STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Budowa domu metodą kanadyjską
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miśka




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 20

PostWysłany: Wto, 05 Kwi 2011 07:56:39    Temat postu: Budowa domu metodą kanadyjską Odpowiedz z cytatem

Witam! Zastanawiam się nad budową domu metodą kanadyjską. Czy ktoś z państwa pobudował sobie domek taką metoda? Jak wrażenia? koszty? i ogólne zadowolenie? Jak długo ekipa się uwijała z budową takiego domku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
carlos




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 124
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 05 Kwi 2011 11:10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy ktoś z państwa pobudował sobie domek taką metoda?


Tak

Cytat:
Jak wrażenia? koszty? i ogólne zadowolenie?


Do wrażeń to jeszcze trochę, bo dopiero budowa została zakończona, Dom z zewnątrz jak i wewnątrz wygląda na murowany.

Koszty. . . Do tanich to aż tak taki dom nie należy . . .
Ławy murowane, drewno też do tanich nie należy z zewnątrz płyta usb, potem styropian, elewacja, potem środek: Płyty mdf, regipsy, wata między ściany, folia,

Cytat:
Jak długo ekipa się uwijała z budową takiego domku?


Powiem Ci że od czerwca 2010 do dziś dom jest już do zamieszkania. Wykończony i umeblowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miśka




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 20

PostWysłany: Wto, 05 Kwi 2011 12:29:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za szybką odpowiedź! A powiedz mi co za ekipa Ci budowała ten domek? W miarę szybko to poszło, mi też zalezy na czasie. Czy projekty mają swoje czy można sobie na własną rękę kupić? Jak możesz to podaj cene stanu surowego zamkniętego i metraż Twojego domku!! Sama nie wiem na jaką metodę się zdecydować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
carlos




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 124
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 05 Kwi 2011 14:09:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak z ceną stanu surowego, w moim wypadku drewno było własne bo tutaj od razu było budowane na gotowo. . . .

Projekt był kupiony w internecie, z zaznaczeniem że ma być to forma szkieletowa a nie murowana.. ..

Jedyny minus jest taki że drewno to zawsze drewno, będzie "pracować" więc można się spodziewać, że gdzieś może pojawić się ryska na ścianie przy łączeniu regipsów mimo dania taśmy siatkowej na łączenie. . .


Ekipa to majster-cieśla i pomocnik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miśka




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 20

PostWysłany: Wto, 05 Kwi 2011 18:04:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze sama nie wiem. Wybrałam sobie projekt małego domku, żeby było mnie stać na jego utrzymanie, bo jestem sama z dzieckiem i chyba mi wystarczy ale zastanawiam się nad kosztami. to link do projektu

http://pprojekt.pl/projekt468-skowronek__77_8_m.html
doradźcie mi proszę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
carlos




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 124
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 06 Kwi 2011 19:45:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No projekt jak projekt. O gustach się nie dyskutuje. Jedno co wiem z własnego doświadczenia to dom taki jest dużo cieplejszy od murowanego. Nie ma ścian z bloczka/pustaka/ tylko szkielet drewniany i w środku ocieplenie i jest ciepło. .. .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kklmwd




Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 52

PostWysłany: Sro, 06 Kwi 2011 21:04:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może bloczek z gazobetonu 18cm ? Na zaprawę ciepłochronną plus styropian 12cm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szook




Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 129

PostWysłany: Czw, 07 Kwi 2011 06:21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam sie na przyszłość ELEKTRYK 691559248
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zionek84




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 432

PostWysłany: Czw, 07 Kwi 2011 09:04:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak nie ma to jak dom budowany metoda tradycyjną. Tzn z bloczka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek L




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 34

PostWysłany: Pon, 30 Maj 2011 13:18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja równiez mieszkam w domu wykonanym technologią kanadyjską. Nie wypowiem sięna temat kosztów, z uwagi na fakt, iż mój domek budowany był na przełomie 1999/2000. Obecnie zmieniły się już trochę materiały i technologie. Warto zasięgnąć rady od specjalistów, aby uniknąć podstawowych błędów. NIKOMU nie radzę samodzielnie budować tą technologią. Jednak wymaga to fachowej wiedzy. Z wykształcenia jestem technologiem drewna, ale nie ukrywam, ze przed rozpoczęciem budowy, sam uzupełniałem wiedzę.

Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Pon, 30 Maj 2011 16:59:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie jeszcze budują ale szybko ku końcowi. Budowa pod klucz, domek z poddaszem użytkowym ok 85 m2, z zewnątrz wygląda jak murowany. Wykonuje firma. Dom stawiany na fundamencie płytowym. Szybko się buduje jeśli zaczynasz na wiosnę, niektóre prace można wykonać zimą ale są pewne granice.
Tak jak poprzednicy nie zalecam samodzielnego wykonania ani firm jednoosobowych. Reżym budowlany jest 3 razy większy niż przy murowańcu.Źródło informacji http://www.szkielet.pl i http://www.szkielet.pl/forum/ oraz http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?76-Domy-drewniane

Wielkie landary wielopokoleniowe to wg. mnie przeżytek i tak nikt ze starymi nie lubi mieszkać Razz
Po za tym polecam tę technologię, w domu jest inny mikroklimat, bardziej przyjazny domownikom Very Happy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miśka




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 20

PostWysłany: Pon, 30 Maj 2011 20:49:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej dzięki wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi. QbaBrodnicki powiedz jeszcze w jakich kosztach się mieścisz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Pon, 30 Maj 2011 22:13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odp. na priv
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jkbmichalski




Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 4

PostWysłany: Pon, 30 Maj 2011 22:14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Qbe. Dom szkieletowy pobudowany przez profesjonalną firmę spokojnie postoi kilkadziesiąt lat, a mimo wszystko koszt i czas budowy jest mniejszy.

W Brodnicy jest firma, która się tym zajmuje, tutaj masz projekty jakie oferują: http://drewnotex.pl/produkty.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tristanfr




Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 1

PostWysłany: Nie, 29 Wrz 2013 21:27:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nie brać pod uwagę wszystkich formalności związanych z załatwieniem formalności na budowę domu, to stworzenie go w technologii kanadyjskiej jest dość szybki i z tego co wiem to dość opłacalne. Myślę, że powinnaś rozglądnąć się za firmą, która wdraża takie projekty i może dać ci namiary na właściciela już istniejącego domu. Zawsze będziesz mogła dopytać o szczegóły przed budową. Możesz także skontaktować się firmą penny, która zajmuje się produkcją drewna. Pewnie też będą mogli ci wiele wyjaśnić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.026238 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski