STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Optyk-nie polecam
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
halab55




Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 2

PostWysłany: Sob, 22 Wrz 2012 22:16:24    Temat postu: Optyk-nie polecam Odpowiedz z cytatem

Odwiedzając Brodnicę po kilku latach wybrałam sie na spacer,przechodząc obok optyka P.Rogowscy przy ul.Kamionka15,weszłam zorjętować się z możliwością zrobienia okularów.Jestem od kilkunastu lat klijentką,robiłam tam wcześniej okulary,jak też moja rodzina.Panie tam pracujące szybko mną się zainteresowały,miałam tylko poddać się badaniu przez lekarza okulistę,takie badanie opiewało 1 zl.Po badaniu został oceniony stan wzroku od ostatniej wizyty.Wszystko wyglądało ok.wybralam oprawki,ustalony zostal termin odbioru okularów,zgłosiłam,że odbierze mój syn,ponieważ na drugi dzień wyjeżdżałam do pracy w Gdańsku.IIIIIIIIIII co usłyszałam ,proszę wpłacić zaliczkę!do tego nie byłam przygotowana,jak wcześniej wspomnialam byłam na spacerze,bez pieniędzy.Pani tak uprzejma,zamieniła się w zimny "automat"nie rozumiała i tylko chciała pieniędzy.Nie było moim zamiarem coś wyłudzić bo moje dane mieli w komputerze jako klijentki,po drugie mogli wystawić fakturę!!!!!!!!!!!!! po trzecie mnie z SALONU -nie wypuszczono!Zostałam więziona,pozbawiona wolności ponat 30 minut do chwili zapłacenia ,jak póżniej żądano za wizytę okulisty!-100 złotych.,a nie 1 zł jako klijenka robiąca okulary.wykonałam telefon do rodziny ,że uwięzili mnie.przyjechał syn,,który jest brodnickim policjantem i uiścił żądaną kwotę i mnie uwolnił.PARANOJA-UWAŻAJCIE! wcześnie nie informują o zaliczce!!!!!!!!!!!!!Tego zdarzenia nie zostawię,sprawę kieruję do Sądu za bezpodstawne pozbawienie wolności.To zdarzenie miało miejsce 18 września 2012 r.o godz.17.15 w Brodnicy ul.Kamionka 15.Są świadkowie zajścia!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
black




Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 204

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 00:09:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi sie wydawalo ze jest tam napisane ze badanie wzroku za 1zł przy zakupie okularow i btw. ja na miejscu mlodego personelu bym postapil pewnie tak samo (towar zawsze mozna zwrocic do dostawcy np oprawki ale przycietych soczewek juz nie;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maciek958




Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 12

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 08:07:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zauważyłaś to badanie było za 1 zł przy zakupie okularów. Za okulary niestety trzeba zapłacić, więc zaliczka była zapewne za okulary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 08:19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badanie jest za 1 zł kiedy decydujemy się na zakup na miejscu. Jeśli rezygnujemy płacimy za wizytę 100 zł. Taka jest oferta handlowa w tym lokalu chyba od samego początku istnienia.
A zaliczka? - klientowi szybko się nie odwidzą okulary za parę stów bo straci kasę, sprzedawca ma większą pewność że klient się nie wypnie gdy będzie czekał na zamówione patrzałki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 08:19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. ... black, czytaj uważnie co napisała halab55... moim zdaniem personel zrobił z igły widły. Byłem w podobnej sytuacji ale w salonie optycznym na rynku. Też nie miałem przy sobie na zaliczkę ale tam personel był na wyższym poziomie i nie robił żadnego problemu, skoczyłem po kasę do domu ... jakie to proste, prawda? Poza tym, ja bym nie dzwonił do rodziny tylko od razu na policję. W obecnych czasach przy tak dużej konkurencji szanująca się firma tak nie powinna postępować. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siostra sisters




Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 356

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 08:26:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozumien 1zł jak się kupi okulary - więc pani wybrała oprawki - to dlaczego policzyli 100zł za badanie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 08:32:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki....o jakim wypinaniu Ty piszesz? Podczas pierwszej wizyty w salonie każdy wybiera sobie sam ... oprawki i szkła i od razu wie ile to wszystko razem kosztuje ... tak było w moim przypadku. I dla mnie było obojętne czy musiałem wpłacić zaliczkę ... ja chciałem okulary i już .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 08:35:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak sam tam kupowałem okulary to badanie miałem za tą złotówkę tylko nie pamiętam jak było z zaliczką ale panie powiedziały że te badanie będzie kosztowało złotówkę jeszcze przez 3 miesiące, tzn. jeśli w ciągu 3 miesięcy od badania kupie oprawki to koszt badania wyniesie 1zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 08:58:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba było wpłacić zaliczkę , a następnego dnia ,,w nagrodę za fachową obsługę '' wycofać się z niej .
Zaliczka nie zobowiązuje do niczego . Cool
Co innego gdyby był to ,,zadatek''. to zmienia postać rzeczy .
proponuje skontaktować się z Marcinem Pawlakiem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
black




Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 204

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 13:02:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoba napisał:
Witam. ... black, czytaj uważnie co napisała halab55... moim zdaniem personel zrobił z igły widły. Byłem w podobnej sytuacji ale w salonie optycznym na rynku. Też nie miałem przy sobie na zaliczkę ale tam personel był na wyższym poziomie i nie robił żadnego problemu, skoczyłem po kasę do domu ... jakie to proste, prawda? Poza tym, ja bym nie dzwonił do rodziny tylko od razu na policję. W obecnych czasach przy tak dużej konkurencji szanująca się firma tak nie powinna postępować. Pozdrawiam
mi sie wydaje ze pani halab55 troszeczke zbyt dramatycznie opisala cala sytuacje, mowie to jako byly sprzedwaca z doswiadczeniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan




Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 182

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 15:48:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na rynku jest lepsza firma, ale są jeszcze lepsze - tańsze.
Żeby zobaczyć swiat, trzeba wyjechać z Brodnicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 17:44:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoba napisał:
QbaBrodnicki....o jakim wypinaniu Ty piszesz? Podczas pierwszej wizyty w salonie każdy wybiera sobie sam ... oprawki i szkła i od razu wie ile to wszystko razem kosztuje ... tak było w moim przypadku. I dla mnie było obojętne czy musiałem wpłacić zaliczkę ... ja chciałem okulary i już .

Załóżmy że chciałeś okulary, zamówiłeś u okulisty, ten wydał zlecenie wykonania szkieł, ustala termin odbioru bez wnoszenia zaliczki. Okulista przyjechał z - powiedzmy - Skandynawii, i tak tam się robi. Ale czekając na okularki zaszedłeś do konkurencji i oni zaproponowali te same patrzałki za niższą cenę. Oczywiście jako uczciwy biały kruk odmawiasz i czekasz cierpliwie aż ten droższy wykona co żeś zamówił żeby nie zostawić go na lodzie z okularami i szkłami, które pasują do Twojej wady wzroku i oprawek, które wybrałeś.
Poezja handlu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czesia




Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 113

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 18:46:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani halab55 z całym szacunkiem, ale szkoda mi Pani trochę.
Dramatyzuje Pani a nic sie nie stało.
i to kierowanie sprawy do Sądu, nic dziwnego, ze na sprawy czeka się pół roku jak Sąd zajmuje się takimi pierdołami.
A wchodząc do optyka po okulary ze spaceru, trochę malo odpowiedzialne.
Przecież wiadomo, że okulary nie kosztują 5 zł. i są robione specjalnie dla nas.
A co kiedy Pani po prostu zrezygnuje, optyk zostaje z parą nie potrzebnych okularów za kilkaset złotych.
Trochę zrozumienia.
Oby jak najmniej takich niezrównoważonych klientów. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 20:49:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwię się, że syn zapłacił.... Nie wolno pozbawiać nikogo wolności.... to jest przestępstwo. Co z niego za glina? Ja załatwiłbym to inaczej.
1. Demolka - bo niby bym się bronił, a ...
2. ....policja bo nie uwięziono,
3. i tak spotkałbym się z "oprawcami" na zewnątrz.... ich strata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Nie, 23 Wrz 2012 20:57:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki....Ty chyba piszesz o sobie bo ja w taki sposób nigdy nie kupiłbym okularów. Ja robiłem to tak.....po prostu odwiedziłem kilka salonów , popytałem co i jak i za ile i wybrałem ten który mi najbardziej odpowiadał (o zaliczkach nie wszyscy mówili)..... a teraz do czesi...Ciebie to w ogóle nie rozumię albo Ty nie rozumiesz sytuacji...jeżeli już personel tego salonu był taki radykalny to powinien odmówić przyjęcia zamówienia i nie wydawać wyników badania okulistycznego i powiedzieć że ....zapraszamy Panią jak będzie miała pieniądze ..to tyle. A tu co niektórzy za dużo filozofują . No właśnie, najprostrze rozwiązania są najtrudniejsze. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021298 sekund ] :: [ 17 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski