STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Dzień Dawcy Szpiku w Brodnicy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 25 Maj 2012 16:31:44    Temat postu: Dzień Dawcy Szpiku w Brodnicy Odpowiedz z cytatem



W Polsce co godzinę, stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego tego dawcy nie znajduje. Im więcej potencjalnych dawców tym większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego. Dlatego Fundacja DKMS Polska przeprowadzi akcję „Dzień Dawcy Szpiku w Brodnicy”, podczas której zdrowe osoby mogą dokonać rejestracji i tym samym powiększyć bazę potencjalnych dawców.
W Polsce zarejestrowanych jest już ponad 300 000 potencjalnych dawców, w tym 225 000 w bazie naszej Fundacji. W przeciągu trzech lat działalności już 176 osób dało komuś szansę na życie. Zarejestruj się jako potencjalny dawca. Może to właśnie to Ty będziesz mógł uratować komuś życie oddając swoje komórki macierzyste bądź szpik kostny.

Wszelkie informacje i odpowiedzi na nurtujące pytania można uzyskać na stronie:
http://www.dkms.pl/dawca/najczesciej-zadawane-pytania/index.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smieszek




Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Pią, 25 Maj 2012 16:39:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem honorowym dawcą krwi, krew zacząłem oddawać w szkole, bo co 3 miesiące były takie akcje, teraz po skończeniu szkoły nadal oddaję krew, więc sądzę, że nie będę miał wahań żeby przyjść i zarejestrować się jako dawca. Brodniczanie pokażmy jakie mamy dobre serca i dajmy szansę na życie innym!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 25 Maj 2012 16:44:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za tak miły i natychmiastowy odzew Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rudolphsuper




Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 234
Skąd: 53°15´N , 19°24´E

PostWysłany: Pią, 25 Maj 2012 21:16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarowno ja jak i zona jestesmy juz od kilku lat zarejestrowani
Powodzenia
Oby przyszlo jak najwiecej osob

Pozdrawiam

rudolphsuper
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emucha




Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 514

PostWysłany: Sob, 26 Maj 2012 02:09:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuje przeczytać bilans oraz rachunek zysków i strat tej fundacji
ciekwe czy wiecie o tym:
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/1226A1FE

dla mnie osobiście cos tu śmierdzi....
a jak mówią, nie ma smrodu bez padliny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Inez




Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 79
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 26 Maj 2012 09:50:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emucha napisał:
proponuje przeczytać bilans oraz rachunek zysków i strat tej fundacji
ciekwe czy wiecie o tym:
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/1226A1FE

dla mnie osobiście cos tu śmierdzi....
a jak mówią, nie ma smrodu bez padliny...

No jestem z lekka zaskoczona tymi informacjami. sama jestem w bazie dawców tejże firmy. Ale raczej nie miałam pojęcia, że to może być baza niemiecka. Z drugiej jednak strony życie ludzkie to życie ludzkie, nie ma znaczenia jakiej narodowości...Ale nie można odbierać się szans na przeszczep naszym, oni powinni dostać szpik w pierwszej kolejności
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 26 Maj 2012 13:48:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę nie tak z tą interpelacją. Jest wiele organizacji rekrutujących i tworzących bazy dawców ale i tak te bazy trafiają do centralnego, ogólnoświatowego rejestru.
Pobieranie szpiku odbywa się w miarę możliwości jak najbliżej miejsca zamieszkania dawcy. Nie wyklucza się jednak pobrania poza terytorium kraju (w niektórych przypadkach).
To, że DKMS powstało w Niemczech, nie znaczy, że działa tylko w interesie Niemiec.

Na powyższą interpelację jest odpowiedź Ministerstwa.

Jeżeli komuś na prawdę przeszkadza pochodzenie DKMS'u, to nie ma problemu... można się zarejestrować w fundacjach z rodowodem polskim (i tak dane znajdą się w centralnych rejestrach).
Wielu chorujących Polaków uzyskało szpik od ludzi z innych krajów.
Najważniejsze jest, aby dawców rejestrowało się, jak najwięcej - wtedy jest większa szansa na ratowanie chorych. Warto to przemyśleć i się rejestrować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sob, 26 Maj 2012 14:06:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joey napisał:

To, że DKMS powstało w Niemczech, nie znaczy, że działa tylko w interesie Niemiec.


Ukryta opcja niemiecka jak powiedział najlepszy orator w tym kraju, towarzysz J. Kaczyński.
A wszystko co niemieckie jest oczywiście niepolskie, a co za tym idzie, żydowsko-masońskie, czyli krótko mówiąc - jak zapewniłby nas jedyny słuszny głos katolicki z Torunia - polscy dawcy szpiku są żydami, masonami, sowietami a przedewszystkim zdrajcami swojej ojczyzny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 27 Maj 2012 08:10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOLARGAN napisał:
joey napisał:

To, że DKMS powstało w Niemczech, nie znaczy, że działa tylko w interesie Niemiec.


Ukryta opcja niemiecka jak powiedział najlepszy orator w tym kraju, towarzysz J. Kaczyński.
A wszystko co niemieckie jest oczywiście niepolskie, a co za tym idzie, żydowsko-masońskie, czyli krótko mówiąc - jak zapewniłby nas jedyny słuszny głos katolicki z Torunia - polscy dawcy szpiku są żydami, masonami, sowietami a przedewszystkim zdrajcami swojej ojczyzny...

oddaję krew ponad 12 lat , jestem zarejestrowanym potencjalnym dawcą szpiku .Nie podoba mi sie że moja honorowo oddana krew jest ,,towarem '' bo frakcjonowana jest za granicą ( nie ważne w jakim kraju) , ale oddaje ją honorowo , nie sprzedaje jak wielu ludzi , jestem dumny z tego że może komuś uratowałem życie , mam nadzieje że mój szpik okaże się potrzebny .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cruiser




Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 445
Skąd: Karben

PostWysłany: Pon, 28 Maj 2012 06:17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja sytuacja wygląda podobnie jak przedmówcy Smile Ale jak dam rade to się wybiore
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spinnaker




Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 222
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 28 Maj 2012 16:03:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy to istotne komu pomagasz ?! Może kiedyś gdzieś Tobie/Twoim bliskim będzie potrzebna pomoc i może akurat to będzie niemiecki żyd a w dodatku czarny?! I co ? odmówicie pomocy ?!?!
A tak swoją drogą to jest jakaś polska baza dawców ? i gdzie można się zapisać do niej ?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Inez




Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 79
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 28 Maj 2012 16:26:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spinnaker napisał:
A czy to istotne komu pomagasz ?! Może kiedyś gdzieś Tobie/Twoim bliskim będzie potrzebna pomoc i może akurat to będzie niemiecki żyd a w dodatku czarny?! I co ? odmówicie pomocy ?!?!
A tak swoją drogą to jest jakaś polska baza dawców ? i gdzie można się zapisać do niej ?!

To nie ma znaczenia komu się pomaga, ale czy Polacy czekający na przeszczep mają dostęp do takiej bazy. Jeżeli tak to nie ma żadnego problemu. Jeśli jednak nie, to dla mnie jako potencjalnego dawcy problem istnieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 28 Maj 2012 19:52:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączając do bazy dawców Fundacji DKMS możemy zostać dawcą dla pacjenta zarówno w Polsce, jak i gdziekolwiek na świecie. Dane dawców w postaci anonimowej (wiek, płeć, wyniki typowania antygenów HLA) są przekazywane do bazy światowej BMDW. Potencjalny dawca z Polski dostępny jest dla pacjenta z Niemiec, Australii, czy Norwegii, tak samo, jak potencjalny dawca z USA, Francji, czy też Włoch może uratować życie pacjentowi z Polski.

Jeżeli jest ktoś faktycznie zainteresowany, polecam przeczytać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania ze strony:
http://www.dkms.pl/dawca/najczesciej-zadawane-pytania/index.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 27 Mar 2013 16:00:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Fundacja DKMS Polska wspólnie z rodziną Pacjenta organizuje „Dzień Dawcy Szpiku dla Łukasza i Innych”. Dnia 14 kwietnia 2013 r. będziesz mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Dzięki temu, być może właśnie Ty uratujesz życie Łukaszowi lub innemu choremu.
Dotychczas w DKMS Polska zarejestrowałosię ponad 305 tysięcy potencjalnych dawców szpiku. Niestety, to wciąż mało. W Polsce co agodzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi (tzw. białaczka). Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy i zaangażowania. Każdy nowy zarejestrowany potencjalny dawca szpiku to kolejna szansa na nowe życie dla pacjentów z białaczką i innymi nowotworami krwi.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi.
Więcej informacji na temat tego, kto może zostać dawcą oraz jakie są sposoby pobrania szpiku i komórek macierzystych znajdą Państwo na następnej stronie.
Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli pomożecie Państwo nagłośnić „Dzień Dawcy Szpiku dla Łukasza i innych”. Im więcej osób się o tym dowie, tym więcej istnień będziemy mieli szansę razem uratować.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Data: 14.04.2013 r. (niedziela)
Godziny: 10.00 – 17.00
Miejsce: Brodnicki Dom Kultury
Adres: ul. Przykop 43, Brodnica
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greg25




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 46

PostWysłany: Czw, 28 Mar 2013 14:56:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to super, że można wreszcie się zarejestrować w Brodnicy i przy okazji pomóc....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020508 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski