STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Straż Miejska
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yanusz




Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 155
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 27 Lip 2005 11:36:23    Temat postu: Straż Miejska Odpowiedz z cytatem

Do czego służy ten Organ?
Od wczoraj przy remontowanym budynku (ostatni poniemiecki) naprzeciw POLMO stoi sobie biały bus WW z dwoma osobnikami w środku. Prawdopodobnie pilnują czegoś w wykopie ( niewypały?) który został wygrzebany przez budowlańcow remontujących ten budynek.
Dlatego pytam - czemu w ten sposób marnuje się moje podatki ? SM powinna zajmować się sprawami dotyczącymi miasta. Jeżeli ta firma znalazła jakąś ciekawostkę na terenie przez siebie użytkowanym to powinna sama teren zabezpieczyć do czasu przybycia np saperów. Czy mojego podwórka nie mogliby popilnować na koszt wszystkich brodniczan?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 27 Lip 2005 14:03:47    Temat postu: Re: Straż Miejska Odpowiedz z cytatem

Yanusz napisał:
ten Organ?


Odpowiedź tkwi w pytaniu. Wink A może to statyści do jakiegos filmu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Sro, 27 Lip 2005 14:57:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo firma budowlana doszła do porozumienia finansowego ze SM i płaca kase dla UM i każdy jest zadowolony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andzia




Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 764
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Sro, 27 Lip 2005 16:04:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz napisał:
albo firma budowlana doszła do porozumienia finansowego ze SM i płaca kase dla UM i każdy jest zadowolony



Lepiej zapoznaj się z kompetencjami tego organu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Sro, 27 Lip 2005 17:32:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to może qzyn sm jest bratem właściciela firmy remontowo budowlanej ? jeśłi tak to Fżystko jasne Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kid




Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 121
Skąd: Acapulco

PostWysłany: Sro, 27 Lip 2005 17:38:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może to Fox Mulder i Dana Scully tam siedzą i coś węszą Shocked dziś sie tam przyczaje może jakiś autograf dostane albo Scully mnie skuje w kajdanki będzie cool Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Sro, 27 Lip 2005 17:42:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmmmmmmm jak by się ubrała w obcisłe czarne skórzane ciuszki to chętnie też bym dał się skuć ale na jakiejś polanie albo najlepiej w łóżq jeszcze lepsza opcja jakas fajna bielizna i wtedy w kajdani i koniecznie na łożu ! Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Czw, 28 Lip 2005 06:27:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taaa, a Fox Mulder będzie Cie wtedy smagał pejczem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yanusz




Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 155
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 28 Lip 2005 09:02:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że dyskusja poszła zupełnie w innym kierunku.
Dzisiaj obserwatorzy z SM już są nieobecni na swoim posterunku, zakończyli swoją misję. Nie sądzę że jest to efekt mojej tu interwencji lecz pewnie usunięto to cenne wykopalisko bo taśmy odgradzające też zniknęły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Czw, 28 Lip 2005 14:42:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze dzięki tej interwencji pospieszyli się Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Czw, 28 Lip 2005 17:27:42    Temat postu: Re: Straż Miejska Odpowiedz z cytatem

Yanusz napisał:
Do czego służy ten Organ?
Od wczoraj przy remontowanym budynku (ostatni poniemiecki) naprzeciw POLMO stoi sobie biały bus WW z dwoma osobnikami w środku. Prawdopodobnie pilnują czegoś w wykopie ( niewypały?) który został wygrzebany przez budowlańcow remontujących ten budynek.
Dlatego pytam - czemu w ten sposób marnuje się moje podatki ? SM powinna zajmować się sprawami dotyczącymi miasta. Jeżeli ta firma znalazła jakąś ciekawostkę na terenie przez siebie użytkowanym to powinna sama teren zabezpieczyć do czasu przybycia np saperów. Czy mojego podwórka nie mogliby popilnować na koszt wszystkich brodniczan?

Brodnickie Towarzystwa Budownictwa Społecznego - spółka miejska - przerabia ten poniemiecki budynek na mieszkania komunalne. inwestycja miejska, wykonawca miejski, więc kto miałby tego pilnować jeśli nie Straż Miejska? poza tym tak to bywa, że służby porządkowe pilnują, żeby kogoś nie podkusiło zabrać wybuchowe znalezisko np. do domu. na wsi zajmują się tym strażacy ochotniczych straży pożarnych, bo z reguły mają czas. w miastach zajmuje się tym policja albo straż miejska.
ludzie, czepiacie się na wyrost! stoją i pilnują - źle, jeżdżą - jeszcze gorzej. po prostu wieczni malkontenci. yanuszu, następnym proponuję bardziej zgłębić temat zanim zaczniesz krytykę. o tej inwestycji pisali w... gazetach... Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yanusz




Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 155
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 29 Lip 2005 06:02:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Satana
To że o czymś piszą w gazetach to nie znaczy że jest to prawidłowe oraz czy ja muszę się akurat z tym zgadzać.Pozatym nie jestem w stanie śledzić wszystkich gazet i wydarzeń na bieżaco.
Jezeli uważasz że temat który mnie zbulwersował i chciałem poznać opinię innych brodniczan jest niestosowny (czepianie się) to w takim razie po co to forum.
Pozatym daruj sobie Twój mentorsko-pouczjący ton , jezeli masz coś do powiedzenia na dany temat to pisz a uwagi zostaw sobie bo bardzo Ci się przydadzą.
Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Pią, 29 Lip 2005 07:48:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yanusz napisał:
Jezeli uważasz że temat który mnie zbulwersował i chciałem poznać opinię innych brodniczan jest niestosowny (czepianie się) to w takim razie po co to forum.

Jest wiele wątków na tym forum, które momentami są przejawem zwykłego pieniactwa (lub niewiedzy). Cieszę się zatem, że (mam nadzieję) rozwiałem Twoje wątpliwości co do zasadności pilnowania przez strażników miejskich niebezpiecznego znaleziska.

Yanusz napisał:
Poza tym daruj sobie Twój mentorsko-pouczjący ton , jezeli masz coś do powiedzenia na dany temat to pisz a uwagi zostaw sobie bo bardzo Ci się przydadzą.

właśnie miałem coś do powiedzenia i to zrobiłem, robię i będę robił. o wielu rzeczach można przeczytać w gazetach, także w wydaniach elektronicznych. zatrważa kiedy z kimś rozmawiam i okazuje się, że nie wie np. o tym, że Park Wolności to od miesiąca Park im. Jana Pawła II, albo kiedy włączą sygnalizację. a naprawdę wystarczy wziąć tylko gazetę do ręki...

moim zdaniem problem ze strażnikami miejskimi jest inny. mianowicie jest ich za mało. nie wykorzystuje się też do końca ich uprawnień.
od jakiegoś roku strażnicy mogą być wyposażani w broń palną. mają uprawnienia podobne do policyjnych. niestety, w brodnicy rozpędzono towarzystwo i pozostali tylko dwaj strażnicy.
a kto jest ich komendantem zapytacie? pan z wydziału zarządzania kryzysowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yanusz




Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 155
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 29 Lip 2005 08:52:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli chodzi o SM to mamy zdania rozbieżne. Zbędny organ, który dubluje pracę policji, te pieniądze powinny iść w tą stronę.
A wykorzystanie SM pokazał temat w tym wątku. Prawie przez dwie doby zablokowane były środki w postaci dwóch strażników i samochodu czyli określone koszty. Przed tym na sygnale był radiowóz gdzie 1 (słownie jeden) policjant w ciągu ok.20 min operacyjnie rozeznał sprawę.
I co dalej?
Jak było wiemy, a jak mogło być ( oczywiście wg mnie)
Kierownik budowy zabezpiecza teren do czasu przyjazdu saperów. W czasie godzin pracy budowlańców ( budowlańcy pracowali, nie były roboty wstrzymane, a ekipa SM stała w samochodzie) stawia jednego pracownika ,który ma baczenie na zagrożony teren. Po godz.pracy tenże kier. budowy zostawia kogoś ze swojej ekipy lub najmuje ochronę( typu np Purzeczko) chociaż na porządnej budowie powinien być cieć.
Koszty mojej wersji są niższe i Firma budująca rozliczlicza się z inwestorem za pilnowanie .
W tym czasie SM np pilnuje porządku na ulicach.Będę złośliwy i np pilnuje żeby piesi nie przechodzili w miejscach niedozwolonych i rypali mandaty w miejscach gdzie miasto lekką ręką ustawiło "gustowne"płotki za sporą kasę. Wg Twojej ulubionej G. Pom. jnwestycja drogowa kosztowała 4,5 mln a miało kosztować 3,9 mln.Wzrost to koszt tych płotków i nowych chodników.
I to by było na tyle.
I nie jest to czepianie się tylko patrzenie na ręce samorządowi jak wydaje moje pieniądze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Pią, 29 Lip 2005 11:45:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yanusz napisał:
pilnuje żeby piesi nie przechodzili w miejscach niedozwolonych i rypali mandaty w miejscach gdzie miasto lekką ręką ustawiło "gustowne"płotki za sporą kasę.

tu się akurat z tobą zgadzam.
Yanusz napisał:
Koszty mojej wersji są niższe i Firma budująca rozliczlicza się z inwestorem za pilnowanie.

wychodzi na to samo, bo to miejska inwestycja. chyba bez różnicy czy urząd (z moich i twoich pieniędzy) zapłaci strażnikom czy firmie wykonującej inwestycję (w tym przypadku BTBS czyli spółce komunalnej).
Yanusz napisał:
Wg Twojej ulubionej G. Pom. jnwestycja drogowa kosztowała 4,5 mln a miało kosztować 3,9 mln.Wzrost to koszt tych płotków i nowych chodników.
I to by było na tyle.
I nie jest to czepianie się tylko patrzenie na ręce samorządowi jak wydaje moje pieniądze.

też tego nie rozumiem, skoro była podpisana umowa. z prostego rachunku wynika przecież, że płotki i chodniki podrożyłu inwestycję o - bagatela - 0,6 mln złotych. Powstaje pytanie czy w obliczu cholernie drogiej hali sportowej i - jakby nie było - potrzeby budowy obwodnicy warto wydawać pieniądze na barierki, które momentami stoją w idiotycznych miejscach. 0,6 mln to na przykład kilka metrów obwodnicy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020088 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski