STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Szok! Wyczyszczone konto!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyborg




Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 487

PostWysłany: Nie, 12 Lut 2012 12:18:46    Temat postu: Szok! Wyczyszczone konto! Odpowiedz z cytatem

Czy ktos slyszal o takim przypadku lub mial taka nieprzyjemnosc? Mam konto w jednym z bankow z dostepem przez internet (jeszcze na razie nie napisze o jaki bank chodzi, zobacze jutro czy sie cos wyjasni). Wczoraj chcialem sprawdzic ile wplynelo wyplaty (wiem na pewno ze w piatek dokonano przelewu) i doznalem szoku-na koncie nie ma ani wyplaty ani pieniedzy ktore na nim byly-zostalo doslownie kilkadziesiat zlotych.. W historii konta ani sladu zadnej wyplaty ani przelewu mimo to konto prawie puste.. Jutro z samego rana jade do banku zeby wyjasnic o co tu chodzi, po cichu pocieszam sie jeszcze ze to moze byc jakis blad systemu czy cos, ale co w sytuacji jesli faktycznie ktos sie wlamal na konto i je zwyczajnie wyczyscil? Czy bank ma obowiazek zwrocic mi pieniadze? Przeciez to oni i ich systemy nie zadzialaly.. Ja i moja rodzina jestesmy na dzien dzisiejszy bez srodkow do zycia, w dodatku mamy weekend niepewnosci i stresu.. Zobacze czego dowiem sie jutro w banku (do ktorego mialem dotychczas duze zaufanie), ale tak czy tak na pewno nie zostawie tej sprawy bez echa, chociazby po to zeby ostrzec innych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 12 Lut 2012 13:55:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W weekend w niektórych bankach przelewy nie przechodzą, poczekaj do poniedziałku. Możesz sprawdzić na necie jak idzie długo przelew http://www.finanse.egospodarka.pl/banki/przelewy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
COLLIN




Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 528
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Nie, 12 Lut 2012 14:01:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest duże prawdopodobieństwo że przelew nie został zaksięgowany przez bank, w poniedziałek napewno sprawa się wyjaśni.
bez paniki, często tak miałem jak ktoś mi przelewał w sobotę przed zamknięciem banku Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emucha




Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 514

PostWysłany: Nie, 12 Lut 2012 14:23:05    Temat postu: Re: Szok! Wyczyszczone konto! Odpowiedz z cytatem

cyborg napisał:
Czy ktos slyszal o takim przypadku lub mial taka nieprzyjemnosc? Mam konto w jednym z bankow z dostepem przez internet (jeszcze na razie nie napisze o jaki bank chodzi, zobacze jutro czy sie cos wyjasni). Wczoraj chcialem sprawdzic ile wplynelo wyplaty (wiem na pewno ze w piatek dokonano przelewu) i doznalem szoku-na koncie nie ma ani wyplaty ani pieniedzy ktore na nim byly-zostalo doslownie kilkadziesiat zlotych.. W historii konta ani sladu zadnej wyplaty ani przelewu mimo to konto prawie puste.. Jutro z samego rana jade do banku zeby wyjasnic o co tu chodzi, po cichu pocieszam sie jeszcze ze to moze byc jakis blad systemu czy cos, ale co w sytuacji jesli faktycznie ktos sie wlamal na konto i je zwyczajnie wyczyscil? Czy bank ma obowiazek zwrocic mi pieniadze? Przeciez to oni i ich systemy nie zadzialaly.. Ja i moja rodzina jestesmy na dzien dzisiejszy bez srodkow do zycia, w dodatku mamy weekend niepewnosci i stresu.. Zobacze czego dowiem sie jutro w banku (do ktorego mialem dotychczas duze zaufanie), ale tak czy tak na pewno nie zostawie tej sprawy bez echa, chociazby po to zeby ostrzec innych


rozliczenie tranzakcji trwa.... jeśli przelew został wystawiony w piątek to pieniądze przyjdą w poniedziałek...
sesje elixir, czyli czas księgowania środków jest różny w każdym banku... rozróżniamy sesje przychodzące i wychodzące, które nie pokrywają się...
inna sprawa, że środki czyli pieniądze zostały zablokowane na wykonanie przyszłej tranzakcji... przelew nie został wykonany w całości, środki nie dotarły na rachunek odbiorcy poprostu znajdują się w "roz;iczeniu"
informacje ogólne http://pl.wikipedia.org/wiki/ELIXIR
pozd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyborg




Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 487

PostWysłany: Nie, 12 Lut 2012 14:48:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, nawet jakby bylo tak jak piszecie (chociaz z doswiadczenia wiem ze pieniadze wyslane w piatek rano dochodzily przewaznie wieczorem), to jak pisalem mialem jeszcze na koncie kilka setek po ktorych zostalo kilkadziesiat zl i brak jakiegokolwiek sladu w historii konta.. Cos sie na pewno stalo, jak nie jakis tam "blad systemu" to wlamanie.. Tylko powtarzam pytanie-co w takiej sytuacji? Czy bank jest zobowiazany zwrocic pieniadze czy zostawi mnie na lodzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
advocate




Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 313

PostWysłany: Nie, 12 Lut 2012 15:17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyborg napisał:
Dobrze, nawet jakby bylo tak jak piszecie (chociaz z doswiadczenia wiem ze pieniadze wyslane w piatek rano dochodzily przewaznie wieczorem), to jak pisalem mialem jeszcze na koncie kilka setek po ktorych zostalo kilkadziesiat zl i brak jakiegokolwiek sladu w historii konta.. Cos sie na pewno stalo, jak nie jakis tam "blad systemu" to wlamanie.. Tylko powtarzam pytanie-co w takiej sytuacji? Czy bank jest zobowiazany zwrocic pieniadze czy zostawi mnie na lodzie?


Zależy.
W przypadku gdy dojdzie do utraty środków finansowych z winy banku, złego zabezpieczenia ze strony banku, odpowiedzialność ponosi bank. W przypadku gdyby doszło do wypłaty pieniędzy z Twojej winy (np. nieautoryzowany dostęp do konta osoby trzeciej, która z Twojej winy uzyskłada dostęp do konta) wine ponosisz Ty.

Kwestia teraz jaki bank, iPKO ma zdrapkę, mBank smsa. Kwestia czy logowałeś się na prawidłową stronę banku a nie "fake" (tzw. phising).

Ja bym na Twoim miejscu zadzwonił na infolinie właściwego banku i poinformował ich o Twoich obawach. O ile, zapewne, przez telefon nic Ci nie powiedzą to będzie to dla nich sygnał, że coś wzbudziło Twoje obawy co do bezpieczeństwa Twojego rachunku bankowego.

Edit:
Troche jeszcze pogooglowałem i znalazłem to:
http://www.sklepowicz.pl/art17
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyborg




Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 487

PostWysłany: Nie, 12 Lut 2012 19:33:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uff... Cos sie wyjasnilo.. Wszedlem przed chwila jeszcze raz na konto, zajrzalem kolejny raz w historie konta, i.. pojawil sie nowy wpis.. Otoz mam w tym banku kredyt, oraz stale zlecenie splaty raty, i dzis pojawila sie wlasnie splata raty w historii. Co ciekawe-splata jest ustawiona na 12 dzien miesiaca, a pieniadze zniknely wczoraj wieczorem czyli 11, i wczoraj oraz dzis jeszcze w poludnie nie bylo zadnej wzmianki o pobraniu raty (mam nawet wygenerowany plik .pdf z wczorajsza data-brak jakichkolwiek operacji), a dzis wieczorem pojawia sie operacja z data ksiegowania 12.02. Wynagrodzenie prawdopodobnie wplynie jutro-tak jak mowiliscie, czyli troche za wczesnie spanikowalem, ale w sumie to nie fair ze strony banku ze zgarneli wczoraj kase, nie zostawiajac sladu, a dzis dopiero wprowadzono informacje w historii.. Stresu sie nabawilem jak nigdy..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emjot




Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 162

PostWysłany: Nie, 12 Lut 2012 19:37:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie panikuj.Jutro się sprawa wyjasni .Może się mylisz!może jeszcze pieniądze nie zostały przelane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luszka




Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 62
Skąd: Los Terneros/Brodnica/Toruń

PostWysłany: Nie, 12 Lut 2012 20:43:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w BGŻ ciągle mam takie szopki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emucha




Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 514

PostWysłany: Nie, 12 Lut 2012 20:49:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luszka napisał:
Ja w BGŻ ciągle mam takie szopki Wink


bgż.... ciągle poprawiają ofertę... Laughing opłaty dodają... likwidują 1-dniowe lokaty... ba.... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 12 Lut 2012 21:48:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BS pobiera kase za prowadzenie konta i wystawia Płatne KP ze to ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Nie, 12 Lut 2012 23:20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z kontem internetowym w BGŻ to prawda... kilkudniowe obsuwy z aktualizacją stanu konta to normalka! szczególnie drażliwe przy kup/sprzedaj np: na alledrogo - nie wiadomo czy klient przesłał już pieniądze czy nie. ;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 13 Lut 2012 11:27:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyborg napisał:
Uff... Cos sie wyjasnilo.. Wszedlem przed chwila jeszcze raz na konto, zajrzalem kolejny raz w historie konta, i.. pojawil sie nowy wpis.. Otoz mam w tym banku kredyt, oraz stale zlecenie splaty raty, i dzis pojawila sie wlasnie splata raty w historii. Co ciekawe-splata jest ustawiona na 12 dzien miesiaca, a pieniadze zniknely wczoraj wieczorem czyli 11, i wczoraj oraz dzis jeszcze w poludnie nie bylo zadnej wzmianki o pobraniu raty (mam nawet wygenerowany plik .pdf z wczorajsza data-brak jakichkolwiek operacji), a dzis wieczorem pojawia sie operacja z data ksiegowania 12.02. Wynagrodzenie prawdopodobnie wplynie jutro-tak jak mowiliscie, czyli troche za wczesnie spanikowalem, ale w sumie to nie fair ze strony banku ze zgarneli wczoraj kase, nie zostawiajac sladu, a dzis dopiero wprowadzono informacje w historii.. Stresu sie nabawilem jak nigdy..


12-ty to niedziela, pewnie dlatego przelew został zrealizowany w sobotę. Poza tym to normalne, że w historii jest z opóźnieniem, bo tam transakcje pojawiają się po zaksięgowaniu. Np w Inteligo wszystkie środki zablokowane (np pod przyszłe rozliczenie wypłaty z bankomatu) są wyszczególnione, łącznie z ich przeznaczeniem. Nie wiem jak w Twoim banku, ale może też to masz i wystarczyło zajrzeć?? A przelew zawsze może się opóźnić, więc nie ma co się martwić. Smile

Edit:
BTW, napisałeś w złym dziale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyborg




Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 487

PostWysłany: Pon, 13 Lut 2012 12:11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniadze wplynely.. Jeszcze nie mialem tak duzego opoznienia odkad mam konto, dlatego spanikowalem, poza tym ta zagadka ze "znikajaca gotowka" Smile.. Dzieki za odpowiedz iWink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Pon, 13 Lut 2012 13:37:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale powiedz jaki to bank w końcu:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.029977 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski