STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Przejście dla pieszych wysepka ze światłami ul. Czwartaków
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przechodzień
Gość






PostWysłany: Czw, 21 Kwi 2005 09:57:36    Temat postu: Przejście dla pieszych wysepka ze światłami ul. Czwartaków Odpowiedz z cytatem

Uważam iż przejście dlapieszych przez wysepkę ze światłami przy ulicy Czwartaków i 18 Stycznia stwarza zagrożenie dla pieszych po wyłączeniu sygnalizacji. Spowodowane jest to słabą widocznością (zasłania budynek Szkoły i płot z blachy przy "Bromilku"). Aby zobaczyć czy nie nadjeżdża samochód z ulicy Czwartaków trzeba wejść na jezdnię lub mocno się wychylić co stwarza duże zagrożenie dla pieszych. Wiemy przecież jak młodzi kierowcy tam jeżdżą - w sposób rajdowy w późniejszych godzinach nie zważając na to że jest tam przejście i nie zwalniając prędkości. Uważam że dobrym rozwiązaniem byłoby założenie luster co zwiększyło by bezpieczeństwo i nie stwarzało loteryjnego systemu przejścia uda się czy nie przejść bezpiecznie.
Powrót do góry
jacek




Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 476
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 22 Kwi 2005 07:04:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem jest bezpieczne, tylko niech przechopdnie trochę uwagi zwróca na swoej zachowanie, bo aż mnie.............. jak na przejsciach dla pieszych potrafią wskoczyć w pełni słowa znaczeniu człowiekowi pod samochód, nie raz już mialem takich pacjentów i musiałem ostro zwalniać, a już na mostowej za koło kiosku ruchu to tragedia z tymi pieszymi, chodzą jak paniska tam światła należało by zainstalować !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
prezes rewolucje
Gość






PostWysłany: Pią, 22 Kwi 2005 10:14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zwalniaj przed przejściami, tego wymagają przepisy ruchu drogowego.
sam nieraz wolę zaryzykować i wejść po prostu na ulicę (np. na Sienkiewicza czy Mazurskiej) zamiast czekać pół godziny aż łaskawie się ktoś zatrzyma.
niedawno przechodziłem przez pasy w pobliżu ul. strzeleckiej (nie wiem czy to jeszcze Duży Rynek czy już Kościuszki) a kierowca niebieskiej-metalic hondy civic przejechał mi przed nosem (chociaż ludzie przechodzili)
Powrót do góry
paulinka
Gość






PostWysłany: Sob, 23 Kwi 2005 10:33:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie w pełni zgadzam z Jackiem...to prawda że przechodnie czują się najważniejsi na drodze i gdy tylko widzą pasy (lub ich brak...) to bez rozejrzenia się po prostu wchodzą na jezdnię..dużo jeżdżę po Brodnicy samochodem i motocyklem i jest mi naprawdę ciężko -nawet jadąc z małą prędkością- zatrzymać motocykl który waży 250kg tuż pzred takimi delikwentami, szczególnie na Mazurskiej i na Dużym Rynku...szanujmy się nawzajem na drogach...
Powrót do góry
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 23 Kwi 2005 13:18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko pamiętajmy o tym, że pieszy to "słabszy" uczestnik ruchu. Też mnie niekiedy wkurzają przechodnie. Ale generalnie to polscy kierowcy są mało kulturalni na drodze. No i istnieje jeszcze tzw. zasada ograniczonego zaufania.
A tak na marginesie potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych z zasady skutkuje zarzutem wobec kierowcy. Ewentualna wina pieszego to wyjątek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulinka
Gość






PostWysłany: Sob, 23 Kwi 2005 23:18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to fakt że z kulturą na drodze to u nas na bakier...ja osobiście staram się ustępować wszystkim jak tylko mogę, uważam w niebezpiecznych miejscach, liczę się z przechodniami...i za to wszystko może w 2 razy w życiu ktoś zdobył się na podziękowanie czy umowne podniesienie ręki...a piesi i tak są dla mnie najbardziej zabufanymi i samolubnymi uczestnikami ruchu drogowego i zdania nie zmienię ..... Wink
Powrót do góry
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 24 Kwi 2005 14:18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też ładnych kilka lat mam prawo jazdy. Na pieszych trza naprawdę uważać (zwłaszcza na dzieciaki), i na rowerzystów również.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
prezes rewolucje
Gość






PostWysłany: Pon, 25 Kwi 2005 10:05:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a za co dziękować? to w końcy psi obowiązek kierowcy zatrzymać się, jeśli sygnalizowane jest wejście na ulicę! czasami machnę głową na znak wdzięczności, jeśli ktoś zatrzyma się jadąc w kolumnie samochodów, ale to rzadkość.
prawda jest taka, że albo będę stać na przejściu, w godzinach szczytu nawet pół godziny, albo zaryzykuję. zwłaszcza, że przeważnie mi się spieszy...
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Pon, 25 Kwi 2005 14:01:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne że JEŚLI SYGNALIZOWANE JEST wejście na jezdnię to nie ma problemu...gorzej jeśli jest już się praktycznie na pasach i nagle na przejście wręcz wapdają piesi,a tak jest najczęściej...a poza tym nie chodziło mi o żadne dziękowanie pieszych ale o relacje między kierowcami, bo to oni rzadko zauważają że gdyby się im nie ustąpiło to staliby godzinami czekając na opuszczenie skrzyżowania!
Powrót do góry
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 25 Kwi 2005 15:48:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja staram się puszczać pieszych. Chociaż każdy kierowca popełnia błędy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz




Dołączył: 20 Lis 2004
Posty: 1552
Skąd: Zbiczno

PostWysłany: Pon, 25 Kwi 2005 20:59:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak się tylko teraz mówi a inaczej w praktyce panicz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 25 Kwi 2005 21:48:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi już głupoty z głowy uciekły, czas szaleństw za kółkiem minął. Jestem przykładny... Panicz. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kid




Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 121
Skąd: Acapulco

PostWysłany: Wto, 26 Kwi 2005 07:15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TY Panicz tam gdzieś czytam, że dopiero co jesteś pełnoletni a tu piszesz, że masz już parę ładnych lat prawo jazdy to o co tu chodzi chyba te prawo jazdy na rower posiadasz?!
A jeśli chodzi o ten temat to piesi zawsze będą mieli swoją rację a kierowcy swoją i nie liczyłbym, że ktoś tu ustąpi w tej kwestii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulinka
Gość






PostWysłany: Wto, 26 Kwi 2005 13:18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panicz, ale szaleństwa za kółkiem są niepotrzebne aby stała się tragedia. Ja jestem dziewczyną i choć czasem lubię sobie poszaleć motocyklem to przecież nie jeżdzę po mieście 120km/h z rozkręconą muzyką i przyciemnymi szybami a mimo to niestety bardzo łatwo o wypadek.. niestety obawiam się że to nigdy się nie zmieni a wojna pomiędzy kierowcami i przechodniami będzie trwała nieustannie.... Confused
Powrót do góry
Panicz




Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 1448
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 26 Kwi 2005 16:13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kid napisał:
TY Panicz tam gdzieś czytam, że dopiero co jesteś pełnoletni a tu piszesz, że masz już parę ładnych lat prawo jazdy to o co tu chodzi chyba te prawo jazdy na rower posiadasz?!
A jeśli chodzi o ten temat to piesi zawsze będą mieli swoją rację a kierowcy swoją i nie liczyłbym, że ktoś tu ustąpi w tej kwestii.

Dobra Kid, niech ci będzie. Prawo jazdy dostałem jeszcze na kartonowym druku, w ubiegłym roku wymieniłem je na plastikowe (ale jeszcze bez unijnych gwiazdek).
Co do głównego tematu: martwy pieszy podobnie wygląda, jak martwy kierowca lub pasażer. Zatem wszyscy powinni uważać na drodze. A kto w tym sporze ma rację? Chyba nikt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.017736 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski