STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
POdatek katastralny !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emucha




Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 514

PostWysłany: Sro, 06 Cze 2012 23:34:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viol napisał:
My o katastralnym, a Ty wyjechałeś z dochodowym.
Podatku dochodowego w spadku nie dostaniesz.
Widać podatki Ci się pomyliły. Widzisz teraz różnicę?

jaśniej możesz?
bo akurat podatek katastralny jest liczony od wartości nieruchomości......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viol




Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 74
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 07 Cze 2012 00:09:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lenovo1990 napisał:
Ja akurat mam styczność z podatkami i Was nie rozumiem! Ludzie!

Dlaczego ktoś kto zarabia więcej ma płacić więcej? Stawka jest procentowa każdego dotyczy tak samo, a że ktoś więcej zarobił.. zazdrość Was ściska?! ... Jesteśmy równi, tylko weźmy dupę do roboty, a raczej ruszmy głową jak zarabiać więcej.... Bogaci i tak płacą więcej, bo od 10.000 zł 18% to nie tyle samo co od 1000 zł 18%, ale stosunek ten sam. Sam bogaty nie jestem, ale bądźmy sprawiedliwi, niektórzy doszli do pieniędzy pracą, nie złodziejstwem dlaczego mają płacić więcej podatków i mimo tego, że zapracowali na zacne życie. Dlaczego mają żyć jak my, bo pożrą ich podatki? Do roboty a nie zrzędzenia!


To było do tego postu.
Hipotetycznie: Nie mam nic, moim jedynym dochodem jest renta. Dostaję spadek - mieszkanie, wreszcie mam swój kąt. Nagle - podatek katastralny.
Ktoś mi radzi "Do roboty a nie zrzędzenia!" i co mam robić? Ozdrowieć, żeby chory Rząd i PO utrzymywać?
-----------
dodano: Drugi przykład: Zapierdzielam, płacę wysokie podatki, nie korzystam z ulg, bo ich nie ma, biorę kredyt, kupuję mieszkanie. Zarobił na mnie bank, od dochodu zapłacił podatek, zarobił producent mat. budowlanych i producent, zapłacili podatki dochodowe, deweloper zapłacił VAT i dochodowy, oddałem ZUS co mu się należy, a im ciągle mało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lenovo1990




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 109
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 07 Cze 2012 00:27:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viol napisał:
lenovo1990 napisał:
Ja akurat mam styczność z podatkami i Was nie rozumiem! Ludzie!

Dlaczego ktoś kto zarabia więcej ma płacić więcej? Stawka jest procentowa każdego dotyczy tak samo, a że ktoś więcej zarobił.. zazdrość Was ściska?! ... Jesteśmy równi, tylko weźmy dupę do roboty, a raczej ruszmy głową jak zarabiać więcej.... Bogaci i tak płacą więcej, bo od 10.000 zł 18% to nie tyle samo co od 1000 zł 18%, ale stosunek ten sam. Sam bogaty nie jestem, ale bądźmy sprawiedliwi, niektórzy doszli do pieniędzy pracą, nie złodziejstwem dlaczego mają płacić więcej podatków i mimo tego, że zapracowali na zacne życie. Dlaczego mają żyć jak my, bo pożrą ich podatki? Do roboty a nie zrzędzenia!


To było do tego postu.
Hipotetycznie: Nie mam nic, moim jedynym dochodem jest renta. Dostaję spadek - mieszkanie, wreszcie mam swój kąt. Nagle - podatek katastralny.
Ktoś mi radzi "Do roboty a nie zrzędzenia!" i co mam robić? Ozdrowieć, żeby chory Rząd i PO utrzymywać?
-----------
dodano: Drugi przykład: Zapierdzielam, płacę wysokie podatki, nie korzystam z ulg, bo ich nie ma, biorę kredyt, kupuję mieszkanie. Zarobił na mnie bank, od dochodu zapłacił podatek, zarobił producent mat. budowlanych i producent, zapłacili podatki dochodowe, deweloper zapłacił VAT i dochodowy, oddałem ZUS co mu się należy, a im ciągle mało?


Jak widać czytać ze zrozumieniem nie potrafią wszyscy, brawo emucha.

Viol co wnosisz do tematu? Bo nie bardzo rozumiem najpierw ostro zapierdzielam, a potem "nagle ozdrowieć" ... błagam Was ludzie najpierw włączcie myślenie, później zrzędzenie. Narzekać i cytować na forum każdy potrafi - takie czasy. Zauważyłem to już dawno, że im dłużej tu jesteście tym częściej kogoś ripostujecie zanim pomyślicie... nie tyczy się to każdego, na szczęście są ludzie którzy mają swój rozum. Tutaj gwiazdą "szoł-brodnickiego" mistrza riposty nie dostaniesz, więc viol głupkowatą odpowiedzią nie psuj tematu ... pomyśl co te 18% oznaczało, dla Ciebie dochodowy, bo ma tyle, są jeszcze inne, ale to nie temat ... to był przykład, kumasz? przykład. Każdy ma to na co zasłużył, albo to ile rodzice mu dali, współczuje tym którzy stracili za życia, zdrowie rodzinę i bardzo chętnie im pomogę NIEODPŁATNIE. Pomogę, a nie będę krytykować Państwo. Tak jak mówiłem jeśli ktoś ma 10 koła proszę bardzo 25% poproszę (żebyś nie myślała viol, że znów o dochodowy chodzi), masz 1000 25% poproszę... i nie ma tu robin hood'ów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viol




Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 74
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 07 Cze 2012 00:37:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tematem jest pod. katastralny - to rozumiem.
Ty (lenovo) napisałeś o dochodowym - tak zrozumiałem i też chcę płacić dużo podatku.
Dlaczego niby piszę nie na temat - tego nie rozumiem
Moim zdaniem rząd pragnie opodatkować coś, co zostało już opodatkowane - nasze dochody.
Wiadomo już, że podatek Belki spowodował inwestowanie w nieruchomości, więc teraz trzeba coś zrobić, "by ludziom żyło się lepiej"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lenovo1990




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 109
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 07 Cze 2012 00:46:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viol napisał:
Tematem jest pod. katastralny - to rozumiem.
Ty (lenovo) napisałeś o dochodowym - tak zrozumiałem i też chcę płacić dużo podatku.
Dlaczego niby piszę nie na temat - tego nie rozumiem
Moim zdaniem rząd pragnie opodatkować coś, co zostało już opodatkowane - nasze dochody.
Wiadomo już, że podatek Belki spowodował inwestowanie w nieruchomości, więc teraz trzeba coś zrobić, "by ludziom żyło się lepiej"


"Mam pracować i utrzymywać Rząd i PO", a teraz " chcę płacić dużo podatku "... ciężko zrozumieć o co Ci chodzi. Wróć do poprzedniego postu użytkownika emucha, opisał/a w niej wszystko jeżeli chodzi o ten podatek... prawie wszystko, bo ma to złe i dobre strony... ale spokojnie, przecież posły to osły, my siebie za takich nie uważamy, to jaki problem ich wykiwać... jak to mówią hakerzy na każdy antivirus przyjdzie zrobić poprawkę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Czw, 07 Cze 2012 08:45:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy przy korycie są zieloni , czerwoni w ciapki czy kółka , każdy z nich ma patent na skubanie ludzi . Wink

Poza katastralnym powinni jeszcze przywrócić ,,bykowe '' Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lola




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 829
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Czw, 07 Cze 2012 17:35:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sztrasburg napisał:
Lola napisał:
Poza tym racz zauważyć że w tych ruderach w centrach miast żyją brzydcy,szarzy ludzie. Podatek katastralny uderzy w nich bardzo dotkliwie. Pierwsze co zrobią właściciele to zaczną podnosić czynsze. Możliwe są wywłaszczenia.


Centra miast nie są dla ruder i czynszówek dla ludzi, o których piszesz, że są brzydcy i szarzy (domniemywam, że chodzi o ludzi z sektora niskich wynagrodzeń), co zresztą ma odzwierciedlenie w narzekaniach właścicieli kamienic dławionych urzędowymi czynszami, pozbawionych przymusem prawnym należytych dochodów i środków na remonty. Zawsze jest więcej stron medalu.


Przedstawiasz bardzo radykalną wizję społeczeństwa. Nie jestem za utrzymywaniem w śródmieściach slumsów ale też nie jestem zwolennikiem "akcji wysiedleńczych"Smile Wielu mieszkańców czynszowych kamienic to starzy ludzie których życie to wegetacja za kilkaset zł. miesięcznie. Oczywiście ci żałośni biedacy są sami sobie winni bo nie uczyli się za młodu i nie zostali prezesami spółek skarbu państwa (stąd głodowe emerytury) ewentualnie nie wstępowali do PO kiedy była ku temu okazja. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikus401




Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1144
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 07 Cze 2012 20:42:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest prosta zasada by miasto zewnętrznie ładnie wglądało,to wystarczy ze miasto wspomoże nawet z unijnych funduszy na remont zabytkowych elewacji....ale łatwiej dać doprowadzić do ruiny ,później tanio kupić zrobić,kapitalny remont,wtedy dostaje się nawet zgodę na wyburzenie i zamiast zabytkowej kamienicy mamy pudełka.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.019379 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski