STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
INTERNET Z Eltronika
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arek76




Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 250
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 01 Lip 2011 17:37:16    Temat postu: INTERNET Z Eltronika Odpowiedz z cytatem

Kończy mi się umowa z firmą NETIA i nie mam zamiaru jej przedłużać. Netia,delikatnie mówiąc, robi swoich klientów w konia Evil or Very Mad Myślę o internecie od naszego lokalnego "giganta" medialnego Laughing ,firmy Eltronik. Może ktoś coś powiedzieć na temat ich usługi? Transfer, serwis itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serwis Elektro




Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 94
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 01 Lip 2011 18:01:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm a co Netią nie tak bo ja jestem z niej bardzo zadowolony ......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrroger




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 568

PostWysłany: Pią, 01 Lip 2011 18:12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Transfer zawsze taki jak w umowie, ping niski.
Dostępność praktycznie 100%. Mimo wszystko jak na oferty ogólnopolskie ceny są w tym momencie zbyt wysokie. Gdybym posiadał domowy telefon, pewnie skorzystałbym z usług ADSL.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arek76




Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 250
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 01 Lip 2011 18:23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serwis Elektro napisał:
hmmm a co Netią nie tak bo ja jestem z niej bardzo zadowolony ......


Dla mnie totalny kanał. Od tygodnia zamiast tzw. szybkiego internetu 6 mb/s mam 512 kb/s Laughing Wydzwanianie na infolinie na razie nie wiele pomogło. Druga sprawa. Netia w umowie nie gwarantuje stałej prędkości. Na plus Eltronika przemawia fakt,że gwarantują ci transfer. W netii możesz mieć 6mb/s a za moment mogą ci przykręcić do 512 kb/s. Jeśli masz synchronizację to ich zdaniem wszystko ok. Jednym słowem : no more netia Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arek76




Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 250
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 01 Lip 2011 18:31:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrroger napisał:
Transfer zawsze taki jak w umowie, ping niski.
Dostępność praktycznie 100%. Mimo wszystko jak na oferty ogólnopolskie ceny są w tym momencie zbyt wysokie. Gdybym posiadał domowy telefon, pewnie skorzystałbym z usług ADSL.


Netia jeszcze droższa. Musisz posiadać ich syfiasty telefon (abonament najniższy 35 zł) do tego internet 6 mb/s -59 zł.

W Eltroniku 4 mb/s 55 zł (czwórka ,dochodzę do wniosku w zupełności mi wystarczy) +telewizja 38 zł (cyfrowy dom)=93 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pią, 01 Lip 2011 19:19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arek76 napisał:
Piotrroger napisał:
Transfer zawsze taki jak w umowie, ping niski.
Dostępność praktycznie 100%. Mimo wszystko jak na oferty ogólnopolskie ceny są w tym momencie zbyt wysokie. Gdybym posiadał domowy telefon, pewnie skorzystałbym z usług ADSL.


Netia jeszcze droższa. Musisz posiadać ich syfiasty telefon (abonament najniższy 35 zł) do tego internet 6 mb/s -59 zł.

W Eltroniku 4 mb/s 55 zł (czwórka ,dochodzę do wniosku w zupełności mi wystarczy) +telewizja 38 zł (cyfrowy dom)=93 zł

A to ciekawe bo ja mam internet z neti , bez syfiastego telefonu , mam 4 mega za 40,70 gr. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arek76




Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 250
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 01 Lip 2011 19:28:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oświeć mnie jak to możliwe?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
picasso




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 170

PostWysłany: Pią, 01 Lip 2011 23:31:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam z netii (wersja dla firm), ( http://imageshack.us/photo/my-images/7/przechwytywaniehv.png/ ) cena ok 40zł. Obsługa techniczna - korzystałem dwa razy, jak dla mnie rewelacja - być może trafiłem na dobrego technika.
Eltronik - używałem dość długo. Technicznie w miarę ok, co jakiś czas zdarzały się przestoje ok 1-2h (używałem tylko w dzień). Zbyt wysokie ceny jak na aktualne warunki rynkowe. Jedyny plus (dla niektórych minus) jest taki, że jest w miarę stałe IP. Pomimo braku zapisu na umowie potrafi miesiącami być ten sam adres. Eltronik (o ile się dobrze orientuję) w podstawowej umowie też nie gwarantuje minimalnej prędkości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paya




Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 87
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 02 Lip 2011 11:07:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei zauważyłem, że w Etroniku bywają problemy z połączeniami video przez Skype. Podejrzewam, że jest to wina tego, że nawet jeśli masz te 4 Mb/s to do tego dostajesz tylko 256 kb/s wysyłki od siebie. Przez co nie jesteś wstanie płynnie wysłać swojej wizji i fonii do rozmówcy.

PS. Temat powinien chyba zostać przeniesiony do działu dotyczącego dostawców internetu i lokalnych mediów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Sob, 02 Lip 2011 11:07:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak oceniacie radiowy dostęp Eltronika w porównaniu do sieci komórkowych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrroger




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 568

PostWysłany: Sob, 02 Lip 2011 13:11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paya, jeśli chodzi o skype to właśnie w tym rzecz. Liczy się wysyłanie, bo jednak wysyłasz swój sygnał. Oczywistym jest więc, że przy 256 nie będziesz mógł przesłać obrazu w hd.

Jeśli chodzi o radiówkę to proponuję Eltronik lub Kowalski (zależy co sięgasz). Oni nie podpisują z Tobą umowy, nie upewniając się że jakość połączenia będzie dobra. Różnie bywa z internetem komórkowym. Jest na pewno mniej stabilne od wi-fi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paya




Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 87
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 02 Lip 2011 14:25:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrroger napisał:
Paya, jeśli chodzi o skype to właśnie w tym rzecz. Liczy się wysyłanie, bo jednak wysyłasz swój sygnał. Oczywistym jest więc, że przy 256 nie będziesz mógł przesłać obrazu w hd.


Ja nie mówię o HD. Mam na myśli zwykłą kamerę internetową o rozdzielczości 640x480 (lub opcjonalnie 1,3 megapiksela).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Sob, 02 Lip 2011 19:50:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arek76 napisał:
Oświeć mnie jak to możliwe?!

idziesz do punktu na 3 maja ,omawiasz warunki, podpisujesz umowe .i masz. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrroger




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 568

PostWysłany: Sob, 02 Lip 2011 22:33:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i tak jest w sumie mało. Z drugiej strony, dużo też zależy od samego skypa. Nie wiem, czy żeby wysyłać lepszy sygnał, nie trzeba kupować konta premium (do wideokonferencji w kilka osób jest na 100% potrzebny.
Brachol ma wysyłanie 512 i w zasadzie dużo lepiej nie ma, bo też wiele razy dźwięk przerywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arek76




Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 250
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 03 Lip 2011 11:00:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:
Arek76 napisał:
Oświeć mnie jak to możliwe?!

idziesz do punktu na 3 maja ,omawiasz warunki, podpisujesz umowe .i masz. Wink

Masz jak w moim przypadku zamiast 6 Mb/s 512 kb/s od 10 dni. Do tego infolinie na której "nikt nic nie wie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.023464 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski