STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Ruch Palikota powiat brodnicki=> zbieramy podpisy / spotk

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy zagłosujesz 9 października 20011 na Ruch Palikota?
TAK
50%
 50%  [ 4 ]
NIE
37%
 37%  [ 3 ]
MOŻE
12%
 12%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
Ruch.Palikota.Brodnica
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 11

PostWysłany: Czw, 11 Sie 2011 23:56:55    Temat postu: Ruch Palikota powiat brodnicki=> zbieramy podpisy / spotk Odpowiedz z cytatem

Witam,
Osoby chętne, które chcą pomóc w zbieraniu podpisów pod naszymi listami wyborczymi Ruch Palikota - Nowoczesne Państwo w powiecie brodnickim proszę o kontakt:
Telefon: 794-307-666
E-mail: szuchmilski.biskupski@gmai​l.com

Potrzebujemy 100 000 podpisów w całym kraju, 5 000 podpisów w każdym regionie.

Liczymy na Ciebie, teraz Twój Ruch - NOWOCZESNA POLSKA.

Pozdrawiam i oczekuję na liczne odpowiedzi Smile
Piotr Szuchmilski-Biskupski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ruch.Palikota.Brodnica
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 11

PostWysłany: Pią, 12 Sie 2011 20:42:50    Temat postu: Ruch Palikota powiat brodnicki - spotkanie Odpowiedz z cytatem

Witam,
zapraszam wszystkich chętnych do złożenia deklaracji przystąpienia do stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota lub do Partii Ruch Palikota jutro 13.08. w godz. 15:45-17:00 w "Coba".

Będziemy również zbierać podpisy udzielające poparcia naszemy Komitetowi Wyborczemy RUCH PALIKOTA OW nr 5 powiat brodnicki.

Zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ruch.Palikota.Brodnica
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 11

PostWysłany: Pią, 12 Sie 2011 21:41:47    Temat postu: RUCH PALIKOTA - Program 15 postulatów Odpowiedz z cytatem

Witam,
ja chcę pokrótce zaproponować zapoznanie się z programem partii RUCH PALIKOTA. Poniżej podaję link na stronę główną Ruchu...
http://www.ruchpalikota.org.pl/


"Od lat mówimy sobie, że wszystko w Polsce idzie w dobrą stronę. Owszem idzie, ale są sprawy,w których się cofamy. Kuriozalne formy posmoleńskiej żałoby, chowanie marnego polityka na Wawelu, średniowieczna w treści i formie wojna o krzyż, to dramatyczny odwrót od nowoczesnego społeczeństwa. Ostatnie fakty pokazały, że ten odwrót trwa jednak od dawna, tylko nie chcieliśmy tego dostrzec. Kiedy kilka lat temu współrządziła Liga Polskich Rodzin,wydawało się to przypadkiem. Ale kilka miesięcy temu Kaczyński niemal wygrał wybory prezydenckie, a dziś uprawia politykę taką jak LPR tylko na znacznie większą skalę.
Nikt się temu nie ma siły albo odwagi przeciwstawić. Po wojnie o krzyż taki fakt jak ten, że Platforma od lat nie chce zalegalizować in vitro ze strachu przed atakiem Kościoła,staje się znacznie większym problemem. Każe zadać pytanie – czy budujemy nowoczesne społeczeństwo, czy z niego rezygnujemy? Czy rządzi się Polską z Wiejskiej, czy z ambony? Czy chcemy rozumu, czy przesądów. Jarosław Kaczyński przypomniał mi, czym naprawdę jest wolność i nowoczesność. Przypomniał, czego pragną normalni, rozsądni Polacy. Chcą sami rządzić sobą. Nie chcę by kler mówił im co myśleć, nie chcą by urzędnik decydował o ich losie, nie chcą by przesądy spychały kobiety czy gejów na margines. Chcemy załatwić kilka spraw, wykonać 15 kroków politycznych, nie potrzebujemy transformacji, rewolucji, a nawet jakiejś enigmatycznej modernizacji. Proponujemy 15 ustaw, bo wierzymy, że w taki sposób możemy uczynić nasze życie lepszym, wypełnionym radością, szczęściem i sensem. Tworzymy ten Ruch, żeby załatwić konkretne sprawy, a nie po to, aby bezczynnie trwać latami. Ruch czy Partia to środek, a nie cel sam w sobie. Dlatego na przekór innym politykom oświadczam, że po dwóch kadencjach odejdę z polityki."
Janusz Palikot


15 kroków ku Polsce naszych marzeń:
http://www.ruchpalikota.org.pl/sites/default/files/folder_15_krokow_1.pdf

1.Powrót religii do sfery sacrum
Religijność to jedna z najbardziej prywatnych i intymnych sfera życia każdego człowieka. Uczynienie z religii przedmiotu nauczania w szkole publicznej, z ocenami, wpisem na świadectwo jest upaństwowieniem religii – mieszaniem się państwa do religii, a Kościoła do państwa. Czas skończyć z grą pozorów i sankcjonowaniem mechanizmu błędnego koła: nie ma etyki, bo nie ma chętnych, nie ma chętnych, bo nie ma etyki.

2.Aborcja i antykoncepcja
Kobiety powinny mieć przywrócone prawo do samodzielnego decydowania o swoim macierzyństwie. Antykoncepcja powinna być darmowa. Narzucone przez dogmaty wiary ograniczenie kobiety do funkcji rodzenia dzieci jest anachroniczne i wskazuje na ciasnotę umysłową całego społeczeństwa, które waży się wymuszać coś takiego mocą prawa.

3.In vitro
Każdy człowiek i rodzina ma prawo do posiadania własnych dzieci. Dla wielu par cierpiących na bezpłodność, metoda sztucznego zapłodnienia jest jedyną szansą na spełnienie tego marzenia. Uważamy, że rząd ma obowiązek pomagać tym ludziom, których nie stać na kosztowne zabiegi.

4.Edukacja seksualna w szkołach
Od 20 lata edukacja seksualna jest przedmiotem politycznych sporów, a nie merytorycznej dyskusji. Młodzi ludzie w odkrywaniu swojej seksualności są zdani sami na siebie. Najwyższy czas by zgodnie z sugestiami środowisk naukowych wprowadzić do polskich szkół edukację seksualną wolną od jakichkolwiek założeń ideologicznych i wpływów polityki.

5.Stop finansowaniu Kościoła ze środków publicznych
Postulujemy zlikwidowanie rządowo-kościelnej Komisji Majątkowej, zniesienie Funduszu Kościelnego (likwidacja ubezpieczenia emerytalno–rentowego zakonnic i księży),odsunięcie duchowieństwa od udziału w uroczystościach państwowych oraz opodatkowanie dochodów z
odzyskanego mienia oraz usług religijnych: wesela, pogrzeby, chrzciny itp.

6.Oświadczenia zamiast zaświadczeń
Państwo powinno ufać każdemu z nas. Sprzeciwiamy się żądaniu przez urzędy informacji, które są w posiadaniu państwa – wystarczy oświadczenie podpisane przez obywatela.

7.Zasada milczącej zgody – zgłaszam i działam
Pewność zatrudnienia w administracji powoduje, że urzędnicy nie muszą się starać i nie interesują się rozwiązywaniem naszych problemów. Stałe zatrudnienie to brak motywacji i promocji dobrych postaw. Opowiadamy się za zwalnianiem 5% najsłabszych urzędników co 2 lata. Państwa nie stać na ich utrzymanie.

8.Jawność dokumentów urzędowych
Otwartości życia publicznego oraz walka z korupcją wymaga, aby wszystkie dokumenty urzędowe były powszechnie dostępne w Internecie.

9.Związki partnerskie
Opowiadamy się za prawem do rejestracji związków partnerskich, zarówno hetero–, jak i homoseksualnych, do wspólnych praw i obowiązków cywilnych, podatkowych i majątkowych.

10.Równa płaca za równą pracę oraz parytety
Chcemy Polski, w której kobiety i mężczyźni mają takie same prawa w dostępie do funkcji publicznych i do równej płacy za tę samą pracę. Jesteśmy zwolennikami parytetów w polityce w systemie 50 na 50 z naprzemiennym ustawieniem kandydatów na listach.

11.Kadencyjność i koniec z subwencjonowaniem partii politycznych z budżetu państwa
Polska polityka jest oportunistyczna, obłudna i niedemokratyczna. Wprowadzenie kadencyjności (maksymalnie dwie kadencje) przy wyborze posłów, senatorów, europarlamentarzystów, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz władz partii politycznych pozwoli przewietrzyć polską politykę oraz zmusić polityków do podejmowania decyzji korzystnych z perspektywy obywateli, a nie słupków poparcia w sondażach i szans na reelekcję.

12.Jednomandatowe okręgi wyborcze
Ordynacja proporcjonalna nie sprawdza się, promując partie wodzowskie i sprzyjając patologiom takim jak partyjniactwo, korupcja czy nieprzejrzystość mechanizmów rządzenia. Wprowadzeni jednomandatowych okręgów wyborczych przywróci odpowiedzialność osobistą posła przed wyborcami w jego okręgu i oczyści system polityczny z zasiedziałych elit, umożliwiając wejście do polityki młodym, lokalnym liderom.

13.Likwidacja Senatu, redukcja posłów do 300, zniesienie immunitetu parlamentarnego
Należy postawić na jakość parlamentu, a nie liczebność. Nie ma potrzeby zachowywania jakichkolwiek form uprzywilejowania polityków i stawiania ich ponad obowiązujący wszystkich obywateli porządek prawa.

14.Darmowy Internet
Budowa nowoczesnej Polski wymaga, aby dostęp do Internetu stał się konstytucyjnym prawem każdego obywatela. Dostęp umożliwiający korzystanie z e-państwa powinien być bezpłatny (załatwianie spraw urzędowych, elektroniczne sądy i głosowanie przez Internet).

15.1% budżetu na kulturę
Jesteśmy średniej wielkości mocarstwem w dziedzinie kultury. W zjednoczonej Europie kultura to nasz najlepszy produkt eksportowy, to źródło naszej tożsamości oraz idealny sposób na promocję Polski i wzmocnienie jej konkurencyjności. Inwestowanie w kulturę to także nowe miejsca pracy, większa atrakcyjność regionów dla inwestorów i mieszkańców oraz dodatkowe dochody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ruch.Palikota.Brodnica
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 11

PostWysłany: Pią, 12 Sie 2011 21:47:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruch Palikota to partia, która powstała z autentycznej potrzeby znacznej części naszego społeczeństwa. To jest nasza najmocniejsza strona. Niewątpliwy atut to Janusz Palikot, polityk rozpoznawalny i wyrazisty. Kontrowersje, które towarzyszyły jego wcześniejszym wystąpieniom wynikały przede wszystkim z tego, że media nie informowały czemu akcje przez niego przeprowadzane służą, a skupiały się na towarzyszącym im gadżetom.

Aby doprowadzić do ukarania policjantów-gwałcicieli trzeba było działać tak, a nie inaczej. Pisma i prośby były bezskuteczne. Aby Donald Tusk powiedział „nie będziemy klękać przed księdzem” trzeba było kilku jego i naszych działań, m.in. zawieszenia w sali sesyjnej Rady Miasta Szczecin obok krzyża katolickiego symboli innych religii i ateistów. Kto był choć na jednym z ponad trzystu tegorocznych spotkań Janusza Palikota z mieszkańcami naszego kraju, wie, że jest to polityk poważny, doskonale przygotowany do roli przywódcy politycznego, skupiający się na merytorycznym przedstawianiu programu naszego ugrupowania. I taka też będzie nasza kampania – rzeczowa, polegająca na propagowaniu postulatów programowych Ruchu Palikota.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ruch.Palikota.Brodnica
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 11

PostWysłany: Pią, 12 Sie 2011 21:50:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tak dawno redaktor Miecugow powiedział - "Długo się zastanawiałem, czy puścić ten filmik. Bo w ten sposób będę lansował nieistniejącą partię." To oczywiście miało być o nas, a my mamy tysiące członków i struktury w całej Polsce. Takie słowa to wyjątkowa nierzetelność albo zła wola. Inny przykład to red. Katarzyna Werner, która w porannym serwisie TVN24 zapytała, czy PJN rozpadnie się tak jak partia Palikota. Pozostawię to bez komentarza.

Teraz zmienmy troche temat...
Prawie wszystkie wyniki sondaży wyborczych TNS OBOP, GfK Polonia, SMG / KRC, Homo Homini czy CEBOS dawały RUCHOWI PALIKOTA poparcie w przedziale 0- 1 max 2 %... bardzo czesto nie wymieniano tej partii wogole... została zepchnieta na margines...
3.08. drgneło w oficjalnych sondazach - SMG / KRC dla Faktów TVN daje Ruchowi Palikota 3%.

ciekawa historia w sondazach ulicznych - sytuacja wgląda całkowicie inaczej... poniżej link
http://wybory.xaa.pl/sondaze-uliczne.html

średnia z dni 08-11.08.2011
PO - 32,2%
PIS -31,8%
SLD-10,4%
Ruch Palikota 8,1%
PSL-7,1%
KNP-3,3%
PJN-1,8%
Sondaż odbył sie na liczbie 7 000 ankietowanych w miastach: Siedlce, Opole, Toruń, Gdynia, Krosno, Wałbrzych i Łódź...

i w co wierzyć???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach[ Strona wygenerowana w: 0.021135 sekund ] :: [ 18 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski