STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Akwarystyka
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Sport, turystyka, wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiovip




Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 21

PostWysłany: Sob, 01 Gru 2012 23:23:38    Temat postu: Akwarystyka Odpowiedz z cytatem

Witam szukam osób zajmujących się akwarystyka słodkowodną jak i słonowodną. Myślę nad założeniem właśnie akwarium morskiego. Akwarium słodkowodnym zajmuję się od kilkunastu lat ale teraz może czas na zmianę i piszę właśnie tu bo może ktoś pomoże radą Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misiovip




Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 21

PostWysłany: Wto, 04 Gru 2012 08:18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma nikogo aż ciężko mi uwierzyć no szkoda jak tak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sztrasburg




Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 683

PostWysłany: Wto, 04 Gru 2012 09:35:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misiovip napisał:
Nie ma nikogo aż ciężko mi uwierzyć no szkoda jak tak


Wszyscy którzy zajmują się akwarystyką, wiedzy i porad szukają na specjalistycznych forach Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misiovip




Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 21

PostWysłany: Wto, 04 Gru 2012 10:04:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem o tym, sam też tak robię ale nie ma to jak wymiana poglądów z osobami z bliskiego regionu zawsze istnieje możliwość podejrzenia zbiornika, wymiany roślin czy ryb.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arekwbr




Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 6
Skąd: brodnica

PostWysłany: Nie, 06 Sty 2013 18:48:56    Temat postu: Re: Akwarystyka Odpowiedz z cytatem

misiovip napisał:
Witam szukam osób zajmujących się akwarystyka słodkowodną jak i słonowodną. Myślę nad założeniem właśnie akwarium morskiego. Akwarium słodkowodnym zajmuję się od kilkunastu lat ale teraz może czas na zmianę i piszę właśnie tu bo może ktoś pomoże radą Smile

także zajmuje sie akwarystyką słodkowodną .. chętnie pomogę jeżeli będe umiał..arekwbr@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
misiovip




Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 21

PostWysłany: Wto, 08 Sty 2013 13:28:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam mały problem z roślinami, mianowicie niby rosną ale są słabe, liście podwijają się po czasie gniją. Nawożenie z CO2 (bimbrownia)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Wto, 08 Sty 2013 13:51:35    Temat postu: Re: Akwarystyka Odpowiedz z cytatem

misiovip napisał:
Witam szukam osób zajmujących się akwarystyka słodkowodną jak i słonowodną. Myślę nad założeniem właśnie akwarium morskiego. Akwarium słodkowodnym zajmuję się od kilkunastu lat ale teraz może czas na zmianę i piszę właśnie tu bo może ktoś pomoże radą :)


Witaj.
Porozmawiaj z kolesiem, co ma sklep zoologiczny na ul. 700 Lecia. Bawi się też w morską akwarystykę. Sklep na pewno się rozwinie (na razie aż nadto widać, że są to początki), jednakże jest to jedyny sprzedawca/pasjonat, który udzieli tobie wszelkich niezbędnych informacji. reszta w porównaniu do niego pod tym względem na prawdę nie ma startu. Facet ma wiedzę połączona z praktyką i chętnie się nią dzieli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misiovip




Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 21

PostWysłany: Sro, 09 Sty 2013 10:32:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No słyszałem że coś jest na 700 lecia bo w sumie nie ma co się oszukiwać to jak na razie w Brodnickich zoologicznych to nic ciekawego nie ma, możne dziś tam za latam i ocenie co się tam dzieje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misiovip




Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 21

PostWysłany: Pią, 11 Sty 2013 12:06:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i byłem w tym nowym sklepie i powiem że mam mieszane uczucia. Dopytałem się co do moich roślin ale usłyszałem że niby wszystko dobrze.
Co do sklepu widać ma potencjał nie jest tak że standardowo wchodzisz i tylko mieczyki i gupiki asortyment jest ciekawy ale zraziły mnie dwie sprawy a mianowicie ceny niekiedy nawet o 80% większe niż w pozostałych sklepach w Brodnicy no i brudne akwaria tak jak by nikt nie czyścił ich od kilku miesięcy.
To jest moje zdanie nie każę nikomu się z nim zgadzać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arekwbr




Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 6
Skąd: brodnica

PostWysłany: Nie, 13 Sty 2013 17:24:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misiovip napisał:
Mam mały problem z roślinami, mianowicie niby rosną ale są słabe, liście podwijają się po czasie gniją. Nawożenie z CO2 (bimbrownia)

oDNOŚNIE roślin to temat rzeka... do prawidłowego rozwoju potrzebują światła dla mnie co najmiej 0,5w na litr wody ,, przepływ wody ..mikro i kakro elementy i wiele wiele więcej ,,, niedobór lub nadmiar jakiegos składnika zaburza florę.. sam mam problem przy moim 300l holendrze ,, chyba zainwestuje w testy wody ,,, musisz spawdzic czy jakiegos składnika nie masz za dużo za mało ,, moim zdaniem w akwarium roślinnym głównym powodem marnienia roślin są odchody ryb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arekwbr




Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 6
Skąd: brodnica

PostWysłany: Pon, 28 Sty 2013 22:03:54    Temat postu: Re: Akwarystyka Odpowiedz z cytatem

misiovip napisał:
Witam szukam osób zajmujących się akwarystyka słodkowodną jak i słonowodną. Myślę nad założeniem właśnie akwarium morskiego. Akwarium słodkowodnym zajmuję się od kilkunastu lat ale teraz może czas na zmianę i piszę właśnie tu bo może ktoś pomoże radą Smile

panowie a co powiecie na spotkanie np. przy kawie miłośników akwarystyki ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pan-Brodnica




Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 76

PostWysłany: Wto, 29 Sty 2013 06:52:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misiovip napisał:
Mam mały problem z roślinami, mianowicie niby rosną ale są słabe, liście podwijają się po czasie gniją. Nawożenie z CO2 (bimbrownia)


Do kiedy miałem akwarium to ci mogę pomóc. Też miałem taki problem ale sam doszedłem do rozwiązania niego. Nie nawoziłem CO2 używałem nawozów w płynie makro/flora i pro makro firmy Aqua Art Planta Gainer. Na podłoże miałem dane Tetra Plant Tetra Complete i na początek używałem PlantaMin rośliny ładnie i bujnie biły się w górę. A i światło miałem flora i color ale to było jeszcze moim zdaniem za mało.

Jeżeli masz akwarium 112L musisz mieć 4 neony 2 duże i 2 małe pomocnicze daję to szybsze i lepszy efekt rozwijania roślinek. Jeżeli ci pomogłem to się ciesze jeżeli masz jakieś pytania do mnie pisz odpowiem ci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szkło




Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 246

PostWysłany: Pią, 19 Kwi 2013 14:14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misiovip napisał:
No i byłem w tym nowym sklepie(...)ale zraziły mnie dwie sprawy a mianowicie ceny niekiedy nawet o 80% większe niż w pozostałych sklepach w Brodnicy no i brudne akwaria tak jak by nikt nie czyścił ich od kilku miesięcy.


Rzeczywiście brud i smród w tym sklepie nieziemski. Niestety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Sob, 20 Kwi 2013 13:33:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkło napisał:
misiovip napisał:
No i byłem w tym nowym sklepie(...)ale zraziły mnie dwie sprawy a mianowicie ceny niekiedy nawet o 80% większe niż w pozostałych sklepach w Brodnicy no i brudne akwaria tak jak by nikt nie czyścił ich od kilku miesięcy.


Rzeczywiście brud i smród w tym sklepie nieziemski. Niestety.



no to zapuść glonojada albo innego odmulacza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szkło




Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 246

PostWysłany: Sob, 20 Kwi 2013 13:51:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja mam gościowi robić porządek w sklepie? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Sport, turystyka, wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.023429 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski