starymi smarami zrobić. Generalnie Brodnica pretenduje do miasta dbającego o ekologię i słusznie jednak w praktyce bywa różnie. Na plus idzie segregacja odpadów oraz sezonowe wywózki gabarytów. W niektórych punktach można wyrzucać stare baterie. Samo miasto też jest czyste ale myślę że przydała by się kampania informacyjna w tym kierunku co robić z odpadami niebezpiecznymi. Powszechnie używane żarówki energooszczędne zawierają rtęć lub inne substancje które nie powinny znaleźć się z innymi odpadami. Mimo wszystko i tak często lądują w zwykłym koszu przez nieuwagę (oznaczenia) lub przez brak wiedzy co z tym zrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emucha




Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 514

PostWysłany: Sob, 12 Sty 2013 21:42:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muhafcukrze napisał:
zużyty olej i smary oddałem na miejskim składowisku,koleś był zdziwiony ale przyjął (czyżbym był jego pierwszym klientem;)) Rozwala mnie to że wszędzie trąbi się o ekologii,a nie ma jasnych wytycznych:co?gdzie?jak?


smary, olej - u..... to ciekawe: na składowisku makulature też przyjmują i plastki: baterie w wielu sklepach do specjalnie przeznaczonych pojemników, świetlówki tez gdzieś widziałem, ale powiem szczerze, też kilka mam i się zastanawiam gdzie je oddać....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bańka




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 172

PostWysłany: Wto, 28 Sty 2014 14:13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są specjalne firmy, do których zgłaszasz się z takimi odpadami, ale nie podam Ci teraz żadnej konkretnej, bo ich nie kojarzę. Wiem, że przedsiębiorstwa wśród wielu obowiązków środowiskowych, jakie są na nie nałożone, ewidencjonowania odpadów itp., są też zobowiązane do odpowiedniego pozbywania się tego typu odpadów, dzwoniąc po odpowiednią firmę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edek.kredensowski




Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 5

PostWysłany: Pon, 03 Mar 2014 12:00:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na takie rzeczy też jest worek odbierający odpady od firmy i oni chyba będą wiedzieli co z tym zrobić.

Nie wywoź do lasu szkoda lasu i nas. Żeby się truć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dafit




Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 55

PostWysłany: Pon, 03 Mar 2014 16:34:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co zrobić bańkami po oleju silnikowym, po petrygo itp....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
losos1357




Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 1

PostWysłany: Pon, 14 Kwi 2014 13:36:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi wydaje si, że najlepiej zawieść takie rzeczy do jakiegoś większego warsztatu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
InterSoraya94




Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 9

PostWysłany: Wto, 15 Kwi 2014 10:04:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wrzucam to pojemnik na odpady mieszane puszki po farbach , baterie wrzucam do pojemników w sklepach przeznaczonych o zbiorki zużytych baterii,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.098602 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski