STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Eltronik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brod.pl
Gość






PostWysłany: Czw, 17 Cze 2004 00:22:31    Temat postu: Re: ten sam:-) Odpowiedz z cytatem

Brod.pl napisał:
Wiesz ja miałem na myśli to że Mr.Konsar ma ip pubilczne i nietylko on sprawdzał mi kolega kupił program z alegro i jak wynika z tego programu a on się niemoze pomylić to 8 osób ma ip publiczne w tym Jaś. Niestety miałem log ale przez głupi virus który, krązył w sieci blaster (troszeczke przypomne wam i wkleje pewien artykół z eltronika)
-------------------------------------------------------------------------------------
Robak Blaster

Ostatnie spowolnienie działania Internetu w naszej sieci spowodowane jest działalnością robaka Blaster, który to poinstalował się u abonentów mających Windows 2000 lub Windows XP. Prosimy o jak najszybsze załatanie swoich systemów.


http://www.msinfo.pl/mssupport/Dane%20portalu/Nowe/blaster.htm


Powstało także pare klonów w/w robaka więcej informacji na stronie:


http://www.mks.com.pl/baza.html?show=description&id=2417


Z uwagi na to, iż nasz serwer obsługi modemów znajduje się w tym samym segmencie sieci LAN, jest on narażony na odbiór olbrzymiej ilości pakietów wysyłanych przez tego robaka. Osoby, które nie potrafią sobie poradzić z załataniem systemów prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.



Równocześnie informujemy, że od poniedziałku będziemy zmuszeni blokować komputery wykazujące obecność wirusa.




Blaster - FAQ
Przygotowaliśmy FAQ dla Państwa by pokazać jakie ujemne skutki działalności robaka Blaster można zauważyć w naszej sieci.

Jak działa Blaster?
Jaki ma to wpływ na sieć ELtronik.NET i dlaczego decydujecie się na odłączanie zainfekowanych komputerów od sieci?
Czy nie możecie "wyciąć" tego wirusa?
Jak się obronić przed tym robakiem?
Mam system antywirusowy. Dlaczego on mnie nie obronił przed zarażeniem?
Nie potrafię sobie poradzić z wyeliminowaniem tego wirusa z komputera. Co mam zrobić?
Jak działa Blaster?
Ogólne opis działania jest na stronie: http://www.ifj.edu.pl/pl/komput/wirus.html

[top]

Jaki ma to wpływ na sieć ELtronik.NET i dlaczego decydujecie się na odłączanie zainfekowanych komputerów od sieci?
Ogólnie nasza sieć z zainfekowanym komputerem wygląda następująco:


Problemem jest to, iż zainfekowana maszyna próbuje szukać nieistniejących w sieci urządzeń. W tym celu wysyła pakiet ARP do sieci Ethernet z zapytaniem o maszynę Z.


Konstrukcja sieci Ethernet wymusza szukanie urządzenia Z przez rozesłanie zapytań ARP do sobie znanych urządzeń - w naszym przypadku są to komputery naszych klientów. Zauważmy, że jeden pakiet skutkuje rozesłaniem po wszystkich komputerach zapytań o nieistniejące urządzenie.


Dla pojedynczego zapytania jest to jeszcze do przełknięcia - zapytania ARP są naturalnymi zapytaniami Ethernetu. Niestety zainfekowana maszyna zapytuje się non stop (wykorzystując sobie przydzielone pasmo sieciowe - w naszym przypadku 128 kb). Stąd też olbrzymie opóźnienia w komunikowaniu się Państwa z Internetem. Po prostu wasze łącze jest utylizowane przez zapytania ARP rozsyłane przez zainfekowany w sieci komputer. Łatwo zauważyć co się dzieje, jeśli zainfekowanych komputerów jest kilkanaście i każdy z nich wysyła zapytania ARP.

[top]

Czy nie możecie "wyciąć" tego wirusa?
Niestety z uwagi na konstrukcję urządzeń w Ethernecie wycięcie ARPów nie jest możliwe. Jedyną możliwością jest zablokowanie modemu co wiąże się niestety z odcięciem zainfekowanego komputera.

[top]

Jak się obronić przed tym robakiem?
Standardowo każda instalacja systemu Windows - praktycznie dowolnej wersji - jest dziurawa jak ser szwajcarski. Stąd należy nałożyć stosowne "łatki" - tzw. Service Packi. Firma Microsoft udostępnia je nieodpłatnie, możliwe jest ich ściągnięcie ze strony supportowej.
Oprócz tego należy się zaopatrzyć w "naprawiacze" (tzw. fixy) dostępne np. na stronie firmy Symantec

[top]

Mam system antywirusowy. Dlaczego on mnie nie obronił przed zarażeniem?
Tak to już jest na świecie, że wirus powstaje przed wynalezieniem szczepionki. Stąd też czas pomiędzy jego rozpowszechnianiem a wynalezieniem antidotum jest momentem krytycznym dla użytkowników komputerów. Inną sprawą jest fakt, iż większość osób nie aktualizuje sobie dziur w systemie operacyjnym stąd po pewnym czasie ich komputer jest podatny na atak.

[top]

Nie potrafię sobie poradzić z wyeliminowaniem tego wirusa z komputera. Co mam zrobić?
Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, tel. 493 02 50.

[top]



-------------------------------------------------------------------------------------
Kto używa dc++ się już spotkał z nim jużSmile wiec uważajcie na te virusy.

-------------------------------------------------------------------------------------
Zapomniałem dodać że historia lubi się powtarzać i dokoncze o tym logu wiec straciłem przez virusa nietylko log ale całe dwie partycje z dysku twardego niektórzy wiedzom co to jest utrata wszystkiego co się gromadziło od począntku nowego kompa:-|
Powrót do góry
Wicek
Gość






PostWysłany: Pon, 21 Cze 2004 18:21:01    Temat postu: Re: ten sam:-) Odpowiedz z cytatem

[quote="brod.pl"][quote="Brod.pl"]Wiesz ja miałem na myśli to że Mr.Konsar ma ip pubilczne i nietylko on sprawdzał mi kolega kupił program z alegro i jak wynika z tego programu a on się niemoze pomylić to 8 osób ma ip publiczne w tym Jaś. Niestety miałem log ale przez głupi virus który, krązył w sieci blaster (troszeczke przypomne wam i wkleje pewien artykół z eltronika)

Kto używa dc++ się już spotkał z nim już:-) wiec uważajcie na te virusy.[/quote]
-------------------------------------------------------------------------------------
Zapomniałem dodać że historia lubi się powtarzać i dokoncze o tym logu wiec straciłem przez virusa nietylko log ale całe dwie partycje z dysku twardego niektórzy wiedzom co to jest utrata wszystkiego co się gromadziło od począntku nowego kompa:-|[/quote]

Brod.PL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli bybłyś doczytał to być wiedział że Blaster i Sasser to wirus sieciowy (interentowy) więc nie mógł Ci usnunąć plików, a tym bardziej partycji. Pewnie za dużo sciagasz syfu z sieci przez p2p. Radze włączyć sobie automatyczną aktualizację w Windows co zabezpieczy Ciebie przed podobnymi przypadkami w przyszłości no i oczywiście załatw sobie aktualny program antywirusowy.

Wicek D.
Powrót do góry
MajsterBieda




Dołączył: 28 Lip 2004
Posty: 317
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 22 Paź 2004 00:45:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno net padł i nie można było wejść na żadną stronę. Dopiero po wykonaniu telefonu do ELTRONIK-a dowiedziałem się, że były prowadzone jakieś modernizacje sieci szkieletowej. Super, ponoć będzie jeszcze szybciej, tylko że na przyszłość wolałbym zobaczyć jakąś stronkę awaryjną usługodawcy obwieszczającą przerwę w dostępie do sieci niż dostawać szału i białej gorączki przy 101-szej próbie aktualizacji plików na swoich stronach... Confused

Kiedyś w TVK Net też coś "grzebali" przy swoim łączu z netem ale ludziska po wejściu do sieci widzieli planszę z wyjaśnieniem. Też nerwy ale... ciut mniejsze jakby... Smile

Można by i u nas (tzn. w sieci *Eltronik*) takie zwyczaje wprowadzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość







PostWysłany: Pią, 22 Paź 2004 15:19:28    Temat postu: Re: Eltronik Odpowiedz z cytatem

szczerze mowiac nasze lacze jest bardzo wolne...jak dla przecietnego uzytkownika to starcza...ale sciaganie plikow z kazy lub torrenta to juz jest makabra......ja mam najwiekszy transfer okolo 21 KB,22 KB a srednia to jakies 20 KB bynajmniej na WINDOWS 98 transfer jest okolo 15KB,16KB wiec lepiej miec Xp chocby dla tych 6 KB wiecej.....gdyby neostrada byla ciut tansza to bym ów taka zakupil...pozdrawiam
Powrót do góry
nowy
Gość






PostWysłany: Nie, 24 Paź 2004 19:25:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie założyli net na drugi dzień po przyjęciu zamówienia Very Happy zachowywali sie ok ( dla panów instalatorów Very Happy ) i to za symboliczną złotówke .
net chodzi nie narzekam(no moze raz mnie wk****) a abonament no cóż mógłby być niższy..........
Powrót do góry
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Sro, 10 Lis 2004 00:00:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ble - ad eltronik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chiniol
Gość






PostWysłany: Sro, 10 Lis 2004 18:09:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze abonament jest luzik teraz oferuja lacze 256 kbs..za 69 zl oplaca sie.......zapewne z tego wysciagnie sie transfer okolo 40kb...ktos mowi ze eltronik to lipa tak...a nasza TPSA....oferuje lacze 128 kbs...za 59 zl i co...jest drozsze.....i nie myslcie ze transfer jest lepszy od eltronika bo na pewni ma nie wiecje niz 20 kb...bo u nas jest 20kb.....na zewnatrz....a wewnatrz jest lepiej bo do 60kb dochodzi...a jak TPSA wprowadzi podatek to neostrada w najslabsyzm wydaniu bedzie kosztowac ponad 65 zl..........
Powrót do góry
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Nie, 02 Sty 2005 16:27:18    Temat postu: IP Publiczne & Forum eltronika Odpowiedz z cytatem

heheh buhahahaha
A ip miało być za darmo a jak się okazuje trzeba wykupić pakiet żeby mieć ip publiczne to teraz eltronik sie popisał. Eltronik tylko wymusza żeby kupić te ip publiczne bo jak niema się publicznego to trzeba się bawić w przekierowania na inne servery i w tedy sie ma prawidze 25Kbps ale w przekierowania to tylko dla tych co mają Servery ftp:D

A kto wie czemu sie zlikwidował forum na eltroniku??Very Happy??
Powini Zrobić Znów forum bo za dużo ludzi niema gdzie uzyskać odpowiedzi na zadawane pytania o net z eltronika a dzwonić za każdym razem gdy net padnie albo chodzić do nich co problem to już wielka przesada i ciągle tą samą gadkę powtażają jak papuga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
MajsterBieda




Dołączył: 28 Lip 2004
Posty: 317
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 03 Sty 2005 00:55:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma już ktoś to szybsze łącze z Eltronik-a? Myślę o tym ale nie wiem czy warto...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pon, 03 Sty 2005 01:28:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MajsterBieda ktoś musi "przetrzeć szlak" czemu tym kimś nie miałbyś być Ty Rolling Eyes Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
user




Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 13
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 06 Lut 2005 13:17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo to inwestycja obdarzona bardzo dużym ryzykiem Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arti
Gość






PostWysłany: Nie, 06 Lut 2005 22:57:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten eltronik to se w kulki leci......bylem u nich chcialem wniosek o szybsze lacze to powiedzili to se sam wydrukuj z neta z ich strony....tak traktuje klijentow......ten eltronik....i na dodatek wewnatrz sieci obnizyli lacze z 512 do 256 kbs to je chamstwo..a ponoc z czasem mieli zwiekszac.......a co robia obniazja( i jeszcze beszczelnie na telegazecie pisza ze podnosza szybkosc dobre hehe) a ja dostalem od nich list jakis smieszny ze od 1 stycznia zwieksza mi sie lacze do 160 kbs dziwne bo roznicy jakos nie widze ( i to miala byc jakas promocja na pol roku)smieszne jest to ze moi koledzty ktorzy maja lacze z eltronika na oczy tego listu nie widzieli....ja bynjamniej sobie zaloze szybsze lacze bo ci ktotrzy maja te szybsze moge sobie na koniec odliczyc VAT wiec nie tak zle........
Powrót do góry
user




Dołączył: 08 Lip 2004
Posty: 13
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 10 Lut 2005 23:42:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arti napisał:
ja bynjamniej sobie zaloze szybsze lacze bo ci ktotrzy maja te szybsze moge sobie na koniec odliczyc VAT wiec nie tak zle........


Z tego co mi wiadomo to od tego roku każdy może domagać się faktury VAT i na pewno firma nie ma prawa tego warunkować tym kto ma jakie łącze! VAT odliczasz nie dlatego ze masz łącze X tylko dlatego ze masz Internet! Więc czy przypadkiem ktoś nie chce tu kogoś zrobić w konia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SATAN




Dołączył: 05 Mar 2004
Posty: 2350
Skąd: BRODNICA

PostWysłany: Pon, 14 Lut 2005 10:04:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że arti coś pokręcił... na stronach eltronika (zaniepokojony sprawdziłem) nie ma nic o tym, że wystawienie faktury jest od czegoś uzależnione. niech arti weźmie się za stronę sparty, a nie dezinformację sieje Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Czw, 15 Wrz 2005 12:23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja chciałbym tylko powiedzieć ze zdenerwowal mnie eltronik przedwczoraj wieczorem-bez uprzedzenia wylaczyli dostep do sieci w godzinach 23-7.ja rozumiem ze konserwacja i takie tam,ale powinienm dostac jakas wiadomosc przed a nie w trakcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.024489 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski