STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
klasztorek muzeum POLECAM !
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Sob, 09 Lip 2005 20:46:59    Temat postu: klasztorek muzeum POLECAM ! Odpowiedz z cytatem

witam chciał bym poruszyć pewną kwestie dość delikatną a mianowicie ... "muzeum" w a właściwie pod klasztorkiem co wy na ten temat myślicie z początku chcialem tajm iśc i byłem tam fotki mam ale jak zobaczyłem to dziecko z matką i samo dziecko oraz tego typowego zakonnika to jakoś się dziwnie poczułem ... ale ogólnie polecam ! a co myślisz na ten temat Panie majsterbieda ? ja myśle teraz że powinno się im dać ... wieczne odpoczywanie ... a nie zakłucac dusze zmarłych bo jak by nie było to są zmarli ludzie którym potrzebny jest szacunek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MajsterBieda




Dołączył: 28 Lip 2004
Posty: 317
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 09 Lip 2005 21:23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie też mam takie mieszane odczucia związane z tymi zmarłymi... moim zdaniem niekoniecznie chcieliby być pokazywani jako atrakcja turystyczna. No, ale fotki zamieściłem na stronce z obowiązku... (tym bardziej, że ich nie robiłem i nawet nie byłem w podziemiach - jakoś mnie tam nie ciągnie...). Inna rzecz to moje zdanie na ten temat...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Nie, 10 Lip 2005 23:30:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinno sięchyba zrobic kilka dobrych fotek (dokładnych) lub nagrać mały filmik pokazujący co tam jest i to wszystko myśle że to lepsze rozwiązanie a tym samym "wieczne odpoczywanie" dać im ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon, 11 Lip 2005 18:32:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz napisał:
powinno sięchyba zrobic kilka dobrych fotek (dokładnych) lub nagrać mały filmik pokazujący co tam jest i to wszystko myśle że to lepsze rozwiązanie a tym samym "wieczne odpoczywanie" dać im ...


Polecam adres http://majster.freeserverhost.com/photogallery.php?album=4

Warto zwiedzić całą stronkę majster.freeserverhost.com/

Konsar
Powrót do góry
mareczek
Gość






PostWysłany: Pon, 11 Lip 2005 23:56:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znowu zle...??
Powrót do góry
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 12 Lip 2005 23:04:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzajcie. Ciało ludzkie jest tylko obiektem, zmarłym z powodu wystawiania ich ciał nie dzieje się krzywda. W przeciwnym wypadku nie możnaby utrzymywać wielu ekspozycji, w których wystepują szczątki ludzkie. A co np. z ciałami zmarłych papieży, które wystawia się na widok publiczny?
A co np. z sekcją zwłok (lekarską lub sądowo - lekarską)? Co wtedy taki zmarły musi "wycierpieć"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Sro, 13 Lip 2005 07:44:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi na przykład nie przeszkadzałoby gdyby po śmierci moje ciało wystawiono na pokaz. a co ze starożytnymi mumiami? ciało to zabytek tylko... innego rodzaju. taki trochę mniejszy mamut np.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Sro, 13 Lip 2005 10:38:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zupełnie się nie zgadzam z wami np. z paniczem chyba ... z resztą Majsterbieda wytłumaczy chyba ci o co mi chodzi z szacunkiem dla zmarłych a papież to zupełnie inna sprawa bo to był pogrzeb i to było tylko na chwilke wystawiane a nie na kilka lat ! a co do sekcji zwłok to jest czasami konieczne aby ustalić coś ... więc nie masz racji !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mareczek
Gość






PostWysłany: Sro, 13 Lip 2005 10:46:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikomu nie dzieje sie krzywda! Jak mowisz, starozytne mumie tez sa wystawian e na pokaz! w 100% zgadzam sie ze to taki mlodszy "mamut"
Powrót do góry
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Sro, 13 Lip 2005 10:50:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a chcieli byście aby ktoś was wystawił na pokaz ? jest nawet taka modlitwa "wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci" to chyba o czymś świadczy a mamut to mamut
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mareczek
Gość






PostWysłany: Sro, 13 Lip 2005 11:07:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co masz do mamuta, czlowiek tez zwierze! Moze bardziej przebiegle, i wredne ale zawsze zwierze!
Powrót do góry
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Sro, 13 Lip 2005 19:48:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze ty jestes zwierzakiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 13 Lip 2005 23:18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystawianie zwłok ludzkich "na pokaz publiczny" nie koliduje przecież z szacunkiem dla zmarłych i wiecznym odpoczywaniem. Kwestie te podlegają ochronie prawnej, np. ochrona dóbr osobistych (cześć zmarłego) oraz odpowiedzialność karna z art. 262 par. 1 kk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Czw, 14 Lip 2005 11:17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciężko mi wytłumaczyć mysle że Majsterbieda lepiej by wytłumaczył o co mi chodzi Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kisieloi




Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 274
Skąd: _stond_

PostWysłany: Czw, 14 Lip 2005 18:36:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz napisał:
a chcieli byście aby ktoś was wystawił na pokaz ? jest nawet taka modlitwa "wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci" to chyba o czymś świadczy a mamut to mamut


wydaje mi sie ze modlitwa odnosi sie do wiecznego odpoczywanie duszy_nie znam sie, ale przeciez katolicy wierza w niesmiertelna dusze a cialo jest tylko powloka, takim tymczasowym ubraniem na czas zycia na ziemi , czyz nie?

Dobre jest to odniesienie do mumii ktore od wielu lat wystawione sa na widok publiczny w muzeach i nikt z tego nie robi problemu, sa to swiadectwa zamierzchlych czasow, nie wiem czy chcialbym byc eksponatem muzealnym , ale na szczescie to nie ja bede decydowal, a wtedy cialo juz mi sie nie przyda :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.028842 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski