STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Głosuję na Kongres Nowej Prawicy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toomex




Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 17

PostWysłany: Wto, 12 Lip 2011 21:32:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednym z postulatów Nowej Prawicy jest oddzielenie Kościoła od państwa!
Formalna dominacja jednego systemu religijnego czy filozoficznego jest sprzeczna z wolnością.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Wto, 12 Lip 2011 21:41:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Hitler i Stalin nie przerywali ciąży tylko życie ludzi już narodzonych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
toomex




Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 17

PostWysłany: Wto, 12 Lip 2011 21:47:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To żadna różnica. Nikt nie ma prawa decydowania o czyimś życiu, poza sytuacjami skrajnymi takimi jak przestępstwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Wto, 12 Lip 2011 22:06:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu Cię mamy. A co to za różnica czy przestępca czy płód? Przecież ten płód też może kiedyś stać się przestępcą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Wto, 12 Lip 2011 22:19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toomex napisał:
To żadna różnica. Nikt nie ma prawa decydowania o czyimś życiu, poza sytuacjami skrajnymi takimi jak przestępstwa.

Zdrowie i życie matki też nie ma znaczenia ......... Twisted Evil
szansa na życie nie wielka stan płodu wegetatywny (choroby wady ) ... Twisted Evil
Człowieku skończ swoją propagandę albo zgłoś płatne oglszenie wyborcze , wtedy bedzie mi łatwiej zdecydować czy mam ochotę czytać propagande czy po prostu potraktowac cie adblockiem....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Wto, 12 Lip 2011 22:33:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toomex napisał:
Eutanazja i aborcja to nie wolność. Wolnością nie jest decydowanie o czyimś życiu! Jeśliby było, to Hitlera i Stalina można by nazwać największymi liberałami XX wieku!
Dodatki socjalne są płacone z budżetu, na który składają się podatki. Pytanie: jakim prawem kasa z moich podatków ma być przekazywana jakiemuś Kowalskiemu? To jest niemal kradzież!
Kasa z moich podatków idzie też na finansowanie kościoła katolickiego i co? Eutanazja i aborcja to jak najbardziej decydowanie o SWOIM życiu. Nic mi nie wiadomo by lekarze uśmiercali kogo popadnie Laughing Ci, którzy się decydują odejść z powodu nieuleczalnej choroby, robią to świadomie. Aborcja, to wybór kobiety. To ona decyduje o SWOIM życiu, a nie jacyś politykierzy czy kapłani...bezdzietni zresztą. W przypadku zagrożenia życia matki, lub ciężkich defektów płodu powinna być dopuszczona Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zionek84




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 432

PostWysłany: Sro, 13 Lip 2011 07:21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W aborcji kobieta niedecyduje tylko o swoim życiu ale przedewszystkim o życiu swojego dziecka czyli 2 osoby a to wielka różnica. Jestem za aktualną ustawą dotyczącą planowania rodziny. Aborcji na życzenie stanoiwcze NIE. Nie można uśmiercać dla własnej wygody czy widzi misie. Co innego eutanazja tutaj każdy sam ze sobą kończy bynajmniej wyraża taką wolę, gdy śmiertelna i nieuleczalna choroba niszczy go i śmierć jest kwestią czasu. Miedzy tymi 2 słowami jest wielka różnica. Tam są dwa życia decyduje się za 2 a tutaj za 1 własne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
toomex




Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 17

PostWysłany: Sro, 13 Lip 2011 08:51:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś chce popełnić samobójstwo to ja mu nie bronię. Mi chodzi raczej o sytuację (w eutanazji), kiedy to rodzina "decyduje", że ten ktoś ma umrzeć, np. w ciężkiej chorobie. Jeśli chory sam by to chciał, to byłbym skłonny to zaakceptować.
Aborcja jest decyzją o dwóch życiach. I też chodzi mi o aborcję "na życzenie". Zagrożenie życia matki, uszkodzenie płodu czy ciąża z gwałtu.... aborcja jest tu mniejszym złem, co nie znaczy, że jest dobra.
To jest moje odstępstwo od programu Nowej Prawicy. Żeby nie było, że jestem bezkrytyczny:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Sro, 13 Lip 2011 21:16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aborcja na życzenie? Stanowcze NIE. Jako ateista, dopuszczam to naprawdę w skrajnych przypadkach Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Sro, 13 Lip 2011 22:12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to za oddział ateistów że nie dopuszcza aborcji dobrowolnej Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrroger




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 568

PostWysłany: Sro, 13 Lip 2011 22:15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ma ateizm do aborcji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek Tyburski




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 171

PostWysłany: Czw, 14 Lip 2011 09:02:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że dyskusja programowa zeszła na tematy etyczne więc zabieram głos Za Życiem! Hitler również miał przeczucie, ba nawet pewność, który naród jest najważnieszy i kto się nadaje na bycie człowiekiem. Dla mnie i pewnie wielu obrońców życia najważniejszy jest każdy człowiek (nawet ateista!), a wszelkie "grzebanie" przy jego istnieniu i decydowanie o życiu bądź śmierci dopuszcza się naruszenia jego niezbywalnej godności i praw.

Coraz chętniej stawiamy się jako ludzie w miejscu Boga i jakoś tak spoglądając na historię ludzkości nabieram przekonania, że skończy się to bardzo nieciekawie. Nieciekawie dla naszego samowyniszczającego się gatunku....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Czw, 14 Lip 2011 17:01:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrroger napisał:
Co ma ateizm do aborcji?
bardzo wiele, bo wmawia się, ze tylko wierzący są za zakazem aborcji, tymczasem tak nie jest......polityka i religia to w zasadzie aparaty władzy Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Czw, 14 Lip 2011 17:39:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I że niby turystyka aborcyjna to same ateistki jeżdżą do krajów wolnych od zakazu. A w rzeczywistości pojedzie, usunie, jak ma potrzebę pójdzie do konfesji, dostanie rozgrzeszenie i po procedurze może dalej żyć zgodnie z dekalogiem....

U notariusza sądownie wydaję prawo mojej najbliższej rodzinie by zadecydowała o wykonaniu eutanazji w przypadku niezdolności do samostanowienia na skutek ciężkiej nieuleczanej choroby aby skrócić cierpienie (np. choroba nowotworowa w ostatnim stadium), bo co to za życie, męczennikiem być nie zamierzam....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Czw, 14 Lip 2011 21:32:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek Tyburski napisał:
Widzę, że dyskusja programowa zeszła na tematy etyczne więc zabieram głos Za Życiem! Hitler również miał przeczucie, ba nawet pewność, który naród jest najważnieszy i kto się nadaje na bycie człowiekiem. Dla mnie i pewnie wielu obrońców życia najważniejszy jest każdy człowiek (nawet ateista!), a wszelkie "grzebanie" przy jego istnieniu i decydowanie o życiu bądź śmierci dopuszcza się naruszenia jego niezbywalnej godności i praw.

Coraz chętniej stawiamy się jako ludzie w miejscu Boga i jakoś tak spoglądając na historię ludzkości nabieram przekonania, że skończy się to bardzo nieciekawie. Nieciekawie dla naszego samowyniszczającego się gatunku....

Czasy sie zmieniają ludzie sie zmieniają .... kiedyś były wyprawy krzyżowe , płonące stosy , papież ściskający sie z hitlerem .....
Głodnych nakarmić spragnionych napoić , pan Bóg kazał sie dzielić ... nie zabijaj
Tak mówią księża wyrzucający chorych ludzi na mróz , kapelani błogosławiący wojsko idące zabijać , tak mówią biskupi pedofile ...
obrońcy życia ............... czasy sie zmieniają ... Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.176383 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski