STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Szwy rozpuszczalne?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Emyszka




Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 18
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 28 Lip 2012 14:16:46    Temat postu: Szwy rozpuszczalne? Odpowiedz z cytatem

Witam. 3 tyg temu mialam operację metodą laparoskopową. Na zdjęcie szwów nie szłam, bo podobno ich nie miałam, miałam tylko plastry przytrzymujące rany. Jednak zauważyłam, że w dwóch miejscach wystają mi nitki, w jednym przecięłam supełek i wyciąnęłam, drugiej nie ruszyłam, nie ma tam supełka. To chyba nie możliwe by założyli mi szwy nierozpuszczalne nie mówiąc mi o tym? Jeżeli to szwy rozpuszczalne to muszę czekać aż to co wystaje samo odpadnie.. Miał ktoś z takim czymś do czynienia? Nie wiem czy martwić się tym i zgłosić do chirurga czy czekać aż samo odpadnie.. Boję się by nic się nie działo, jeśli ta nitka zostanie w środku i się nie rozpuści..;(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kam




Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 585

PostWysłany: Sob, 28 Lip 2012 14:42:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystarczy wizyta u pielęgniarki w przy ośrodkowym zabiegowym i pomoże pozbyć się tego co dokucza. P.S. Szwy rozpuszczalne rozpuszczają się wewnątrz organizmu, to co zostaje na zewnątrz powinno odpaść , lub z drobna pomocą usunąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomeknowak




Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 200

PostWysłany: Sob, 28 Lip 2012 20:13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kam napisał:
wystarczy wizyta u pielęgniarki w przy ośrodkowym zabiegowym i pomoże pozbyć się tego co dokucza. P.S. Szwy rozpuszczalne rozpuszczają się wewnątrz organizmu, to co zostaje na zewnątrz powinno odpaść , lub z drobna pomocą usunąć.


Dobry żart w Polsce żeby zdjąć szwy musisz mieć skierowanie od lekarza nikt Ci nie zdejmie bez skierowania poza tym musi to byc poradnia chirurgiczna no chyba że znajoma pielęgniarka Ci zdejmie. Nie zawsze lekarze informuja że trzeba zdjąc szwy niestety taka jest rzeczywistość. Poza tym w dobie oszczędności jest duże prawdopodobieństwo założenia nierozpuszczalnych niż rozpuszczalnych. Zajomemu założyli w szpitalu szwy i lekarz nic nie powiedział dopiero jak zapytal sie pielegniarki to powiedziała ze te szwy tzreba zdjąć bo to nie sa rozpuszczalne i gdyby nie zapytał ie to by chodził do dzisiaj z szwami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
witosa




Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 114

PostWysłany: Sob, 28 Lip 2012 20:30:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak sie boisz i idź i tak zapytać tego chirurga. W Polsce wszystko jest niestety możliwe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 29 Lip 2012 08:51:11    Temat postu: Re: Szwy rozpuszczalne? Odpowiedz z cytatem

Emyszka napisał:
Witam. 3 tyg temu mialam operację metodą laparoskopową. Na zdjęcie szwów nie szłam, bo podobno ich nie miałam, miałam tylko plastry przytrzymujące rany. Jednak zauważyłam, że w dwóch miejscach wystają mi nitki, w jednym przecięłam supełek i wyciąnęłam, drugiej nie ruszyłam, nie ma tam supełka. To chyba nie możliwe by założyli mi szwy nierozpuszczalne nie mówiąc mi o tym? Jeżeli to szwy rozpuszczalne to muszę czekać aż to co wystaje samo odpadnie.. Miał ktoś z takim czymś do czynienia? Nie wiem czy martwić się tym i zgłosić do chirurga czy czekać aż samo odpadnie.. Boję się by nic się nie działo, jeśli ta nitka zostanie w środku i się nie rozpuści..;(

operacje wykonano przez internet na forum Brodnica .net , czy w szpitalu ?
To chyba logiczne kogo powinnaś zapytać o tego typu problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gochana




Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 16

PostWysłany: Nie, 29 Lip 2012 15:04:00    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Nie ma się czym martwić, nitki powinny same odpaść, u mnie utrzymywały się dość długo ale po dłuższym czasie same odpadły. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i obserwować szycie. Nitki wystają i jedyny powód szybkiego pozbycia się ich może być taki, że przy zakładaniu bielizny trzeba troszkę uważać,czego zresztą ja nie robiłam:)i nic się nie działo. Jeżeli lekarz powiedział Ci, że szwy są rozpuszczalne to tak jest. Ja miałam szwy po cesarskim cięciu w Bydgoszczy.Lekarz ginekolog już w Brodnicy na wizycie kontrolnej powiedział mi, że jeżeli te szwy będą mnie wkurzały albo nie odpadną to mam się zgłosić do szpitala i sam mi je ściągnie ale nie było takiej potrzeby więc radzę uzbroić się w cierpliwość a odpadną z czasem. Trzymam kciuki:)Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siostra sisters




Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 356

PostWysłany: Nie, 29 Lip 2012 19:34:47    Temat postu: Re: Szwy rozpuszczalne? Odpowiedz z cytatem

Emyszka napisał:
Witam. 3 tyg temu mialam operację metodą laparoskopową. Na zdjęcie szwów nie szłam, bo podobno ich nie miałam, miałam tylko plastry przytrzymujące rany. Jednak zauważyłam, że w dwóch miejscach wystają mi nitki, w jednym przecięłam supełek i wyciąnęłam, drugiej nie ruszyłam, nie ma tam supełka. To chyba nie możliwe by założyli mi szwy nierozpuszczalne nie mówiąc mi o tym? Jeżeli to szwy rozpuszczalne to muszę czekać aż to co wystaje samo odpadnie.. Miał ktoś z takim czymś do czynienia? Nie wiem czy martwić się tym i zgłosić do chirurga czy czekać aż samo odpadnie.. Boję się by nic się nie działo, jeśli ta nitka zostanie w środku i się nie rozpuści..;(


myślisz,że chirurg,który Ciebie operował czyta Brodnica.net? i Ci odpowie co masz dalej robić? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Nie, 29 Lip 2012 20:59:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siostra idź się zajmij ptakami co Ci za oknem przeszkadzają.
Co do tematu, sam w ostatni piątek miałem szwy wyciągane i więc nie był to szwy rozpuszczalne, btw. gdy mi je założono i spytałem się czy mam się stawić do wyjścia czy same się rozpuszczą to lekarz zrobił wielkie oczy i myślałem że zaraz parsknie śmiechem, więc najwidoczniej rozpuszczalne nie są dla pospólstwa ^^ Staw się do chirurga, na pewno Ci to nie zaszkodzi ( chociaż mi szwy wyciągała pielęgniarka w przychodni^^)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siostra sisters




Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 356

PostWysłany: Pon, 30 Lip 2012 05:46:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PAstuch napisał:
siostra idź się zajmij ptakami co Ci za oknem przeszkadzają.
Co do tematu, sam w ostatni piątek miałem szwy wyciągane i więc nie był to szwy rozpuszczalne, btw. gdy mi je założono i spytałem się czy mam się stawić do wyjścia czy same się rozpuszczą to lekarz zrobił wielkie oczy i myślałem że zaraz parsknie śmiechem, więc najwidoczniej rozpuszczalne nie są dla pospólstwa ^^ Staw się do chirurga, na pewno Ci to nie zaszkodzi ( chociaż mi szwy wyciągała pielęgniarka w przychodni^^)



ale jesteś dowcipny - mam nadzieję,że jak będziesz parkował na osiedlu to te miłe ptaki robiace loty ćwiczebne zasrają Ci całe auto aż ta biała maź będzie po nim spływała i akurat w myjniach brodnickich będzie awaria ....
Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Pon, 30 Lip 2012 12:40:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi jeżdżę rowerem, mniejsze pole do popisu dla ptaszków Sad i akurat przez ten rower musiałem mieć wyciągane szwy ^^
Emyszka jak się wszystko wyjaśni to napisz :p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Emyszka




Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 18
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 30 Lip 2012 17:33:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahaha gdzie by w wątek nie wszedł to wszędzie ktoś musi się kłócić Very Happy
Nic mi sie z tym nie dzieje, więc nie będę na razie się tłukła po szpitalach/poradniach, poczekam, może samo odpadnie, a jak nie to wtedy się gdzieś zarejestruję.
P.S operowali mnie w Toruniu:P
P.S2 lubie was Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kryzju




Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 651
Skąd: Brodnica / Gdańsk

PostWysłany: Pon, 30 Lip 2012 18:29:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emyszka napisał:
Nic mi sie z tym nie dzieje, więc nie będę na razie się tłukła po szpitalach/poradniach(...)

Z własnego doświadczenia zdecydowanie nie polecam takiego podejścia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Emyszka




Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 18
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 30 Lip 2012 22:44:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurde... dobra. Pójdę jednak do znajomej pielęgniarki. Podmucham na zimne Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Pon, 30 Lip 2012 23:41:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i prawidłowo ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mareczek




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 166
Skąd: Broadway

PostWysłany: Wto, 31 Lip 2012 00:44:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PAstuch napisał:
siostra idź się zajmij ptakami co Ci za oknem przeszkadzają.
Co do tematu, sam w ostatni piątek miałem szwy wyciągane i więc nie był to szwy rozpuszczalne, btw. gdy mi je założono i spytałem się czy mam się stawić do wyjścia czy same się rozpuszczą to lekarz zrobił wielkie oczy i myślałem że zaraz parsknie śmiechem, więc najwidoczniej rozpuszczalne nie są dla pospólstwa ^^ Staw się do chirurga, na pewno Ci to nie zaszkodzi ( chociaż mi szwy wyciągała pielęgniarka w przychodni^^)


siejesz niepotrzebny ferment,


weź do ręki pierwszy lepszy podręcznik z chirurgii np ogólnej i zapoznaj się treścią w nim zawartą. Niektóre hasła mogą Ci się przydać podczas rozwiązywania krzyżówek! Szwy skórne usuwa się z reguły po tygodniu czasu bez znaczenia na ich rodzaj, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.


W ogóle co za pomysł, żeby zaśmiecać forum takimi bezsensownymi rzeczami? adresat tego pytania jest na innej sali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020976 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski